Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#427003 Nusipirkau su pegaso kuponu knygą apie grožį. Čia jau antra autorės knyga, kurią turiu. Pirma irgi apie grožį. Pervertus antrąją pastebėjau, jog kai kurie skyriai pavadinti taip pat kaip ir pirmojoj jos knygoj. Gali būt, kad čia tik papildytas ir atnaujintas leidimas kitu pavadinimu, bet kad užtikrintai teigt, reikia perskaityt. Bet nesigailėsiu, jei ir bus informacijos iš pirmosios knygos, nes pastaroji su spausdinimo defektais. Kai kurie puslapiai susiraukšlėję ir tekstas susidvigubinęs. Ir dar pirkau šitą pirmąją už pilną kainą, nes neapsižiurėjau. Būčiau ėmus kitą kopiją be defektų. Nu, negaliu sau padėt, pas mane knygos turi būt in perfect condition :achtung Ir šiaip bus noras skaityt antrają versiją, kadangi nauja, nes pirmos niekaip neprisiverčiau perskaityt iš naujo. Kažkas yra man su tom negrožinėm knygom, kad antrą kart skaityt jų nesinori :achtung

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#427738 Va, ką į el. paštą gavau:

Labas,

Ar norėtum pasinert į visą gyvenimą trunkančios uždraustos meilės istoriją?

Viso tavojo gyvenimo tikrai neprašau Šiam romanui užteks 24 valandų į kurias tilps graži ir negailestinga Australijos gamta, trijų šeimos kartų istorija ir... JIE. Jauna mergina Megė, nuo pat vaikystės susižavėjusi katalikų kunigu Ralfu – vyru, kurio grožį pastebi ne tik ji. Ir Ralfas de Brikasaras – kunigas, kuriam lemta Megę mylėti kitaip nei visus artimus savo.

Romanas, kurį ankstyvoj jaunystėj skaičiau pasislėpus, o dabar drąsiai palikčiau lentynoje ir rekomenduočiau kiekvienam norinčiam romantiško, tačiau nebanalaus kūrinio:
ERŠKĖČIŲ PAUKŠČIAI
Colleen McCullough
Mėgstamos australų rašytojos knyga pirmą kartą išleista 1977 m., tačiau iki šių dienų išliko populiariu ir nuolat perleidžiamu romanu. Tiesa – labiausiai įvertino ne kritikai, o skaitytojai. Ir skaitytojai čia teisingas žodis. Ne tik skaitytoJOS.

Dar garsinant knygą gavau gyvą to patvirtinimą – komplimentus iki tol nežinomai knygai žėrė kolega garsistas, kuris, na, visai nepatenka į vidutinio amžiaus moterų kategoriją. Įtraukė vyruką taip, kad ne tik studijoj klausėsi, bet ir prie tolesnio garso apdorojimo pasiprašė padirbėti, kad nieko nebūtų praleidęs!

Spėju, kad tokio susidomėjimo priežastys tos pačios, dėl kurių knygą mielai paskaityčiau ar paklausyčiau vėl po keleto metų:

Autorė (beje, buvusi mokslininkė) negaili detalių ir taip gyvai nupiešia tiek žmones, tiek aplinką, kad atrodo, jog esi šalia. Stebi ir pamažu įsitrauki taip, kad jau pyksti, džiaugiesi, myli ir nekenti kartu su stebimaisiais. Toks „slow-burner“, bet kai ugnelė įsižiebia – neužgesint.

Istorinis kontekstas. Spėju ne man vienai patinka, kai klausant grožinės knygos lyg tarp kitko daug sužinai apie šalį ar laikmetį. „Erškėčių paukščiai“ – tiesiog epas Australijai ir šalies gyvavimui nuo XXa pradžios iki 70-ųjų. Kartu su šeimos istorijomis prabėgs karai, pasaulinės krizės ir naujųjų laikų pokyčiai.

Pagrindiniai herojai ir jų meilės istorija. Tokios pačios nerasi dar 9 iš 10 atsitiktinai parinktų meilės romanų. Įsimylėjimas-kliūtys-jų nugalėjimas – prisiekiu būsime kartu amžinai – tokios sekos čia nesitikėk. Beveik visko (tik ne iš eilės) bus, tačiau tai labai kintanti, žmogiška, viso gyvenimo istorija. O jei tiksliau – gyvenimų. Pagrindinių herojų gyvenimai ir jų meilė paliečia šeimą, kitus jiems artimus žmones.

Net nesu tikra, ar autorė labiau norėjo papasakoti poros ar šeimos istoriją. Septynios audioknygos dalys skirtos vis kito šeimos nario likimui, bet pagrindinių herojų linija bus visuose.

Minusai ir kodėl nesirinkti šios audioknygos

Jei nemėgsti grožinių knygų, tai šio laiško turbūt jau nebeskaitai. Visgi, jei mėgsti knygas, kur verda veiksmas, aistros ir viskas greitai prasideda ir pasibaigia, tai ši audioknyga ne tau. Vien pradžia turėtų atbaidyti. Nes prasideda nuo pagrindinės herojės vaikystės Naujojoje Zelandijoje, o su herojumi susipažinsi tik po 2,5 val.. Kaip ir su Australija – iki kurios Megės šeima į vienišos, arogantiškos ir turtingos tetos ūkį atkeliaus jau pasibaigus nemokamai 45 minučių ištraukai. Prenumeratoriai trukmės gali neskaičiuoti – knyga Audioteka Club kataloge.

