Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė grincas
#279908 Joks čia ne pomirtinis gyvenimas. Norint sužinoti kas yra pomirtinis gyvenimas reikia visų pirmą numirti. Arba patirti biologinę mirtį (tik tokia mirtis yra ta tikroji mirtis). O čia tas neurochirurgas buvo komos būsenoje, o tai nėra mirtis. Išvada: kad ir ką jis patyrė, tai negalima laikyti pomirtiniu pasauliu.
Vartotojo avataras
Parašė defendu7
#282008 Mano santykis su religija - jo nėra. Nepripažįstu jokios religijos, Visata yra per daug sudėtingas reiškinys žmogaus sąmonei suvokti. Neegzistuoja viena tiesa, nes realybė ir tiesa yra subjektyvus dalykas, kurį suformuoja mūsų pojučiai ir jų interpretacija... Galim ir daugiau apie metafiziką padiskutuot, bet aš negaliu nieko įrodyt.
Vartotojo avataras
Parašė defendu7
#282010
grincas rašė:Joks čia ne pomirtinis gyvenimas. Norint sužinoti kas yra pomirtinis gyvenimas reikia visų pirmą numirti. Arba patirti biologinę mirtį (tik tokia mirtis yra ta tikroji mirtis). O čia tas neurochirurgas buvo komos būsenoje, o tai nėra mirtis. Išvada: kad ir ką jis patyrė, tai negalima laikyti pomirtiniu pasauliu.

Niekada niekam nepataikauju, tačiau su Tavim šiuo atvėju sutinku 99% proc.
+1 Tau.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#282012
defendu7 rašė:Mano santykis su religija - jo nėra. Nepripažįstu jokios religijos,

Nelabai supratau kaip tu gali nepripažinti religijos? Juk jos yra, čia faktas. Tu gali neišpažinti jokios religijos, arba tau religijos gali nepatikti, bet nepripažinti jų negalime.
defendu7 rašė:Visata yra per daug sudėtingas reiškinys žmogaus sąmonei suvokti.

Sudėtingumas nėra daikto ar reiškinio savybė. Tačiau dėl mūsų žinių ar mąstymo trūkumo mes jiems priskiriame šią savybę. Kitais žodžiais tariant nieko sudėtingo nėra. Todėl ir visata nėra sudėtingas reiškinys. Be to mūsų sąmonė gali suvokti bet kokį realybėje esantį objektą, visata nėra išimtis. Tačiau kaip ir minėjau dėl žinių ar priemonių trūkumo, mes negalime kol kas visiškai pažinti visatos.
defendu7 rašė:Neegzistuoja viena tiesa, nes realybė ir tiesa yra subjektyvus dalykas, kurį suformuoja mūsų pojučiai ir jų interpretacija...

Sutinku, jog mes realybė pažįstame per savo suvokimo prizmę, ir kiekvienas ją matome skirtingai. Pvz.: Neįmanoma įrodyti jog aš matau tokią pat raudoną spalvą kaip ir tu. Tačiau aš vistiek manau jog egzistuoja ta tikroji viena tiesa ar realybė, tačiau tikriausiai niekada taip ir nesužinosime jos.
Vartotojo avataras
Parašė defendu7
#282014 Man ji neegzistuoja, mano gyvenime religijai vietos nėra ir jos egzistencija iš mano sąmonės yra ištrinta. O kad ji yra čia irgi labai realityvu... Nu ir kas, kad informacijos prišikta ir žmonės ją įteisino, padarė oficialų reiškinį, sukūrė kultūrą... dzin man. Neonaciai negrų žmonėm nelaiko (aš nerasistas, čia pavyzdys.) Bet negrai žmonės.
Taip ir su religija, Tau gal ji yra, milijonams kitų irgi ji egzistuoja, o va mano pasaulyje jos nėra.

Klysti, jeigu manai, kad žmogaus sąmonė nėra ribota. Kaip Tu man gali įrodyti, kad žmogaus sąmonė nėra ribota? Aš tikiu, kad ribota, bet negaliu Tau įrodyt. Taip ir Tu, gerbiamasis, man neįrodysi.
Skruzdėlė pasaulį mato kaip dvimatę erdvę... O musei atrodo, kad ji nuo vieno lango prie kito skrenda begale laiko, va čia yra įrodyta ir patikėk, jeigu kas nors didesnio suvokimo už Homo sapiens patyrinėtu mus, aš labai nuoširdžiai manau, kad jie pasijuoktų iš mūsų pasaulio ar realybės suvokimo.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#282018 Gal ir galim kaip nors saviįtaigos būdu sau įsiteigti jog religija neegzistuoja arba gyventi kaip kokiam asketui vienam kokioje nors saloje. Bet šiaip tai jos pilna visur. Tai ir ignoruoti ją yra labai sunku.

