Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346531 Na man religija ypatingai ezoterika isbrista tema jau kuris laikas tai irgi pasikaustes jauciuos. Oi daug papasakot galeciau kokie netikeliai yra religija praktikuojantis tiek katalikai tiek magija usiminejantys. Ju visos bedos, kad jie savy neranda dieviskos valios, saves kaip dievo, todel imasi visokiu priklausomybe kelianciu praktiku kurios tarsi ikalina ta savyje esanti dieva, kursto ego, zaidzia su dievais ir velniais, zodziu daug kas neisbrenda is sito net ir garbiu metu sulauke :D
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346538 Tai kad religiją vertini pagal žmones kurie daro nesąmones, o ne pagal tuos kurie elgiasi teisingai, čia tas pats kas lietuvius vertinti pagal tai kiek mūsiškių ką apiplėšė ar nužudė :)
Kiekvienoje žmonių grupėje yra dorų ir klystančių. Aš pats esu linkęs vertinti pagal pirmuosius, nes tie kurie elgiasi priešingai nei moko jų religija (ar kita pasaulėžiūra, organizacija, veikla ir t.t.) negali būti laikomi tikraisiais jos atstovais. Panašiai kaip medžiotojų būrelio negali vertinti pagal ten esantį žveją :)
Aš pats jau 16 metų sukiojuosi bažnytinėje aplinkoje ir visokių čiūdų prisižiūrėjau, tad supratau esminį dalyką, kad vertinti religiją reikia ne pagal žmones (ypač tuos kurie nesuprato savo religijos esmės), o pagal tai ko ji iš tiesų moko. Jei mokymas imponuoja, galima pačiam bandyti pagal jį gyventi, bet net neabejoju, kad ilgainiui ir tu pats gali tapti tuo apie kurį bus sakoma, kad va kokie blogiukai toje religijoje yra tai religija nesąmonė ;)
taigi sakyčiau visų pirma reikia žiūrėti ką pats darai, o neskaičiuoti svetimų nuodėmių ;)
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346591 O jei paciu religiju praktikavimas jau yra klaidingas is esmes savo dieviskajai valiai. Sako, kad kiekvieno valia indviduali, bet as linkstu, kad musu visu valia vienoda absoliuti, tik nevisu vienodai ispildyta.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346593
Vaiduk rašė:O jei paciu religiju praktikavimas jau yra klaidingas is esmes savo dieviskajai valiai. Sako, kad kiekvieno valia indviduali, bet as linkstu, kad musu visu valia vienoda absoliuti, tik nevisu vienodai ispildyta.


Tai tu nepraktikuok religijos, praktikuok tikėjimą ir viskas bus gerai :)
Kas dėl žmogaus valios ir dievo valios, tai jos viena kitos neeliminuoja, jos papildo. Tikėjimas (kalbu apie teisingą tikėjimą, ne tikėjimą belekuo) padaro tave laisvu, nuo visokių prietarų bei įsivaizdavimų apie save ir dievą. Kiek pastebėjau, tai kuo mažiau žmogus tikintis tuo jis daugiau prietarų savyje turi. Krikščionybė kviečia pažinti tiesą, nes Jėzus sakė: tiesa padarys jus laisvus.
Jei tikėjimas ir jo praktikavimas nedaro tavęs laisvu tai vadinasi kažką jame darai ne taip.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346607
insomnia rašė:
Vaiduk rašė:O jei paciu religiju praktikavimas jau yra klaidingas is esmes savo dieviskajai valiai. Sako, kad kiekvieno valia indviduali, bet as linkstu, kad musu visu valia vienoda absoliuti, tik nevisu vienodai ispildyta.


Tai tu nepraktikuok religijos, praktikuok tikėjimą ir viskas bus gerai :)
Kas dėl žmogaus valios ir dievo valios, tai jos viena kitos neeliminuoja, jos papildo. Tikėjimas (kalbu apie teisingą tikėjimą, ne tikėjimą belekuo) padaro tave laisvu, nuo visokių prietarų bei įsivaizdavimų apie save ir dievą. Kiek pastebėjau, tai kuo mažiau žmogus tikintis tuo jis daugiau prietarų savyje turi. Krikščionybė kviečia pažinti tiesą, nes Jėzus sakė: tiesa padarys jus laisvus.
Jei tikėjimas ir jo praktikavimas nedaro tavęs laisvu tai vadinasi kažką jame darai ne taip.

Tikejimas mane daro ne tai, kad laisvu, bet keicia mane, o praktikavimas ne, tiesiog man tas netinka :)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346665 Nemanai, kad tikėjimas be praktikos tas pats kas doėmjimasis šokoladu bet jo nusprendus niekada gyvenime net neparagauti?
Šiaip iš asmeninės praktikos galiu pasakyti, kad jei tik tiki, tai paprastai tiki savo iliuzijomis ir susikuri kažkokią tikinčiojo aurą, praktikuojant keičiasi tavo mąstymas ir griūna iliuzijos.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346679
insomnia rašė:Nemanai, kad tikėjimas be praktikos tas pats kas doėmjimasis šokoladu bet jo nusprendus niekada gyvenime net neparagauti?
Šiaip iš asmeninės praktikos galiu pasakyti, kad jei tik tiki, tai paprastai tiki savo iliuzijomis ir susikuri kažkokią tikinčiojo aurą, praktikuojant keičiasi tavo mąstymas ir griūna iliuzijos.

