Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276301
Paukstis rašė:Todė, kad yra skirtumas, ar tu nori pademonstruoti žmogui savo žinias ir tuo pasirodyti pranašesnis už pašnekovą, ar nori nuoširdaus bendravimo. Be abejo, bendraujant dalinamasi ir žiniomis, tačiau ne visur jos reikalingos. Tarkim, tu gali apie psichologiją dėstyti paskaitas, tačiau jei paklausiu apie tavo jausmus, o tu nemokėsi jų įvardinti - irgi - ''kakas''....


Visų pirma, jei manęs niekas neprašo aš savo žinių nedemonstruoju ir tikrai nesistengiu atrodyti pranašesnis už kitus. Tiesiog aš savo teiginius, pagrindžiu savo žiniomis (ta prasme kodėl aš taip galvoju, o ne kitaip. Kaip kitaip aš būčiau atsakęs į klausimą kodėl tikrovė yra netikra, jei nebūčiau rėmesis savo žiniomis apie Platoną ir jo idėjas, arba savo psichologinėmis žiniomis apie žmogaus suvokimą). Jeigu kam nors atrodo, kad aš tik noriu pasirodyti, tai galiu jus užtikrinti, kad tai nėra mano siekimas.

Ir jeigu tu paklaustum apie mano jausmus aš tau juos ir pasakyčiau, o jeigu klaustum kaip atsiranda jausmai, tai pradėčiau dėstyti psichologijos paskaitas.
Vartotojo avataras
Parašė EniGmO
#276319
grincas rašė:
Paukstis rašė:Todė, kad yra skirtumas, ar tu nori pademonstruoti žmogui savo žinias ir tuo pasirodyti pranašesnis už pašnekovą, ar nori nuoširdaus bendravimo. Be abejo, bendraujant dalinamasi ir žiniomis, tačiau ne visur jos reikalingos. Tarkim, tu gali apie psichologiją dėstyti paskaitas, tačiau jei paklausiu apie tavo jausmus, o tu nemokėsi jų įvardinti - irgi - ''kakas''....


Visų pirma, jei manęs niekas neprašo aš savo žinių nedemonstruoju ir tikrai nesistengiu atrodyti pranašesnis už kitus. Tiesiog aš savo teiginius, pagrindžiu savo žiniomis (ta prasme kodėl aš taip galvoju, o ne kitaip. Kaip kitaip aš būčiau atsakęs į klausimą kodėl tikrovė yra netikra, jei nebūčiau rėmesis savo žiniomis apie Platoną ir jo idėjas, arba savo psichologinėmis žiniomis apie žmogaus suvokimą). Jeigu kam nors atrodo, kad aš tik noriu pasirodyti, tai galiu jus užtikrinti, kad tai nėra mano siekimas.

Ir jeigu tu paklaustum apie mano jausmus aš tau juos ir pasakyčiau, o jeigu klaustum kaip atsiranda jausmai, tai pradėčiau dėstyti psichologijos paskaitas.


Vis dėl to jūsų ego tai šviečiasi vienu ar kitu atveju.. :da
Vartotojo avataras
Parašė Paukstis
#276332
EniGmO rašė:Vis dėl to jūsų ego tai šviečiasi vienu ar kitu atveju.. :da


Ot EniGmO neapsieina be komentaro =) Matai, as su grincu bendrauju, ir, toks jausmas, lyg ji pazinociau.... De Ja Vu! :achtung
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#276346 man atrodo, grincas tiesiog davė tinkamą išsamų pavyzdį, kalbėdamas apie suvokimą. Grįžkite prie temos.
Vartotojo avataras
Parašė Paukstis
#276351
Paukstis rašė:(...) Matai, as su grincu bendrauju, ir, toks jausmas, lyg ji pazinociau.... De Ja Vu! :achtung


Taigi apie temą ir rašau :da
ParašėŠiršė
#276358 Kas man nutiko!
Žiūriu filmą. Ir žinau, kad man tai jau matyta. Net prisimenu, kaip žiūrėjau - sėdėjau ant sofos tėvų bute, buvo vasara. Per TV3 rodė. Tada dar turėjom seną televizorių.
Bet, suprantat, esmė tame, kad filmas sukurtas 2011m. Ir praeitą vasarą aš televizoriaus namie tikrai nežiūrėjau. Ir televizorius jau seniai naujas. Ir filmas pasirodė rudenį.
Aš niekaip negalėjau jo matyt. Atsimenu filmus, kuriuos siunčiuosi, ir šiaip jau šitas ne iš tų, kuriuos žiūrėčiau. Su kokiu draugu ar drauge irgi nežiūrėjau - retai žiūriu filmus ne viena, tikrai atsiminčiau.
Bet aš jį tikrai mačiau. Prieš keletą metų.
Awkward, ar ne?
Vartotojo avataras
Parašė Gabi*
#276373
grincas rašė:
Gabi* rašė:aš niekam neperšu savo nuomonės, čia tik diskutuoju. Kiekvienas tiki tuo kuo nori tikėti. Gal paprasčiausiai aš esu labai jautri, nuo vaikystės buvau priversta gyventi uždarą gyvenimą, gyvenimą su savimi. Ir tikrai žinau, kad mano sapnai pildosi tikrovėje


