Moderatorius: Astro-Meška

ParašėCikadelė
#216780 Tema apie kalbas.Kokias mokate?Kokių mokotės?Kodėl būtent jas pasirinkote?Man būtų įdomu sužinoti kiek laiko jas mokotės apskritai ir kiek pavyzdžiui laiko skiriate kasdien šiam tikslui.

Aš bandau save priskirti tikrai kalbų mylėtojai,mokiausi jų per visą gyvenimą 7,bet nei vienos taip normaliai ir nemoku.Gėda.Turiu tris top kalbas,kurias svajoju išmokti tobulai.Galbūt kiekvienai skirt metus?T.y. pagyventi šalyse,kur kalba mano svajonių kalbomis.Žinoma,tai tik ironiški pasvajojimai sau pačiai.

Ak,taip.Šią temą sukūriau 'Kultūros' skiltyje,nes man ji niekur kitur gražiai neatrodė.

:)
ParašėKatastrofa
#216804 Mokykloj mokiausi vokieciu (8 metai), rusu, anglu ismokau savarnakiskai, suprantu truputi ispaniskai... Bet jei kas nors paprasytu pakalbeti vokiskai, tesugebeciau elementariausius pasakymus, tokius, kaip "Laba diena"... O kas del anglu, tai tereiktu ir vel pabendrauti su kokiu nors zmogum, kuris kalba angliskai ir 'prasimusciau', manau. Ai, va, dar musu gimtoji kalba - lietuviu :achtung
ParašėŠiršė
#216860 Oo, Cikadele, kokia tema :))) Kokios yra tos tavo trys top kalbos? Ir likusios keturios, kur/kaip mokeisi?
Man labai labai patinka kalbos. Nebūtinai užsienio, kalba apskritai, patinka įsiklausyt į tai, kaip skamba žodžiai (labai patinka laumžirgis, trupėti,skraistė iš lietuviškų ), žaisti su sakinių konstrukcijomis ką nors rašant, lyginti skirtingų kalbų žodžių darybą, posakius ir taip toliau :) Ir pasirinkau studijuot kalbas/ literatūrą dėl to :)
Et, skambesys, būnu juokinga, kai aptinku žodį/gerai skambančią frazę/vardą ir kartoju išsišiepus: Winston Leonard Churchill,Winston Leonard Churchill :)
Anglų moku gerai, itališkai suprantu beveik viską ir susikalbėt galiu, bet rimtos esė neparašyčiau itališkai. Vokiečių panašiai, prancūzų pradėjau prieš kelis mėnesius tik, įsimylėjau žodžius, kurių pabaigoje yra que (magnifique, classique etc). Yra kur tobulėt tikrai :)
Kaip ir Cikadelė, turiu tikslą pagyvent visose šiose šalyse :>
ParašėCikadelė
#216874 Katastrofa labai gerai paminėjo lietuvių kalbą prie 'išmokstamųjų'.Manau,kad dažnai užsienio kalbas lietuviai geriau moka negu lietuvių.Na,gramatiškai,tikriausiai net nereikia sakyt dėl kokių priežasčių.
Širše,manau,kad turim bendrą pomėgį-kalbotyrą.Tai tikrai labai įdomi sfera,ištisas mokslas!Jaučiu neapsakomą malonumą gilintis į žodžių/sakinių/garsų struktūrą.
Kur mokeisi italų?Man prancūzų kalboje tie nosiniai garsai taip nerealiai skamba.Matin matin matin :lakstau Ir kuo tave taip žavi vokiečių?Man tai ji kažkoks malkų kapojimas...
Tadam,o mokiausi/mokausi:vokiečių,anglų,prancūzų,italų,lotynų,ispanų,rusų.
O mano top yra prancūzų,ispanų bei suomių.Prancūzų tai net pomėgiu negaliu pavadint,gyvenimas man visas.Ispanų,nes dabar mokausi to ir visai nieko,norėčiau ateity dirbt su šia kalba.O suomių...Nežinau,čia mano svajonių svajonė.Visada jaučiau nepaaiškinamą trauką Suomijai,jos kalbai bei žmonės.
Visų kalbų,išskyrus ispanų ir italų,spėjau pasimokyt mokykloj :lakstau Tiesą sakant nežinau kas man labiau patinka-pats mokymasis,gilinimasis į gramatiką bei struktūrą ar jau pats rezultatas.
Vartotojo avataras
Parašė Kvepia_lelijom
#216906 anglu, rusu ir serbu... :D jo, serbu :D susisnekeciau..
ParašėCikadelė
#216908 Kokia serbų išmokimo istorija?
Vartotojo avataras
Parašė Morpheus
#216916 Po to kai ismoksiu anglu , sekanti bus japonu arba kinu kalba.

