Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė wasteland
#340706 Apskritai, skandinaviškas kinas ypač gerai perteikia depresiją :) Čia tik mano toks pastebėjimas. Čia kaip ir su neviltimi - kaip neviltis vaizduojama JAV kine ir kaip Europos? Didžiuliai skirtumai.

Bet oh, grįžtant prie temos - Von Trierą nagrinėjome netgi koledže, per kino paskaitas (aš kaip menininkas turėjau ir tokias paskaitas), tai galima pasakyti, jog jis labai principingas kūrėjas. Kitoks nei sakykim koks Tarkovskis/Bergmanas, labiau toks, savitai "buitiškas" gal. Bet kas be ko - tobulas talentas. Tik aš nelabai galiu jo žiūrėt, mano matyt vidinis pasaulis kitoks. Jei turėsiu daugiau laiko, būtinai parašysiu savianalizę "kodėl man nepriimtinas Von Triero kino stilius/kino kalba".
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340714 Man labiausiai Larso filmuose imponuoja tas žmonių nuolatinis prisirišimas prie gamtos, kas ypač buvo ryšku Antikriste ir Melancholijoj. Dar tas laiko sulėtėjimas pažįstamas reiškinys. Ir, beje, labai nervinantis. Vakar kaip tik žiūrėjau Melancholiją, pagr. veikėja puikiai perteikia depresijos pojūčius. ir būtent tas mistifikavimas nors filme atrodo kaip fantastikos elementas, vienok tikrai perteikia keistą, nesuprantamą, magišką depresijos pajutimą.
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#340716 Beje pagrindinė filmo heroja Kirsten Dunst ir gyvenime patyrusi depresiją.
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340718 Įdomus faktas. Vaidina tikrai įtikinančiai.
Parašė gesualdo0
#340779 Man von trieras ne itin.Maciau jo sokeja tamsoje, Europa ir melancholija.Ne vienas nepaliko didesnio ispudzio.Gal pasirinkau ne tuos filmus?
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340788 Labai puikūs filmai, matyt, tiesiog ne tavo režisierius.
Vartotojo avataras
Parašė wasteland
#340789 Skandinavija skandinavijai nelygu :) Man kai kurie iš tų kraštų kūrėjai ypač mieli, bet kai kurie nepalieka kažkokių minčių, imu žiovauti :rukau
Parašė gesualdo0
#340827
Lifelover rašė:Labai puikūs filmai, matyt, tiesiog ne tavo režisierius.

tikriausiai.Ketinu paziuret jo antikrista dar, tikiuos bus geresnis nei mano isvardinti.
Parašė gesualdo0
#340828
wasteland rašė:Skandinavija skandinavijai nelygu :) Man kai kurie iš tų kraštų kūrėjai ypač mieli, bet kai kurie nepalieka kažkokių minčių, imu žiovauti :rukau

Bergmanas skandinavu dievas, bent man
Parašė gesualdo0
#340961
Kuroshitsuji rašė:Man Bergmanas irgi dievas. Reiks vėl visus f. peržiūrėt. :DD

O kuriuos esi macius?
Parašė gesualdo0
#341146
Lifelover rašė:Tavo rekomenduotą filmą pažiūrėsiu šiandien vakare, jei surasiu tinkamą variantą torrentuose.

Iš panašių į Stalkerį taip pat rekomenduočiau The Ugly Swans. Tai taip pat pagal Strugackių romaną pastatytas filmas, vykstantis zonoje ir turintis šiek tiek bendro su Tarkovskio stiliumi (daug vandens, niūrios aplinkos, paslaptinga atmosfera), tačiau filmas visgi kitoks. Gal nėra pats įspūdingiausias, bet turi savo šarmo. :)

O kaip Dead man letters?
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#341161 Niekur neradau man tinkančio varianto, kad būtų su en subtitrais, bet labai norėjau pamatyti.