Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Christian
#328832
1. Aš nelinkėjau jokio blogo, tiesiog sakau kaip yra, nemėgstu vynioti į vatą :)
2. Tai kad susijaudinai kad kažkas bus negerai, rodo, kad the Secret dvasingumas tave jau užvaldė

Aš visai nesusijaudinau dėl tavo vidinės būsenos :), kažką čia išvedžioji, aš tik parodau, kaip tu prisirišęs prie savo ego, nes tau svarbausia, kad visur būtų tavo "tiesa"...:) Manau, tau pačiam reikia susijaudinti, nes čia ir prasideda depresijos šaknys, kai tavo "tiesos" reliame gyvenime dažnai nepasitvirtina ir tada tavo ego praranda pusiausvyrą...
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#328833 O tu psichoanalitikas kad taip iš kelių pranešimų nustatei tokią tikslią diagnozę? :)
Man visiškai nesvarbu ar mano tiesa bus viršuje ar kieno nors kito. Šioje diskusijoje man smagiau yra žodžių akrobatika, o ne įrodyti savo tiesą. Nes tiesa visuomet subjektyvi, o patikėjimas ja tėra argumentų stoka arba perteklius.
Iš to ką rašai iš teologinių dalykų, matau, kad yra stoka, todėl ir gaunasi, kad nesugebi atsirinkti grūdų nuo pelų ir tiki visokiais pseudodvasiniais dalykeliais kurie galų gale žaloja žmogų (tris metus dirbau su nukentėjusiais nuo šitų dalykų, tai kalbiu iš asmeninės patirties).
Parašė Christian
#328834
Pakalbėsime šiuo klausimu po kelerių metų. Labai noriu pasakyti frazę: ar aš nesakiau? :)


pats paskaityk savo frazę, kas rodo milžinišką prisirišimą prie savo nuomonės...
Parašė Christian
#328835
nesugebi atsirinkti grūdų nuo pelų ir tiki visokiais pseudodvasiniais dalykeliais kurie galų gale žaloja žmogų (tris metus dirbau su nukentėjusiais nuo šitų dalykų, tai kalbiu iš asmeninės patirties).


Kas davė tau teisę šitaip spręsti "nesugebi atsirinkti grūdų nuo pelų"? O tie žmonės su kuriais tu dirbai buvo fanatiškai pasidavę į tam tikrą "pseudodvasinę" sritį, nes nesugebėjo atsirinkti dėl Šv. Evangelijos mokymo ir Dievo įsakymų nesilaikymo arba jų prasmės iškraipymo (kaip dažnai daro ir patys krikščionys, beje ir katalikai). Dažniausiai jų daroma nuodėmė -dalyvavimas pagoniškuose ritualuose: vudu, magijos naudojimas, šamanizmas, vizitai pas ekstrasensus ir kitus raganius bei burtininkus ir kitos nesamonės. O tu ar atsivertei nors vieną mano nurodytą šaltinį apie "minties galią", ar viską kategoriškai neigi su išankstiniu nusistatymu?
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#328838
Christian rašė:
Pakalbėsime šiuo klausimu po kelerių metų. Labai noriu pasakyti frazę: ar aš nesakiau? :)

pats paskaityk savo frazę, kas rodo milžinišką prisirišimą prie savo nuomonės...


Na jei tau tai parodo tebunie, neįrodinėsiu kad nesu kurpranugaris :)
Kas davė tau teisę šitaip spręsti "nesugebi atsirinkti grūdų nuo pelų"?


Kas davė? Hmm pagalvokime, gal tai kad turiu tam tinkamą išsilavinimą? Gal tai kad pats mirkau tuose dalykuose N metų ir iš esmės vienaip ar kitaip prie ezoterikos esu prisišliejęs nuo maždaug 90 metų ir esu ją skersai išilgai išvaikščiojęs ir prapraktikavęs? Man nereikia atsiversti Silvos metodo ar The Secret nes savo laiku šiuos dalykus aktyviai tyrinėjau? O kaip tu manai?

O tie žmonės su kuriais tu dirbai buvo fanatiškai pasidavę į tam tikrą "pseudodvasinę" sritį, nes nesugebėjo atsirinkti dėl Šv. Evangelijos mokymo ir Dievo įsakymų nesilaikymo arba jų prasmės iškraipymo (kaip dažnai daro ir patys krikščionys, beje ir katalikai).


