Moderatorius: Užtrauktuko koordinatorė

Vartotojo avataras
Parašė Agni
#103824 dėl manęs tegul jie padeda, bet tai nebus daroma šiame puslapyje. yra temų, kuriomis galima kalbėtis, bet gydymu ir diagnozavimu čia nebus užsiimama.
Vartotojo avataras
Parašė nulis
#103827
Užtrauktuko koordinatorė rašė:2 laiskas

"Labas, ar esate susidure su panikos priepuoliais? jau penkis metus kankinuos. geriu vaistus, einu i psichoterapija. taciau atrodo kad jei zengiu zingsni i prieki, tai po kurio laiko du zingsniai atgal. nustojau jaustis savimi, nes jauciuosi esanti vien nerimas ir baime. kaip susitvarkyti? kaip jus pagijot? ar imanoma is tikruju pasveikti? nes gydytojai sako, kad tam reikia labai daug laiko? kiek? viso gyvenimo. penki metai kasdienio vaistu vartojimo man atrodo labai daug.. laukiu kada viskas baigsis..nors vien laukimo turbut nepakanka. ko reikia dar?"


Atsakymas:

Su panikos priepuoliais buvau nukeliavusi į tokią stadiją, kad nebegalėjau nieko valgyti (išskyrus šaukštą avižų košės, kasnį obuolio ar morkos), nes viską išvemdavau. Visiškai nustojau miegoti, nes vis šokinėdavau lovoje krūpčiodama iš siaubo. Tai buvo visiškas košmaras. Tokiu atveju gali padėti tik vaistai. Bet ilgalaikiam sveikimui man padėjo štai kas: pirmiausiai teko atsisakyti visų didžiausią stresą keliančių dalykų. Mečiau mokytis. Blogai jaučiuosi prie žmonių? Susiradau darbą namie. Dabar bendrauju tik su draugais, su kuriais man gera ir prie kurių nesijaučiu blogai. Mama šiek tiek nepatenkinta, kad nebaigiau universiteto, bet aš žiūriu, kas man geriau. Gal baigsiu kada vėliau. Pašalinus šiuos du dalykus man pradėjo sparčiai gerėti. Dar reikia rasti, kas padeda jaustis gerai. Kaip aš vadinu "raktą". Radau savo raktą ne tik nuo nerimo, bet ir nuo depresijos. Supratau, kad geriausiai jaučiuosi su gyvūnais. Nu klaikiai gerai. Tad įsigijau šunį. Didžiulį. Vieną didžiausių. Jo ramybė nuima visus panikos priepuolius. Xanaxą dabar geriu itin retai, tik kai laukia svarbi diena, o aš iš to svarbumo negaliu nusiraminti.
O kadangi ilgesnį laiką jaučiuosi gerai, tai ir to nerimo mažiau. Nebebaisu eiti į parduotuvę ar susitikti kaimynų. Net pašneku su jais.
Taip ir judu po truputį.
Vartotojo avataras
Parašė nulis
#103828
GalvosDaktaras rašė:Narkomanai padeda, konsultuoja kitus, kad mestų. manau turėję bėdų ir jas išsprendę gali padėti tiems, kas prašo pagalbos.

Pas mus labai mažai išsprendusių savo problemas. :D
Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#103835 Mhm, suprantu, kad gan dviprasmaiskai atrodo. Puslapyje tikrai reiketu uzrasyti, kad laukiame laisku norinciu suzinoti kaip yra, kaip jauciasi zmogus sergantis viena ar kita liga (tokiu labiau informacinio pobudzio) ir kad mes nekonsultuojame - aciu uz pasiulyma, tikrai gera mintis. :flo

Kitas dalykas, kad ir dabar pagal konteksta daug maz aisku, kad mes to nedarome. Tai mane kazkodel vercia galvoti, kad nesvarbu ka uzrasysime, bet vistiek tokiu laisku galime sulaukti. Ir reiktu nuspresti ka su jais darome.

