Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318130 Norėčiau padiskutuoti apie tai kodėl žmonės tiki nepagrįstais dalykais.
Šitas labai jaučiasi tyrinėjant paranormalius reiškinius. Žmonės tiki kad matė kažką mistiško, nors kai patyrinėji pasirodo, kad tai labai racionalus reiškinys. Tada žmonės nenori tuo tikėti, kad nematė nieko paranormalaus, praktiškai visi laikosi įsikibę savo teorijos, nors ji asmens daugiau pažinusio paranormalius reiškinius akimis, akivaizdi saviapgaulė.

Rusijos psichologai, norėjo ištirti, kodėl žmonės tiki neegzistuojančiais arba patvirtinimo neturinčiais reiškiniais. Tam buvo pasirinktas tikėjimas paranormaliais reiškiniais. Buvo paruoštas specialus testas, kuriame respondentai turėjo atsakyti, kokiais reiškiniais susijusiais su paranralybių pasauliu jie tiki. Visi klausimai buvo paruošti pagal aprašytus žiniasklaidoje ar knygose fenomenus, tačiau vienas, provokacinis klausimas, buvo paimtas, taip sakant iš palubinskio. Šis klausimas skambėjo šitaip: Ar jūs tikite stebuklais vykstančiais Sibiro kvadrate? Nors klausimas buvo visiška tyrėjų išmonė, 23 procentai respondentų atsakė, jog tiki, stebuklais vykstančiais Sibiro kvadrate.
Paties tyrimo išvada buvo tokia: beveik ketvirtis Rusijos piliečių linkę tikėti bet kokiais nepaaiškinamais reiškiniais neturėdami jokių, žinių apie fenomeną, o juo labiau įrodymų, jog toks fenomenas egzistuoja, jie tiesiog tiki viskuo, kas yra nepaaiškinama.

Taigi, kodėl žmonės tiki nepagrįstais dalykais? Kaip manote?
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#318134 Tiki tie,kurie žino,kad nebūtinai racionalus paaiškinimas yra būtinai teisingas. Turiu iš savo patirties vieną atvejį,kuri neabejoju galima ir racionaliai paaiškinti,tačiau aš linkusi nenurašyti visko tik eilei sutapimų. O atvejis toks: kadangi domiuosi bendravimu su anapusiniu pasauliu syki atlikau tokį mini ritualą kapinėse su intencija išsikviesti konkrečią vėlę. Tam reikėjo pasirinkti kapą ir jį sutvarkyti,pasimelsti,uždegti žvakutę ir paimti žiupsnelį žemių nuo jo. Tačiau kad tai atlikti reikia gauti leidimą iš kapinių šeimininko. Palikti nedidelę dovanėlę kapinių sankryžoje ir laukti prie jos pasirodančio juodo katino arba varno. Kuomet palikau dovaną ir žengusi porą žingsnių prieš save netikėtai išvydau juodą katiną,kuris atsirado tarytum iš nieko ir žiūrėjo į mane tiesiu ir negyvulišku žvilgsniu-patikėjau ir tikiu ,kad susidūriau ne tiesiog su paprastu katinu. Niekuomet nesu turėjusi tokio ryškaus ir gana bauginančio kontakto su gyvūnu. Ir iš jo žvilgsnio supratau-leidimą gavau.Man nueinant jis stovėjo kaip įbestas ir nulydėjo mane tuo pačiu dėmesį išlaikančiu ir net veriančiu žvilgsniu.

Dabar ,žinoma ,imsi aiškinti viską racionaliai,kad katinas yra katinas ir nereikia daryti šou iš jo pasirodymo. Tačiau ŽINAU ,kad tai buvo kai kas antgamtiško.Žinau ir tiek.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318137 ne, man labiau rūpi ne katinas, o tavo žinojimas :) iš kur žinai? kuo tą žinojimą grindi? kodėl neabejoji, jog ten buvo ryšys su anapusiniu pasauliu? Ar yra tikimybė, kad ten nieko mistiško nebuvo?
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#318142
insomnia rašė:ne, man labiau rūpi ne katinas, o tavo žinojimas :) iš kur žinai? kuo tą žinojimą grindi? kodėl neabejoji, jog ten buvo ryšys su anapusiniu pasauliu? Ar yra tikimybė, kad ten nieko mistiško nebuvo?


