Moderatorius: signs

Parašė egira
#394634 Dėl depresijos pirmą kartą kreipiausi 2017-09. Diagnozė vidutinė depresija su nerimo požymiais.

Noriu pasidalinti esminiais žingsniais, kurie mane atvedė pas Viešpatį ir galbūt tave atves.
1. Nuolankiai pripažinau prieš Dievą, kad esu bejėgis, pasidaviau, nustojau kovoti, nes ir nebegalėjau, meldžiausi

"Į tavo rankas, Viešpatie, atiduodu savo dvasią" (šitie žodžiai įstrigo klausantis Marijos radijo vakarinės maldos).

Mt 11,28
28 Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti, ir Aš jus atgaivinsiu.

Manau, tai buvo pirmas svarbiausias žingsnis - visa širdimi, visu protu, visa siela atiduoti save Viešpačiui. Palikti išdidumą, puikybę, pasiekimus, ankstesnį gyvenimą, nusistatymą, kad aš galiu, aš kovoju, aš nugalėsiu ir pan. Šita kova (su dvasine kančia) beprasmiška, vienas pats esu bejėgis. Nepadės jokie vaistai, jokie žmonės, jokie pinigai, absoliučiai niekas tik Tu, Viešpatie, kuris mane sutvėrei. Prašau Tavo pagalbos. Gailestingasis, gerasis Dievas pasigailėjo manęs ir atsiuntė tikėjimo Dvasios malonę. Tą dieną gyventi atrodė fantastiškai nuostabu, buvau pilnas meilės žmonėms, noro jiems tarnauti, atrodė, kad turiu labai daug nuveikti, jėgos liejosi per kraštus, pajutau begalinį norą eiti į bažnyčią melstis. Mišiose buvau kaip vaikas. Niekada anksčiau Dievo žodis nebuvo toks tikras, gyvas.
Parašė egira
#394635 2. Kitas dienas buvau nešamas Dvasios t.y. dariau tai, ką jaučiau norintis, o kartais turintis daryti. Nuo tada Dievas Tėvas, Jėzus Kristus, Šventoji Dvasia, amžinasis gyvenimas, atpirkimas tapo tikra.
Meldžiausi (daugiausia rožinį) namuose, dalyvavau šv. Mišiose ir jutau raminamą poveikį, pakylėjimą, Viešpaties priartėjimą. Darėsi lengviau, nes atsirado viltis, tikėjimas augo.

Mt 13,31-32
31 Jis pateikė jiems dar vieną palyginimą: “Dangaus karalystė yra kaip garstyčios grūdelis, kurį žmogus ėmė ir pasėjo savo dirvoje.
32 Nors jis mažiausias iš visų sėklų, bet užaugęs būna didesnis už visus augalus ir tampa medeliu; net padangių paukščiai atskridę susisuka lizdus jo šakose”.

Kartais atrodydavo, kad nenoriu (melstis ar į mišias), bet "motyvacija atsiranda iš elgesio". Dariau tai, kas jaučiau man yra geriausia, nesvarbu noriu, ar ne. Saugojau tikėjimą. Apie mėnesį su malda mąsčiau apie savo gyvenimą, skaičiau Šventąjį Raštą ir John Eldredge "Vyro kelias". Biblijoje atradau:

Jn 20, 22-23
„Imkite Šventąją Dvasią. Kam atleisite nuodėmes, tam jos bus atleistos, o kam sulaikysite – sulaikytos“. Kunigai (apaštalų įpėdiniai) iš paties Jėzaus gavo tarnystę patarnauti kitiems.

supratau, kad tik kunigas gali atleisti mano nusižengimus. Su malda ruošiausi viso gyvenimo išpažinčiai. Dėl santykių su Dievu, santykių su artimaisiais, su žmonėmis, santykių su savimi.

Mt 22,36-38
36 “Mokytojau, koks įsakymas yra didžiausias Įstatyme?”
37 Jėzus jam atsakė: “ ‘Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa savo širdimi, visa savo siela ir visu savo protu’.
38 Tai pirmasis ir didžiausias įsakymas.

Mk 12
31 Antrasis: Mylėk savo artimą kaip save patį. Nėra įsakymo, didesnio už šiuodu“.
Parašė egira
#394636 3. Atlikau išpažintį ir atgailą - Dievo gailestingumo šventovėje Dievo gailestingumo vainikėlį. Meldžiausi už savo nusižengimus ir už žmones, kuriems jaučiau pyktį.

