Moderatorius: signs

Vartotojo avataras
Parašė Redulė
#429804 Šiandien kaip tik bendravau su savo gydytoja, pasakiau kad nori sumažinti vaistus, iš pradžių nelabai norėjo girdėti, bet išsakiau svarius argumentus ir sumažino vaistus, iš 15mg į 10mg olanzapino. Tikiu, kad pasveiksiu, supratau, kad pirmiausia savimi patikėti. Sekmės visiems sveikstantiems
Parašė Ernesta Š
#430141 Sveiki, turiu klausima. Atrodo jau tiek daug perskaičiau informacijos, bet atsakymo neradau…
Ar susirgus šizifrenija ir esant “priepuolui” jam praėjus (nuo raminamūju vaistu), dingsta ir garsai ir vaizdiniai?
Mano brolis yra po pirmojo priepuolio, šiuo metu ligoninėje dydytojai dar tik daro tyrimus.
Tai pat noriu rekomendaciju dėl klinikos ir gydytoju, nes abejoju ar mažesnio miestelio medikai tame turi daug patirties
Vartotojo avataras
Parašė arpanetas
#430142 priklauso nuo to, ar parinkti vaistai tinka ir reikia palaukti šiek tiek laiko (iki 6-8 savaičių), yra aprašyta įstatymiškai, kad jei panaudojus kelis neuroleptikus, balsai ir vaizdiniai nepraeina tada skelbiama, kad šizofrenija atspari gydymui ir skiriamas klozapinas (kas nors patikslinkit, jei esu ne visai teisus). Pvz man, praėjo visi garsai ir vaizdiniai pradėjus gerti olanzepiną po kelių savaičių, bet olanzepinas lėtina metabolizmą, tai teko priaugti beveik 20 kilogramų, bet paskui gydytoja pakeitė olanzepiną į aripiprazolą.

O dėl pasveikimo, tai kažkur buvau radęs straipsnį, kas gali būti laikoma pasveikimu. Iš esmės, tai visas kompleksas dalykų, bet dar patikslinsiu, nes jau nepamenu, bet kažkas susiję su darbo išlaikymu, gebėjimu palaikyti santykius ir pan.

Ir dar juodo humoro pasveikimo tema:
https://old.reddit.com/r/ContagiousLaug ... irect=true
Parašė Ernesta Š
#430143 Ačiū, kad dalinatės savo patirtimi!

Kad atsidūrė ligoninėje tik pirmadienį, garsus girdėjo gal 3 ar net 4 savaites, tiesiog žmogus bandė pats su tuo susitvarkyti, nuėjus privačiai pas gyd. išrašė vaistų nuo depresijos (nes nuslepė faktą, kad girdi balsus), kurie matyt netiko ir iššaukė priepuolį… O pirmadienį pradėjo beproto galvą spausti toks vaizdas, kad bado su peiliu (taip įvardino). Ir iškvietė artimieji greitają, tai 5d tik vaistus gauna, pradžioje gavo leidžiamus dabar tabletes. Pasak brolio garsai jau dingo ir bendrauja ir valgo…

Gal dar kas turi rekomendacijų dėl gydytojų? Miestas gali būti bet kuris išskyrus pajūris.
Vartotojo avataras
Parašė Redulė
#430616
Ernesta Š rašė:Ačiū, kad dalinatės savo patirtimi!

Kad atsidūrė ligoninėje tik pirmadienį, garsus girdėjo gal 3 ar net 4 savaites, tiesiog žmogus bandė pats su tuo susitvarkyti, nuėjus privačiai pas gyd. išrašė vaistų nuo depresijos (nes nuslepė faktą, kad girdi balsus), kurie matyt netiko ir iššaukė priepuolį… O pirmadienį pradėjo beproto galvą spausti toks vaizdas, kad bado su peiliu (taip įvardino). Ir iškvietė artimieji greitają, tai 5d tik vaistus gauna, pradžioje gavo leidžiamus dabar tabletes. Pasak brolio garsai jau dingo ir bendrauja ir valgo…

Gal dar kas turi rekomendacijų dėl gydytojų? Miestas gali būti bet kuris išskyrus pajūris.