Nemanai, kad susipainiojai insomnia? :) Pirma patariai praktikuoti tikejima :) Man praktikos tiesiog netinka, ne toks as zmogus, o tikejimas savim kaip siela, vidiniu dievu ta ir daro kriauna kas nereikalinga, kuria kas ir turi but. As be jokiu praktiku kurios tik ikalina jau treti metai, bet nesijauciu atsijunges nuo viso to...tiesiog karts nuo karto ivyksta tai kas turi ivykt,, is dalies tai irgi galima laikyt kaip praktika.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346688
Vaiduk rašė:Nemanai, kad susipainiojai insomnia? :) Pirma patariai praktikuoti tikejima :)


Na greičiau čia tu susipainiojai, nes paskutiniame savo pranešime taip pat sakiau kad tikėjimą praktikuoti privaloma ;)

Man praktikos tiesiog netinka, ne toks as zmogus, o tikejimas savim kaip siela, vidiniu dievu ta ir daro kriauna kas nereikalinga, kuria kas ir turi but. As be jokiu praktiku kurios tik ikalina jau treti metai, bet nesijauciu atsijunges nuo viso to...tiesiog karts nuo karto ivyksta tai kas turi ivykt,, is dalies tai irgi galima laikyt kaip praktika.


Tikėjimo praktikavimo būdų yra tiek, kad turbūt jei bandytum kasdien po vieną iš jų tau gyvenimo neužtektų kad išbandyti visus. Jei nemokėdamas joti bandei šuoliuoti žirgu, tada žinoma kad nieko nesigavo :) tik čia jau jojiko, o ne žirgo problema :)
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346690
insomnia rašė:
Vaiduk rašė:Nemanai, kad susipainiojai insomnia? :) Pirma patariai praktikuoti tikejima :)


Na greičiau čia tu susipainiojai, nes paskutiniame savo pranešime taip pat sakiau kad tikėjimą praktikuoti privaloma ;)

Na dar ankstesniame pranesime sakei, kad galiu tik TIKETI ir viskas bus gerai, o paskutiniame sakei, kad privaloma PRAKTIKUOTI

Man praktikos tiesiog netinka, ne toks as zmogus, o tikejimas savim kaip siela, vidiniu dievu ta ir daro kriauna kas nereikalinga, kuria kas ir turi but. As be jokiu praktiku kurios tik ikalina jau treti metai, bet nesijauciu atsijunges nuo viso to...tiesiog karts nuo karto ivyksta tai kas turi ivykt,, is dalies tai irgi galima laikyt kaip praktika.


Tikėjimo praktikavimo būdų yra tiek, kad turbūt jei bandytum kasdien po vieną iš jų tau gyvenimo neužtektų kad išbandyti visus. Jei nemokėdamas joti bandei šuoliuoti žirgu, tada žinoma kad nieko nesigavo :) tik čia jau jojiko, o ne žirgo problema :)

Visiskai neatsakei i mano sita pranesima, tikriausiai nesupratai.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346691 Tu tikriausiai tiki tuo ka praktikuoji ir paprasciausiai gini savo pozicija - esi nuo to priklausomas ir ta gini argi tai laisve?
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346714
Vaiduk rašė:Tu tikriausiai tiki tuo ka praktikuoji ir paprasciausiai gini savo pozicija - esi nuo to priklausomas ir ta gini argi tai laisve?


Neturiu jokio tikslo kažką ginti :)
Aš ir praktikuodamas ir nepraktikuodamas kažką (nebūtinai religiją) sakyčiau kad praktika visada viršesnė už teoriją. Teoriškai mes susipažįstame, bet iš tiesų pažįstame tik per praktiką.
Va turi, kokią mėgstamą žvaigždę (Radžį, Grybaskaitę, popiežių ir t.t.), skaitai apie ją straipsnius, atrodo kad ją pažįsti, o va susėdus su ja alaus supranti kad nieko apie tą žmogų nežinai. Taip vertinu viską. Teorija be praktikos nieko verta.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346715 Tai tau gal taip, man praktikos nebereikia, nes ismokau ismokti ir nepraktikuodamas.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346716 Zodziu nesusikalbejom, gini tu kaip ir kiekvienas kuris praktikuoja infantylius raganavimus ir kalbi sabloniskai bent jau religija tema...
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346717 Paveikslėlis

Priskirdamas oponentui neegzistuojančias savybes, gal jautiesi laimėjęs kažkokį neegzistuojantį ginčą, bet tai niekur neveda :)
Sėkmės, Alisa :)
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#346720
insomnia rašė:Paveikslėlis

Priskirdamas oponentui neegzistuojančias savybes, gal jautiesi laimėjęs kažkokį neegzistuojantį ginčą, bet tai niekur neveda :)
Sėkmės, Alisa :)


Galiu priskirt dar viena smegenu plovimas - pozymiai egzistuoja.