Kas liečia žmogaus sąmonę tai aš nesakiau jok ji neribota. Kaip tik ji yra ribota ir netgi galiu įrodyti. Pabandyk įsiminti 100 skaičių per 1 minutę, jeigu nepavyks reiškias tavo sąmonę riboja laikas per kurį tu įsimini informaciją. Tokių panašių pavyzdžių yra daug. Tačiau kas liečia objektų ar reiškinių suvokimą, tai jį riboja tik žinių trūkumas. Tačiau turint pakankamai informacijos mes bet kokį objektą galime suprasti ir paaiškinti.
Parašė All_Of_It
#282028 kokia dar religija......nera jokios religijos.....viskas isgalvota pasidaryt pinigu.....atsigaukit...
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#282044
All_Of_It rašė:kokia dar religija......nera jokios religijos.....viskas isgalvota pasidaryt pinigu.....atsigaukit...


Sutinku jog religijos yra sugalvotos dėl tam tikrų priežasčių, ar pasidaryti pinigų, ar valdyti žmones, ar dar dėl ko nors. Bet tai tu pats paneigi savo teiginį jog religijos nėra, sakydamas, kad religijos skirtos pinigų darymui. Tai kaip kažkas kas neegzistuoja gali daryti pinigus????
Parašė All_Of_It
#282049
grincas rašė:
All_Of_It rašė:kokia dar religija......nera jokios religijos.....viskas isgalvota pasidaryt pinigu.....atsigaukit...


Sutinku jog religijos yra sugalvotos dėl tam tikrų priežasčių, ar pasidaryti pinigų, ar valdyti žmones, ar dar dėl ko nors. Bet tai tu pats paneigi savo teiginį jog religijos nėra, sakydamas, kad religijos skirtos pinigų darymui. Tai kaip kažkas kas neegzistuoja gali daryti pinigus????


tau reiktu pamatyti dokumentini filma kur parodo tikra tiesa apie visa religija.....viskas sugalvota is zmoniu daryti pinigus...tai didziausia apgavyste kokia tik yra psauly.....
Vartotojo avataras
Parašė defendu7
#282051
grincas rašė:mes bet kokį objektą galime suprasti ir paaiškinti.

Dėja negalime, objektas ar reiškinys ar įvykis ar kažkokia energija, kažkokie metafiziniai desniai vykstantys visatoje, nesvarbu kaip pavadinsi, tas pats mešlas, esmė, kad mes tos informacijos net nesugebėtume apdoroti. Yra tokie informacijos lygmenys, kuriu žmogaus sąmonė nesugeba suvokti.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#282073
defendu7 rašė:Dėja negalime, objektas ar reiškinys ar įvykis ar kažkokia energija, kažkokie metafiziniai desniai vykstantys visatoje, nesvarbu kaip pavadinsi, tas pats mešlas, esmė, kad mes tos informacijos net nesugebėtume apdoroti. Yra tokie informacijos lygmenys, kuriu žmogaus sąmonė nesugeba suvokti.


Sutinku jog informacija gali būti skirtingose lygmenyse, sakykim (kompiuteryje, popieriaus lape, smegenyse) bet pati informacija yra vienalytė. Ta prasme nepriklausomai kokiose lygmenyse ji būtų, ji bus matuojama bitais. Ir žinoma galbūt egzistuoja tokie lygmenys, kurių mes nežinom. Tačiau jeigu žinotumėm apie juos tai ir suvokti juos galėtumėm. Juk pas žinojimas jau įeina į suvokimo procesą.

p.s Suvokimo sąvoką aš naudoju kaip pažinimo proceso dalį, o ne kaip supratimą arba paaiškinimą.
Vartotojo avataras
Parašė defendu7
#282117 Žinojimas yra suvokimo proceso dalis, tačiau suvokimo procesas nėra galutinis rezultatas. Suvokimui reikalingi neginčytini objektyvūs faktai, kuriuos gali suvogti žmogaus sąmonė, tačiau yra per daug nepaaiškinamų dalykų, galim pasidžiaugt, kad žinom jo nežinom visko... ir manau niekada nesužinosim.
Vartotojo avataras
Parašė Eso
#294850 man tai kovingi ateistai kaip koks Gediminas Kirkilas. Jeigu išnyktų konservatoriai tai kirkilas nusižudytų, tai tas pats su kovingais ateistais - jei išnyktų religija tai anie neturėtų dėl ko gyventi.