Rekomenduočiau Zitą Alseikienę, ji Kaune priima romuvos klinikoje. Geros sveikatos.
Vartotojo avataras
Parašė Redulė
#430617
arpanetas rašė:priklauso nuo to, ar parinkti vaistai tinka ir reikia palaukti šiek tiek laiko (iki 6-8 savaičių), yra aprašyta įstatymiškai, kad jei panaudojus kelis neuroleptikus, balsai ir vaizdiniai nepraeina tada skelbiama, kad šizofrenija atspari gydymui ir skiriamas klozapinas (kas nors patikslinkit, jei esu ne visai teisus). Pvz man, praėjo visi garsai ir vaizdiniai pradėjus gerti olanzepiną po kelių savaičių, bet olanzepinas lėtina metabolizmą, tai teko priaugti beveik 20 kilogramų, bet paskui gydytoja pakeitė olanzepiną į aripiprazolą.

O dėl pasveikimo, tai kažkur buvau radęs straipsnį, kas gali būti laikoma pasveikimu. Iš esmės, tai visas kompleksas dalykų, bet dar patikslinsiu, nes jau nepamenu, bet kažkas susiję su darbo išlaikymu, gebėjimu palaikyti santykius ir pan.

Ir dar juodo humoro pasveikimo tema:
https://old.reddit.com/r/ContagiousLaug ... irect=true


Iš patirties apie Olanzapiną galiu pasakyt, kad ilgą laiką jį vartojant vaizdiniai niekur nedingo, bet įjungus meditacijas, mankštas, kvėpavimo pratimus, vaizdiniai dingo. Viskas priklauso nuo mūsų pačių pirmiausia. Tokia mano patirtis.
Vartotojo avataras
Parašė Redulė
#432882
AušraV1 rašė:Ligos įveikimui reikalinga išmokti darnoje su savimi būti. Visų jausmų gėdos, kaltės, baimės ir pykčio paleidimas per meditacijas. Atsirinkimas meditacijų,kurios veikia. Bus,kurių kartoti nesinorės. Atsirinkimas stiprinančių teigiamų meditacijų. Dėkingumo praktika. Dailės terapija ar neurodukacija taipogi harmonizuoja. Įvedimas ritualų, kurie suteikia saugumo ir užimtumo jausmą. Ryto dienoraštis visas mintis išlieti. Ryto meditacija,kuri nuteikia dienai. Po to dienos eigoje stipresne meditacija. Veiklų atradimas, įsiliejimas į visuomenę, draugų pora atradimas į savaitę kartą susitinkant kavos (neniurzgų, o pozityvių) , savirealizacija. Lipdant molio indus, ar kuriant papuošalus ar siuvimas, ar tapant paveikslus ar kitos ramios veiklos. Stabilizuoji savijautą,turi discipliną susikuri savaitės '' monotoniją'' palaipsniui surandi tinkamą dozę vaistų,kurie mažiau slopina ir išlaiko ramybę, net liūdnomis dienomis. Turint stabilumą ir susikurtą gerovę. Tai netrunka pusmetį, tai nuoseklus darbas. O vitaminų poveikį aš manau dalį įtakos turi b grupė d vitanas ir kiti kur minėjo. Pažiūrėkite Jav kurta filma yuotube išmeta apie šizofrenija pagijimus. Kas gali sau leisti nuotoliniu būdu per online psichotarapeuta,kuris dometusi meditacija ir pritartu jam esanciam poziuriui. Gero kloties.


Pritariu pilnai, vaistai kažkiek padeda, bet pilnai neatstato, reikia darbo su savimi, meditacijos, ritmo režimo įstatymas.