Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Deode
#352535 Artima drauge yra krisninke ir priklauso tai bendruomenei. Drauge lieka drauge, tik ja labai pakeite, praktiskai stilių, asmenybe, gyvenimo buda, draugu rata ir net artimuju. Nezinau kaip ten plaunamos smegenys, bet man sis tykejimas nezavi, nors jos nestabdau ar nekritikuoju. Cia jos pasirinkimas. Man apskritai induizmas ar pan. i ji religijos nepatinka, galvoju kad viskas ten is velnio, nors mano mastymu. Tai gryna sekta, bet blogaja prasme.
Gyvenimas ir veikla ten verda, daug jie kazkur susieina, bendrauja ir t.t Galbut tai ir traukia zmones. O tas ju mantru kartojimas ir klausymas, savotiska hipnoze.
Parašė Tomas2222
#354711 Ten tu net neisivaizduoji manau kas ten dedasi. Ten praktiskai tiesiog jiem kalamos dogmos i galva. Atsakymu iesko tik tose vedose, nesivadovauja savo protu. Juos taip ir mokina patiems nemastyt tik ta kas jiem sakoma. Ten sekta ir geriau nesusidet nes bandant istrukt is ju agrego jie ne negalvos taves paleisti. Geriau jokiu mantru negiedot nes reikia zinot ka reiskia jos. Ju nkaip neistrauksi kol patys neprakentes ir nesuvoks kad ten tik tera plaunamos smegenys.
Parašė khaleesi
#356683 Na, tai yra narkotikų ir kt. svaigalų metimo programa visų pirma. Kai žmogus turi trauką svaigalams, pas jį smegenyse pastoviai trūksta visokių laimės hormonų(grubiai tariant). Kai jis meta viską jam reikia tai kažkuo pakeisti. Religija tam puikiai tinka. O dar , medituojant smegenyse sintetinasi DMT, jeigu kas nežinot tai čia stiprus haliucinogenas. Tai vat. Meditacija, malda gali būti ir kitokia. Aišku žmonės iš ISCKON'o sakys, kad mahamantra yra visų svarbiausia ir užtenka ją kartoti ir tu būsi dvasingas. Po kurio laiko jos gali nebeužtekti gali kilti noras išeiti ieškoti savo "narkotikų" kitur. Toks gyvenimas
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#356784 Totaliai nerocionali sekta. Pas juos viskas ko nera parasyta vedose yra neegzistuojama.
Vartotojo avataras
Parašė Antitezė
#356801 Ai, come on, visos religijos yra sektos viena ar kita prasme. Pas krikščionis irgi aklai reikia sekti "Dievo žodį" ir jeigu Biblioj parašyta taip - taip ir turi būti. Tai mano nuomone siauras požiūris į dvasingumą.
Man vienodai kas kuo tiki, jeigu žmonės laimingi ir kitų neskriaudžia, bet kai prasideda karai tarp religijų, žudomi žmonės dėl vienokio ar kitokio tikėjimo - tada kam po velnių reikalingas toks tikėjimas?
Vartotojo avataras
Parašė Spalvininkas
#357846 Religijos yra valdymo forma . Valdymas jose paremtas iracionalaus mąstymo skiepijimu .
Ir nestebina kaip lengvai tai formuoja radikalius soc. reiškinius .
O ''dvasingumas'' iš vis į religijos temą neįeina . Kaip ir ezoterika ir kt . su sveiku protu prasilenkiantys mokymai.
Vartotojo avataras
Parašė emar
#357852 Religija remiasi interpretacija :) Tame pačiame sakinyje gali įžvelgti daug reikšmių.
Blogai tada, kai žmonės patys neinterpretuoja, o ieško "lyderio", kuris pasakys jiems, ką čia viskas reiškia ir ką reikia daryti, kad būtum "išganytas".
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#357860 Jo ten begales vietos interpretacijom ir nesveikam protui.
Vartotojo avataras
Parašė Spalvininkas
#357866
emar rašė:Religija remiasi interpretacija :) Tame pačiame sakinyje gali įžvelgti daug reikšmių.
Blogai tada, kai žmonės patys neinterpretuoja, o ieško "lyderio", kuris pasakys jiems, ką čia viskas reiškia ir ką reikia daryti, kad būtum "išganytas".