Na jau :) skaitant tavo atsakymus atrodo, kad tu dar toliau nuėjęs už šiuos hipotetinius pseudokatalikus :)
Įdomias teorijas keli, tai jau sakiau, tik deja jos laaabai kertasi su tuo kas parašyta Biblijoje. Tad jei būtum sąžiningas savęs krikščionimi nevadintum :) Nes va kaltini kažkokius hipotetinius krikščionis kad jie visokiuose voodoo ritualuose lankosi, o pats pasinešęs ant The Secret, kuris yra visiškas Hermetizmas (maginės filosofijos kryptis) tik sušiuolaikintas. Šiaip šis metodas vadinamas pozityvaus mąstymo magija. Tai jei kaltini tuos hipotetinius katalikus kurie atseit voodoo praktikuoja, tai gali drąsiai statyti save greta jų, nes ar voodoo ar šamanizmas ar pozityvaus mąstymo magija... žodžiu visa tai yra to paties gandro atnešti vaikai :)

O tu ar atsivertei nors vieną mano nurodytą šaltinį apie "minties galią", ar viską kategoriškai neigi su išankstiniu nusistatymu?


Va kai panardysi tiek laiko po ezoteriką, religijotyrą ir teologiją kiek aš, tada ir pakabėsime apie išankstinį nusistatymą ir asmenine patirtimi ir studijomis grįstą požiūrį :)

Iš to ką rašai, atrodo kad imi nervintis. Tai kenkia :) tad jei tikrai nerviniesi, tai nerašyk kol nenusiraminsi :) o jei aš klystu tada lauksiu tavo atsakymo :)

(tik nereikia dabar rašyti, štai koks tu pasikėlęs ir pagyrūnas, nes tai ką rašiau tebuvo sausas faktų išdėstymas be užuominos pasigirtia r dar ką nors panašaus)
Vartotojo avataras
Parašė Zaza
#328846
insomnia rašė:..prie ezoterikos esu prisišliejęs nuo maždaug 90 metų ir esu ją skersai išilgai išvaikščiojęs ir prapraktikavęs?


Tai kiek tau dabar metų? O_o
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#328851 Jau tikrai esu perkopęs vadinamąjį Kristaus amžių :)
Tisiog aš šitais dalykais domiuosi visą savo sąmoningą gyvenimą ir apie juos pirmą kartą paskaitą perskaičiau būdamas septintoku, pasakojau apie tai penktokams. O dabar taip pat ištisai paskaitas apie šiuos dalykus skaitau. Va pirmadienį viena bus, trečiadienį kita.
Žodžiu ką tuo noriu pasakyti: tiesiog esu tiek viso ištyręs ir išbandęs, kad jau žinau didele dalimi kas veikia o kas tik atrodo kad veikia, o jei veikia, kokios viso to pasekmės būna.
Šiaip tu čia bandei nustatyti man diagnozę. Nori pasakysiu dėl ko pas mane prasidėjo depresija? Sakau atvirai, dėl visokių magijos ir panašių dalykų kaip kad tu dabar domiesi praktikavimo.
Siūlau pasiskaityti Berenevičiaus prieš mirtį parašytą knygą "Naujojo atgimimo išvakarės", ten viena knygos dalis puikiai atskleidžia šių praktikų keliamas bėdas.
Įdomu tai, kad visi šie dalykai suteikia pagerėjiimo regimybę kad tau pagerėjo, bet paskiau viskas grįžta tik su didesne jėga. Kaip parašyta:

„Netyroji dvasia, išėjusi iš žmogaus, klaidžioja bevandenėse vietose, ieškodama poilsio. Neradusi ji sako sau: 'Grįšiu į savo namus, iš kur išėjau'. Sugrįžusi randa juos iššluotus ir išpuoštus. 26 Tada eina, pasiima kitas septynias dvasias, dar piktesnes už save, ir įėjusios jos ten apsigyvena. Ir paskui tam žmogui darosi blogiau negu pirma“. (Lk 11,24-25)
ir
„Netyroji dvasia, išėjusi iš žmogaus, klaidžioja bevandenėse vietose, ieškodama poilsio, ir neranda. Tada ji sako: 'Grįšiu į savo namus, iš kur išėjau'. Sugrįžusi randa juos tuščius, iššluotus ir išpuoštus. Tada eina, pasiima kitas septynias dvasias, dar piktesnes už save, ir įėjusios jos ten apsigyvena. Ir paskui tam žmogui darosi blogiau negu pirma. Taip atsitiks ir šiai piktai kartai“. (Mt 12,43-45)

Labai puikiai atskleista tai apie ką kalbu
Parašė Christian
#328860
Kas davė? Hmm pagalvokime, gal tai kad turiu tam tinkamą išsilavinimą? Gal tai kad pats mirkau tuose dalykuose N metų ir iš esmės vienaip ar kitaip prie ezoterikos esu prisišliejęs nuo maždaug 90 metų ir esu ją skersai išilgai išvaikščiojęs ir prapraktikavęs? Man nereikia atsiversti Silvos metodo ar The Secret nes savo laiku šiuos dalykus aktyviai tyrinėjau? O kaip tu manai?

