Moderatorius: Astro-Meška

Parašėbarfuss
#322632 Donaldo Kajoko "Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys". Kažkas awesome.
Vartotojo avataras
Parašė Laura_Palmer
#324095
Hug_attack rašė:Nuostabi knyga apie gyvenimą su šizofrenija teisės universiteto profesorės Elyn Saks "The center cannot hold. My journey through madness". Pdf failą galima rasti internete, arba parašykite AŽ, mielai atsiųsiu :)


Neišeina tau siųsti asmeninės žinutės (nežinau, kodėl, nesisiunčia). Gal gali man įmest? Būčiau dėkinga.
Vartotojo avataras
Parašė Laura_Palmer
#324101 Nea, tis 68 proc., tai gal ne pas mane perpildyta tada.
Vartotojo avataras
Parašė Farewell
#324107 (airių) Joseph O'Connor - Pardavėjas. Labai labai įdomi. Stora, bet persiskaito per kelias dienas, net miegot nesinori eit.

(meksikiečių) Juan Rulfo - Pedras Paramas. Vau..nereikia net LSD
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#325273 Alessandro Baricco "Jūra Vandenynas"
Maxence Fermine "Sniegas"
Elena Kurklietytė "Lyla"
Parašė sentimental_misanthrope
#325393 A. Škėma - "Balta drobulė"
H. Hesse - "Stepių vilkas"
J. Ivanauskaitė - "Pakalnučių metai" bei poezijos rinkinys "Odė džiaugsmui"
žinoma, kaip be A. Camus "Svetimas"
Parašėbarfuss
#326349 Irivin D. Yalom "Kai Nyčė verkė" :dream:
Parašė dobiliuke
#326350
barfuss rašė:Irivin D. Yalom "Kai Nyčė verkė" :dream:

šita ir man patiko :)
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332044 Jaunystėje man didžiulę įspūdį padarė „Meistras ir Margarita“, šią knygą mėgstu paskaityt nuo bet kurios vietos iki šiol, o filmą žiūrėjau gal kokius 50 kartų. Esu tikras, kad ji turi terapeutinį poveiki, kaip ir dauguma toliau įvardytų.

Vėliau mano pasaulėžiūrai darė įtaka Nyčės „Žmogiška, pernelyg žmogiška“, „Linksmasis mokslas“, „Anapus gėrio ir blogio“, „Antikristas“ (ypatingai; beje, tai nėra antikrikščioniškas kūrinys), o žymusis „Štai kaip Zaratustra kalbėjo“ manęs visai nevežė. Aleksandro Menio „Žmogaus sūnus“ (Сын человеческий), Idriso Shaho „Sufism“, Omaro Khayyamo „Rubajat“, Nosiro Khosrowo poezija.

Ir jau pastaruoju metu: Andrzejaus Batko „Paslapties jėga“ (Siła sekretu), Amito Goswamio „The self‑aware universe“, Alano Wattso „Myth and Ritual in Christianity“, Johno Shelby`o Spongo „Hebrew Jesus“.
Parašė niekasakien
#334435 Daugelis mano skaitomas knygas nurašytų į niūrių, slegiančių, psichiškai žlugdančių kūrinių sąrašą, tačiau kaip tik šios man teikia gyvybę tiesiogine prasme. Atrandi palengvėjimą, kuomet knygoje aprašyta realybė atitinka tavąją ir kad tu nesi vienas toks su savo "keistom" mintim, kaip dauguma apibūdintų. Vienos iš geriausių skaitytų knygų:
F. Nietzsche "Anapus gėrio ir blogio", "Apie moralės genealogiją"
A. Camus "Svetimas"
F.Kafka "Laiškas tėvui"
E. Cioran "Nevilties aukštumose"
Sam Harris "Laisva valia", "Waking up"
Taip pat, Ivan Turgenev knygos
:)))
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#334458
niekasakien rašė:Daugelis mano skaitomas knygas nurašytų į niūrių, slegiančių, psichiškai žlugdančių kūrinių sąrašą...


Na jau, na jau... Man Nyčė kai tik nėra nei niūrus, nei slegiantis, nei psichiškai žlugdantis. Anaiptol: jis įdiegė man optimizmą priimti gyvenimą tokį, koks yra.
Vartotojo avataras
Parašė lovely_bastard
#335551 Atrodo nerašiau dar.
J.D.Salinger "Devyni apsakymai"
J.D.Salinger "Franė ir Zujis"
J.D.Salinger "Rugiuose prie bedugnės"

A.Camus "Svetimas"