Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Ramunyte
#432094
signs rašė:Parašykite man AŽ. Praėjau lygiai tą patį, du bipoliniu tvarkausi jau virš 6 metų ir gan sėkmingai. Pradžioje buvo sunku ir teko gulėti daugumoje ligoninių dėl vaistų neefektyvumo. Dabar viskas liuks, ligą kontroliuojama, išmokau kada kaip galiu užkirsti kelią epizodai ir visą kita. Be to, esu išbandęs vos ne visus psichiatrinius vaistus, mano pagrindas yra quetiapine, Lamictal ir AD

Sveiki,bandysiu jai mokėsi jai neišeis man jus parašykite.
Parašė velvis
#433354 Apie psichoterapinį bipolinio sutrikimo gydymą (maniakinis-depresinis psichopatologijos tipas):

- psichoedukacija (mokymas atpažinti ligos požymius ir užkirsti kelią epizodų pasikartojimams)
- streso valdymo technikos (relaksacija, autogeninė treniruotė, progresyvi raumenų relaksacija ir pan.)
- kognityvinės ir elgesio terapijos strategijos „mąstymo klaidoms“ atpažinti ir neutralizuoti
- pasitikėjimo savimi (savivertės) lavinimas
- vaidmens, atitinkančio pageidaujamą elgesį, atlikimas
- probleminių situacijų įveikimo treniravimas (problemos formulavimas-> alternatyvų paieška->tinkamiausios alternatyvos parinkimas)
- afektų stebėjimas (kaip, kada ir kodėl kinta nuotaikų poliai)
- objektų ryšių istorijos nagrinėjinas esminiais afektiniais momentais (neapverkti/neišgedėti trauminiai atsiskyrimai)
- prisirišimo stilių vertinimas
- kontraperkėlimo reakcijų naudojimas perkėlimo aiškinimui, koreguojamojo ryšio patirtis ( „reality check“)
- sekso terapijos integravimas (kai skausmingų afektų bandoma išvengti seksualizacija)
- darbas su sapnais ir fantazijomis
- gynybinių modelių integravimas
- nerimo supratimas (nuolatinis aukštas nerimastingumo lygis, slepiantis gynybinį neigimą)

- depresijos fazėje: kančios sumažinimas ir vilties suteikimas; konfrontavimas su baudžiančiuoju superego; netekties aspekto analizavimas: analizuojamos reakcijos į atsiskyrimus, įsitikinimus, kad būsi atstumtas; netekčių iškentėjimas, išgedėjimas; fantazijų apie savo „blogumą“ stebėjimas

- maniakinėje fazėje: interpretuoti nenorą kalbėti savo sunkumus; terapinės sąjungos sudarymas su išankstiniu susitarimu; neigiamų jausmų neigimo įsisąmoninimas; gynybų konfrontavimas; sąžiningumo principas - tikrinti, ar sakoma tiesa, ar siekiama „patenkinti“ terapeutą; stipraus, atsakingo, palyginti aktyvaus terapeuto buvimas