Grindžiu visų pirma vidine nuojauta.To nepaaiškinsi ,nes racionalaus paaiškinimo nuojautai ,kad ir kaip norėtum-nėra.Antra-vėlę išsikviesti pavyko.Būtent to žmogaus ,kurio kapą pasirinkau. Netikiu sutapimais. Niekas nevyksta gyvenime be priežasties.
Ar yra tikimybė ,kad ten nieko mistiško nebuvo? Tikimybė visuomet yra. Kaip ir tau turėtų būti tikimybė,kad kažkas mistiško ten įvyko.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318153 Jausmai ir nuojauta yra didžiausi melagiai, šiaip jau :)
Be to iš kur žinai jog ten tikrai to žmogaus vėlė?
Aš neatmetu galimybės kad ten galėjo būti ir kažkas mistiško, tiesiog nemanau, kad ten vėlė buvo, nes tiek religinė, tiek okultinė doktrina teigia, jog mirusieji negali bendrauti su gyvaisiais ir atvirkščiai, gyvieji su mirusiais. Geriausiu atveju pabendravai su vadinamąja astraline lerva ar kokiu nors demonu.
Vartotojo avataras
Parašė malonas
#318165 Kas yra astralinė lervą? :)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318167 Okultizmo teorija sako, kad visokių spriritistinių ir panašių "mirusiųjų dvasių" kvietimo metu, žmogus bendrauja su astraline lerva. Ji yra žmogaus aistrų sukurtas pusiau mąstantis astralinis padaras, kuris siekia evoliucionuoti, todėl minta žmogaus energija, paprastai generuojama stipriausios žmogaus aistros. Okultistai pastebėjo jog po mirusiųjų dvasių kvietimo galų gale žmogui dažnai pavažiuoja stogas: prasideda depresija, šizofrenija ir kitos psichinės negalios. Tai buvo viena iš priežasčių kodėl okultizmas gana greitai atsikratė spiritizmo, nors pradžioje šis tarpo būtent okultizmo terpėje. Spritizmas dabar yra atskiras judėjimas, su daug nučiuožusių žmonių
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#318195
insomnia rašė:Jausmai ir nuojauta yra didžiausi melagiai, šiaip jau :)
Be to iš kur žinai jog ten tikrai to žmogaus vėlė?
Aš neatmetu galimybės kad ten galėjo būti ir kažkas mistiško, tiesiog nemanau, kad ten vėlė buvo, nes tiek religinė, tiek okultinė doktrina teigia, jog mirusieji negali bendrauti su gyvaisiais ir atvirkščiai, gyvieji su mirusiais. Geriausiu atveju pabendravai su vadinamąja astraline lerva ar kokiu nors demonu.


