Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276890 Mumu-sutinku, kad mokslas reikalingas ir naudingas.
Kalbėjau apie psichikos ligų skaičiaus gausėjimą ir prognozes, kad jų skaičius augs. Duomenis buvau radusi internete ir vienoje knygoje.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276891
Būsena rašė:1. Prašau-klastojimo pavyzdžiai. Aišku tai nemokslinis leidinys-bet dabar tiesiog neturiu galimybės rausti mokslinių duombazių.

http://www.lrytas.lt/-13203138861318975 ... astoti.htm

http://www.ekonomika.lt/naujiena/raudon ... 19553.html

Žinau dar apie suklastotus identiškų dvynių tyrimus psichologijoje. Deja neatsimenu autorių.


O tu skaitei, šiuos straipsnius?? Pirmame buvo rašoma, kaip mokslininkai sugriovė MITĄ kad skiepai kenkia sveikatai (kai studijavau mediciną, tai kiekvienas gydytojas nepritarė šiai minčiai). Kad skiepai sukelia autizmą, nebuvo mokslinis faktas, o mitas, sukeltas žiniasklaidos. Žiniasklaida tai nėra mokslas, ir kaip bebūtų gaila jos dėka ir kyla visokie pseudomokslai. Todėl aš ja visiškai nepasitikiu.

Man irgi nepatinka, kai ir teistai ir ateistai sako žiną tikrą tiesą. Todėl, kad išlikčiau objektyvesnis diskutuojant aš pasirenku agnostiko poziciją. Bet širdy save laikau antiteistu. :)
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276892 Grinčai-neskaičiau įdėmiai. Prisipažįstu.

Na va atrodo vienas kitą supratom dėl kraštutinių pozicijų. Mano protestas buvo ne prieš mokslą, o prieš jas

:da
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276893 Grinčai, o jeigu be šypsenėlių-ką atsakytum į šį klausimą?:

Ir apsukant temą kitu kampu-ar jūs tikri, kad po kažkiek metų ar šimtmečių jūsų mokslas neišras prietaiso-įrodančio Dievo buvimą? Gal mes tam dar nepasirengę žinių ir technologijų atžvilgiu?
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276895
Būsena rašė:Grinčai, o jeigu be šypsenėlių-ką atsakytum į šį klausimą?:

Ir apsukant temą kitu kampu-ar jūs tikri, kad po kažkiek metų ar šimtmečių jūsų mokslas neišras prietaiso-įrodančio Dievo buvimą? Gal mes tam dar nepasirengę žinių ir technologijų atžvilgiu?


Tai žinoma jog nepasirengę, bet jeigu taip atsitiks ir kada nors bus įrodytas Dievo egzistavimas, tuomet Dievas taps nebe tikėjimo objektu, o mokslo objektu, ir kiekvienas mokslininkas pripažins jo egzistavimą. Kitas klausimas, jeigu kada nors bus įrodyta jog Dievo nėra ir visa tai buvo tik mitas, kaip toje ištraukoje su skiepais. Įdomu ar tikintiei pripažins šiuos faktus ir liausis tikėję.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276897 Ačiū. Buvo malonu padiskutuoti. Nežinau ar norėčiau pamatyti Dievo buvimo paneigimą. Būtų skausminga daugeliui žmonių.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276902
Būsena rašė:Būtų skausminga daugeliui žmonių.


Ne tiek kiek ateistui, įrodžius Dievo egzistenciją. Gyventi su mintim jog visą amžinybę degs pragare. Teistas galėtų tiesiog pasitraukti iš gyvenimo (nėra Dievo nėra prasmės gyventi), bet ateistas nusižudyti negali, nes tuomet bilietas į pragarą bus garantuotas). Ir visą likusį gyvenimą atgailauti. Čia būtų žiauru.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276905 Nepyk, pradėjau juoktis-pasirodo irgi matau tik vieną pusę. Apie vargšus ateistus tuo atveju nepagalvojau.
Ačiū, seniai taip gerai nediskutavau.
Vartotojo avataras
Parašė mumu
#276907
Būsena rašė:Mumu-sutinku, kad mokslas reikalingas ir naudingas.
Kalbėjau apie psichikos ligų skaičiaus gausėjimą ir prognozes, kad jų skaičius augs. Duomenis buvau radusi internete ir vienoje knygoje.