Mt 6,14-15
14 Jeigu jūs atleisite žmonėms jų nusižengimus, tai ir jūsų dangiškasis Tėvas atleis jums,
15 o jeigu jūs neatleisite žmonėms jų nusižengimų, tai ir jūsų Tėvas neatleis jūsų nusižengimų”.

Man atrodo stulbinama, kad
"Dievo Gailestingumo vainikėlį ses. Faustinai Jėzus padiktavo Vilniuje 1935 m. rugsėjo 13-14 d."
ir
"Noriu, – nurodė Jėzus, – kad per šias devynias dienas vestum sielas prie mano gailestingumo versmės, idant jos pasisemtų jėgų ir atgaivos bei visų malonių, reikalingų gyvenimo sunkumuose, o ypač mirties valandą."
Parašė egira
#394637 4. Gavau dvasinės ramybės dovaną iš Viešpaties.
5. Dėkoju Viešpačiui, šlovinu Viešpatį, saugau tikėjimą nuo demonų.

Ką norėjau pasakyti. Dievas nėra toli, nepasiekiamas, abejingas, žiaurus, Jam nereikia jūsų beprasmiškos kančios. Jis neišmatuojamo gailestingumo, beribės meilės, visagalis Viešpats. Tereikia ištiesti ranką, tikėti, būti kantriems. Blogis jus atakuos, jis ne metafora. Jis bruks jums abejones, nepasitikėjimą savimi ir Dievu kiekvieną dieną. Bet jūs juk kovote su kančia metų metais ! Nepasiduokite demonams, jie bijo Jėzaus. Jūsų tikėjimas augs, o piktosios dvasios trauksis.

1 Kor 6,19-20
19 Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventykla jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau?
20 Jūs esate nupirkti už didelę kainą. Tad šlovinkite Dievą savo kūnu ir savo dvasia, kurie yra Dievo.

Nesiūlau nutraukti vaistus. Ne man spręsti. Aš pats vartojau Escitalopramum 30mg (3mėn.), Duloksetine 30 mg (40d.), Mirtazapine, Fluanxol. Nei su vienais vaistais nesijaučiau taip gerai kaip be jų. Manau, kad ieškoti Dievo artumo turėtų būti pirmas pasirinkimas.

Aleksandr Aleksejčik:
"Psichiatrijoje daugeliu atvejų 10 procentų priklauso nuo vaistų, o 90 procentų – nuo fizinio ir dvasinio imuniteto. Labai svarbu stiprinti šį imunitetą."
Parašė egira
#394725 Fil 4,6 Nieku per daug nesirūpinkite, bet visuose reikaluose malda ir prašymu su padėka jūsų troškimai tesidaro žinomi Dievui.

Fil 4,7 Ir Dievo ramybė, pranokstanti visokį supratimą, saugos jūsų širdis ir mintis Kristuje Jėzuje.
Parašė Tomas2222
#394731
egira rašė:Aleksandr Aleksejčik:
"Psichiatrijoje daugeliu atvejų 10 procentų priklauso nuo vaistų, o 90 procentų – nuo fizinio ir dvasinio imuniteto. Labai svarbu stiprinti šį imunitetą."


Bet daugeliau dar toli grazu iki tokio suvokimo. Gi nereik but ismincium kad suprastum jog nera geresnes alternatyvos kaip rasti isigelbejima, tik pradedant nuo saves o ne nuo vaistu.
Parašė egira
#394736 Žmonės tarsi žino ir kartais netgi nori, bet negali. Negali jų smerkti, taip yra. Yra kažkas, kas trukdo.

Evangelijose ir apaštalų laiškuose daug vilties. Pradžioje su pačiom elementariausiom maldom (vienu žodžiu, vienu sakiniu iš visos širdies), manau, reikia kabintis už vilties. Daug negalvoti, visai negalvoti, bet atsiduoti Jėzui Kristui. Nutildant ar ignoruojant proto keliamą triušmą, jo abejones, prieštaravimus. Visa kita ateis vėliau.
Parašė egira
#394783 Jn 14,6 Jėzus jam sako: “Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane.”