O kaip interpretuojamos su sveiku protu prasilenkenčios mintys ? Tikriausiai dar toliau nuo sveiko proto ...
Vartotojo avataras
Parašė emar
#357868 Visi "šventieji" tekstai nėra tekstas, kurį reikėtų suprasti tiesiogiai, tai metaforų tekstas. Kuris dar priedo iškreipiamas verčiant, jei neatsižvelgiama į papročius, kurie buvo įsigalėję rašymo laikotarpiu :)

Aš nieko neginu ir nieko neteigiu :) Tik kartais ateistai būna tokie aršūs (ir akli) kaip tie visi dievobaimingieji. Kad galėtum teigti ir kritikuoti, turi perskaityti ir remtis konkrečiomis citatomis. Tada gali aptarinėti ir istoriją, ir galimą prasmę ir ką tik nori. Vienos tiesos ir teisingo suvokimo šiame pasaulyje nėra. Ir aplamai, tikrai per daug sugaištama laiko ir resursų įrodinėjant savo tiesas (kurios keičiasi, kai keičiasi žmogus). O tam, kad pasveiktumėme, turime pasikeisti (nekalbu apie jokį atsivertimą ar religiją, jei ką, tik apie pačio požiūrio nesifiksavimą ties vienu tašku).
Vartotojo avataras
Parašė Spalvininkas
#357876 I'm out .
Vartotojo avataras
Parašė Lee
#399387 Teko susidurt Kaune su jais. Apie menesi lankiau kursus birzoje, ir rytais uzeidavau pavalgyt pusryciu pas juos. Pasokdavau truputi, pakartodavau mantra . Paklausydavau vedu, padiskutuodavom. Grazi, jauki aplinka. Seip labai daug nesigilinau, bet jie nera tokie atitruke nuo isorinio pasaulio. Nesneku apie tuos kurie jau ten sventykloje gyvena 10+ metu ir panasiai, bet kiti ir studijuot sugeba ir dirbt, ir jiems nemaiso tai.
Paauglysteje dirbau statybose vienuolyne, teko bendraut ir su krikscioniu vienuoliais, tai toks kaip atkartojimas jauciasi. Dienotvarke rezimas, malda darbas maistas miegas ir t.t . Na ir dar teko amway tinkliniame marketinge ta atkartojima matyt. Žmoniu kuriuos sutikau tiek vienuolyne, tiek krishnos samones bendrijoj, tiek amway marketinge akys panašiai žiba, tiesiog matosi kad jiem tas džiaugsmą, laimę suteikia. Nu ir šeip žmogui kažkuo galva užkišta turi būt, nieko čia nepadarysi.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#399402 Mulkiai jie teko daug bendraut, krishnaizmas nera ezoterika, o religija.
Vartotojo avataras
Parašė bauhausas
#400026 Man tai šis judėjimas arčiausiai širdies ir tik juo pasitikiu, o ne kažkokiais daktarais ar vaistais, kaikam kelią matau nepasitenkinimo bangas čia Krišnaitai, o aš kaiptik juos pagirsiu, jei jų nebūtų tai čia išvis turbūt ir nebūtų kas veikt daugiau šitoj planetoj, nu bent jau man taip, aš už tai kad šis judėjimas amžinai egzistuotų ir turėčiau su jais bendravimą, o ne su judėjimo kritikais. :DD :heart :)))
Vartotojo avataras
Parašė bauhausas
#400027 O kas negerai tai čia kiekvienas pagal save mato, jei pas patį viskas negerai tai ir ten pradeda matyt visokias haliucionacijas savo mintyse nesusigaudo ir žeria belenkokias kritikas. Nu ir man būna užeina tokios nuotaikos kritikavimo, bet kai pagalvoji juk tik man taip atrodo, ar aš žinau kaip yra ištikrųjų ir kas manyje probokuoja kažkokius nepasitenkinimus, bet šventraščiais krišnaitų aš tikiu ir matau, kad niekas tokių neturi, nei moklai nei kitos religijos, nors matyt mano toks kelias susijas su šiuo judėjimu.. Aš pats to noriu kad būtų susijas. :D