nu ir koks tavo išsilavinimas? Kiek aš suprantu tai tu teologas, nes tikrai ne kunigas. O gal esi tik eilinis tradicinis psichologas? Reiškia blogai Silvos metodą tyrinėjai ir blogai supratai.
Na jau :) skaitant tavo atsakymus atrodo, kad tu dar toliau nuėjęs už šiuos hipotetinius pseudokatalikus :)
Įdomias teorijas keli, tai jau sakiau, tik deja jos laaabai kertasi su tuo kas parašyta Biblijoje. Tad jei būtum sąžiningas savęs krikščionimi nevadintum :)

Įžeidinėji, gerai, tavo reikalas. O Bibliją aš skaičiau ir mano teorijos nei kiek nesikerta su Biblija ir net daug ką patvirtina, nes nors ir labai keliesi, matau, kad Biblijos skaityti tarp eilučių nesugebi, nors pats supranti, kad ten daug slėpinių. Cituoji tik senas katalikų dogmas ir pats nei kiek nemąstai.

Na jau :) skaitant tavo atsakymus atrodo, kad tu dar toliau nuėjęs už šiuos hipotetinius pseudokatalikus :)

aš katalikų niekuo nekaltinu, aš tik sakau, kad jie dažnai iškraipo Dievo įsakymus, skubėdamas žinutėje suplakiau mintis.

pozityvaus mąstymo magija

tai nėra jokia magija, o ar yra blogai pozityviai mąstyti, gal geriau negatyviai mąstyti ir depresija sirgti? :). Aš ne šiaip sau minėjau Didįjį Dievo įsakymą, nes Silvos metodas šį slėpinį išplėstai paaiškina ir tai visai nesikerta su Biblija, tik moderniai paaiškina Didįjį Dievo įsakymą. Mintis turi kuriančiąją jėgą, iš Evagelijos: mintis-žodis (emocija) - veiksmas-kūnas yra Dieviškasis kūrimo procesas, tas pats procesas vyksta ir pas žmogų. Dievas kuria išskirtinai tik pozityviai, o žmogus nusidėjo ir pradėjo mintimis kurti negatyviai, naudodamas negatyvias mintis. Žmogus mintimis kurdamas naudoja Dievo energiją - Šv. Dvasią, jei jis kuria pozityviai, tai vykdo Dievo valią ir tuo pasireiškia Meilė Dievui (pasitenkinimas ir gyvenimo meilė, pasitikėjimas ir pasidavimas Dievo valiai ir visos kitos pozityvios mintys), tada ir žmogaus kūnas bei protas būna sveiki ir jam sekasi gyvenime. Jei žmogus mąsto negatyviai, tai jis kuria neigiamas struktūras ir įvykius ir tuo būdu kaip parazitas eikvoja Šv. Dvasią blogam, tada Dievas (Visata) jį stabdo nelaimėmis ir ligomis, kad ir ta pačia depresija.
Slėpinys iš Biblijos: "Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą" reiškia, kad Dievas sukūrė Žmogų - Kūrėją, panašų į save, čia ir yra tas vienintelis žmogaus panašumas su Dievu ką sako minėtas slėpinys. Žmogus vienintelis materialus-gyvūnas Žemės planetoje sugeba mąstyti-kurti. Štai kaip Silvos metodas "sutaria" su Dievo įsakymais.

Va kai panardysi tiek laiko po ezoteriką, religijotyrą ir teologiją kiek aš, tada ir pakabėsime apie išankstinį nusistatymą ir asmenine patirtimi ir studijomis grįstą požiūrį :)


kažkaip netikiu, kad nardei po "ezoteriką", nes pokalbio pradžioje supratau, kad tai tau tabu...
(tik nereikia dabar rašyti, štai koks tu pasikėlęs ir pagyrūnas, nes tai ką rašiau tebuvo sausas faktų išdėstymas be užuominos pasigirtia r dar ką nors panašaus)

o kur tie tavo faktai, nei vieno neradau, tik kažkokie kaltinimai be jokio pagrindimo ir pasikėlimas. Į mano klausimus apie Didįjį Dievo įsakymą ir dėl Žmogaus kaip Dievo paveikslo taip ir neatsakei, nes kaip suprantu nieko neturi ką pasakyti, nes katalikų senosios dogmos nieko apie tai neaiškina ir visus Evangelijos slėpinius žiūri tik tiesmukiškai.
Parašė Christian
#328861
Nori pasakysiu dėl ko pas mane prasidėjo depresija? Sakau atvirai, dėl visokių magijos ir panašių dalykų kaip kad tu dabar domiesi praktikavimo.


