Moderatorius: signs

Parašė žodis
#393506 Kviečiu visus apmąstyti ir pasidalinti, kokio savidestrukcinio elgesio norėtumėte atsikratyti. Man, pavyzdžiui, viena iš aktualiausių problemų šiuo metu yra persivalgymas. Esu labai jautri stresui. Kad užsimirščiau ir pabėgčiau nuo nerimo, vakarais dažnai persivalgau. Taigi, kaip problemos sprendimą pasirenku maistą. Kokias viso to pasekmes turiu? Auga svoris, prisikimšusi jaučiuosi dar blogiau nei prieš pradėdama valgyti. Jaučiu gėdą, nepasitenkinimą savimi, toliau vystosi negeras įprotis ir t.t ir pan. Taigi, kalbame apie neveiksmingus būdus kovoti su iškylančiomis problemomis.

Štai keletas pavyzdžių, kuriuos pateikia vadovėlio autoriai:

Mąstau apie praeitį, problemas, klaidas. -> Prarandu galimybę patirti gerus akimirkas čia ir dabar, vėliau dėl to save graužiu. Depresija.

Nerimauju dėl ateities, galvoju apie ateityje galimai iškilsiančias problemas. -> Nerimas, prarandu galimybę būti čia ir dabar.

Izoliuoju save, kad išvengčiau būsimo galimo skausmo. -> Laiką leidžiu vienas ir dėl to klimpstu į dar gilesnę depresiją.

Vartoju narkotikus ir alkoholį, kad užsimirščiau. -> Besivystanti priklausomybė, darbo netekimas, pinigų švaistymas, sveikatos problemos, sugriuvę santykiai.

Nesitvardau, išsilieju ant kitų. -> Prarandu draugus. Kiti žmonės nusisuka nuo manęs, esu pasmerktas vienatvei. Jaučiuosi blogai skaudindamas kitus žmones, dėl to save vėliau dar labiau graužiu, gailiuosi.

Kad nors trumpam pabėgčiau nuo skausmo, save žaloju - pjaustausi, raunu sau plaukus, save žeminu kitų akivaizdoje ir pan. -> Gėda, fizinis skausmas, infekcijos, randai.

Užsiimu nesaugiu seksu - dažnai keičiu partnerius, santykiauju be apsaugos. -> Gėda, lytiškai plintančios ligos.
Parašė egira
#394675 Sustok. Nueik į bendruomenę pvz.: https://www.vzb.lt/. Yra bendruomenių ir žmonių, kurie tave priims, kad ir koks tu bebūtum, nes patys buvo ištraukti iš labai sudėtingų situacijų. Nebijok, ženk žingsnį, kad save išgelbėtum.
Parašė egira
#394681 Stresą nuima fizinė veikla, paprasčiausias ėjimas. Eiti kol pasijusite geriau (30-40min.), giliau kvėpuojant, stengiantis apie nieką negalvoti. Nusiteikimas: svarbiausia tai, ką darau šiuo metu t.y. ėjimas, praeitis, ateitis, visi pergyvenimai palauks; darau dėl savęs tai, kas man geriausia. Kartais reikia prisiversti išeiti į lauką, bet "aš darau tai, kas man padės nesvarbu, kad nenoriu". Vėliau noras išeiti stiprės.
Parašė egira
#394682 Nusipirkit hantelius, pasikabinkit skersinį, darykit atsispaudimus. Nukreipkit nerimą į fizinę veiklą.