Moderatorius: Astro-Meška

Parašė bluesky
#348972 Sveiki,
Esu čia naujokas, tai dar nelabai drąsu reikštis. Dar ypač tokiomis temomis. Nu bet pabandyti reikia. Tai va, esu buvęs vaišnavas arba kaip liaudyje vadinama krišnaitas. Šiame judėjime praleidau 2 metus, kol užkniso. Kodėl ten nuėjau? Daug aplinkybių, neturėjau draugų, buvau dvasiniuose ieškojimuose, patraukė jų maistas, muzika, jaukumas ir tt. Kodėl išėjau? Dėl vidinių ir išorinių priežasčių. Išoriniai tai buvo aplinkos, artimųjų spaudimas. Žinai, kad sergi depresija sunku pasipriešinti artimųjų įtakai. Dabar aš jiems dėkoju, kad mane stabdė. Vidinės priežasties. 1. Tiesiog atsibodo kartoti tą mantrą ir tikėtis, kad kažkas nusileis iš dangaus :D 2. Ypač nepatiko kai kurie bendruomenės nariai, o juk pagal vedas reikia juos gerbti ir mylėti, nes jie tokie išaukštinti ir pan. 3. Ten teko patirti ir užgauliojimus 4. Jų filosifija akivaizdžiai prasilenkia su realybe. 5. Jie dažnai linkę iškreipti "šventus" raštus, o juk dvasinis mokytojas uždraudė tai daryti. 6. Jų organizacijoje didžiulė betvarkė, nesusikalbėjimas, pykčiai, apkalbos ir pan. Galėčiau dar vardinti ir vardinti, bet įdomu, kokia jūsų nuomonė apie šį kultą? Gal yra tokių kaip aš? O gal atsiras ir krišnaitų, kurie bandys apginti šį judėjimą. Nesakau, kad tai visiškas blogis, yra ir gerų dalykų, bet ačiū, tai ne man. :P
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#348974 Na maistas pas juos išties skanus :)
Bet šiaip eilinė sekta ir kiek teko susidurti gana dažnai sužalojanti žmones. Ir dėl šventraščių iškraipymo pritariu ir ne tik jų, bet ir kitų religijų.
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#348976 Aš manau pažeidžiamiems žmonėms, kurie neturi savo kritinio mąstymo, kažkokios bazės, kuria remtųsi apsisaugoti, manau iš vis reiktų vengti visokių dvasinių ieškojimų per įvairias religijas, saviugdos mokytojus ir panašiai, nes tokius žmones galima labai lengvai įtraukti ir nebeištraukti. Tai labai džiugiu, kad tos vidinės priežastys tau pakuždėjo, kad kažkas negerai, kad lyg taip neturėtų būti. O ugdyti dvasingumą į naudą, tik jau kita akimi reiktų pažiūrėti.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#348978 Kaip insomia ir sako eiline sekta daugmaz irgi zinau su jais situacija...
Parašė bluesky
#349001 Dar turėčiau pridurti, kad nemanau, kad tai banali sekta. Aišku, aš jų neginu, tuo labiau esu pats nuo jų kažkiek nukentėjęs, nes buvau tikintis. Ta mantra iš tikro turi poveikį, tą galiu patvirtinti, tik nežinau gerą ar blogą. Kartodamas ją KARTAIS gali jausti, kaip nurimsta protas, išsitiesia stuburas, pasikeičia kūno energetika. Manau todėl ir žmonės įtiki į jų visą filosofiją, kad ši mantra kažkiek veikia. Čia gal jų rimčiausias argumentas, kodėl reikėtų jais tikėti. Bet yra kita medalio pusė. Nors jie ir kartoja šventus vardus, kai kurių gyvenimas išeina šaibom. Kai kurie neatlaiko ir pabyra, nueina psichika velniop. O krišnaitai toliau kaip užprogramuoti sako: tiesiog kartok Harė Krišna; tu nesi kūnas, tu esi siela; nebijok, čia vyksta "valymasis" :D.
Dar viena priežastis, kodėl žmonės įtiki, tai kad jiems atsitinka netikėti dalykai, stebuklai ir pan. Man irgi taip yra atsitikę. Bet tai tik dar labiau skatina fanatizmą. Be to, neaišku kokios jėgos daro tuos stebuklus. Aš tai pavyzdžiui tikiu, kad už jų stovi kažkokia nematoma jėga. Ezoterikai tai vadina egregoru. Aišku, čia krišnaitai sakys, kad čia viską daro Dievas ar pusdieviai ir pan. Bet aš galiu pasakyti tokį pavyzdį: kai krišnaitas išplatina knygą, jis tipo jaučia kaifą, dvasinę energiją, bet po to jis tampa pavargęs, pradeda pyktis su kitais ir pan. Tai kur dabar ta dieviška energija? Vėlgi krišnaitas sakys: Krišna valo egoizmą ir tt. Taip, toks yra jų mąstymas. Jei, kas negerai tai sako, vyksta valymasis :D.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#349002 Tam tikram samones vystimosi etape, kai siela imli ezoterikai - kuri be fanatizmo neveiksminga praktiskai, stebuklai vyksta ir jei zmogus atkale mechaniskai kaip tai pasiekt stebuklai vyksta, bet turi kaip sakai neatsijungt nuo tos bendruomenes, kad samone isliktu tam lygmeni.
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#349018 Protas gali labai daug ką sukurti, kas atrodys tikra.
Parašė mizantropas
#350558 taip ta jų mantra tikrai veikia, kartojau ją kažkur pusę metų rytais, tai kartais taip gera pasidarydavo, o vieną rytą atsikėliau ir atrodė viskas nauja, daiktai kambaryje, oras, miestas ir visa kita, lyg būčiau tai pirmą kartą išvydęs, tiesiog toks laimės, šviežumo ir naujumo jausmas buvo apėmęs, bet ta laimė neilgai tęsėsi po to prasidėjo kažkokie pykčio priepuoliai prieš artimuosius, ir eilinį kartą atsidūriau ligoninėje.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#350606
mizantropas rašė:taip ta jų mantra tikrai veikia, kartojau ją kažkur pusę metų rytais, tai kartais taip gera pasidarydavo, o vieną rytą atsikėliau ir atrodė viskas nauja, daiktai kambaryje, oras, miestas ir visa kita, lyg būčiau tai pirmą kartą išvydęs, tiesiog toks laimės, šviežumo ir naujumo jausmas buvo apėmęs, bet ta laimė neilgai tęsėsi po to prasidėjo kažkokie pykčio priepuoliai prieš artimuosius, ir eilinį kartą atsidūriau ligoninėje.

