Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Aldona Julita
#423360 Opaque, baigiau muzikos mokyklą vaikystėje. Ten lankiau chorą, solfedį ir fortepijono pamokas. Baigiau ją pilnai. Yra pažymėjimas. Kai jau dirbau, pradėjau lankyti vokalą muzikos mokykloje. Lankiau 4 metus. Man kaip neįgaliai buvo nuolaidą Kvietė giedoti bažnyčioje. Bet vokalas prasčiau man sekėsi nei fortepijonas. Mečiau. Dainavimas kaip sportas. Didelis darbas su kvėpavimu ir raumenim. Dainavau bažnyčioje. Bet sudėtingus kūrinius nesugebėdavau įveikti. O paskui pradėjau dirbti parduotuvėje. Tai dėl grafiko mečiau giedojimą bažnyčioje.

Kaip mokytis pačiam muzikos tai nežinau. Manau sunku lavinti klausą ir pastatyti balsą savarankiškai. Labai daug darbo. Pradedi nuo lengų kūrinių ir toliau vis sudėtingiau.
Vartotojo avataras
Parašė Dievybe37
#423391 Pabandysiu kazka pakurt su Ambleton. Turiu tutorial is Udemy per linkomanija.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#423550
Opaque rašė:Pasidarė įdomu, kuo skiriasi temos "mano sielos muzika" ir "muzika". Paskaitinėjau abi temas nuo pirmų postų, aišku, ne viską. Kiek suprantu pirmojoj temoj dalinamės savo mėgstamom dainom, o antroj priedo dar ir apskritai apie muziką galima diskutuot.

Man pasidarė įdomu, ar yra žmogelių šitam forume formaliai (įprastinėj mokykloj ar muzikos mokykloj) ar neformaliai (savarankiškai, kaip laisvalaikio užsiėmimą ar privačiai) besimokiusių ar tebesimokančių muzikos? Kiek laiko jau mokotės? Ką rinkotės, mokytis grot kokiu nors instrumentu ar vokalo? O gal ir to, ir to? Man iš tiesų labai įdomu ar galima mokytis savarankiškai iki pakankamai įgudusio lygio, ar ateina laikas, kai atsimuši į sieną ir belieka pirkt muzikos pamokų, kad toliau patobulėt?

Aha, mano sielos muzika tai paprastai dalinamės patikusia muzika ir nuoroda į ją. O muzikos temoj, kaip jau pati rašei galima ir šiaip diskutuoti, rašyti apie muziką. :)

Aš nuo vaikystės dainavau chore ir nuo kokios trečios klasės iki septintos mokiaus groti fortepijonu privačiai. Kokių 13-14 metų metus privačiai mokiausi groti gitara. Po to įstojau 11 klasėj į Tallat-Kelpšos muzikos proftechą... Į muzikos teorijos specialybę. Vidurinę baigiau, o speco ne. Tada įstojau į muzikos pedagogiką VIKO (nebėr dabar ten šios specialybės). Specializacija buvo chorinis dirigavimas. Bet irgi nebaigiau. Baigiau tik du kursus. :bloga Kelpšoj ir VIKO grojau fortepijonu ir VIKO dar ir gitara buvo mano antras instrumentas...
Dabar retai groju, deja, neprisiverčiu niekaip, nors žinau, kad jausiuos geriau pagrojusi... :/

Šiaip daug žmonių išmoksta grot ar dainuot be mokytojų, vieni taip be mokytojų ir dainuoja ar groja, pagrinde populiarioj muzikoj, ne klasikinėj, o kiti po to vistiek dar pasimoko truputį pas mokytojus. Net tie patys iš populiariosios muzikos, manau. Gal gitara yra tas instrumentas, kur dažniau savarankiškai mokosi grot, ypač populiarioj muzikoj.
Ir turbūt dainavimo yra sunkiausia mokytis. Ypač be mokytojo. Ir ypač klasikinio dainavimo. Nėra neįmanoma, bet sunkoka. Yra pavyzdžių, kad net klasikinio dainavimo išmoko be mokytojo patys... Pamenu kažkoks garsus dainininkas dirbo iš pradžių teatre pagalbiniu darbuotoju, kol jo kažkas neišgirdo dainuojant. :DD Ir pati mačiau porą dainininkų kur patys sakė išmoko dainuot klasikinio vokalo ir dalyvavo talentų šou. :) Aš taip ir po studijų su mokytojais nepadainuočiau. :achtung Taip kad viskas nuo atkaklumo ir darbo priklauso, manau. Gali eit mokytis pas geriausius mokytojus, bet jei pats, pati neįdėsi daug darbo, tai nieko nebus. :)
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#425103 Ačiū labai Aldona Julita ir Astro-Meška už atsakymus apie muzikos mokymąsi. Jau seniai perskaičius buvau jūsų atsakymus, bet tuo kartu nepadėkojau, o po to pasimiršo.