Labai pritariu Agni, kad konsultuoti mums nereiketu - diagnozuoti ir skirti gydymo mes tikrai negalime. Taciau mes galime atreaguoti laiskus ir to nedarydami, tiesa? Turbut galite pasidalinti savo patyrimu, kad pas gydytoja nueiti kartais lengva, kartais snuku (nezinau kaip ten yra), bet jis dazniausiai nustato diagnoze ir paskiria gydyma. Zmogaus nukreiptimas pas gydytoja man neatrodo konsultavimas. Na turbut matot atsakyma i 9 laiska... cia vakar smekla pasake ka daryt, o as naturaliai kaip man iseina, be jokiu dideliu gebejimu parasiau is sirdies kaip man atrodo (ir kaip smeklai atrode)... ten man nepanasu i konsultavima, nes nei pasakiau kokia liga, nei vaistus paskyriau. Man tas panasu i butinosios pagalbos sutiekima. Ar jus manote kitaip?

Medeja, tu rasai, kad negalite traukti serganciojo, galite tik palaikyti. Man atrodo, kad traukti ir nereikia - mes gi net nezinome ar tie zmones serga, ar siaip jauciasi blogai. O palaikyti jus vieni kitus tikrai mokate - todel ir kreipemes i jus - tad gal pavyktu butent taip i tokius laiskus ir atreaguoti?
Skaitau nulio atsakyma: na, tikria neraso ka daryti, kokius vaistus gerti... tiesiog raso, kaip jai paciai yra ir kas padejo. Nemanau, kad zmogus perskaites ta laiska prades savo nuoziura gerti xanaksa ar isigis suni, man rodos tiesiog supras, kad mazais zingsneliais imanoma judeti pirmyn. Zinoma, cia tik mano nuomone, kuri gali buti totaliai wrong... :bloga

Zodziu nezinau kaip cia ir bedaryt, tikrai pasimeciau...
ParašėKatinas
#103858 as truputi nesuprantu ko zmones tikisi.paraso,kad buvo pas gydytoja,diagnozuota depresija ,gydytojas skyre vaistus,bet nenori ju gerti.ir ka? tai nori sulaukti pritarimo ar ko??
o siap manau i bet kuri laiska galima atsakyti vienodai-pasiulyti eiti pas gydytoja.
Vartotojo avataras
Parašė Morpheus
#103862 Niekam neidomu butu skaityti tokiu atsakymu (vienodu). Dar siulykit apsilankyti jusu renginiuose, pasiskaitineti cia.. Tik va jei tikisi zmones pritarimo del nesigydymo, cia jo tikrai nebus. Musu pozicija tokia, kad jei nesigydai, tai ir nedejuok. Jei patinka sirgti, sirk. Taciau jei tai nepatinka, pradziai daryk tai ka sako daktarai, o mes jau kaip nors virtualiai, arba ne "palaikysim uz rankos" pasistengsim suprasti ir iveikti sunkumus kartu.

va kaip graziai parasiau :)
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#103882
Morpheus rašė:Niekam neidomu butu skaityti tokiu atsakymu (vienodu). Dar siulykit apsilankyti jusu renginiuose, pasiskaitineti cia.. Tik va jei tikisi zmones pritarimo del nesigydymo, cia jo tikrai nebus. Musu pozicija tokia, kad jei nesigydai, tai ir nedejuok. Jei patinka sirgti, sirk. Taciau jei tai nepatinka, pradziai daryk tai ka sako daktarai, o mes jau kaip nors virtualiai, arba ne "palaikysim uz rankos" pasistengsim suprasti ir iveikti sunkumus kartu.

va kaip graziai parasiau :)


:super
Vartotojo avataras
Parašė smekla
#103944
Agni rašė:aš siūlau labai aiškiai parašyti taisyklėse jūsų saito, kad jokios konsultacijos neteikiamos, o laiškai gali būti tik klausiamojo pobūdžio, jei idomu kaip gyvena psichikos ligomis sergantys žmonės.


! ! ! ! !
Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#103963
Niekam neidomu butu skaityti tokiu atsakymu (vienodu). Dar siulykit apsilankyti jusu renginiuose, pasiskaitineti cia.. Tik va jei tikisi zmones pritarimo del nesigydymo, cia jo tikrai nebus. Musu pozicija tokia, kad jei nesigydai, tai ir nedejuok. Jei patinka sirgti, sirk. Taciau jei tai nepatinka, pradziai daryk tai ka sako daktarai, o mes jau kaip nors virtualiai, arba ne "palaikysim uz rankos" pasistengsim suprasti ir iveikti sunkumus kartu.

va kaip graziai parasiau

patinka man kaip tu mastai :super