Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#332931 Pastaruoju metu skaitau gana nemažai literatūros apie religijos psichologiją. Tai norėjau pasiteirauti, gal kas žinote kokių nors perliukų apie religinių patirčių išgyvenimus iš psichologinės pusės?

Ir šiaip siūlau padiskutuoti apie religijos ir psichologijos santykį.

Lankiausi vienu metu pas tokią psichologų šeimą konsultacijose, tai jie labai puikiai derino religiją ir psichologiją. O kitu metu laniausi pas psichoterapeutę froidistę, tai religijos klausimai ir mano transcendentiniai išgyvenimai jai buvo papildomas pretekstas priskirti man dar vieną neurozę :)
Kaip jūs vertinate šią sritį?
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332977 O-o-o, tai viena iš mano mėgstamiausių temų. :)

Pirmiausi patarčiau nusipirkti ar rasti bibliotekoje Carlo Jungo „Atsiminimai, vizijos, apmąstymai“ (Margi raštai. Vilnius, 2010). Pradedant nuo 398 psl. ten beveik viskas būtent apie religijos ir psichologijos santykį. Taip pat jo įžanga į „Tibeto mirusiųjų knygą“ ir „Auksinės gėlės paslaptį“ (lietuviškai tikriausiai nėra, bet yra kitomis kalbomis).

Dar internete paieškokit, tikrai yra rusiškai tokia knyga – В.В. Налимов «Спонтанность сознания». Amit Goswami „Self-aware universe“ (rusiškai irgi internete galima rasti, „Самосознающая вселенная“).

Ir į tą pačią kompaniją galiu parekomenduoti Alano Wattso „Myth and rituals in Christianity“ (https://archive.org/details/mythandritualinc013384mbp). Psichologijos ten mažiau, religijos daugiau, bet, manau, turėtų būti tau įdomu.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#332983
Valius rašė:Ir į tą pačią kompaniją galiu parekomenduoti Alano Wattso „Myth and rituals in Christianity“.


Šitą kaip tik dabar po truputėlį skaitinėju :) na ji labiau religijotyrinė tokia, bet šiaip šauni knyga
Vartotojo avataras
Parašė groowax
#333337 Šaunu tema čia. Man ji patinka. O ar yra knygų lietuvių kalba, nors skaitau ir angliškai ir rusiškai. Ačiū.
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#333340
groowax rašė:Šaunu tema čia. Man ji patinka. O ar yra knygų lietuvių kalba, nors skaitau ir angliškai ir rusiškai. Ačiū.


Carlo Jungo „Atsiminimai, vizijos, apmąstymai“ kai tik lietuvių kalba. :)
Parašė Christian
#333725
insomnia rašė:Pastaruoju metu skaitau gana nemažai literatūros apie religijos psichologiją. Tai norėjau pasiteirauti, gal kas žinote kokių nors perliukų apie religinių patirčių išgyvenimus iš psichologinės pusės?

Ir šiaip siūlau padiskutuoti apie religijos ir psichologijos santykį.

Lankiausi vienu metu pas tokią psichologų šeimą konsultacijose, tai jie labai puikiai derino religiją ir psichologiją. O kitu metu laniausi pas psichoterapeutę froidistę, tai religijos klausimai ir mano transcendentiniai išgyvenimai jai buvo papildomas pretekstas priskirti man dar vieną neurozę :)
Kaip jūs vertinate šią sritį?


Trumpai iš savo patirties šiuo klausimu. Perskaičiau ne daug apie tai, kelis straipsnius internete ir James Borg "Minties galia" (yra lietuvių k.). Mano nuomone, kaip ir visur, taip ir čia, kiek yra psichologų tiek ir nuomonių. Reikia prisiminti, kad psichologija tai pirmiausia yra oficialioji medicina paremta mokslu, tačiau "naujieji" modernieji psichologai dar gana nedrąsiai, bet ir oficialiai jau pripažįsta Dievo egzistavimą. Pvz. tas pats James Borg savo knygoje pripažįsta, kad egzistuoja Aukštesnė Jėga, kuri valdo tuos procesus, kur medicina jau nesugeba... Oficialiai dar apie Dievą jie nedrąsiai kalba, tačiau "akis į akį" daugelis iš jų pripažįsta Dievo egzistavimą. Pvz. pažįstu psichologe, kuri dirba "priklausomybių centre" (ji tikinti) ir man sakė, kad jos praktikoje daugiausia žmonių pagyja "per Dievą". Sakė, kad psichologai elgiasi taip: jei psichinis ligonis pats užsimena apie Dievą ar nuėjimą pas kunigą, tai jie visokeriopai palaiko jį ir pasiūlo nueiti, tačiau nekiša tos minties, jei nėra tikri, kad žmogui iš viso apie tai priimtina kalbėti, žodžiu gydytojai elgiasi atsargiai. Kiek skaičiau ir domėjausi psichologai patys kreipiasi pas kunigus egzorcistus, jei jų pacientas elgiasi "nepaaiškinamai keistai", pvz: normalaus pokalbio metu staiga krenta ant grindų ir raitosi, daužo galvą į sieną, kalba kažkokia užsienio kalba kurios neturėtų mokėti, pvz. hebrajų ar lotynų kalba. Kunigai egzorcistai irgi bendradarbiauja su psichologais ir psichiatrais, pvz. apsilankydami psichiatrinėse ligoninėse jie bando nustatyti ar žmogus toks dėl ligos ar dėl apsėdimo. Žodžiu visa ta "mistika" vyksta, tačiau kadangi mokslas to įrodyti dar negali, tai oficialiai tylima... Čia Lietuvos katalikų kunigų egzorcistų puslapis: http://www.egzorcistas.lt. Paskaitykite yra įdomių dalykų.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#333727 Na egzorcistas.lt yra gerų dalykų, bet didžioji dalis ten pateikiamos medžiagos yra racionalių reiškinių demonizavimas. Kelis metus teko darbuotis su egzorcistais, tai viskas ko jie nesupranta yra laikoma demonų pasireiškimu. Pradedant iliuzionistų rodomų fokusų priskyrimu šėtono pramanams ir magijai, bet baigiant Hario Poterio knygų laikymu magijos vadovėliais.
Tiesa pasakius nors egzorcistai ir turi didelį būrį fanų, tačiau nemenką bažnyčios dalį jie jau yra užknisę :)