Jei neblefuoji, pasakyk ką praktikavai, panagrinėsim kur paslydai? Aš nesakau, kad tai nepavojinga, jau minėjau kaip galima "nuvažiuoti" jei nesilaikai Biblijos mokymo ir svarbiausia Dievo įsakymų. Beje aš magijom neužsiimu, vienintelį Silvos metodą priėmiau, nes tai nesikerta su Biblija, o induizme tiesiog apie tai deklaruojama atvirai. Jogai medituodami ir taiko tą Silvos metodą, tik taip jo nevadina, bet procesas tas pats.


Siūlau pasiskaityti Berenevičiaus prieš mirtį parašytą knygą "Naujojo atgimimo išvakarės", ten viena knygos dalis puikiai atskleidžia šių praktikų keliamas bėdas
.
Žmogus matyt paklydo, nuvažiavo į "šoną" su savo paieškom, todėl prieš mirtį ir parašė savo patirtį...
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#328862
Christian rašė:Reiškia blogai Silvos metodą tyrinėjai ir blogai supratai.

Hmh, taip, tikrai blogai supratau :)
Įžeidinėji, gerai, tavo reikalas.


Gink dieve, tikrai neketinau įžeidinėti, jei įžeidžiau atsiprašau, tiesiog kaip jau sakiau, esu tiesiakalbis, sakau tai ką galvoju, nevyniodamas į vatą. Žmonės nemėgsta kai tiesa į akis sakoma, jiems labiau patinka kai meluoja ir liaupsinama :)

O Bibliją aš skaičiau ir mano teorijos nei kiek nesikerta su Biblija ir net daug ką patvirtina, nes nors ir labai keliesi, matau, kad Biblijos skaityti tarp eilučių nesugebi, nors pats supranti, kad ten daug slėpinių. Cituoji tik senas katalikų dogmas ir pats nei kiek nemąstai.


Na visų pirma, dogmų aš nelabai ir citavau :) o antra, pilna tokių kurie tarp eilučių visko įskaito, taip paprastai ir gimsta sektos :) na jei tu manai, kad tavo biblinė saviinterpetacija perspjauna 2000 metų N tyrėjų išmintį, kurie biblijos studijos pašvęsdavo visą gyvenimą, tai tada belieka pasakyti tik tą pačią diagnozę kurią man bandei priskirti :)
Saviinterpetacija yra tiesiausias kelias į absurdą :)
Paklausiu tiesiai: ar skaitai bibliją originalo kalbomis t.y. graikų koine tarme, aramėjų ir hebrajų kalbomis?
Jei ne, tada tavo asmeninis studijavimas remiantis kokiu nors vertimu yra iš esmės nieko vertas.
Idant suprastu bibliją, reikia bagalės žinių: lingvistikos, istorijos, antropologijos, simbolikos, egzegezės ir t.t.
Jei viso to nežinai, tada vėlgi, nusiinterpretuosi į lankas ir nepajausi.
Aš dabar jau antrame univiversitete studijuoju, dabar biblistiką. Patiėk, ten tokios gelmės atsiveria, kai baigi pats interpretuoti ir pradedi žiūrėti ką protingesni už tave ten pamato, pasinaudodami visu tuo ką išvardinau. Na tada supranti, kad net giliausia tavo įžvalga tėra paviršiukas.
Na bet kai kurie žmonės mano kad viską apie bibliją išmano perskaitę vertimą. Aš tokių intepretacijų buvau iš vertimo pasidaręs, kurios subiro į šipulius vien pažvelgus į tai kas originalo kalba parašyta :)
Taip kad mąstyk giliau, arba kaip prasšyta Biblijoje: Irkis į gilumą. Nes iš to ką rašai akivaizdu kad kapanojiesi baloje, galvodamas kad esi pasaulinio lygio vandenyne :)

aš katalikų niekuo nekaltinu, aš tik sakau, kad jie dažnai iškraipo Dievo įsakymus, skubėdamas žinutėje suplakiau mintis.


Ir kokius gi konkrečiai įsakymus jie iškraipo? :)
tikiuosi čia nebus eilinis teiginys kuris kilo iš per mažo pažinimo
tai nėra jokia magija, o ar yra blogai pozityviai mąstyti, gal geriau negatyviai mąstyti ir depresija sirgti? :)


Pozityvus mąstymas kaip toks yra geras, tačiau tai kas pristatoma the secret yra magijos filosofija pačia gryniausia savo forma ;)
Žmogus mintimis kurdamas naudoja Dievo energiją - Šv. Dvasią


Jei skaitei bibliją, tai turėjai pastebėti, kad joje Šv.Dv. nieko bendra su energija neturi, ji yra ASMUO :) tai tuo Silvos metodas ir prieštarauja biblijai

kažkaip netikiu, kad nardei po "ezoteriką", nes pokalbio pradžioje supratau, kad tai tau tabu...