na,jei ten buvo astralinė lerva - tebūnie bendravau su ja. Beje,kas įrodė,kad tos lervos tikresnės už realias vėles? Kuo jų egzistavimas tikresnis? Įrodymų nėra. Ir jokios religinės doktrinos man įspūdžio nedaro. Tiesiog žmonės bando įrodyti kurio tiesa tiesesnė. Vėlė turi vienodas teises egzistuoti kaip bet kuri lerva ar vadinamosios demoniškos jėgos. Taigi,kadangi niekas nėra įrodyta - kliaujiuosi jausmais ir nuojauta. O kas melagiai šičia-jie ar religinės ir okultinės doktrinos-klausimas,į kurį gyvi būdami nerasim atsakymo.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318196 Aš neteigiu, kad tu bendravai su astraline lerva, tiesiog papasakojau teoriją. Šiaip jei jau reikia mano atsakymo, tai aš manau, kad vienas iš dviejų arba tu susidūrei su demonu, arba tiesiog pamatei tai ką norėjai pamatyti.
Pirmuoju atveju, tu turi didelę bėdą, antruoju atveju pasitvirtina temos klausimas.
Jausmai nėra geras rodiklis situacijos vertinimui. Paranormalių reiškinių tyrėjai paprastai atmeta tokius atvejus kur eina per jausminę prizmę, kaip nepatikimus.
Na čia tas pats, ką sakyčiau: pas mane namuose gyvena bildukas. Kodėl taip manau? Nes taip jaučiu.
Ką daugiau gali pasakyti apart į tave žiūrėjusio katino ir to kad jauti?
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#318241
insomnia rašė:Aš neteigiu, kad tu bendravai su astraline lerva, tiesiog papasakojau teoriją. Šiaip jei jau reikia mano atsakymo, tai aš manau, kad vienas iš dviejų arba tu susidūrei su demonu, arba tiesiog pamatei tai ką norėjai pamatyti.
Pirmuoju atveju, tu turi didelę bėdą, antruoju atveju pasitvirtina temos klausimas.
Jausmai nėra geras rodiklis situacijos vertinimui. Paranormalių reiškinių tyrėjai paprastai atmeta tokius atvejus kur eina per jausminę prizmę, kaip nepatikimus.
Na čia tas pats, ką sakyčiau: pas mane namuose gyvena bildukas. Kodėl taip manau? Nes taip jaučiu.
Ką daugiau gali pasakyti apart į tave žiūrėjusio katino ir to kad jauti?


Na pats bendravimo momentas su vėle/demonu/lerva.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318242 bet tai jis tik tavo galvoje tebuvo, o visą kitą panašu, kad nesąmoningai pritempei prei situacijos. Na bent jau taip atrodo iš to ką aprašei
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318245 Man dar keistas reiškinys yra tai, jog jei žmogus tiki, kad matė kažkokį mistinį reiškinį, o tu jam pateiki argumentus, jog tai galėjo būti kažkas racionalaus, toks žmogus paprastai pradeda nervintis ir pulti mane, tarsi būčiau pasikėsinęs į jo asmenį :) keisti tie žmonės būna, tiki dažniausiai tuo kuo nori tikėti, o ne tuo ką sako sveikas protas. Tokių žmonių pilna ir religinėje plotmėje. Kažkodėl didelė žmonių dalis linkusi viską mistifikuoti. Na gal jie tiesiog trokšta stebuklo? Bet ar ne geriau sulaukti tikro stebuklo, nei tikėti kad įvyko stebuklas kai jokio stebuklo iš esmės nebuvo?
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#318248
insomnia rašė:Man dar keistas reiškinys yra tai, jog jei žmogus tiki, kad matė kažkokį mistinį reiškinį, o tu jam pateiki argumentus, jog tai galėjo būti kažkas racionalaus, toks žmogus paprastai pradeda nervintis ir pulti mane, tarsi būčiau pasikėsinęs į jo asmenį :) keisti tie žmonės būna, tiki dažniausiai tuo kuo nori tikėti, o ne tuo ką sako sveikas protas. Tokių žmonių pilna ir religinėje plotmėje. Kažkodėl didelė žmonių dalis linkusi viską mistifikuoti. Na gal jie tiesiog trokšta stebuklo? Bet ar ne geriau sulaukti tikro stebuklo, nei tikėti kad įvyko stebuklas kai jokio stebuklo iš esmės nebuvo?