Kantrūs bus apdovanoti veiksmu ir aistromis vėliau, bet luktelti ir ramiai mėgautis pasakojimo tėkme teks ne vieną pusvalandį.

Tiesą sakant, tai tik vienas knygos minusas. Tikriausiai yra ir kitų, bet aš apakinta tos meilės, jų nepamačiau ir knygą drąsiai rekomenduočiau norintiems įdomios, romantiškos ir nepamirštamos istorijos. O ir tiems, kas prieš miegą norėtų pasinerti į aksominiu Valdos Bičkutės balsu skambantį pasakojimą.

Trumpai apie audioknygą
Audioknyga Erškėčių paukščiai
Autorius: Colleen McCullough
Vertėjas: Kristina Miliūnienė
Skaito: Valda Bičkutė
Pavadinimas: „ERŠKĖČIŲ PAUKŠČIAI“
Trukmė: 24 val. 20 min.
Ištrauka: 45 min - nemokamai
Kaina: 8,99€ 12,90€ — iki sekmadienio (gegužės 21) su kodu „NAUJIENA“.

Sugrįžtančios saulės ir malonių valandų su audioknyga!

P.S. Audiotekoje rasi ir daug kitų romanų. Teliks išsirinkti — ar klasika, ar įtemptas siužetas, ar svajinga meilės istorija
Parašė Aldona Julita
#427739 Opaque, dėkui, kad pasidalinai.

Neseniai perskaičiau!

Su įdomumu paklausysiu :superesu registruota Audiotekoje
Parašė Aldona Julita
#428960 Nusipirkau žiauriai fainą el knygą. " A layman's guide to psichiatry and psichoanalysis". Autorius-Eric Berne. Pradėjau skaityti. :super
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#429632
Astro-Meška rašė:Aš tai radau Sinéad O'Connor knygą "Rememberings". Bet jaučiu pritrūks anglų k žinių, kad pilnai suprasti... :bloga


Kažkaip pražiopsojau postą šitą. Jei elektroninė knyga, tai kai kuriose skaityklių programėlėse yra vėrtėjas, reikia tik užžimėt ar paspaust ant žodžio, ar panašiai ir išverčia. Tada lengviau skaityt kai vietoj išsiverti.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#429639 Ačiū, Opaque. Tik mano skaityklė pigiausia ir ji ilgai galvoja. :bloga Jaučiu pritrūks man kantrybės. :achtung Nors žodynas joje yra. Reiks išbandyti.

Jaučiu reik pasitaupyti geresnei skaityklei, tik nežinau kokią rinktis. Aš išbandžiusi ir turėjusi tik Pocketbook... Ir tai pigiausius variantus. :roll:
Parašė Aldona Julita
#430448 Paėmiau iš biblės "Lietuvos filosofijos istorija. I tomas. Viduramžiai-Renesansas-Naujieji amžiai" autorius-Romanas Plečkaitis. Reikia šviestis lietuviškąja kultūra
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430449 Bandžiau ir aš šviestis kultūra, tik bendraeuropietiškąja. Apie humanizmą, lietuvių autoriaus. Bet labai nepatiko rašymo stilius, rašyta nesilaikant tipiškos lietuvių kalbos žodžių tvarkos. Nors lietuvių kalboj galima gana laisvai keist žodžius vietom ir vis vien galima suprast, kas rašoma, bet kai kurie tokie kaitaliojimai mano asmenine nuomone labiau tinka grožinei literatūrai, o ne tokiai knygai, kurios tema humanizmo istorija ir humanizmo nagrinėjimas. Kažkaip beskaitant toks jausmas apėmė, jog rašo ne profesorius, o neišsilavinęs žmogus... Ir vien dėl žodžių tvarkos ... Gaila iš tikrųjų, jog tokia smulkmena kaip žodžių tvarka sutrugdė paskaityt ir apsišviest tokia tema.

Kas dėl dabar skaitomų knygų, kažkaip atidėlioju ir neskaitau. Kartais būnu dėl prasto miego ar ilgiau traukus be miego pavargus ir susikaupt neišeina. Blogiausiu atveju beskaitant kokį ilgesnį sakinį, kai jau skaitau į pabaigą, būnu pamirštu kas buvo rašoma sakinio pradžioj. O dienom, kai būnu pailsėjus, nuotaikos nėra skaityt.
Parašė Aldona Julita
#430450 Su skaitymu ir man bėda. Reikia pagal specialybę skaityti, bet ne visada išeina. Dėl to pergyvenu. Šiaip dažnai apie autorius vikipedijoje ieškau.

Nenoriu sutirštinti dažus, bet šiuolaikiniai lietuviu autorai, na, buna primakaloja. Aš kažkaip senesnius paskaitau. Va tie kur po Nepriklausomybes atkurimo, - tie įdomesni. Gal aš jau tokia sena :achtung
Parašė Aldona Julita
#430452 Esu feisbuke skaitymo grupej. Tai pagrindinis skaitalas-siaubekai, trileriai. Man jau nuo pavadinimų baisu. Tokie kaip kraujo kvapas, numirelis ir t. t.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430453
Aldona Julita rašė:Esu feisbuke skaitymo grupej. Tai pagrindinis skaitalas-siaubekai, trileriai. Man jau nuo pavadinimų baisu. Tokie kaip kraujo kvapas, numirelis ir t. t.


Lietuviška grupė?