Aš niekur nesakiau kad tai tabu, sakiau kad praktika dabar nebeužsiimu
Į mano klausimus apie Didįjį Dievo įsakymą ir dėl Žmogaus kaip Dievo paveikslo taip ir neatsakei, nes kaip suprantu nieko neturi ką pasakyti, nes katalikų senosios dogmos nieko apie tai neaiškina ir visus Evangelijos slėpinius žiūri tik tiesmukiškai.


Aš sakiau, kad atsakysiu kai turėsiu daugiau laiko ;) bet dėkui kad priminei
Čia labai platus klausimas, bet pasistengsiu trupai. Štai pvz. kai kurie Bažnyčios tėvai manė, taip kaip sakiau pradžioje, žmogus kaip paveikslas yra todėl kad turi laisvą valią, kiti manė, kad dievas sukūrė žmogų tokį (fiziniu kūnus) žinodamas kaip turės atrodyti įsikūnijimas. Žmogus buvo sukurtas pagal Kūrėjo „paveikslą ir panašumą“ Kristuje, kuris yra „neregimojo Dievo atvaizdas“ (Kol 1, 15) Dievo paveikslas yra kiekviename žmoguje. Jis pasireiškia per bendrystę, kaip kat trejybinio dievo bendrystė. Sielą ir valios galias turintis žmogus yra apdovanotas laisva valia, kuri yra ypatingas Dievo paveikslo žmoguje ženklas (čia jau mano minėtoji Siracido knyga) Dėl laisvo valios žmogus yra gali klysti.

Jei neblefuoji, pasakyk ką praktikavai, panagrinėsim kur paslydai?


Aš tavęs nepažįstu, kad atvirai pasakočiau savo nuodėmes, tai nepyk, bet nerodysiu savo nešvarių apatinių :)

Žmogus matyt paklydo, nuvažiavo į "šoną" su savo paieškom, todėl prieš mirtį ir parašė savo patirtį...


Jis ne savo patirtis aprašė, o savo tyrimų išvadas aprašė, nes buvo religijotyrinkas, ir tyrė šį fenomeną.
Parašė Christian
#328866
Jei skaitei bibliją, tai turėjai pastebėti, kad joje Šv.Dv. nieko bendra su energija neturi, ji yra ASMUO :) tai tuo Silvos metodas ir prieštarauja biblijai


Tai kas yra Dievas, pagal tave jei Šv. Dvasia - ASMUO? Kas yra ASMUO, kokia jo forma? Jėzus Kristus buvo Šv. Dvasia + materialus kūnas gautas iš moters. Gal nepradėsi, man pasakoti kaip mano pažįstama religinga senutė, kad Dievas yra senukas su baltais drabužiais ir ilga balta barzda sėdintis danguje ant debesies, o velniai, tai juodi apžėlę padarai su ragais ir raudonom akim, su kanopom ir sėdi jie po žeme pragare ir smalą verda...:)


Čia labai platus klausimas, bet pasistengsiu trupai. Štai pvz. kai kurie Bažnyčios tėvai manė, taip kaip sakiau pradžioje, žmogus kaip paveikslas yra todėl kad turi laisvą valią, kiti manė, kad dievas sukūrė žmogų tokį (fiziniu kūnus) žinodamas kaip turės atrodyti įsikūnijimas. Žmogus buvo sukurtas pagal Kūrėjo „paveikslą ir panašumą“ Kristuje, kuris yra „neregimojo Dievo atvaizdas“ (Kol 1, 15) Dievo paveikslas yra kiekviename žmoguje. Jis pasireiškia per bendrystę, kaip kat trejybinio dievo bendrystė. Sielą ir valios galias turintis žmogus yra apdovanotas laisva valia, kuri yra ypatingas Dievo paveikslo žmoguje ženklas (čia jau mano minėtoji Siracido knyga) Dėl laisvo valios žmogus yra gali klysti.


