Moderatorius: Užtrauktuko koordinatorė

Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#119266 Sveiki,
neabejoju, kad žinote tokį renginį "Gyvoji biblioteka" (mačiau kaip prieštaringai diskutavote).
29 dieną mes žadame jį vėl suorganizuoti Kaune. Tą paskatino padaryti buvę bibliotekos lankytojai ir žmonės, kurie buvo Knygomis. Visgi iš atsiliepimų sužinojome, kad abiems pusėms šis renginys patiko ir davo naudos.

Noriu pakviesti ir jus sudalyvauti šiame renginyje (ar kaip lankytojui, ar kaip Knygai), nors ypatingai kaip Knygai. Kuo tai naudinga jums patiems? Viena praėjusio renginio dalyviai sakė, kad ji turėjo laisvę pabūti savimi, pakalbėti apie save kai jos niekas nesmerkė, o pabandė suprasti. Kiti minėjo, kad gavo galimybę sulaužyti stereotipą ir prisidėti prie draugiškesnės visuomenės kūrimo. Dar kiti atrado kitokios naudos...

Nenoriu būt reklamos agentu (o ir nelabai sugebu), todėl jūs laisva valia galit pasirinkt ką norite daryti: ignoruoti šitą žinutę, piktintis ja, pritarti, o galbūt sudalyvauti renginyje. Tik noriu pasiūlyt sudalyvaut, savo akimis pamatyt, o tada dėstyti argumentus. Bent jau mano nuomonė apie šį renginį apsivertė 180 laipsnių po to, kai sudalyvavau.

Prisegu skelbimą:
IEŠKOME ŽMONIŲ, KURIE PADĖTŲ GRIAUTI STEREOTIPUS

Gyvoji biblioteka – naujas metodas stereotipų griovimui.
Pagaliau turime tikrai naują idėją ir metodą. Naujas ir labai paprastas būdas stereotipams griauti. Gyvosios bibliotekos principas yra labai paprastas: susitik su išankstinėmis nuostatomis ir stereotipais, kuriuos turi savyje. Nereikia šnekėti apie blogą stereotipų įtaką, paprasčiausiai akis į akį susitik su jais.... ir pasakyk – gana, to jau per daug, aš Tave palieku!
Gyvoji biblioteka veikia taip pat kaip ir paprastos bibliotekos. Bibliotekos lankytojas ateina ir tam tikram laikui pasiskolina Knygą. Perskaitęs Knygą lankytojas ją gražina į biblioteką ir jeigu nori, gali pasiimti kitą Knygą. Tarp paprastos bibliotekos ir Gyvosios bibliotekos yra vienas skirtumas- Knygos Gyvojoje bibliotekoje yra žmonės, o skaitymas – pokalbis. Gyvoji biblioteka suteikia galimybę susitikti ir pasišnekėti su žmonėmis apie kuriuos yra sukurta daug stereotipų, kurie dažnai patiria diskriminaciją ir atskirtį. Gyvojoje bibliotekoje gali apsilankyti visi, kurie nori susitikti su savo stereotipais ir išankstinėmis nuostatomis, visi, kurie nori paskirti pusvalandį savo dienos šiam ypatingam patirimui.
Gyvosios bibliotekos tikslas
Gyvoji biblioteka skatina pagarbą žmogaus teisėms ir žmogaus orumui. Taip pat sudaro sąlygas konstruktyviam dialogui apie išankstines nuostatas ir neigiamus stereotipus, kurie dažnai yra atskirties ir diskriminacijos priežastis.
Knygos
Kaip ir tikroje bibliotekoje Gyvojoje bibliotekoje svarbiausią vaidmenį atlieka Knygos. Knygas atstovauja žmonės, apie kuriuos yra sukurta daug neigiamų stereotipų, kurie patiria diskriminaciją ir atskirtį.
Būti Knyga yra sunku, bet tuo pačiu labai įdomu ir kartais netgi linksma. Knygos pasakoja apie save žmogui, kuris panoro pasišnekėti. Skaitovas gali užduoti klausimus, o Knyga gali į juos atsakyti arba neatsakyti. Dažniausiai skaitymas (pokalbis) vyksta tarp dvejų žmonių, t.y. knygos ir skaitovo. Skaitymo vidutinė trūkmė yra 25 minutės, tačiau Knyga gali nutraukti pokalbį bet kurią akimirką.
Kampanija
Kampanija ,,Visi skirtingi – visi lygūs“ siekia griauti visuomenėje egzistuojančius stereotipus, skatinti pagarbą žmogaus teisėms ir įvairovei. Ugdant žmonių supratimą apie žmogaus teises ir pagarbą įvairovei neužtenka tik perskaityti žmogaus teisių deklaraciją ar priminti Lietuvos Respublikos įstatymus (tiesą sakant... visų šių dokumentų skaitymas, nėra pats idomiausiais užsiėmimas....)
....reikia, kad žmonės tikėtų, kad mes visi esame skirtingi ir lygūs!
Įgyvendinant kampaniją, buvo nuspręsta rinktis tokius metodus, kurie paskatina susimąstyti, kurie sujaudina, įtraukia ir nustebina. Gyvoji biblioteka yra būtent toks metodas.
Gyvosios bibliotekos metodas buvo įgyvendintas visų Šiaurės ir Baltijos šalių Parlamentuose (Seime). Mūsų politikai turėjo gaimybę susitikti su įvairiomis Knygomis, susipažinti su jomis, užduoti klausimus ir sugriauti stereotipus. Kaune „Gyvąją biblioteką“ įgyvendino Kauno apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centras (www.kavsuc.lt) bei Kauno Jaunimo Linija (www.kaunojl.visiems.lt).
Gyvosios bibliotekos metodas yra įtrauktas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą. Europos Taryba išleido specialią metodinę knygą, kurioje išsamiai aprašyta, kaip organizuoti Gyvąją biblioteką bei paminėtos įvairių organizacijų patirtys įgyvendinant Gyvąją biblioteką. Šią knygą galite atsisiųsti anglų kalba: http://www.eycb.coe.int/eycbwwwroot/HRE ... 0final.pdf

