Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430544 Perskaičiau Gedimino Beresnevičiaus "Sukurk kroodilą". Knyga iš esmės yra kūrybinių užduočių rinkinys. Nuo paskutinio prisėdimo buvo likę skaityt didesnė knygos dalis, - net aštuoni skyriai. Labiausiai įsiminė skyrius apie piešimo kūrybines užduotis. Tarkim nupiešt mandalą, o po to ją naudot kaip įkvėpimą amandalų, neužbaigtų mandalų, piešimui. Taip pat duodama užduotis nupiešt nežemišką padarą ir perpiešinėt jį kol nebeliks panašumų į Žemėje gyvenančius gyvūnus ar žmones. Taip pat yra skyrius apie literatūrinę kūrybą. Siūloma net užsiimt šiokiu tokiu plagijavimu, - eilutė po eilutės perkurt žinomą eilėraštį, kol nebeliks nieko panašaus. Arva įsikurt kelias kūrybines erdves, - dainavimui, šokiui, piešimui ir pan. Ant kortelių surašyt "dainavimas", "šokis", "piešimas", išmaišyt kortas ir išsitraukus kurią eit į tą kūrybinę erdvę ir kurti keleta minučių, o po to viską kartoti. Ir dar daug kitų užduočių.
Vartotojo avataras
Parašė emar
#430545 Opaque, ačiū, kad pasidalinai. Kaip įdomu.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430546 emar, prašom :)
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430839 Praeitos savaitės pradžioj perskaičiau tris knygas, bet pirmąją pradėjau, jei gerai pamenu, sekmadienį. Pirmadienį ilgokai pamiegojau, o tačiau atsikėlus baigiau skaityt tą pirmąją knygą. Tada traukiau bemiegę naktį ir perskaičiau antrąją knygą, o dar per sekančią dieną perskaičiau ir trečiąją. Buvo akstinas dar daigiau paskaityt, bet kažkuo susirgau. Sirgau tris dienas rimtai ir dar poros reikėjo, kad visiškai atsigaučiau. Ir praėjo norėjimo skaityt banga po šitos pauzės. Perskaičiau tokias knygas:

Daniel Goleman ir Cikonji Rinpočė "Kodėl medituojame". Knyga apie meditaciją, kurią parašė šrilankietis budistų vienuolis (Cikonji Rinpočė) ir amerikiečių mokslininkas (Daniel Goleman). Cikonji moko nuo pagrindų meditacijos praktikos, pradedant kvėpavimu. Daniel kalba apie meditacijos naudą protui ir kūnui, pagrįsdamas tai moksliniais tyrimais.

Marian Rojas Estapé "Ką daryti, kad geri dalykai nutiktų". Parašyta Ispanijos psichiatrės. Iš pavadinimo galima pamanyt, jog knyga apie tai, kaip susitvarkyt gyvenimą, bet perskaičius atrodė, jog pavadinimas nelabai atitiko knygos turinį. Knygoj plėtojama daug temų. Yra kai kas apie meditaciją, stresą, atskiras skyrius paskirtas streso hormonui kortizoliui, apie blogą technologijų įtaką jaunimui, trumpai užsiminta apie tikslų turėjimo naudą. Taip pat kiekvienam skyriui pateikiami jos pacientų ligų ir bandymų juos į veikt istorijos. Dar autorė rašo, kokią į taką jau turėjo savanoriavimas Kambodžoje, kur ji dirbo su nuo sekso vergijos išvaduotomis merginomis.

Walpola Rahula "Ko mokė Buda". Knyga parašyta budistų vienuolio ir orginalo kalba išleita 1959 metais. Pateikiama trumpa Sidhartos Gautama gyvenimo istorija. Tolesnuose skyriuose pristatomos keturios tauriosios tiesos, aštuonlypis taurusis kelias, meditacinės praktikos, kurių mokė Buda. Priešpaskutinam skyriuje pateikiami kai kurie budistinių šventraščių tekstai. Paskutiniam skyriuj - šiek tiek trumpų ištraukų iš šventraščių rinkinėlis, apie 1-3 sakinių ilgio, galima pavadint citatom. Autorius taip pat išdėsto kritiką kai kuriems religijotyrininkams vakariečiams, kurie rašydami apie budizmą, padaro vertimo klaidų ar neteisingai interpretuoja šventraščius. Knyga plona, apie 200 puslapių. Kai kam, besidomintiems rytų religijom, nepatinka, jog daug knygų apie jas, bent jau mus pasiekenčių, yra parašyta vakariečių, kurie dažnai primaišo savo pasaulėžiūros ir interpretacijų, kalbėdami apie šias rytų religijas ir nebegalima atskirt, kur religinis mokymas, o kur autorių pridėta. Su šia knyga taip nėra. Kaip minėjau autorius - budistų vienuolis, tad dėstymas apie budizmą -iš pirmų lūpų.
Parašė Aldona Julita
#432439 Paėmiau iš bibliotekos "Auštant aš virsdavau liūtu. Kaip man pavyko įveikti šizofreniją." Autorė Lauveng Arnhild. Apie moterį susirgusia šizofrenija. Liga buvo įveikta. Diagnozė nuimta. Tapo psichologe
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#433105 Ilgokai nieko neskaičiau. Vakar pradėjau Methew Perry "Draugai, meilė ir tas didelis baisus dalykas". Sunkokai skaitos, nes baisoki dalykai - priklausomybės. :bloga Kartais per TV pasižiūriu tą serialą "Draugai" ir sunku patikėti, kad tai tas pats žmogus. Atrodo sėkmingas žmogus, ko daugiau reikia. O milijonus išleido terapijoms ir priklausomybių bei psich, centrams. :bloga Ir nekažką, deja, padėjo...
Vartotojo avataras
Parašė emar
#433106 Man atrodo, kad kiekvienas ieško skirtingų atsakymų :) Nėra vaisto iš išorės, tik iš vidaus. Faktiškai pačiam mintyse pasigaminti tabletę kiekvieną dieną.
Vartotojo avataras
Parašė Redulė
#433216
emar rašė:Man atrodo, kad kiekvienas ieško skirtingų atsakymų :) Nėra vaisto iš išorės, tik iš vidaus. Faktiškai pačiam mintyse pasigaminti tabletę kiekvieną dieną.Pilnai pritariu