Visiška painiava, kažkoks mistinis nesuprantamas dėstymas be turinio ir jokios žinios. Taip ir maniau, kad bus bandoma palyginti su Kristumi, nes Jis buvo nužengęs žmogaus pavidalu. Dievas priėmė žmogaus pavidalą, kad mus įtikinti ir susikalbėtų su žmonėmis, tačiau tai nereiškia, kad Kristus ir dabar dar yra su savo kūnu, čia klaida, nes Jėzaus kūnas virto dvasia, o Jo šv. Dvasia grįžo pas Tėvą. Gal nori pasakyti, kad Jėzus kažkur sėdi lygiai toks koks buvo prikaltas prie kryžiaus su savo sužalotu kūnu :). Pagonių mistika...
Laisvos valios žmogus neturi, jį veda ir valdo Dievas, kaip ir visus kitus savo kūrinius. Vienintelį pasirinkimą žmogus turi ar būti Meilėje su Dievu ar būti be Meilės, yra tik du baziniai keliai, bet tik du ir tik dėl krypties pasirinkimo. Jei jau pradėjau, tai parašysiu apie pirmųjų žmonių Adomo ir Jievos nuodėmę. Dievas apgyvendinęs pirmuosius žmones "rojuje" jiems leido mėgautis "rojaus malonumais", tačiau uždraudė valgyti vaisius nuo "gėrio ir blogio" pažinimo medžio. Tačiau pirmąją moterį sugundė žaltys-protas ir pirmi žmonės suvalgė tą uždraustą vaisių. Čia didingas slėpinys, tai mūsų gyvenimo pagrindų pagrindas. Suvalgyti Gėrio ir blogio pažinimo vaisių, tai reiškia, kad nuo to momento žmogus pradėjo viską pasaulyje vertinti, lyginti ir teisti. Tas blogas, tas geras; tas patinka, tas nepatinka; tai nesąmonė, tai sąmonė, tas kvailys, o tas protingas ir t.t. ir pan. Padarę šią nuodėmę pirmieji žmonės pirmą kartą pasuko į nemeilės kelią, t.y. nuėjo prieš Dievo valią. Ne Dievas juos išvijo iš rojaus, o pirmieji žmonės patys išėjo iš rojaus ir visa žmonija klaidžioja iki šiol ir to rojau neranda. Nes mes kiekvieną dieną "valgome vaisius nuo gėrio ir blogio pažinimo medžio". Pvz. ir šios diskusijos metu, mes ginčijamės, mano religija geresnė už tavo, tavo iš viso nesąmonė, tavo mąstymas negeras, o mano geras, tu esi neteisus, o aš esu teisus. Ir tą vertinimą-teisimą darome ištisai, todėl nusiviliame, nes dažniausiai išvados gaunasi negatyvios, klaidžiojame ir niekaip negalime sugrįžti į rojų. O rojus ir pragaras nėra kažkokioje mistinėje vietoje ar ant debesies, ar po žeme. Ir rojus ir pragaras yra mūsų širdyse, o kur esame ar ten ar ten, tik priklauso nuo mūsų pasirinkimo, t.y. ar mes Meilėje su Dievu ar nemeilėje...

Aš tavęs nepažįstu, kad atvirai pasakočiau savo nuodėmes, tai nepyk, bet nerodysiu savo nešvarių apatinių :)


kaip nori, tik čia viskas eina slaptai, nebent pažįsti asmeniškai šio "kovos klubo" dalyvius.

Jis ne savo patirtis aprašė, o savo tyrimų išvadas aprašė, nes buvo religijotyrinkas, ir tyrė šį fenomeną.

ką jis gali tirti ir kokias išvadas daryti, nepajutęs ant savo kailio. Teoretikas, čia kaip gydytojai kurie nesirgę kalba apie depresiją ir jos klinikinį pasireiškimą. Todėl jei tu pats ant savo kailio patyrei, tai jau rimta.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#328869
Christian rašė:Tai kas yra Dievas, pagal tave jei Šv. Dvasia - ASMUO? Kas yra ASMUO, kokia jo forma? Jėzus Kristus buvo Šv. Dvasia + materialus kūnas gautas iš moters.


Jei jau skaitei bibliją, tai turėjai suvokti, kad visi trejybės asmenys yra skirtingi, bet tai ASMENYS, bet nors jie skirtingi jie yra vienis. O Kristus nėra šv.dv.+materialus kūnas. Kristus įsikūnijo pats, jis nebuvo sukurtas. Kristaus asmenyje, buvo dvi prigimtys: dieviška ir žmogiška. Asmuo nebūtinai turi turėti kūnišką pavidalą. Kaip angelai iš demonai, jie irgi yra asmenys, tik jie yra dievo kūriniai. Tobulesni už žmogų. Bet ir apie tai biblijoje aiškiai parašyta.
O tu tikrai skaitei bibliją?
Nes toks jausmas kad neskaitei arba skaitei kokią Urantijos knygą ir pagalvojai kad tai biblija.

Dievas priėmė žmogaus pavidalą, kad mus įtikinti ir susikalbėtų su žmonėmis, tačiau tai nereiškia, kad Kristus ir dabar dar yra su savo kūnu, čia klaida, nes Jėzaus kūnas virto dvasia, o Jo šv. Dvasia grįžo pas Tėvą.