galėčiau parašyti tik nuomones, kurias esu skaičiusi, bet tai esmės nekeis, nes tikrai nežinau, kodėl ir ar iš tikrųjų jų daugėja. O kaip tu manai, dėl ko jų daugėja? Tikriausiai ne dėl to, kad tikinčiųjų žmonių mažėja? Nes būtent tuo aspektu dabar nagrinėjame šitą temą. Tikinčiųjų mažėja ne taip sparčiai, kiek teko matyti paskutinėje statistikoje. Bet sutinku su vienu - nelikus tikėjimo (pomirtiniu gyvenimu, amžina siela ar kaip ten bebūtų), gyvenimo prasmė tampa klausimu, į kurį ne visi suranda atsakymus. Todėl, ko gero, tikėjimas yra tas sutartinis atsakymas.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276912 "Dievas mirė ir nėra kuo jo pakeisti"-neprisiminsiu teksto, kuriame jis buvo. Bet man tai skamba maždaug taip-įvairiom priemonėm sunaikinom tikėjimą Dievu, bet kol kas neatradom kuo pakeisti vietoj jo likusią tuštumą-prasmę, kurią jis teikė. Užtai labai atsargiai žiūriu į atramų išmušimą žmogui-kai jis neturi kuo jas pakeisti.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276913 Dėl psichikos ligų priežasčių nesiplėsiu-neturiu tiek informacijos-tai jau būtų spekuliacija iš mano pusės.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#276918 Mano nuomone tai pagrindinė priežastis kodėl žmonės dažniau serga depresija yra gyvenimo ritmo pasikeitimas. Visi skuba, dirba, mažai poilsio, netgi pradedam valgyti greitąjį maistą, kuris įtakoja mūsų savijautą, ligas, o pastarosios ir nuotaiką. Be to sutrinka natūrali žmogaus tapatybė, čia labiau kalbu apie moteris. Iš prigimties jos yra vaikų augintojos, o ne maisto tiekėjos. Prasideda vidinis konfliktas tarp prigimties ir to ko reikalaujama, ir toliau seka depresijos (tikriausiai taip Z. Froidas aiškintų). Keičiasi vaikų auklėjimas, tėvai jiems skiria mažiau dėmesio, meilės, todėl suaugę jie tampa "šaltesni", nepasitikintys ir savo trūkumus bando užpildyti (kai kurie nusikaltimais, kai kurie Dievu). Ir tai pamatas depresijai

Ir tikėjimas čia nieko dėtas. Neturiu aš duomenų kokie žmonės dažniau serga depresija ar tikintieji ar netikintieji. Manau panašiai. Šiam forume lankosi visi.
Ir teiginys jog, jeigu netikėsi, tai susirgsi depresija yra nesamoningas Sveikiems žmonėms kad gyventų pilnavertį gyvenimą Dievas nėra būtinas.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#276934 Aš neteigiu, kad jei netikėsi-susirgsi depresija. Ar kad Dievas yra būtinas.

Aš tik manau, kad tikėjimas yra susijęs su tam tikromis vertybėmis. Ir žmogus besilaikantis tų normų-jautėsi savotiškai saugus-jeigu sunkiai, bet dorai nugyvens gyvenimą-jam bus atlyginta danguje. Ten jis sutiks savo mirusius mylimuosius.

O dabar kaip jam susiformuoti tas vertybes? Jeigu esi pakankamai apsukrus ir įžūlus-gerai gyvensi čia žemėje. Reikia griebti kol gyvas-vistiek toliau nieko nėra. Svarbiausia tavo prekinė išvaizda, socialinis statusas, įvaizdis.

O gyventi be savo vertybių, be kažkokio savo vidinio stuburo-tikrai sunku. Atrasti ir sukurti jas iš naujo, nemanau, kad taip jau paprasta. Jei būtų paprasta - visi žmonės įžvelgtų gyvenimo prasmę ir nesigalabytų.
Parašėmarronnier
#276940 Mano nuomonė panaši. Gyvename masinėje neurozėje - greitas tempas, lėkimas nežinia kur ir nežinia dėl ko, nuolatinis neišvengiamas apsimetinėjimas visur ir net su pačiais artimiausiais žmonėmis, masinis vartojimas ir amžinas nepasitenkinimas, stresas ir t.t, t.t.. Kuo daugiau žmogus pats sau ir kitiems meluoja, tuo ligotesnis tampa. Karų, badų ir marų laikotarpiu niekas juk nesekdavo depresijų, sirgti dvasios ligomis buvo savaiminis nediskutuotinas dalykas. O šiandieninis mūsų maras sėlina iš lėto, palengva, smelkiasi ir tikrai ne kiekvienas jį pastebi, atpažįsta savo neurozės pirmuosius ženklus ir užkerta tam kelią. Iš čia viskas ir kyla, manau. O religija yra puikus būdas tiek rasti prasmę, tikslus, tiek jaustis saugiam. Na, iš esmės juk Bažnyčia neva teigia turinti atsakymus į visus žmogų kamuojančius klausimus. O jei ir neturi, gali nuo klausimų atbaidyti. Tad, kaip anksčiau jau buvo pacituota, tikėjimas yra tikri visuomenės klijai. Tai priemonė.


Norėčiau pasisakyti apie maldas. Aš malda, (savi)įtaiga, placebu, įsikalbėjimu, pasąmonės užsiprogramavimu, burtažodžiais (nesvarbu, kaip pavadinsim, taip nepagadinsim) tikiu. Mokslo įrodyta (religija tam, tiesa, negali prieštarauti), kad tai pirmas ir didžiausias žingsnis siekiamo tikslo link. Manau, niekas su manimi ir neprieštaraus, nei mokslininkai, nei psichologai, nei ateistai, nei agnostikai, nei tikintieji.

Nenoriu nieko įžeisti ir konkrečiai čia niekam netaikau, tačiau mane dažnai slegia jausmas, kad mums labai sunku atsirinkti pelus nuo grūdų ir dažnai einama vien principais, norint save įtvirtinti ir pasirodyti. O tai nėra pats tinkamiausias būdas.
Paskutinį kartą redagavo marronnier 2012 09 20, 16:48. Iš viso redaguota 1 kartą.