Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Ramu5
#248265 Tomas Viluckas "Malonės versmės"
Parašėnegative
#248296
Katastrofa rašė:Sylvia Plath "Stiklo gaubtas".


parašyk, ar patiko. :) ir įspūdžius.
ParašėKatastrofa
#248298
enigma rašė:
Katastrofa rašė:Sylvia Plath "Stiklo gaubtas".


parašyk, ar patiko. :) ir įspūdžius.



Jau dabar matau, kad tai gili ir įdomiai parašyta knyga, kažkas tokio, kas kažką primena, kas yra pažįstama.
Parašysiu :)
Vartotojo avataras
Parašė MiesteRuduo
#248308 Man "stiklo gaubtas" nepatiko.
paskutinės dvi skaitytos "anarchy in the ukr" ir "pusryčiai su sokratu" visiškas mėšlas. nepatariu,
Parašėnegative
#248310 o man patiko 'stiklo gaubtas'. ypač pabaiga
ParašėKatastrofa
#248313
enigma rašė:o man patiko 'stiklo gaubtas'. ypač pabaiga



Laaaaaaaaaaaaaukiu pabaigos.
ParašėŠiršė
#248326 Ir man "stiklo gaubtas" labai patiko!
Tai pat S.Plath poezija:


Sheep in Fog

The hills step off into whiteness.
People or stars
Regard me sadly, I disappoint them.

The train leaves a line of breath.
O slow
Horse the colour of rust,

Hooves, dolorous bells – All morning the
Morning has been blackening,

A flower left out.
My bones hold a stillness, the far
Fields melt my heart.

They threaten
To let me through to a heaven
Starless and fatherless, a dark water.
ParašėKatastrofa
#248328 A flower left out.
My bones hold a stillness, the far
Fields melt my heart.


Pridėsiu.
My bones and heart still broken
But flower's blossom will fill this emptinesssssssssss
Parašėnegative
#248367 harry mulisch 'frydrichas'. knygutė visai plonytė, suvalgiau per vakarą. :( visiškai įtraukė. rekomenduoju kiekvienam.

ryt einu savaitgaliui pasiimt bukowskio arba vonnegut'o, gal išleido ką nors lietuvių kalba mano dar neskaityto .
Vartotojo avataras
Parašė Spalvininkas
#248369 Albertas Ružas
Žmogaus kaip pasaulio savimonė
Vartotojo avataras
Parašė vanbomzas
#248455 Ričardas Gavelis "Vilniaus pokeris". Nors mieliau pabaigčiau "Vilniaus džiazą".
Vartotojo avataras
Parašė MiesteRuduo
#248506 G.Beresnevičius "vilkų saulutė". Labai patiko.
ParašėCikadelė
#248570 Baigiau skaityti Orwell'ą.Knygoje esantis įvadas tikrai numušą ūpą skaityti toliau,todėl rekomenduočiau praleisti.Tada trys skyriai...Labiausiai patiko pirmas,tikrai ryte surijau.Antras buvo visiškai neįdomus ir įjungiau savo greitąjį skaitymo rėžimą,tiesiog viską permesdama akimis,be didelio susidomėjimo,ypač Brolijos knygos vietas,žiauriai neįdomu ir vis pasitikrindavau FB ar panašiai,negalėjau susikaupti tik ties knyga.Na,o trečiasis skyrius taip pat patiko,man patinka tokio tipo pabaigos.Šiaip knygoje aprašomas tikras košmaras,toks gyvenimo nebuvimas...Galėčiau tikrai pripaistyt visko,daug minčių kilo skaitant.Šiaip abejoju,jog skaitysiu antrą kartą ir dar nežinau ar pasilikt knygą sau ar bandyt parduot.

Dabar pradėsiu skaityt savo mylimą Françoise Sagan,knyga 'Šilkinės akys',tai 19 miniatiūrų,tikiuosi atsigaut :)
Vartotojo avataras
Parašė the ending
#248579
Katastrofa rašė:Sylvia Plath "Stiklo gaubtas".


buvau pradėjus skaityti prieš kelis emtus,man tokia visiškai dėmesio neverta knyga pasirodė,kad po kokių 501 psl gražinau į biblioteką.Viskas per daug išpūsta ir išliaupsinta pasirodė.
dargi,gal man nepatiko,kai pačios autorės biografija šiek tiek pasidomėjau.
ParašėŠiršė
#248612
Dabar pradėsiu skaityt savo mylimą Françoise Sagan,knyga 'Šilkinės akys',tai 19 miniatiūrų,tikiuosi atsigaut :)

Mmm, tikrai atsigausi :angel
man tokia visiškai dėmesio neverta knyga pasirodė,kad po kokių 501 psl gražinau į biblioteką.Viskas per daug išpūsta ir išliaupsinta pasirodė.


O man kaip tik "Stiklo gaubtas" pasirodė visiškai neišpūsta, kaip tu sakai. Jau vien pats lyrinio "aš" pasakojimo pobūdis sudaro gana šaltos merginos įspūdį. Nebuvo jokių "aš mirštu, kaip man bloga"; mintys apie savižudybę perteiktos ramiu tonu. Būtent tas ramus tonas ir palieka didžiulį įspūdį - juk tai, kas dramatiška, kartais gali būti sunkiai pastebima. Be to, ryškus merginos charakteris. Rašymo stilius lakoniškas, tekstas fragmentiškas (jei gerai atsimenu), autorei nereikėjo rašyti visos gyvenimo istorijos, kad leistų mums pažinti pagrindinę heroję, patikėti jos realumu.