Na tu tikrai neskaitei biblijos :) kristus po prisikėlimo pasirodė mokiniams kūnišku pavidalu, o tada įžengė į dangų.
Švetoji dvasia nužengė per sekmines.
Kristus ir Šv.Dv yra du skirtingi asmenys.
Juk kristus mokė krikštyti vardan Tėvo, Sūnaus ir Šv.Dv.

Gal nori pasakyti, kad Jėzus kažkur sėdi lygiai toks koks buvo prikaltas prie kryžiaus su savo sužalotu kūnu :). Pagonių mistika...


Deja, biblinė tiesa, kad jis su kūnu žengė dangun. Su tokiu kūnu kokį turėsime po mirusiųjų prisikėlimo.

Laisvos valios žmogus neturi, jį veda ir valdo Dievas, kaip ir visus kitus savo kūrinius.


Jei laisvos valios nėra, tada niekas nepriklauso nuo tavęs ir tu esi tiesiog marionetė. Čia yra Šumėrų mokymas apie tai kad žmogus valdomas dievų, biblinė antropologija gi pabrėžia jog žmogus yra laisvas savo pasirinkimuose. Nes jei viską valdo dievas, tai kodėl tada egzistuoja blogis? Čia dievas taip žaidžia?
Kaip ten sakei: pagonių mistika :)
ką jis gali tirti ir kokias išvadas daryti, nepajutęs ant savo kailio.


Tai tu apsispręsk :) kai asmeninė patirtis tai sakai: Žmogus matyt paklydo, nuvažiavo į "šoną" su savo paieškom, todėl prieš mirtį ir parašė savo patirtį...
Kai tyrimo laukas vėl nepatenkintas :)
Ar čia tave dievas taip supainiojo kad nežinai kokia paties nuomonė yra? :)
Parašė Christian
#328870
Jei jau skaitei bibliją, tai turėjai suvokti, kad visi trejybės asmenys yra skirtingi, bet tai ASMENYS, bet nors jie skirtingi jie yra vienis. O Kristus nėra šv.dv.+materialus kūnas. Kristus įsikūnijo pats, jis nebuvo sukurtas. Kristaus asmenyje, buvo dvi prigimtys: dieviška ir žmogiška
.

Aš suprantu taip, kad Dievas yra vienas, bet trijuose asmenyse, t.y. Tėvas, Sūnus - Kristus, Šv. Dvasia. Tai reiškia, kad tai trys Dievo būsenos, iš tikrųjų Jis galėtų įsikūnyti į bet kokį pavidalą, nes jis Dievas, tačiau kol kas žmonėms kitaip neapsireiškė. Tačiau šv. Dvasią aš kitaip įsivaizduoju, pagal mane Ją Tėvas "gamina" ir siunčia ištisai, t.y. šv. Dvasios yra daug, nes Ji yra Dievo kūrybos įrankis. Bet jei tave labai tas šokiruoja tebūnie Šv. Dvasia atskiras Asmuo, o aš įvesiu papildomai "mistinę" Tėvo Meilės-Gyvybės dvasinę energiją, indai ją vadina prana, nes negaliu pasakyti kas yra pranos tikras atitikmuo krikščionybėje. Ta energija Dievas persmelkia visą savo kūriniją ir tai ištisinis procesas, tik jos pagalba užsimezga gyvybė, vystosi ir auga. Klausimas, jei Dievas yra vienas, ar egzistuoja Tėvas, Kristus ir Šv. Dvasia vienu metu? Kai Dievas buvo nužengęs žmogumi-Kristumi, kur tada buvo Tėvas ir Šv. Dvasia?

Asmuo nebūtinai turi turėti kūnišką pavidalą. Kaip angelai iš demonai, jie irgi yra asmenys, tik jie yra dievo kūriniai. Tobulesni už žmogų. Bet ir apie tai biblijoje aiškiai parašyta.

Pilnai sutinku.

Na tu tikrai neskaitei biblijos :) kristus po prisikėlimo pasirodė mokiniams kūnišku pavidalu, o tada įžengė į dangų.


Taip Jis prisikėlė iš numirusių ir po prisikėlimo pasirodė mokiniams, tačiau Jo materialus kūnas į dangų nuėjo ne kūnišku pavidalu, o virto galinga Dvasia kuri "sėdi" Tėvo "dešinėje".
Dėl šv. Dvasios tebūnie kaip tu sakai.

Deja, biblinė tiesa, kad jis su kūnu žengė dangun. Su tokiu kūnu kokį turėsime po mirusiųjų prisikėlimo.