Aš tai labai norėčiau pianinu išmokt grot. Ypač paskaičius, kaip tas gerai smegenim. Mokslininkai net tvirtina, jog muzikantai protingesni už nemuzikantus. :kazokas Tik yra tokia kliūtis, dešinė plaštaka paveikta paralyžiaus ir pirštai nelabai klauso, nėra situacija tragiška, kad ten pagrojus skaudėtų raumenis ar panašiai, bet vis tiek trukdo tas truputį. Noris vis tiek norisi stengtis įveikt tai ir lavinti miklumą pirštų. Tik kad gyvenam dešniarankių pasaulį ir, spėju, jog dauguma muzikos, parašytos pianinui, yra dešniarankiam ir tai iš esmės reiškia, jog muzikos kūriniai pianinu pagrinde grojami dešine ranka, o kaire tik pritarimas. Tas biški intimidating yra. :oops:
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#425105 Kairiarankiai irgi būna muzikantais. :) Ir visokių atsitikimų muzikoj yra buvę, kai žmonės galėjo grot tik kaire ranka. Yra ir koncertų parašytų kairei rankai. Buvo garsus pianistas, kuris (nepamenu dėl ko...) turėjo tik kairę ranką. Jam rašė koncertus ir šiaip kūrinius. Vėliau dėl vienų ar kitų priežasčių atsirado daugiau tokių žmonių.
va, pvz.:
https://www.youtube.com/watch?v=RgmvPdUoFfI

