Moderatorius: Užtrauktuko koordinatorė

Parašė Užtrauktuko koordinatorė
#119489 Labas visiems,

visus su pagaliau prasidejusiu pavasariu :flo

Siandien sulaukeme Vitos laisko.

Vitarašo: Laba diena,noreciau,kad atrasytu mergina,kuri sirgdama sizoafektiniu sutrikimu pastojo,idomu,kaip jai sekesi nestumas,kaip pavyko gimdymas,kokia tikimybe vaikelio apsigimime, ligos paveldimume?
Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#119914 Vaje... labai sudetingas uzsakymas - turbut nebus kam atsakyti :(
Matyt reikes eiti i klinikas, nes atrodo, kad tai merginai svarbu gauti atsakyma :/
ParašėKatinas
#119915 tai jai paciai reikia nueiti pas gydytoja ir issaiskinti,nors siaip as isivaizduoju,kad labai egoistiska susilaukti vaiko sergant tokia liga.nebent netycia pastojo
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#119920 Animus :( tai nereiskia kad psichikos liga sergantis zmogus neturi teises susilaukt vaiku.

Vat apsigimimu nuo nei nuo sizoafektinio nei nuo sizofrenijos nei dar nuo ko tokio tai nepasitaiko. Pasitaikytu nuo vartojamu vaistu, ir tai minimali tikimybe.

skaudu skaityt :(
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#119921 Man atrodo, Vita turejo omeny paveldimuma, o ne apsigimima. I tai tiksliausiai atsakytu genetikai.
ParašėKatinas
#119922
Virtual rašė:Animus :( tai nereiskia kad psichikos liga sergantis zmogus neturi teises susilaukt vaiku.

(


teise ,tai turi,bet man paciai baisu perduoti vaikui paveldejima sirgti depresija ir galvoju daznai apie tai,o kaip suprantu sizoafektinis yra dar rimciau :bloga
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#119928 Širdies ir kraujagyslių ligos ar cukraligė irgi juk rimta :bloga.
Visi paveldim vienas ar kitas ligas.
Šizoafektinis sutrikimas gydomas kaip ir kitos ligos. Nu pasitaiko atkryčių žmonėms, o diabetu sergant nepasitaiko? Hipoglikemijų visokių ir galimų komų ir t.t.. ir t.t.
Parašė Pienė
#125744 Laiško autorei norėčiau palinkėti, kad jos troškimai išsipildytų, pabendrauti tuo klausimu su psichoterapeutu, paklausti, kaip nėštumas veikia moters psichiką ir pan. Žinau, kad nėštumo metu geriau nevartoti cheminių vaistų, bet gal tuo laikotarpiu pradėję gamintis nauji hormonai suveiktų geriau nei tie patys vaistai... Mūsų organizmas tokia sudėtinga ir nuostabi gamtos sistema, kad nėštumo metu jis kompensuoja savo trūkumus... Savo atveju galiu pasakyti, kad nėštumo metu besigaminę hormonai neatpažįstamai mane pakeitė į gerąją pusę, tokia laiminga jaučiausi nebent vaikystėje... o vaikui svarbiausia, kad motina jo lauktų, jaustis reikalingu jam būtina jau nuo pirmųjų gyvybės užuomazgų..

psichikos ligonis nėra neįgalus ir ambulatoriškai besigydydamas puikiai gali rūpintis kitais, nebent jis būtų agresyvus ir nesivaldytų
Vartotojo avataras
Parašė Silva
#125777 jeigu zmogus sergantis depresija negali sau leisti tureti vaiku,tai reiskia jis negali tureti seimos,tai reiskia jis negali tureti gyvenimo dziaugsmo ir automatiskai yra pasmerktas dar gilesnei depresijai.As nesakau ,kad zmogus negali buti laimingas be seimos,bet tik tuo atveju ,jei tai susiklosto naturaliai.Kiek zinau mano tevai ir seneliai depresija nesirgo,o as ja turiu.Tik noriu pasakyti ,kad besilaukiant antrojo vaiko mano liga kazkur pasitrauke ir as puikiai jauciausi be jokiu vaistu.Sugrizo ji ,kai sunui buvo 1.5 metu.negalima visko atsisakyti,tai kam tada gyventi
Vartotojo avataras
Parašė Guliona
#125890 Sergant sizofrenija, seimos ir vaiku klausimas priklauso nuo ligos formos, jos sunkumo ir paciento poziurio i savo bukle. Neuroleptikai yra teratogeniniai preparatai, bent jau dauguma is ju, ypac tipiniai, vartojami nuo teigiamu sizofrenijos simptomu, t.y. haliucinaciju, kliedesiu. Ju vartojimas labai pavojingas nestumo pradzioje, kadangi gali sukelti apsigimimus, persileidimus. Be to placiai zinoma, kad rizika susirgti sizofrenija priklauso nuo paveldimumo, taciau tai, kad tevai serga, negarantuoja, jog sirgs ir atzalos. Apskritai bet kokia psichikos liga sergantys namiskiai padidina tikimybe, jog ir kiti, ypac vaikai, sirgs kuo nors, pvz. depresija, nerimo sutrkimu, ivairiomis priklausomybemis, tures kompleksu.
P.S.: tai ne sergancio sizofrenija zmogaus poziuris. Tiesiog esu medike ir zinau tai is kitos puses :) Situo besidominciai panelei patariu kreiptis i gydytoja, jis ivertins rizika ir atsakys i visus klausimus, atsizvelgdamas i jos situacija. Jeigu taikomas adekvatus gydymas, pacientas nuolatos sekamas ir yra palaikomas seimos, manau, viskas imanoma ;)