Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276990 Marronier - abi pusės priskaldo pakankamai malkų.

Tikintieji praeitoj temelėj buvo išvadinti silpnavaliais, neprisiimančiais atsakomybės už savo likimą, vaikais tikinčiais įsivaizduojamu draugu, vos ne nesveikais-nes sveikam žmogui Dievo nereikia. Čia tik tiek, kiek prisimenu.
Vartotojo avataras
Parašė maingirdas
#277006
grincas rašė: bet tikrai galiu pasakyti, kad kuo religingesnis žmogus tuo jis moksliškai skurdesnis)
nesutinku,su tavo pasisakymais.Jeigu jau toks protingas ,tai galetum iskart suprasti .
Parašėmarronnier
#277010
Būsena rašė:Marronier - abi pusės priskaldo pakankamai malkų.

Tikintieji praeitoj temelėj buvo išvadinti silpnavaliais, neprisiimančiais atsakomybės už savo likimą, vaikais tikinčiais įsivaizduojamu draugu, vos ne nesveikais-nes sveikam žmogui Dievo nereikia. Čia tik tiek, kiek prisimenu.


Na ištraukei iš konteksto. Tiesiog logiškai mąstant susidarė toks vaizdas, nes pašnekovas (neprisimenu nick) išdėstė priežastis (ar dalį priežasčių), kodėl yra tikintįsis. Vėliau išrituliojo ankstesnį postą taip, kad "naštos palengvėjimas" neva yra tik vienas privalumų (o ne priežastis) būti tikinčiuoju.

Žodžiu, iškreipiam, pritraukiam savaip, manipuliuojam, bauginam ir linkim, tik pabaigos čia nematyt.

Aš rami ir niekam nelinkiu atsiversti, nebauginu, nepasakoju, kokia buvau anksčiau.

Pasiduodu. :lakstau
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#277012 Na, atleisk, Marronnier, bet man tikrai nepatinka, kai žmonės laikomi kvailesniais, menkiau išsilavinusiais, neapsiskaičiusiais ir t.t. vien dėl to, kad jie tiki.

Bauginu, aš tave, liepiu tikėti? Rask nors vieną mano tokį sakinį? Ir gal skaityk prieš komentuodama.
Parašėmarronnier
#277013 Kalbėjau apie visus tikinčiuosius bendrai, kurie pasireiškė šioje temoje. Tu taip pat kalbėjai bendrai arba sumaišei mane su kitu asmeniu, nes ne aš lyginau tikėjimą su vaiko nematomo draugo prasimanymu. Taip pat ir menkiau išsilavinusiais, neapsiskaičiusiais jų nelaikau.

Ką norėjau pasakyti - esu visiškai rami (ne)tikėjimo klausimu. Jei man kiltų nors šiek tiek abejonių, aš tikrai stengčiausi pritraukti savon pusėn kuo daugiau žmonių, netverčiau kailyje ir visaip kitaip elgčiausi, kaip jau spėjom visi pamatyti (bauginimą, linkėjimus ir t.t.).
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#277014 Prieš tai aš kalbėjau bendrai-ne apie tave.
O dabar sakau konkrečiai-tiek tikinčiųjų tiek netikinčiųjų pusėje yra "aktyvistų"-aršiai brukančių savo idėjas.

Tik vieni aiškina-"kad jie gelbsti tavo sielą"
O kiti paprastai nori išgelbėti tavo "protą"-nes kaip protingas žmogus gali tikėti pasakomis, moksliškai neįrodyta ir pan. :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#277015 Bet manau jau užtenka aušinti savo burną šioje temoje-ką norėjau pasakiau.
Žmonės laisvi rinktis - tikėti ar netikėti.
Vartotojo avataras
Parašė MiesteRuduo
#277492 o galima perfrazuoti temą: koks jūsų santykis su Dievu? religijos užknisa. faktas. tas lobizmas, derėjimasis su valdžia, kad "vargšus" šventikus atleistų nuo mokeščių, sau prisiskyrimas nepaprastų galių (amžino ir neklystančio žinojimo ir pan) galų gale banalybių pateikimas pakelta galva (ką krikščionybė padarė iš sokrato senekos ir pan mokymų ir ką dabartiniai budistai padarė iš pirmojo budos mokymo, ką radikalieji islamistai padarė iš mahomedo mokymo) visi jie nori galios ir pinigų. visi jie užknisa. visi jie tegul eina na. pakalbėkime geriau apie tai AR tikime. TAIP jei tikime. NE jei netikime. (kaip sakė jėzus arba taip arba ne, o kas daugiau tai iš piktojo). čia kaip su meile- nežinojimui nėra vietos- nežinai vadinasi nemyli, nežinai vadinasi netiki.
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#277520 benderi, o tu pats? Taip ar ne?
Vartotojo avataras
Parašė Paukstis
#277527 Pastebėjau, kad geriau neatsakinėti į klastingus klausimus, nes vėl užgrius visa lavina klausimų... Pvz: ''į ką tiki?'', ''kaip tiki?'',''nuo kada tiki?'', ''ką jauti tikėdamas?'',''kokia tavo pozicija?'' ir pan. =)