Aš atvirai pasakius neieškojau, tai nežinau ar sudėtinga rasti tuos kūrinius... :bloga Bet verta bandyti... Aš už grojimą! Bet kokį. Mačiau net kojų pirštais bičas grojo, kuris neturėjo rankų. :bloga Neįsivaizduoju kaip, bet pasirodo įmanoma. :bloga
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#425106 Eina sau... pagooglinau... net mano mylimiausias pianistas Glenas Guldas turėjo stipresnę, kaip rašo, kairę ranką. :O Rachmaninovas, Bethovenas, Mocartas, Paganinis... Mano taip pat mėgiamas dirigentas, pianistas D.Barenboimas... :bloga Net nežinojau...
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#425107 Ačiū už video nuorodą. Vos neapsiverkiau žiūrėdama :(
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#425121 Na aš gal čia bišk per baisia istorija pasidalinau. Dabar taip pagalvojau. :? Bet mane šiaip įkvepia tokie žmonės, kurie nepaisant kažkokių gal net baisių įvykių, kaip šis... neatsisako savo svajonės. :heart
Užtat kažkaip vos nesusigraudinau, po jo to parodyto konco. Kai jis matos buvo laimingas, kad įgyvendino savo svajonę. Pasirodė kaip koncertuojantis pianistas. Gal ne Carnegie hall’e bet vistiek daug. Viena ranka groti Šopeną... Na čia reik atkalt, grubiai tariant. :bloga Aš dviem nesugebu Šopeno pagroti. :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#425122 Taip, istorija baisi, bet toks gyvenimas. Ir tikrai įkvepia tai, kad neatsisakė grojimo po paralyžiaus. Ir po tokių istorijų mano pačios problema su ta dešnia ranka ne tokia rimta atrodo, nes pas mane tik dalinis paralyžius, iš šono net nepasakytų žmogus, jog paralyžiuota, - valdau pirštus ir plaštaką gana gerai, tik silpnoki raumenys, tarkim stiklainio atidaryt neišeina su dešinia ranka ir, tokiuose smulkmeniškuose dalykuose, kaip piešimas, tapymas irgi nekas, nes dreba ranka ir nuo pieštuko/teptuko laikymo pavargsta greičiau. Vaikystėj blogiau buvo, todėl ir tapau kairiaranke, nes dešine rašyt buvo per sunku. Dar palygint grojimas pianinu ne tokia sudėtinga veikla, palygint su kokiu papuošalų iš karoliukų vėrimu visokiais raštais ir formom. Esu ir tą bandžius. O čia tik spaust pianino klavišus. Tik tas dabar gaunasi, kad tarkim spaudžiant klavišą bevardžio pirštu, ir mažylis pirštas paspaudžia klavišą. Pastarasis pirštas labiausiai sustingęs nuo paralyžiaus, nors, aišku judinti galiu. Tai net nežinau, ar čia taip ir sveikiems žmonėm būna, kad pirštai neklauso ir vietoj vieno du klavišai ta pačia ranka pasispaudžia, ar čia tik man dėl paralyžiaus... :?
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#425123 Ai taip, būna. Bevardis su mažyliu pirštu kažkaip surišti, nežinau kaip mediciniškai pasakyt. :bloga pagooglinus plaštakos sandarą man rods galima pamatyti. Tai būna, kad keliant ketvirtą ir penktas keliasi. Ir bevardis silpniausias pirštas. Tai specialių pratimų net prigalvoję, kad stiprinti bevardį ir mažylį. :) Pamenu vaikystėj liepdavo pratimus daryt. Pvz padėt ant stalo pirštus įsivaizduojant kad plaštakoj obuoliukas (tokia plaštakos padėtis turi būti pagal knygas :D ) ir kilnoti po vieną pirštą. Tai kai keliant bevardį keldavos ir mažylis, tai pamenu nerealiai nervino. :D Po to mečiau tuos pratimus. :D Grojau pratimus. Taip įdomiau. Taip vadinamus etiudus. Nors jie būna irgi nuobodūs.
Ką noriu patart, tai, kad nedarytum nieko per jėgą. Turi būti patogu groti. Nebijok pajudint visaip plaštaką ir pirštus. Net su pasimaivymais. :D Taip ir smagiau ir taip atrasi savo poziciją. :DD Rašo apie taisyklingas pozicijas, bet čia jau pasenęs požiūris. Galima pagal tas knygas pažeist rankas. :bloga Man buvo, kad laužiau save kad taisyklingai rankas laikyt, tai iki skausmų grodavau, po to spjoviau ir ėmiau grot patogiai, tai garso kokybė net pagerėjo. :D
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#425124 Vieni geriausių pianistų G.Guldas ir V.Horovicas grojo visiškai netaisyklingai. :D Guldas sėdėdavo labai žemai, dėl ko rankų padėtis buvo ”ne ta”, Horovicas į senatvę išvis grojo beveik ištiestais pirštais. Kas fiziologiškai atrodė visai nelogiška. Bet kaip jie grojo! :what
Noriu pasakyt, kad jei nesigaus kažkas ”taisyklingai” tai kad irgi nepergyventum. Ir dėl dalinio paralyžiaus tau tai rankai ”taisyklingas” grojimas gali ir netikti. Aišku jei tinka, tai viskas OK. Jei nejauti nepatogumų, skausmų, vadinasi, viskas gerai. :geek
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#425220
Astro-Meška rašė:Noriu pasakyt, kad jei nesigaus kažkas ”taisyklingai” tai kad irgi nepergyventum. Ir dėl dalinio paralyžiaus tau tai rankai ”taisyklingas” grojimas gali ir netikti. Aišku jei tinka, tai viskas OK. Jei nejauti nepatogumų, skausmų, vadinasi, viskas gerai. :geek


Ačiū už padrąsinimus :))) Pasistengsiu daryt taip, kad būtų naudos ir rezultatai rankos valdymo ir miklumo prasme. Jau buvau susigalvojus iš anksčiau masažuot plaštakos raumenis, kad atsipalaiduotų ir palankstinėt pirštus. Aišku nepersistengiant ir nesukeliant sau diskomforto. Čia jau nuo tada taip galvojau daryt ir net išbandžiau savo susigalvotus paprastučius pratimėlius, kai pradėjau skaityt apie grojimą pianinu ir kai tėvas atvėžė yamahą. Nu, tuo kartu neprisidirbau nesąmonių dar :D