Na argi aš puolu tave? :) Mes diskutuojame ir tiek.Jei žmogus kažkuo tiki,vadinasi sveiko proto argumentai taip pat buvo išanalizuoti. Nemanau,kad nors vienas žmogus tiki vardan paties tikėjimo fakto atmesdamas bet kokius kitus variantus. Kalbant apie ši mano konkretų atvejį - tikiu ir net manau,kad žinau,jog tai nebuvo tiesiog proto žaidimai . Mistiniais reiškiniais ir ypatingai bendravimu su anapusinėm būtybėm domiuosi jau N metų ir turėjau galybę tikrai abejotinų "bendravimo" atvejų,kuomet tikrai galimai labiau veikė noras kažką išvysti/išgirsti/pajusti,nei realūs reiškiniai. Kažkada žvakės liepsnelės pagalba išsipranašavau sau nėštumą ir iš tiesų po kelių savaičių sužinojau,kad laukiuosi. Tačiau tą atvejį esu linkusi nurašyti ir neįtraukti į anomalią mistinę patirtį dėl vienos priežasties-tuo metu vartojau haliucinacijas sukeliančius narkotikus. Ir štai-sveiką protą šičia išlaikiau,nors paties ateities išpranašavimo fakto atmesti irgi negalima.Jis tiesiog įvyko.
Na , o šis bendravimas su ta konkrečia vėle/lerva/demonu vyko esant visiškai blaiviame stovyje,neveikiant jokioms pašalinėms pschotropinėms medžiagoms .Taip pat buvau pasiruošus gana rimtai iki paties kvietimo. Galbūt padėtį šiek tiek apšviestų trumpas atpasakojimas paties proceso.Tad pirma -po kvieitmo ritualo ir ištartų tam tikrų nekromantinių žodžių pro atvirą langą tiesiog įpūtė vėjo gūsis. Sutapimas? Įmanoma,bet einam toliau. Tas pat vėjelis ant kėdės gulėjusią kapo žemę nupūtė nuo jos. Taip ,ne visą žemę ,o kelias kruopeles.Sutapimas? Galimai taip. Tačiau einam dar toliau. Pabandžius pakalbinti "svečią"- trekštelėjo kažkas už lovos. Toliau buvo tyla. Tačiau jautėsi kažkas sunkaus . Ouja lentos pagalba po maždaug dešimties minučių bandymo - gavau atsakymą taip. Į klausimą - ar tu(žmogaus vardas ir pavardė,kurių nenorėčiau atskleisti)esi čia?Atsakė į dar vieną klausimą teigiamai - ar tu mane matai? Į tolimesnius klausimus atsakymų negavau. Taip pat nesulaukiau ir atsisveikinimo.
Dar vienas įdomus niuansas - kelių dienų bėgyje kartais pajusdavau namuose degančių žvakių kvapa(nedrįstu to įvardinti laidotuvių kvapu,mat vis tik labiau tai priminė tiesiog degančias žvakes). Kartą jį ypatingai ryškiai pajutau grįžusi iš darbo namo.
Tad štai. Manau,kad turėjau ryšį su kažkuo antgamtišku.Galimai konkretaus žmogaus vėle.Galimai ne su ja. Tačiau nemanau,kad viskas buvo tik mano proto žaidimai.
Tačiau skepticizmo kruopelę turiu net aš ;) Įdomu pasirodė tai,kad mano šuo nei per seansą,nei vėliau visiškai niekaip nereagavo į aplinką.Tiesiog kaip visuomet miegojo sau ramiai :)Tad numanant ,kad gyvūnai jaučia antgamtinius reiškinius - tai ir sukelia kažkokią abejonę.
Nors reziumuojant-pasilieku prie tikėjimo ,kad susidūriau ne vien su lengvu vėjeliu pūstelėjiusiu pro langą .:)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#318249
Zvakide rašė:Na argi aš puolu tave? :).:)


Nusiramink, ne apie tave paskutiniame pranešime rašiau :)

Nemanau,kad nors vienas žmogus tiki vardan paties tikėjimo fakto atmesdamas bet kokius kitus variantus.


Oi patikėk, žmonės dažniausiai tiki pačiais keisčiausiais dalykais tik dėl paties tikėjimo. Aš dalyvauju ne viename paranomalių reiškinių forume, kur diskutuoju su visokiais parareiškinių fanatikais. Tai jie dažniausiai tii be jokios rimtesnės argumentacijos.

Na , o šis bendravimas su ta konkrečia vėle/lerva/demonu vyko esant visiškai blaiviame stovyje,neveikiant jokioms pašalinėms pschotropinėms medžiagoms .


