Moderatorius: Užtrauktuko koordinatorė

Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#181254 Man čia vieną dieną iškilo klausimas kodėl neberašo niekas laiškų... patikrinau puslapį ir pamačiau, kad po perkėlimo į naują serverį nebeveikia laiškų rašymo sistema. Mūsų programuotojas vakar ją sutaisė, o šiandien atėjo laiškas :)

Indrė rašo:
Ar psichikos liga sergančio žmogaus agresiją galima netyčia išprovokuoti?
Ar psichikos ligą gali sukelti pvz. patyčios ar priekabiavimas mokykloje?
Vartotojo avataras
Parašė dangiska
#181256 galima isprovokuot pasakius kanors netaip....

na patycios mokykloj daugiau manau antrine problema , nes jei is vaiko saipomasi kazkas jau su juo charakteriu negerai...aisku patycios gali dar viska pagylint ir pablogint
Vartotojo avataras
Parašė Pycka
#181258 Patyčios mokykloje gali labai stipriai paveikti besiformuojančios asmenybės bruožus ir savybes, ir nesunkiai išprovokuoti psichikos ligas. Patiriantys patyčias vaikai tampa uždari, sunkiau sukuria naujas pažintis, nepasitiki savimi ir kitais žmonėmis. Tokiems žmonėms vėliau daug sunkiau integruotis į visuomenę, siekti didelių tikslų.
Todėl tėvai turėtų kiek įmanoma ankščiau imtis priemonių, jeigu pastebi, kad iš vaiko gali būti tyčiojamasi.
Vartotojo avataras
Parašė kukas
#181303
zilvis86 rašė:
Indrė rašo:
Ar psichikos liga sergančio žmogaus agresiją galima netyčia išprovokuoti?
Ar psichikos ligą gali sukelti pvz. patyčios ar priekabiavimas mokykloje?


Gal ne tiek išprovokuoti,kiek psichikos liga sergantis žmogus dažnai neadekvačiai reaguoja į įvairias situacijas ir yra jautresnis. Kartais toks žmogus reaguoja į tai ko kiti net nesureikšmina.
Nuolatinės nesibaigiančios patyčios ir šios problemos nesprendimas sužlugdytų bet kokį žmogų. Jei kalbama apie vaikus ir paauglius tai jie turėtų nebijoti kreiptis pagalbos į suaugusiuosius, nes patys tos problemos nebus pajėgūs išspręsti, čia būtinas suaugusiųjų įsikišimas.Ligą sukelti dėl šios problemos patiriama nuolatinė įtampa ir neigiamos mintys, bloga savijauta, stresas.Taigi būtina problemą kuo skubiau spręsti.
Parašė Emilija
#182343 Labai pritariu Pyckos nuomonei:) Pati esu patyrusi patyčias mokykloje ir manau, kad tai taip pat prisidėjo prie ligos. Patyčios ilgam laikui pakerta pasitikėjimą savimi, į kitus žmones imi žiūrėti kaip į labiau kritiškus, priešiškus. Dėl patyčių vėliau gali kilti bendravimo sunkumų, tampi uždaresnis...Jei iš vaiko tyčiojamasi, tai dar nereiškia, kad kažkas blogai su jo charakteriu, gal jis jautresnis, nemoka apsiginti ir tiesiog tampa savotišku "atpirkimo ožiu". Paaugliai dabar labai žiaurūs ir mėgsta žeminti kitus, nes nori pasijusti viršesniais, kietesniais..