Šiuo klausimu nesusitarsime :)

egzistuoja blogis? Čia dievas taip žaidžia?
blogis neegzistuoja, čia žmonės jį patys sukūrė ir kuria ištisai savo negatyviomis mintimis, būdami nemeilėje su Dievu ir valgydami "gėrio ir blogio" pažinimo medžio vaisius ...:)
Parašė Christian
#328871
Jei laisvos valios nėra, tada niekas nepriklauso nuo tavęs ir tu esi tiesiog marionetė. Čia yra Šumėrų mokymas apie tai kad žmogus valdomas dievų, biblinė antropologija gi pabrėžia jog žmogus yra laisvas savo pasirinkimuose. Nes jei viską valdo dievas, tai kodėl tada egzistuoja blogis? Čia dievas taip žaidžia?

Tai tu prieštarauji, kad viskas yra Dievo valioje ir kad kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas ir prižiūrimas? Tačiau jei pasirinkai Nemeilę (sąlyginį subjektyvų blogį) tu nusigręži nuo Dievo ir esi piktojo zonoje. Klausimai: ar Dievas sukūrė velnią? Jei taip kaip jis galėjo sukurti šį "blogį"? Sakysi, kad tai puolęs angelas, tada klausimas kodėl Dievas jį laiko ir nenaikina? Dar klausimas, kaip rašo Senajame testamente Dievas naikino pagonis, tai ar Jis blogas, jei naikino tai turėtų būti blogas, kieno atžvilgiu? Rašiau apie bitininką ir bites, ar bitininkas "blogas", kad naikina tingines ir agresyvias bites? Blogis ir gėris yra subjektyvūs dalykai, jau minėjau, tai žmonių prigalvotas ir iškreiptas visumos supratimas... Beje šumerai - žydų protėviai :)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#328880
Christian rašė:Tai reiškia, kad tai trys Dievo būsenos


Tai ne būsenos, o ASMENYS
Nepamenu dabar kuri erezija buvo dar pirmaisiais krikščionybės amžiais pasmerkta, kuri kalba apie asmenis kaip apie asmenis. Jei atsiminsiu parašysiu ją.

šv. Dvasios yra daug, nes Ji yra Dievo kūrybos įrankis.


Visi trys trejybės asmenys yra lygeverčiai. Ir šv.dv. nėra įrankis
Žiūriu tu tikras erezijų maišelis :)

Klausimas, jei Dievas yra vienas, ar egzistuoja Tėvas, Kristus ir Šv. Dvasia vienu metu? Kai Dievas buvo nužengęs žmogumi-Kristumi, kur tada buvo Tėvas ir Šv. Dvasia?


Įsikūnijo tik vienas asmuo. Kiti du buvo ten kur ir visada :) trejybės asmenys yra ir autonomiški bet tuo pačiu ir vienis. Jei jau nori mistikos :)

Taip Jis prisikėlė iš numirusių ir po prisikėlimo pasirodė mokiniams, tačiau Jo materialus kūnas į dangų nuėjo ne kūnišku pavidalu, o virto galinga Dvasia kuri "sėdi" Tėvo "dešinėje".


Apie paėmimą į dangų rašoma taip:

Baigęs jiems kalbėti, Viešpats Jėzus buvo paimtas į dangų ir atsisėdo Dievo dešinėje. (Mk 16,19)
ir
Laimindamas jis atsiskyrė nuo jų ir pakilo į dangų. (Lk 24,51)

Jei būtų ne kūniškas įžengimas apie tai būtų parašyta. Pirmieji krikščionys ir Bažnyčios tėvai vieningai tikėjo, kad jis buvo paimtas su tuo kūnu kuris prisikėlė, nes jis yra vedlys ir per tai parodė, kaip vyks prisikėlimas.
O kuo paremti tavo išvedžiojimai apie nekūnišką paėmimą į dangų?
Nes aš žinau iš pirmųjų amžių tikėjimo istorijos, kaip buvo tikima.
Tiesa, būta ir tokios erezijos apie dvasinį paėmimą, ją vėliau pasigavo ir musulmonai.

Tai tu prieštarauji, kad viskas yra Dievo valioje ir kad kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas ir prižiūrimas?


Ne, aš prieštarauju tam, kad žmogus yra bevalė marionetė.
Štai tu rašai, kad žmogus sugalvojo blogį, bet čia prieštarauji pats sau, nes sakai, kad dievas viską valdo, tačiau kažkaip žmogus sugeba nepriklausomai nuo dievo sugalvoti blogį. Tai vadinasi ne viskas dievo valioje, ar kaip čia gaunasi?
Žmogus turi laisvą valią, todėl jis yra pats atsakingas už savo vieksmus. Dievas nevaldo, jis veikia žmogaus gyvenime, bet kaip Tėvas, o ne kaip lėlininkas.