Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#317249 Pakalbėkime apie jas. Gal turite kokių potyrių,kuriais norėtumėte pasidalinti? Aš išbandžiusi N kvietimo būdų,net kapinėse dirbau pagal nekromantų rekomendacijas. Turiu savų istorijų,bet norėčiau ,kad jūs pasidalintumėte savosiomis :). Juolab,kad tai labai atitolina mintis nuo mūsų žemiškųjų bėdu ir leidžia pasinerti į subtilesnes dimensijas.
Parašė slibinėlis
#317253 Na va insomnia turės ką papasakoti.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317258 Taip, turiu ką pasakyti :)
90 proc. dvasių tūno mūsų galvose. Tai kad patyrei kažkokią mistinę patirtį greičiausiai su mistika nieko bendra neturi. Bet čia reikia nagrinėti atskiras istorijas, nes pasakoti teoretiškai ne labai įdomu bus.
Esmė ta, kad per daugiau kaip 20 domėjimosi ir paranormalių reiškinių tyrinėjimo, priėjau išvados, kad mistikos išties yra labai mažai, daugiau yra neteisingo reiškinių traktavimo, noro patikėti, haliucinacijų ar elementarios neurofiziologijos pasireiškimai
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317259 Beje, moderai, pataisykite temos pavadinimą, nes dvaios kažkaip aiškuo neprideda :)
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#317269
insomnia rašė:Taip, turiu ką pasakyti :)
90 proc. dvasių tūno mūsų galvose. Tai kad patyrei kažkokią mistinę patirtį greičiausiai su mistika nieko bendra neturi. Bet čia reikia nagrinėti atskiras istorijas, nes pasakoti teoretiškai ne labai įdomu bus.
Esmė ta, kad per daugiau kaip 20 domėjimosi ir paranormalių reiškinių tyrinėjimo, priėjau išvados, kad mistikos išties yra labai mažai, daugiau yra neteisingo reiškinių traktavimo, noro patikėti, haliucinacijų ar elementarios neurofiziologijos pasireiškimai


Va šitas pasisakymas man jau kelia pasitikėjimą. Nėra atviro draudimo kažką daryti, nėra kategoriškumo. O tiesiog paprastai, suprantamai paaiškinta - kodėl netikima dvasiomis ir pan. Tiesą pasakius mielai išklausyčiau kokią paskaitėlę tokia tematika, gal net tavo paties vedamą. Suprantu, kad rašyti apie tai reikėtų labai daug.
Vartotojo avataras
Parašė maingirdas
#317270 Man patinka insomnios pasisakymai ...:)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317287 Na aš jau atskaičiau paskaitų ciklą apie paranormalius reiškinius viename kurse, gali būti kad ir kitais metais skaitysiu. Šiaip esu parašęs virš 40 straipsnių paranormalių reiškinių temomis (dalis apžvalginių dalis kritinių), dabar bandau knygą padaryta iš mano straipsnių išsileisti, tad ieškau leidyklos.
Šiaip mėgstu diskusijas šiomis temomis. Neatmetu, kad mistiniai reiškiniai vyksta, tiesiog kiek šių reiškinių pažinimas man rodo, didžioji dalis to ką mes laikome mistika yra labai racionalūs reiškiniai.
Šiaip galime diskutuoti, būtų tikrai smagu, o jei kokia nors tema konkrečiai domina, galiu per PM nuorodas į straipsnius duoti, nes viešai nelabai norisi to daryti, nes vienaip ar kitaip esu pakankamai žymus asmuo tam tikruose sluoksniuose, tai nenoriu afišuoti savo vardo.
Parašė slibinėlis
#317291 insomnia, jei ne paslaptis, kas tai per kursai? Kaip vadinas?
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#317294 Ačiū Insomnia, tikrai paprašysiu nuorodų. Tik noriu apgalvot ir sukonkretint apie ką būtent. Ir išlekiu į kelionę. Tai kai grįšiu, parašysiu laiškelį.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317298
slibinėlis rašė:insomnia, jei ne paslaptis, kas tai per kursai? Kaip vadinas?


Ten toks vienos krikščioniškos bendruomenės kursas, tiems kas praėjo Alfa kursą, bet norėjo dar pagilinti savo tikėjimą ir panašius dalykus. Tai jame ir skaičiau paskaitas kartą per mėnesį.


Ačiū Insomnia, tikrai paprašysiu nuorodų. Tik noriu apgalvot ir sukonkretint apie ką būtent. Ir išlekiu į kelionę. Tai kai grįšiu, parašysiu laiškelį.


Gerai, lauksiu :)

Na bet, kažkaip jau pakrypo tema apie mane, tai nusiooftopinimon, tai gal grįžkime į dvasių pasaulį :)
Tai pabandysiu sugrąžinti temą į jos vagą:
Ar jums teko ką nors girdėti apie nuotraukose matomus vaiduoklių siluetus? Ar žinote koks psichologinis efektas tada paprastai veikia kad žmonės mato vaiduoklius?
Vartotojo avataras
Parašė Vitalija
#317363 Na teko matyti ir girdeti. Bet as kazko manau, kad ten arba fotoshopas arba jei rodo dar fotoparate - kazkokie atspindziai nuo blykstes is kazkur, saules spinduliu kokie efektai ar dar kokia nors optine iliuzija. Pati megstu pafotografuoti, tai zinau kokiu triuku gali buti. Ankciau ypac kai buvo juostiniai fotoparatai - nepersuki nufotografavus kadro ir vel fotkini - tai is ankstesnio kadro zmones kaip kokie vaiduokliai isiterpia i nauja kadra. Ne - as netikiu.... :?
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#317370 Na nežinau dėl visų foto su siluetais ir pan. ,bet galiu patikinti ,kad na nėra visi žmonių potyriai vien proto žaidimai. Egzistuoja daug itin subtilių dalykų. Nešnekėčiau,jei neturėčiau asmninės patirties :) . Ir ,Insomnia,skepticizmas yra sveika,bet kartais jis tampa kl9timi į pažinimą .
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317385 Zvakide, aš tikiu kad paranormalūs reiškiniai vykta, tik manau, kad 90 proc. jų yra racionaliai paaiškinami ir tik tie 10 proc. kažkas mistiško. Beje, skeptikas yra asmuo kuris viskuo abejoja, šiuo atveju tiek paranormlybėmis tiek racionaliais jų paaiškinimais. Tai gi gamtoje skeptikai praktiškai neegzistuoja. Man patiko šiaip vieno ufologo išsakyta mintis kaip reiktų reaguoti į paranormalius reiškinius: neatmesk nieko, bet netikėk niekuo. Iš dalis tai atspindi mano požiūrį. Aš kiekvieną paranormalų reiškinį savo gyvenime ar tų žonių kurie į mane kreipaisi nagrinėju naudodamas Okamo skustuvo principą, na ir pasitelkdamas įvairias man prieinamas žinias iš psichologijos, gamtamokslio ir t.t. Tokia prieiga padeda atsijoti netikrus dalykus. Deja tikintys paranormaliais reiškiniais dažniausiai negeba jų kritiškai įvertinti, tie kas geba kritiškai įvertinti svetimas patirtis, paprastai savų negeba kritiškai vertinti apskirtai. Man irgi buvo toks etapas. Svetimas patirtis galėjau nagrinėti, o jei kas man nutikdavo tai mistifikuoavau iki negalėjimo. Beje, subejktyvi patirtis yra pati nepatikmiausia liudininkė, ypač paranormaliuose reiškiniuose. Čia reikia daaaug įgūdžių kad save iš šalies galėtum vertinti.
Aš tiek visokių dalykų matęs, pradedant egzortais ir NSO ir baigiant bildesiais ir kitais vaiduokliais. Tačiau manau kad dauguma tų atvejų, bent jau kiek nagrinėjau turi raconalius paaiškinimus, va keturi atvejai tai tikrai buvo miego paralyžiaus iššaukti padariniai, nors anksčiau galvojau kad čia demonų puolimas.


Vitalija, greta tavo išvardintų dalykų yra toks psichologinis reiškinys kaip pareidolija :) va jos pagalba laaaabai danai žmonės pamato siluetus ir kitokius vaiduoklius ten kur jų nėra.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317393 Ai tai čia sena žinia :) Marčiulionis šiaip fanas visokių NSO