Nors, dažiausia, besidomintys kitų žmonių tikėjimu, patys ieško užuomazgos į jį. Gal ir reikėtų parodyti kelią tiems, kurie aklai jo ieško... :jap
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#277529 Nebūtinai, jau daug apie tai kalbėjom. Paskaityk, kas yra antiteizmas.
Vartotojo avataras
Parašė Paukstis
#277641
mumu rašė:Nebūtinai, jau daug apie tai kalbėjom. Paskaityk, kas yra antiteizmas.


Nežinau, į ką čia mumu kreipiasi, tačiau ir nurodymo''nesukramtau''...
Na,ir ką ten skaityti, nesupratau?
Ar, tipo, diskusiją persijosim apie antiteizmą, tad apsišviesti, pasikaustyti laikas :shock:
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#277667 Paaiškinsiu nuosekliai. Tu parašei, jog dažniausiai netikintys ir apie tai kalbantys žmonės ieško "užuomazgos" į tikėjimą. Aš, tau prieštaraudama, parašiau, jog ne visi. Aš, pavyzdžiui, manau, kad tikėjimas ir religija kenkia. Ir tikrai neieškau užuomazgų. Bet ar tai reiškia kad negaliu/neturiu apie tai šnekėti?

Aš tau neliepiau perskaityti, o pasiūliau. Tu galėjai ir neskaityti, jei nenorėjai. Galėjai net nieko man neatsakyti. Gali "nesišviesti" taip pat, jei tik nenori.

Ką reiškia "diskusiją persijoti apie antiteizmą"? Persijoti - tai kažką nuo kažko atskirti. Jei turi galvoje, kad krypstame nuo temos, kalbėdami apie antiteizmą, tai klysti.
Vartotojo avataras
Parašė Paukstis
#277713
mumu rašė: Aš tau neliepiau perskaityti, o pasiūliau. Tu galėjai ir neskaityti, jei nenorėjai. Galėjai net nieko man neatsakyti. Gali "nesišviesti" taip pat, jei tik nenori.

Tu parašei: ''Paskaityk''- tai liepiamoji nuosaka. Žodžio ''siūlau'' nebuvo. Tačiau nereiktų manyti, jog esu visiškai ''bum bum'' ir paprastų sąvokų, bei judėjimo krypčių nesuprantu.
mumu rašė:Paaiškinsiu nuosekliai. Tu parašei, jog dažniausiai netikintys ir apie tai kalbantys žmonės ieško "užuomazgos" į tikėjimą.

Dėja, taip jau yra. Kitaip atkakliai ir aršiai nesireikštų tokiuose skyriuose. Nebent savo nuomonę išdėstytų ir tiek. O jei aktyviai dalyvaujama - reiškia abejonės yra. Antraip sukurtų temą ''Netikinčių pokalbiai'', tačiau mažai kas beužsuktų, ane?
mumu rašė: Aš, pavyzdžiui, manau, kad tikėjimas ir religija kenkia. Ir tikrai neieškau užuomazgų. Bet ar tai reiškia kad negaliu/neturiu apie tai šnekėti?

Gal ir kenkia... Ypač diskusijoje su tikinčiaisiais... Nes galima tikėjimu užsikrėsti. Būna taip... Tik gerai, kad netikintys tikėjimui nekenkia...
:angel
ParašėŠiršė
#277736
Ne tiek kiek ateistui, įrodžius Dievo egzistenciją. Gyventi su mintim jog visą amžinybę degs pragare


Radau šitą pasisakymą pirmame puslapyje, gal pasisakysiu nelabai į temą, bet norėjau parašyti - tikėjimas juk yra daug daugiau, ne kažkokie pliusiukai ir minusiukai, maždaug, ar atsvers geri darbai blogus? Jei taip - dangus, jei ne - pragaras. Čia labai jau vaikiška tikėjimo samprata. =) ir tai, kad žmogus ateistas, nebūtinai jis turi "keliauti į pragarą". Yra daug daugiau visokių niuansų.