Artimieji tave dusino, o kai apsivalei, taip ir pasidare.
Vartotojo avataras
Parašė Sairusas
#351220 Aš pats esu psichiatras ir kokius 5-6 metus palaikau ryšį su krišnaitais ir nestabiliai praktikuoju Krišnos sąmonę. Man pasirodė artima rytietiška filosofija ir jų skelbiamos tiesos. Per tuos metus tame judėjime mačiau žmonių, kurie anksčiau sirgo psichinėmis ligomis ir praktikuodami stipriai pasikeitė į gerą pusę, bet mačiau ir tokių kuriems prieš tai būnant sveikiems fanatikuojant, atvirkščiai, psichika pablogėjo. Nemanau, kad tai blogas judėjimas tiesiog viską reikia vertinti kritiškai ir praktikuoti pagal savo galimybes. O Hare Krišna mantra tikrai turi teigiamą poveikį, pats savo kailiu pajutau.
Parašė bluesky
#351225 Dar kartą sveiki visiems,

Aš labai kritiškai vertinu šį judėjimą, nes kai kurie dvasiniai mokytojai ir autoritetai Lietuvoje labai fanatiškai pamokslauja. Suprantu, kad judėjime yra visokių žmonių vieni priima emocionaliau, kiti ramiu protu. Bet labai apmaudu, kad taip nupamokslaujama, kad jie net patys sau kenkia. Pvz., stovykloje Lietuvos žymus krišnaitas pasakė, kad harė krišna mantra yra vienintelis būdas psichiškai pasveikti. O pats sako, kad aš nekenčiu fanatizmo. Tai čia racionaliai mąstantis žmogus? Pastebėjau, kad kai kurie net jį vadina dvasiniu mokytoju. Mano manymu, toks žmogus negali pamokslauti, nes griauna žmonių gyvenimus. Pvz., žmogui būtina gerti vaistus, nes turi psichinių problemų, bet nuolat kartoja mantrą, nes mano, kad tai vienintelis būdas pasveikti ir pasijausti geriau. Man asmeniškai padėjo vaistai, o ne mantra. Jau nekalbu apie "tikrus" dvasinius mokytojus, kurie incijuoja. Ten irgi panašių dalykų galima išgirsti. Iš vieno girdėjau, kad tuos, kurie valgo mėsą, reikia bausti. Kaip vertinate tokius pasakymus kaip psichiatrijos daktaras? Ačiū už atsakymą :)
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#351237 Kvailiuku paistalai, eik lauk is tos hare maharaje :D
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#351243
insomnia rašė:Vaiduk, raminkis

Zmoguj patariau, nes tikrai jam ta religija netinka ir pats ta mato, tik gal dar ji biski is inercijos itakoja, ar traukia, ar abejoja...
O kad jie yra tokie kokiais jais pavadinau tai yra teisybe, nieko blogo cia nematau, jiem patiem butu i nauda tik tai suprasti...
Visu pirma tai net ne religija insomnia tai yra sekta pabreziu, sekta, o ne religija, o ta zodi kvailiukai pavartojau, kad mano postas svertu daugiau...
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#351244 Religijos tai tradicines krikscionybe, islamas pavizdziui tikejimas baltu lietuviu senoves dievais. O cia ypac vakaruose turbut visur induismas kuris taip pat religija, i kuri kiek zinau ieina krisnaismas, sivaismas ir ivairios atsakos jei ju dar kokiu yra, jau pereja i sektas yra. Grynas krisnaismas galbut pacioj indijoj dar yra issilaikes, ir tikriausioj ir pacioj indijoj yra abieju rusiu bendruomeniu.
Klausimas dabar yra ar krisnaismas aplamai gali but ne sektinis? Manau taip, net skaiciau Prabhupada kuria man dovanojo krisnaite.