Cikadele ar ilgai gyvenai Paryziuje?
ParašėCikadelė
#216920 Morpheus,kodėl būtent šias kalbas? :)
Uoj,Paryžiuj gyvenu jau 6 metus,bet deja,tik svajonėse.Niekad ten nebuvau.
Vartotojo avataras
Parašė Morpheus
#216921 Kelione ne karve kainuoja, tad pataupyk ir nuvaziuosi.Dek i taupykle po 50 LT per menesi ir paryzius tavo.
O kalbos todel, kad i Japonija noriu nuvykti bent karta, o kinu tiesiog reikalinga. Kinija viena stipriausiu (jei ne stipriausia) ekonomiku pasaulyje ir vien kalbos mokejimas gali buti labai naudingas.
ParašėCikadelė
#216922 Tiesą sakant,aš nežinau ar noriu ten nuvykti.
ParašėKatastrofa
#216934 O man Prancuzija - viena is svajoniu saliu.. Esu buvusi tik vienoj uzsienio saly, noreciau dar pakeliauti, pasisemti svetimos kulturos, ismokti daugiau kalbu. Prancuzu, ispanu, italu... Daugtaski dedu, nes noreciau ir daugiau kalbu i savo bagaza pasikrauti.

Cikadele, o kur tu kalbas studijuoji? Jei nenori viesai skelbti, parasyk i pm. As susilydau jau vien nuo prancuziskai tariamo 'as tave myliu'.... Nuostabi kalba, bet kitos mano minetos taip pat neatsilieka.
Parašėeggle
#216992 Moku anglų ir suprantu rusų, bet pakalbėt negaliu, šiek tiek ispanų ir vokiečių dar suprantu. Ir kas be ko gimtoji kalba lietuvių :)
ParašėŠiršė
#217220 Cikadele, italų mokiausi savarankiškai, paskui kursus truputį palankiau, o dabar tiesiog skaitau visokius straipsnius itališkai. Norėčiau pagyvent Italijoj kokią vasarą, tada tikrai laisvai kalbėčiau, oi, kaip noriu :)
O vokiečių man patinka tikriausiai ne tiek dėl kalbos, kiek dėl to, kad visi mano mėgstamiausi menininkai vokiečiai, norisi jų kūrinius be tarpininko skaityti :) Nes kai kuriuos vertėjus į kalėjimą sodint reiktų. Šiandien skaičiau Gėtę, lyginau su vertimu; žodis, kuris reiškia būtis, egzistencija išverstas į buitis. Nejuokauju. Apskritai sakiniai perfrazuoti taip, kad net esmė pakeista, tiesiog skaitau ir jaučiu, kaip reikėjo pasakyt, kad ir prasmė nepakistų, ir gerai skambėtų, o čia... Ir net nėra kito vertimo, tik tas, o Gėtė vis dėlto. Toks siutas suėmė... O tada noras išversti daugybę kūrinių labai labai gerai. :)
ParašėCikadelė
#217295 Iš esmės,ispanų suprasti yra pakankamai lengva :)
Širše,gal turi kokios nors geros ir įdomios medžiagos prancūzų kalba kompiuterinio varianto?Ar kokių užduočių?Nes pamirštu po truputį kalbą... :(
O dėl vertimo tai taip,sutinku.Manau,kad versti knygas yra labai atsakingas darbas.Ir įdomus.Man patiktų krapštytis ir knistis po žodynus.Aš dievinu žodynus.
Vartotojo avataras
Parašė the ending
#217299 kalbu lietuviu,lenkų,rusų laisvai;anglų galiu susikalbėt.
buvo pavyke Slovenijoj ar tai Slovakijoj(maišau aš tas šalis :achtung ) susikalbėt,iš bendro išprusimo,pamaišius lenkų ir rusų kalbas :D
o mano svajonių kalba yra italų,tiesiog man ji graži.ir dar norečiau lotyniškai išmokt.