Tai kad gerai jauteisi nereiškia, kad negalėjai matyti haliucinacijos ar pritempti įvykių. Šiaip haliucinacijas patiria apie 15 proc. visiškai fiziškai ir psichiškai sveikų žmonių. O jei pridėsime dar nuovargį, vaistus, prietemą, jaudulį dėl kurio susitraukia akies vydzdys (ir begalė kitų mus veikiančių natūralių faktorių) tas procentas šoktelna iki 50. Tad yra didelė tikimybė, kad tai galėjo būti ir smegenų žaismas, o ne kažkokie realūs išgyvenimai.

TGalbūt padėtį šiek tiek apšviestų trumpas atpasakojimas paties proceso.Tad pirma -po kvieitmo ritualo ir ištartų tam tikrų nekromantinių žodžių pro atvirą langą tiesiog įpūtė vėjo gūsis. Sutapimas?


Greičiau nesutapimas, o tiesiog atkreipimas dėmesio į neesminius faktus juos pritempiant. Pilnai tikėtina, kad vėjo gūsiai buvo ir prieš tai, tiesiog iki tol tu buvai susikaupusi ties kitais dalykais ir neatkreipei dėmesio į juos. O po ritualo atlikimo, natūraliai pradėjai gaudyti "ženklus" kad ritualas pavyko. Tu ir neramaus kaimyno šuns lojimą tuo metu greičiausiai būtum palaikiusi ženklu.

Tas pat vėjelis ant kėdės gulėjusią kapo žemę nupūtė nuo jos. Taip ,ne visą žemę ,o kelias kruopeles.Sutapimas? Galimai taip.


Įtariu jis dar nupūtė ir krūvą kitų dalykų, bet tau užsiakcentavo tik pora smiltelių žemės nes ieškojai ženklų :)


Pabandžius pakalbinti "svečią"- trekštelėjo kažkas už lovos. Toliau buvo tyla. Tačiau jautėsi kažkas sunkaus .


Natūralu kad toks pojūtis užgulė, nieko čia mistiško nėra (dar greičiausiai atrodė, kad viskas pritemo, pasidarė lyg ir tamsiau, ar ne?)

Ouja lentos pagalba po maždaug dešimties minučių bandymo - gavau atsakymą taip.


Ouija (turėtų būti) nelaikoma rimtu anapusybės įrodymu, nes kiek buvo atlikta bandymų, paaiškėjo kad žmogų veikia ideomotorinis efektas ir jis mikrojudesiais pats judina planšetę, ar adatą ar virgules, visuose juose veikia tas pats principas. Jei netiki pabandyk padaryti eksperimentą: pakabink adatą ant siūlo ir pradėk galvoti kad ji suktusi ar siūbuotūsi į kurią nors pusę, ji taip ir darys. Bet dėl tavo pačios judesių. Jei netiki duok bet kuriam žmogui ir paprašyk kad jis paeksperimentuotų esant tau, pamatysi kad praktiškai visi žmonės tai sugeba padaryti, Jokios čia mistikos, juo labiau kad tau ir reikėjo išgauti atsakymą TAIP tu jį ir išgavai, nes pasąmoningai pati pastūmei planšetę į reikiamą padėtį

Štai pateikiau tau krūvą racionalių paaiškinimų kas galėjo vykti tuo metu :)
Vartotojo avataras
Parašė Zvakide
#318250 O dabar pateik mistinį visko paaiškinimą :) Įdomu būtų. Racionaliai aiškinti ,kad moki,jau žinau. Tačiau paskaičius tavo kai kuriuos straipsnius ,susidaro įspūdis,kad ir pats tiki paranormaliais reiškiniais. Tad tikrai įdomu būtų išgirsti ir kitokio vertinimo poziciją. Kuo jau aš tikėsiu-tuo tikėsiu. To nei racionaliais nei sumistifikuotais aiškinimais mažai kas gali pakeisti.