Tai jeigu sakysi jog tavo sapnai pildosi, tai kodėl ne visi sapnai?
..........................................................................................
Aš pats daug ką sapnuoju, įvairiausių įvykių, nu ir savaime aišku, kad kartais atsiduriu tokiose situacijose, kurias atsimenu iš sapnų (bet jos būna netikslios detalėmis ir sutampa dažniausiai tik vienu elementu pvz.: sapnavau, kad susitikau 8 metus nematyto vaikystės draugą, ir ką jūs galvojate, po savaitės ėmiau jį ir sutikau). Tikriausiai dėl to, kad atvykau į gimtąjį miestą. Įvykis ir sapnas sutapo tik tai vienu dalyku: draugu. Tačiau nesutapo susitikimo vieta, nesutapo laikas (sapnavau naktį, susitikau dieną), nesutapo apranga, nesutapo netgi draugo amžius, nes jį sapnavau biški jaunesnį.



mano sapnai pildosi absoliučiai visi. O simbolika sapnuose - taip siela kalba su mumis. Išvaizda artimųjų ir draugų sapnuose dažnai būna kitokia. Esmė tame, kad mes turime laikiną kūną, o šiaip mes esam kitokie. Bet vėlgi, aš išsakau savo nuomonę, jokiu būdu niekam neperšu. Aš tuo tikiu, tikiu, kad siela gyvena ne vieną gyvenimą
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#276419 Gabi, o tu užsirašinėji sapnus? Galvoju, įdomu būtų, jei susapnavusi užsirašytum viską, esmę, detales, o po to lygiai taip palygintum savo nugyventą dieną. Man įdomu, ką tu vadini "absoliučiu išsipildymu". Kad atvirkščiai būna - tai visai nesistebiu, visgi sąmonė-pasąmonė "dirba" su išgyventais įspūdžiais.
Vartotojo avataras
Parašė Gabi*
#276421
mumu rašė:Gabi, o tu užsirašinėji sapnus? Galvoju, įdomu būtų, jei susapnavusi užsirašytum viską, esmę, detales, o po to lygiai taip palygintum savo nugyventą dieną. Man įdomu, ką tu vadini "absoliučiu išsipildymu". Kad atvirkščiai būna - tai visai nesistebiu, visgi sąmonė-pasąmonė "dirba" su išgyventais įspūdžiais.


Taip, gana seniai užrašinėju, nes tuo domiuosi. Man pildosi tiesiogiai
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276499
Gabi* rašė:Taip, gana seniai užrašinėju, nes tuo domiuosi. Man pildosi tiesiogiai

Gal gali papasakoti pavyzdžių? Ką tiksliai sapnavai ir kas išsipildė? Tik pasakok ne abstrakčiai, o konkrečiai. Nereikia tokių pavyzdžių, kaip: sapnavau jog atsitiks kažkas bloga ir po savaitės numirė mano močiutė.
Vartotojo avataras
Parašė Gabi*
#276568
grincas rašė:
Gabi* rašė:Taip, gana seniai užrašinėju, nes tuo domiuosi. Man pildosi tiesiogiai

Gal gali papasakoti pavyzdžių? Ką tiksliai sapnavai ir kas išsipildė? Tik pasakok ne abstrakčiai, o konkrečiai. Nereikia tokių pavyzdžių, kaip: sapnavau jog atsitiks kažkas bloga ir po savaitės numirė mano močiutė.