Ps 116,1 Myliu Viešpatį, nes Jis išklausė mano maldavimą.
Ps 116,2 Jis palenkė į mane savo ausį, todėl šauksiuosi Jo, kol gyvas būsiu.
Ps 116,3 Mirties skausmai apsupo mane, pragaro kančios apėmė mane; kenčiau vargą ir skausmus.
Ps 116,4 Viešpaties vardo šaukiausi: “Viešpatie, išlaisvink mano sielą!”
Ps 116,5 Maloningas yra Viešpats ir teisus, gailestingas mūsų Dievas.
Ps 116,6 Viešpats apsaugo paprastąjį; suvargęs buvau, o Jis man padėjo.
Ps 116,7 Nurimk, mano siela, nes Viešpats padarė tau gera!
Ps 116,8 Tu išlaisvinai nuo mirties mano sielą, nuo ašarų-mano akis, nuo suklupimo-mano kojas.
Ps 116,9 Aš vaikščiosiu Viešpaties akivaizdoje gyvųjų šalyje.
Parašė egira
#394851 Lk 11
9 Tad ir Aš jums sakau: prašykite, ir jums bus duota; ieškokite, ir rasite; belskite, ir bus jums atidaryta.
10 Nes kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma.
11 Kuris iš jūsų, būdamas tėvas, duonos prašančiam vaikui duotų akmenį?! Ar prašančiam žuvies- duotų gyvatę?
12 Arba prašančiam kiaušinio- duotų skorpioną?
13 Jei tad jūs, būdami blogi, mokate savo vaikams duoti gerų daiktų, juo labiau jūsų Tėvas iš dangaus duos Šventąją Dvasią tiems, kurie Jį prašo.
Parašė egira
#394852 „Dvasinis gyvenimas sekant šv. Kryžiaus Jonu". Laidą veda dr. Bronė Gudaitytė
http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/105968-2018-02-26-10-00-dvasine-ekologija.html

20:17
Jei atsirasim šalia Dievo, patys būsim dieviški. Žmogus turi savyje nukeliaut atsigręžimo į Dievą kelionę.

21:20
Pirmas dalykas – mes turim rinktis Dievą, ne pasaulio siūlomus turinius. Kur yra mūsų meilė, su tuo mes supanašėjam. Pirma sąlyga – atpažinti, ką mes labiau mylim. Meilė padaro mus panašius į tai, ką mylim. Jei norim būti panašūs į Dievą, turim pradėti Dievą mylėti. Turim pakeisti dėmesingą meilės dovanojimą. Pirma fundamentali laikysena – nebijoti atsigręžti į Dievą.
22:26
Šviesa ir tamsa nedera. Negali mylėti dviejų priešingų dalykų kartu. Tamsa yra prisirišimas prie Dievo kūrinių, o šviesa yra Dievas.

Jei renkamės tamsą, tamsa nepriima šviesos. Jei aš renkuosi tamsą ir man jauku tarp šešėlių, tuomet negaliu pradėti šitos kelionės.
23:52
Žmogus yra per didelis, kad jam užtektų ko nors, kas yra pasaulyje. Jį išreikšti ir patenkinti gali tik “solo Dios”- vienas Dievas. Vien Dievas gali užpildyti žmonių širdį ir niekas daugiau. Palyginti su Dievu viskas yra niekas.
24:40
Turi viską palikti, kad laimėtum. Viską palikti, kad viską laimėtum. Viskas yra tai, prie ko esame prisirišę. Kas myli tai, kas sukurta, pats supanašėja į daiktus. Tada žmogus daiktiškai mąsto, save laiko daiktu, kitus laiko tik daiktais.

26:23
Širdis turi būti laisva nuo matavimo per naudą, per kiekybę. Atsižadėjimas yra ne tikslas, bet priemonė, nuo kurios reikėtų pradėti.

Dievo ilgesys (Dievo šauksmas) – Atpažinimas – Atsižadėjimas – Dievo patirtis – Apčiuopimas širdimi – Meilė, noras būti su Dievu – Valios pastangos patirti Dievą, būti su Juo (Adoracija, Mišios, Biblijos skaitymas, malda)
Parašė egira
#394910 Vilniaus veikliųjų žmonių bendrijos vyrų liudijimai apie savo patirtį bei tai, kaip Dievas pakeitė jų gyvenimus.

http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/106135-2018-02-28-10-45-dievas-gydo.html

Laidoje savo patirtimi ir išgyvenimais dalysis SUAUGĘ ALKOHOLIKŲ VAIKAI. Šie žmonės priklauso draugijai, kurioje renkasi vyrai ir moterys, užaugę alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje. Jie yra įsitikinę, kad šeimos disfunkcija yra liga, kuri paveikė juos, kuomet buvo vaikai, ir kuri veikia juos jau suaugusius.

http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/104580-2018-02-07-10-45-dievas-gydo.html

Kauno veikliųjų žmonių bendrijos vyrų liudijimai.

http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/103531-2018-01-24-10-45-dievas-gydo.html

Veikliųjų žmonių bendrijos liudijimai ir pasidalijimai.

http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/101211-2017-12-27-10-45-dievas-gydo.html