Ieškome Knygų
Balandžio 29 dieną Kaune norime suorganizuoti Gyvąją biblioteką, kurioje būtų galima paskaityti šias Knygas:
• Neįgalus žmogus (vežimėlyje)
• Aklasis/-oji
• Romas/-ė
• Žydas/-ė
• Gėjus
• Lesbietė
• AIDS sergantis/ŽIV infekuotas žmogus
• Pankas/-ė
• Hip-hop propaguotojas/reperis/graffiti piešėjas
• Musulmonas/-ė
• Depresija sergantis žmogus
• Alkoholizmu sirgęs žmogus
• Buvęs narkomanas
• Pabėgėlis/-ė
• Juodaodis/-ė
• Kinas/-ė, Indas/-ė, Japonas/-ė
• Anarchistas/-ė, Antiglobalistas/-ė
• Feministė
• Lietuvos rusas/-ė
• Lietuvos lenkas/-ė
• Kiti: nenorime apriboti knygų sąrašo, todėl paliekame jį atvirą.

Apie sąlygas: "Gyvosios bibliotekos" dalyviams nereikės mokėti už kelionę (pvz. Iš Vilniaus bus galimybė atvykti automobiliu) likusiems bei iš kitų miestų atvykstantiems – apmokami kelionės bilietėliai.
„Gyvoji Biblioteka“ apie 4 valandas (planuojama nuo 14:00 iki 18:00). Nuo 14 val. vyks susipažinimas (Bibliotekininkai susipažins su Knygomis, Knygos su Bibliotekininkais ir tarpusavyje), o po renginio (nuo 18 val) vyks įspūdžių pasidalinimas ir aptarimas.
Pažadame arbatos ir sausainių, meilę ir globą :)

Kodėl verta tapti Gyvosios bibliotekos Knyga?

- Susipažinsite su Gyvosios bibliotekos metodu;
- Turėsite galimybe atkreipti visuomenės tam tikrų žmonių problemas bei griauti neigiamus stereotipus ir nuostatas;
- Galėsi pasakyti: ,,Taip, aš prisidėjau prie kampanijos ,,Visi skirtingi – visi lygūs“;
- Ir svarbiausia - nes be Knygų mes Gyvoji biblioteka...būtų visiškai negyva :)

Jei nori tapti Knyga, „Gyvojoje bibliotekoje“, kuri vyks 29 dieną Kaune, rašyk: zilvinas.mazeikis@gmail.com arba skambink 8 601 85996
[code][/code]
Vartotojo avataras
Parašė Blangas
#126400 Nu ir kaip daug zmoniu dalyvavo? Kiek apytiksliai buvo knygu, kiek skaitytoju?
Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#126557 Oi, jau daug vandens nubego nuo to laiko :))) Pamenu, kad "Knygu" buvo nemazai, gal kokiu 15, o pokalbiu suskaiciavom 46 (neoficialiai dar daugiau). Skaiciai dziuginantys, bet ne kiekybe svarbiausia - labai tikimes, kad renginys buvo tikrai naudingas tiek "Skaitytojams", tiek "Knygoms".
Populiariausios "Knygos" kaip ir tiketasi: psichikos sutrikimu turintis zmogus, psichiatras, bandes zudytis zmogus.
Musu puslapyje yra trumpas youtubinis filmukas, tai galima akies krasteliu zvilgteleti kaip viskas vyko =)