mano sapnai sapnuojasi simboliais, bet aš juos suprantu, nes mano siela taip su manim taip šneka.
... prieš išsiskiriant su ex. vyru, kada net nežadėjau skirtis, sapnavau, kad stoviu ant tilto ir pametu raktą į jūrą, ir lipu laiptais jo pasiimti.
...prieš išeinant iš darbo, kuriame daug metų išdirbau, sapnavau, kad uždarau darbovietės duris, ir girdžiu kaip kažkokios moterys šneka: "va ji išdirbo 17 metų"...
...prieš įsidarbinant kitame darbe sapnavau, kad perlipu iš vieno autobuso į kitą lygiai tokį patį, tik žalią...
...prieš išsiskiriant su draugu, sapnavau, kad sodinam medį, o jis nudžiūvęs, be lapų...
Visų sapnų čia neišvardinsiu, bet kas įdomiausia kad vieną sapną kuris dar neišsipildė, susapnavom su mama vienodai, tik ji viena diena vėliau
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276576 Viskas labai įdomu, bet pagal kokias taisykles nustatai simbolių reikšmę.
Nes jeigu nėra taisyklių, tai tu tą patį sapną gali interpretuoti kaip nori. Pvz. Sakykim aš susapnavau saulę. Saulė gali simbolizuoti šviesą arbą šilumą, arba gyvybę. Tai kaip man žinoti, kad ta saulė simobolizuoja ne šilumą, bet gyvybę??

Dar klausimas sakei, kad sapnavai kad pameti raktus ir ten eini jų ieškoti? Tai iš kur žinai jog, tas sapnas simbolizavo išsiskyrimą su vyru? Bet ne kokį kitą atsitikusį veiksmą? Sakykim, susapnavai tą sapną ir po to išsiskiri su vyru ir vėliau išsikraustai iš buto ? Tai gal tavo sapnas reiškia buto netekimą, o ne išsiskyrimą? Pagal kokias taisykles nusprendi, kokius įvykius sapnuoji?
Vartotojo avataras
Parašė Gabi*
#276583
grincas rašė:Viskas labai įdomu, bet pagal kokias taisykles nustatai simbolių reikšmę.
Nes jeigu nėra taisyklių, tai tu tą patį sapną gali interpretuoti kaip nori. Pvz. Sakykim aš susapnavau saulę. Saulė gali simbolizuoti šviesą arbą šilumą, arba gyvybę. Tai kaip man žinoti, kad ta saulė simobolizuoja ne šilumą, bet gyvybę??

Dar klausimas sakei, kad sapnavai kad pameti raktus ir ten eini jų ieškoti? Tai iš kur žinai jog, tas sapnas simbolizavo išsiskyrimą su vyru? Bet ne kokį kitą atsitikusį veiksmą? Sakykim, susapnavai tą sapną ir po to išsiskiri su vyru ir vėliau išsikraustai iš buto ? Tai gal tavo sapnas reiškia buto netekimą, o ne išsiskyrimą? Pagal kokias taisykles nusprendi, kokius įvykius sapnuoji?


tu labai kritiškas, aš tau negaliu nieko įrodyti, nes žmogus negali žinoti savo ateities deja. O jei kapstosi per daug giliai yra baudžiamas. Ten eiti draudžiama. Ten yra daug vertybių.
Sapnus aš galiu tik interpretuoti, atspėti. Būna, kad neatspėju. Pvz., sapnavau savo buvusį draugą už tokios linijos kartu su kitais žmonėmis. Ryte iškeikiau save, kad galvoju apie praeitį. Deja, jis neseniai mirė...
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#276592 tokie dalykai, kaip išėjimas iš darbo arba skyrybos neįvyksta netikėtai, ko gero apie tai galvojai ne vieną dieną, tai ir sapnuoti, neabejoju, kad sapnavai. Tikriausiai sutiktum, kad yra buvę sapnuose ir tokių dalykų, kurie apskritai neįvyksta?

O dėl gilinimosi, tai gilinkis, tavęs tikrai niekas nenubaus :) Yra kažkokia teorija apie sąmoningą sapnavimą, neva jo galima išmokti, ar skaitei apie tai?
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276598
Gabi* rašė:tu labai kritiškas, aš tau negaliu nieko įrodyti, nes žmogus negali žinoti savo ateities deja. O jei kapstosi per daug giliai yra baudžiamas. Ten eiti draudžiama. Ten yra daug vertybių.
Sapnus aš galiu tik interpretuoti, atspėti. Būna, kad neatspėju. Pvz., sapnavau savo buvusį draugą už tokios linijos kartu su kitais žmonėmis. Ryte iškeikiau save, kad galvoju apie praeitį. Deja, jis neseniai mirė...


Šiaip tai sutinku, jog esu kritiškas, bet šioje vietoje tai aš tavęs nekritikavau, o tik uždaviau keletą klausimų, į kuriuos deja tiksliai neatsakei. Bet nesvarbu.
Turiu kitą klausimą. Kokia prasmė yra sakyti, jog sapnuoji ateitį, jeigu vistiek tu jos negali teisingai interpretuoti, tol kol tai neįvyko? Tai reiškias, jog tu skiriesi nuo manęs tik tuo, jog aš praeities įvykių neinterpretuoju savo sapnais.
Ir todėl tavo vadinamoji "galia" neturi galios arba reikšmės, nesvarbu kaip pavadinsi.