Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#290112
Širšė rašė:http://www.100knygu.lt/issukis/


Vakar užsiregistravau šiame. Manau, visai smagu turėtų būti =)

Sunkiai knygas išsirinkai? :)
Man sunku išsirinkt... O ryt paskutinė diena...
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#290189 Paskutinė diena šiandien. Spėjau užsiregint...

Mano 12 knygų sąrašas:

Arturo Pérez-Reverte - Flamandų meistro paveikslas
Kurt Vonnegut - Čempionų pusryčiai
Kurt Vonnegut - Skerdykla Nr. 5
Irvin D. Yalom - Gydymas Šopenhaueriu
Irvin D. Yalom - Kai Nyčė verkė
Anatolijus Vinogradovas - Paganinio pasmerkimas
Ona Narbutienė - Kazimieras Viktoras Banaitis
Haruki Murakami - Norvegų giria
Risto Isomäki - Sarasvati upės smėlis
Joseph Heller - 22-oji išlyga
Arthur Hailey - Ratai
Daniel Keyes - Gėlės Eldžernonui

2 alternatyvios knygos:

Фёдор Миха́йлович Достое́вский - Преступление и наказание
Peter Handke - Tamsią naktį išėjau iš tylių namų
ParašėŠiršė
#290190 Ne, nesunkiai, aš atidėliotoja, tai yra susikaupę nemažai knygų, kurias jau seniai norėjau perskaityti, tačiau neprisiruošiau =)
Parašė Žydėjimas
#290193 Ale kaip neapgalvotai kai kurios personos pasielgė - į vieną mėnesį užrašė karo ir taikos visus tomus.
ParašėŠiršė
#290195 Čia nebūtina perskaityti po knygą per mėnesį. Tos personos galės skaityti "Karą ir taiką" nors ir visus metus, tuo pat metu skaitydamos ir kitas knygas.
Parašė Žydėjimas
#290196 Savaime suprantama. Nors ir dvidešimt metų. Ir taip praras galimybę laimėti. O juk laimėjimas ir yra vienintelis dalyvavimo šiame projekte tikslas.
ParašėŠiršė
#290205 Man regis, laimėjimas yra mažiausiai reikšmingas dalyvavimo šiame projekte tikslas
ParašėŠiršė
#290207 Kad pagaliau perskaitytum tai, ką atidėliojai. Kad skaitydamas kitų atsiliepimus apie knygas rastum ką nors, kas sudomintų ir vėliau pats norėtum perskaityti.
Parašė Žydėjimas
#290209 Ak. Ir tamsta, ir projekto autoriai labai klaidingai galvoja, kad koks nors projektas padės žmonėms rasti laisvo laiko perskaityti knygas, kurias jie nori perskaityti, tačiau neturi tam laiko. Jei žmogus yra suinteresuotas kažką perskaityti, jis tam atras laiko, atras tiesiog, o ne skatinamas. Jei kas nors negali perskaityti norimas perskaityti knygas be jokių pašalinių postūmių, šiuo atveju - dovanų, vadinasi, jo skaitymas mažai ko vertas. Jei kažkas galvoja, kad skaitymą reikia skatinti dovanomis, vadinasi, tas kažkas labai prastai vertina žmones. Lygiai sėkmingas tas dvyliką knygų galima skaityti nesiregistruojant į jokius projektus. Jei registruojamasi, reikia būti labai naiviai arba, atleisk, neįtikėtinai neprotingam, kad pajėgtum tikėti, jog registruojamasi vien tik dėl paties skaitymo, o ne dėl materialios to skaitymo atnešimos naudos. Konkurso nuostatose labai aiškiai pasakyta: perskaityk knygą - galbūt gausi dovaną. Būk vienas iš penkių pirmųjų perskaitysiančių tą mėnesį - neabejotinai gausi papildomą dovaną. Skaitymas šiuo atveju tampa sportinėmis varžybomis. Sportinės varžybos iš esmės nesuderinamos su skaitymu.
ParašėŠiršė
#290211 Taip, visiškai tau pritariu - sportinės varžybos su skaitymu nesuderinamos.
Bet nemanau, kad visi žmonės ten dėl jų registruojasi. Asmeniškai man dėl tų dovanų nei šilta, nei šalta. Tačiau jeigu atsitiktinai tapčiau ta pirmąja, kuri kažkurį mėnesį perskaitė knygą ir gaučiau kažką dovanų, man būtų smagu (jei knyga patiktų, žinoma. Jei ne - būtų kam padovanoti). Būtų malonus atsitiktinumas.
Manau, kad sąrašai yra geras dalykas. Pvz yra knygų, kurias norėjau perskaityt jau nuo gimnazijos laikų, bet taip ir neprisiruošiau, nes dėmesį atkreipdavo kokia kita knyga. Kai susidarai sąrašą, kuriame yra būtent tos "atidėliojamos" knygos, bent dalį jų perskaitysi (ir ne todėl, kad nenorėtum skaityti be paskatinimo - tiesiog turint prieš akis sąrašą didesnė tikimybė, kad pasiimsi kažką, kas ilgai laukė lentynoj).
Kodėl viešas sąrašas? Nes įdomu, ką skaito kiti. Taip galima atrasti kokį naują autorių, etc.
Ir gal kas nors iš dalyvaujančiųjų ir skaitys dėl dovanos, geriau jau taip, negu nieko. Galbūt kažkas, pavyzdžiui, iš pradžių pradėjęs skaityt dėl prizo, prisimins, jog tai labai malonu, ir jam nebereikės jokių paskatinimų.
Parašė Žydėjimas
#314137 Ar dalyvaujat šiemet knygų iššūkyje?
ParašėŠiršė
#314220 Ne ;D ir tą sąrašą, kurį pernai rašiau, visai užmiršau
Vartotojo avataras
Parašė malonas
#314767 Gal kas esate prisiregistravę Goodreads? Ten labai smagu. Galėtume susidraugauti ir visuomet žinotume, kas ką tuo metu skaito ir kaip vertina. :roll: