Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#335369 Dabar religijos tyrėjai teigia, kad žmogus iš prigimties yra homo religiosus. Taigi net tie kurie deklaruoja visišką religijos atsisakymą, savo gyvenime vistiek ją kažkuo pakeičia. Pvz. ateizmas dažnai turi religijai būdingus bruožus.
Kiti vietoj religijos vadovaujasi kokia nors filosofija, o jų gyvenime begalė desakralizuotų ritualų. Pvz. vienas iš tokių ritualų gali būti pasisveikinimas: mes sakoe "sveikas, gyvas", o tada paspaudžiame ranką ir paklausiame "kaip laikaisi?". Tai tik vienas iš desakralizuotų ritualų pavyzdžių. Jų mūsų gyvenime yra begalė.

Taigi, noriu paklausti, kas jus yra religija? Kaip ji pasireiškia jūsų gyvenime?
Parašė changing
#335370 Ale gerumo mokykla, aš vaikystėj praėjęs kursą Kalvarijos kalnai, Šiluva mažiausiai po tris kartus, bet dabar visiškai netraukia manęs į tą bažnyčią tarp bobučių pasistumdyt. Kad ir kaip ironiškai skambėtų, bet netikiu, jog visas žvaigždeles naktį Dievas sudegiojo..
:bloga
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#335371
changing rašė: dabar visiškai netraukia manęs į tą bažnyčią tarp bobučių pasistumdyt.


Na jei tokia buvo tavo parapija, tai išties liūdna.
Mano parapijoje yra bobučių, bet jos nesudaro daugumos

Kad ir kaip ironiškai skambėtų, bet netikiu, jog visas žvaigždeles naktį Dievas sudegiojo..


Hmm... na nežinau ar išvis kas nors taip tiki :) čia nebent koks visiškas religinis infantilas turėtų būti, kad tokiais dalykais tikėtų :D

O kas be gerumo mokyklos tau dar yra religija?
Parašė changing
#335372 Kažkaip vaikystėj kaimukį vasarą teko kas vakarą atkalbėt rožančių, tai labai retai mano mintyse atklysta religijos klausimas, labiau akcentuojasi geopolitinė situacija, vakarų Europos valstybių požiūris į emigrantą ir galimybės ten.
Vartotojo avataras
Parašė Soledad
#362104 Man artima liuteronybes pakraipa. Patinka, kad kunigas kaip ir mes visi- zmogus, o ne kazkoks isaukstintas prievaizdas. Liuteronybes deka radau priejima prie Dievo. Anksciau ivardindavau save kaip ateiste ir i baznycios puse net is tolo neziuredavau, bei tyciodavaus is visu, kurie ten lankosi.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#362219 Kai net mama mate ta pati ka as maciau ir sapnuoja gyvai mirusias gimines ir panasus atsitikimai. Tai man ne faktas kad pomirtinio nera, vien del to, kad nera irodyta.
Vartotojo avataras
Parašė Kovotojas
#362424 as tai tikiu tikiu pomirtiniu gyvenimu, sielos persikunyjima, jau ir mokslas pripazysta, daug apie tai esu skaites....
Parašė Tomas2222
#362587
Kovotojas rašė:as tai tikiu tikiu pomirtiniu gyvenimu, sielos persikunyjima, jau ir mokslas pripazysta, daug apie tai esu skaites....


Reikarnacija. Labai plati ir idomi tema.
Parašė Raimondas
#362590 Man patiko vieno klebonėlio palyginimas, aišku nesugebėsiu atkartoti taip, kaip žmogus baigęs specialiuosius mokslus, bet ... : ar gali skruzdėlyno gyventojai, įkūrę savo bendriją pamiškėje, žinoti kas vyksta mieste ... ir t.t.

Kita vertus, šiuolaikinis mokslas vis dar nesugeba paaiškint kas kaip ir kodėl vyksta skruzdžių, termitų ir daugelio kitų vabzdžių gyvenime :D
Vartotojo avataras
Parašė Morpheus
#377324 ipatingai tikejimo is kurio ir gimsta visokios labiau ar maziau keistos religijos.

:dukstam
Vartotojo avataras
Parašė Antitezė
#377657
Kovotojas rašė:as tai tikiu tikiu pomirtiniu gyvenimu, sielos persikunyjima, jau ir mokslas pripazysta, daug apie tai esu skaites....


Būtų įdomu sužinoti ką mokslas įrodė apie pomirtinį gyvenimą, nes kiek žinau, jokių įrodymų nėra. Būtų tikra sensacija jeigu atsirastų įrodymų.

Anksčiau ir aš tikėjau tokiais dalykais, bet su amžium dariausi vis labiau ir labiau skeptiška. Neatmenu visiškai Dievo ar kažkokio sąmonės egzistavimo ne materialiame kūne, bet tai tik idėjos, teorijos, kurių niekaip neįmanoma patikrtinti. Man atrodo daugeliui religija tėra tėvų, senelių tradicijų tęsimas, tapatybės dalis, noras priklausyti kažkokiai grupei, bendruomenei. Šiuolaikinėje visuomenėje dvasingumo yra gana mažai, daugelis esam materialistai.
Vartotojo avataras
Parašė Kovotojas
#377662 siela, tai energija, kuri is niekur neatsiranda ir niekur nepradingsta, vienu zodziu zmogaus ekzistavimas sukasi ratu.
Parašė anonimasx
#377689
Anitezė rašė: Šiuolaikinėje visuomenėje dvasingumo yra gana mažai, daugelis esam materialistai.


vat dėl to ir yra toks didelis psich. sutrikimų skaičius dabar :)
Neįrodė mokslas, bet ir nesugebėjo įrodyt, kad taip nėra.
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#387442 Hmm seniai jau čia nesilankiau :) Visos depresijos seniai šsisklaidė, ypač kai išsiaiškinau jų priežastis ir padarytas klaidas.

Bet apie temą... Man Dievas yra realus, kažkaip nuo vaikystės ir bobutės čia nelabai kuo dėtos, nes ir tos kurias pažinojau tik per šventes eidavo bažnyčion. Tai religija man stiprus pamatas, tiesa sakant visai mūsų šeimai. :idea: