Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#351253 Religijos sąvoka plati ir sektos į ją įeina :)
Be to jei krišnaitų nelaikai religija, tada "senovės baltų" tikėjimas juo labiau negali būti religija, nes toks dalykas kaip senovės baltų tikėjimas jau nebeezistuoja, o tai ką daro Trinkūno chebra, religijotyrininko G. Beresnevičiaus žodžiais tariant yra XIX a. kaimiečio mąstymo atgaivinimas, kuris beje jau buvo krikščioniškas O tos apeigos... na jos toli gražu nėra tokios kokios būtos senovėje, nes niekas nežino kaip jos atrodė, tad viskas yra naujai sugalvota (pvz. ryžių mėtymas vestuvėse). Tai yra naujadaras, nedaug ką bendra teturintis su tuo kuo tikėjo senovės lietuviai. Tai vadinama sinkretine neopagonybe
Parašė bluesky
#351254
Vaiduk rašė:
insomnia rašė:Vaiduk, raminkis

Zmoguj patariau, nes tikrai jam ta religija netinka ir pats ta mato, tik gal dar ji biski is inercijos itakoja, ar traukia, ar abejoja...
O kad jie yra tokie kokiais jais pavadinau tai yra teisybe, nieko blogo cia nematau, jiem patiem butu i nauda tik tai suprasti...
Visu pirma tai net ne religija insomnia tai yra sekta pabreziu, sekta, o ne religija, o ta zodi kvailiukai pavartojau, kad mano postas svertu daugiau...


Vaiduk, aš jau kaip 2 metais išėjęs iš šios sektos. Dabar tai tik likę atsiminimai, apie kuriuos dažnai pagalvoju ir nusprendžiau čia pasidalinti.
Vartotojo avataras
Parašė Sairusas
#351258 Bluesky, blogai vertinu kraštutinumus, psichinėmis ligomis sergantiems krišnaitams visada rekomenduoju toliau vartoti psichiatrinius vaistus, dozes gydytojo priežiūroje aišku galima sumažinti, bet kas drastiškai nutraukė gydymą, tas greitai vėl patekdavo į psichiatrijos stacionarą, patys krišnaitai nebesusitvarkydami atveždavo. Aš asmeniškai norėčiau įkurti kokį rytieitiškos pakraipos reabilitacijos centrą, ar psichikos ligomis sergančių žmonių savarankiško gyvenimo namus. Kur be didelio spaudimo žmonės galėtų gyventi ir pailsėti nuo stresą keliančios įprastos aplinkos praktikuodami jogą arba šiaip būdami toje satvinėje aplinkoje.
Parašė bluesky
#351617 Šitą idėją jau bandys įgyvendinti ir kitas asmuo. Ištrauka iš jo dienoraščio:

"Depresija – tai savanaudiškumas. Eikite į bažnyčią, šventyklą, senelių prieglaudą ir plaukite grindis, indus, rūbus, pradėkite ką nors globoti, visiškai nesavanaudiškai, be jokių pinigų, be jokių pagyrimų ir baigsis depresija.

Kasdien garsiai pasimelskite dvi valandas atsikėlusi ir baigsis depresija.

Jeigu sunku atvažiuokite pas mane, galite gyventi pas mane ir baigsis visa depresija.

Aš žinau praktiškai, kad visą depresiją galima išgydyti, jeigu tik žmogus turi bent kažkiek noro.

Aš svajoju pastatyti Dvarakoje „Depresijos rūmus“. Aišku tai bus ne depresijos rūmai, bet ten galės atvažiuoti šimtai depresuotų žmonių ir išvažiuoti angelais. Aš tuo tikiu, nes žinau, kad depresuotam žmogui reikia duoti meilės.

Depresuotas žmogus – tai žmogus, kurio niekas nemyli. Patikėkite aš Jūsų nematau fizinėmis akimis, tačiau savo širdyje Jus matau ir Jūs esate man be galo brangi. Ir Jūs išlipsite iš depresijos. "

Šaltinis: http://anantara.lt/2016/05/Dienorastis- ... ndija.html
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#351625 Tai cia anantara das, bhakti jogas ar ne?
Idomu jei si ideja butu igivendinta kokie rezultatai butu...
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#351641
bluesky rašė:Ištrauka iš jo dienoraščio:


Paskaitęs tokią ištrauką bėgčiau nuo tokio asmens kuo toliau... :bloga
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#351643
insomnia rašė:
bluesky rašė:Ištrauka iš jo dienoraščio:


Paskaitęs tokią ištrauką bėgčiau nuo tokio asmens kuo toliau... :bloga

Na pas juos problema, kad jie visuomenej ''nustatyti'' taiko savo krisnaisma, tai irgi skeptiskai i tai ziuri. Yra lietuvoj tokiu bendruomeniu, galiausiai juk galima i vienuolyna vaziuot pagyvent ir pabendraut su kunigais.
Parašė bluesky
#351649 Tikrai nerekomenduočiau pas tokį žmogų kreiptis, ypač tiems, kurie serga depresija, nerimu ir tt. Aš kartais paskaitau dėl įdomumo jo dienoraštį, pažiūriu kaip žmogus mąsto ir pan. Grynas sektantizmas, viskas į vienus vartus. Be to, jei nori ten pas jį gyventi, tai garantuoju, kad turėsi maitintis tik vegetariškai (čia dar klausimas sveika tai ar ne), laikytis visokių rėžimų, kartoti mantras ir pan. Būsi užbomborduotas krišnaizmu, nes juk ten beveik visi krišnaitai. O jei ne, tai jie lauks kol atsiversi, juk pažeidžiamus žmones taip lengva paveikti, o juk mus labai stipriai veikia aplinkiniai žmonės taip vadinimas "groupthink". A visi tai daro taip ir aš darysiu, nesvarbu tai gerai ar ne. Nesakau, kad jie negali padėti, bet dar blogiau, kada žmogus gauna iš tos religijos/sektos naudos ir tai dar labiau pririša prie grupės. Žmogus tampa fanatiku ir tada jau prasideda bėdos. O apie rezultatus tai galima paskaityti čia:

"Su vyru esame vedę 8 metus. Auginame 3 vaikus. Tuokėmės bažnyčioje, vaikai krikštyti. Prieš 3-4 metus vyras susidomėjo joga ir krišnaitų tikėjimu, šiuo metu aktyviai praktikuoja: važinėja po Indiją, aktyviai dalyvauja jų ritualuose, škaito jų šventraščius, klauso paskaitų, kasdien po 2 valandas kalba jų maldos karolius, kelis sykius per savaitę eina į jogos praktikas. Ėmė kritikuoti krikščionybę, jis įsitikinęs, kad krišnaizmas yra tas tikėjimas kuris išgelbės pasaulį. Šeimai laiko skiria tik kada, kai pats to nori. Dažniausiai anksti ryte išeina į ritualus, paskui į darbą, po darbo vėl ten, grįžta tik pernakvoti. Aš pati niekada nežinau nei kada išeis, nei kada grįš. Dėl to stipriai pašlijo santykiai šeimoje. Jis norėtų, kad ir aš jį palaikyčiau, karts nuo karto vežasi ir vaikus. Atitolo nuo senų draugų, metė visus pomėgius, klauso tik jų religinę muziką, visi aplinkui pasidarė blogi, veikiami tama (tamsos) energijos. Vienintelis gyvenimo tikslas yra sugrįžti pas krišną. Iš mano pusės man nepriimtinas naujasis tikėjimas, be to noriu, kad vaikai taip pat būtų auklėjami krikščioniškai. Nesinori ir ardyti šeimos, vistik 3 maži vaikai, vyrą vis dar be galo myliu. Sugriauti atrodo būtų lengiau, bet kaip reikėtų sukurti iš naujo? Esu pasimetusi. Norėčiau paklausi kaip būtų galima grąžinti vyrą į šeimą? Ar dar yra galimybė, kad tai praeis kaip blogas sapnas? Kaip aš turėčiau toliau elgtis šioje situacijoje? "

Šaltinis: http://klauskkunigo.lt/10482/kri%C5%A1n ... 482#q10482
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#351665 Nepamenu dabar kaip man mama tiksliai sakydavo, kažkokį liaudies posakį, bet mintis ta, kad kraštutinumai yra blogas dalykas. Jei žmogus savo protu vadovaujas gali ir pas krišnaitus pabūt, neįkiši... Kitas dalykas jei kalbam apie depresiją kaip ligą, o ne blogą nuotaiką, tai reik eit pas gydytojus. Pamenu, kai pirmą k. atguliau į ligoninę vaikščiojo kažkokia moteris. Jau amžiuje. Ir klausinėjo ar turim turto, ar jo nieks nesigviešia ir pan. Esmė tame, kad sergant sutrinka ir sveikas protas kartais, žmonės užrašo butus, kitą turtą net visai svetimiems, lieka su trauzais, o čia jau baisu. Bet jei gebi kritiškai vertint ko nepabandžius to vegetariško maisto mėnesiuką ir svetimos lovos, jei ypač savo namuose pragaras? Atsigaut, susikaupt, permąstyt, be to, niekas nepririša.
Parašė bluesky
#351668 Sutinku, jei nekištų savo religijos tai būtų gal ir nieko. Svarbu, kad nebūtų motyvo kažkaip paveikti, atversti žmogų į kitą religiją. Bet kai vis sako tikėti Dievu, jis išspręs tavo problemas ir melstis kasdien dvi valandas. Be to, pastebėjau, kad jie ir toleruoja kitas religijas, bet vis tiek sako, kad mūsų dievas tikriausias ir pas mus geriausia t.y. tiesiausias kelias pas dievą. Aš manau, kad žmogui visų pirma reikia duoti erdvės. Pvz kaip tas psichiatras rašė, ramios aplinkos. Aš asmeniškai norėčiau centro, kad galėčiau netrukdomas medituoti, būti gamtoje, bėgioti, sportuoti, užsiimti joga, ar kokias fiziniais pratimais. Išjungti visokios televizorius, internetus ir tt, skaityti geras, įdomias naudingas knygas, bendrauti su panašiais žmonėmis, užsiimti kokia nors terapija. Nu tiek sugalvoju. Žodžiu, kad centras būtų nereliginis, kaip yra pas krišnaitus (dvaraka, vedų centras ir tt.) ar pas katalikus (pilnų namų bendruomenė), o laisvas ir atviras bet kokio tikėjimo žmonėms, ar ateistams.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#351693 Dauguma katalikiškų pagalbos centrų atviri bet kokio tikėjimo ar netikėjimo žmonėms. Yra toks mitas, kad katalikiški pagalbos centrai aptarnauja tik katalikus, bet taip nėra. Na bent jau aš nežinau tokio katalikiško pagalbos centro kuris jos nesuteiktų dėl to kad esi kitatikis ar ateistas.
Parašė bluesky
#351744
insomnia rašė:Dauguma katalikiškų pagalbos centrų atviri bet kokio tikėjimo ar netikėjimo žmonėms. Yra toks mitas, kad katalikiški pagalbos centrai aptarnauja tik katalikus, bet taip nėra. Na bent jau aš nežinau tokio katalikiško pagalbos centro kuris jos nesuteiktų dėl to kad esi kitatikis ar ateistas.


Insomnia, gal gali įvardinti tokius centrus? Būtų pravartu žinoti. Pats šiuo metu nesiruošiu kur nors važiuoti, bet gal nežinia kaip gyvenimas gali pasisukti arba parekomenduočiau kam nors.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#351751 http://pakuta.lt/ Pakūtoje bent jau anksčiau buvo toks centriukas, bet aš seniai ten nebuvęs tai nežinau ar dar beegzistuoja
Daugiau kažkaip niekas kas būtų kiek rimtesnio galvon neateina, bet pamintysiu ties tuo. Užsienyje tai jų daug, visokiems skoniams ir poreikiams, čia LT bloga padėtis su tuo

Tiesa dar šitie va http://www.bendrakeleiviai.lt/index.php ... akeleiviai