Moderatorius: Astro-Meška

Parašė mariusss
#333938 manau daug tiesos tavo žodžiuose. :)
Vartotojo avataras
Parašė Zaza
#334446
no name rašė:Kaip buvau paciuozes ir nesigydziau tai viskas ok buvo nors kitam pasauli gyvenau , bet isoriskai nelabai matyt matesi , o jau kaip pas psi nukeliavau , tai visi viska pradejo ligai primetinet . Kazkaip gerai butu jei nezinotu niekas tai sveikas ju akyse buciau . Tik va ,kad neslepiau tai turiu beda dabar :D


Galėčiau apie save lygiai tą patį pasakyt.
ParašėDramaComedy
#334869
Deode rašė:Sveiki, nežinau kaip tai išreikšti žodžiais, bet galbūt patartumėte ir duotumėte būdų, kaip spresti šią dilemą.


Esu nedirbanti studentė. Sergu depresija. Mano artimieji tai jau žino. Tik va...Man buvo patogiau gyventi, kai jie šito neatrado. Dabar mano šeima chaose. Pasiėmiau akademines. Tėvai tiesiogiai man sako, kad sau ir kitiems griaunu gyvenimą. Jie kartoja, kad kitiems yra dar blogiau, kad esu silpnavale, kad gailiuosi savęs, kad esu savanaudė, kad esu išlepinta. Pasakysiu tiesiai šviesiai, nuo to mane apninka nepaaiškinama sąžinės griaužatis ir panieka sau. Jausdamasi kalta, pastoviai verkiu. Tada jie vėl sako, kad savęs gailiuosi. Dabar susilaukiau tokio pasišlikštėjimo savimi, kad negaliu savęs vadinti kitais žodžiais kaip "parazitas", " supuvus", "kirmėlė". Bandysiu stotis, kad įrodyčiau savo stipriąją pusę( jei tokią dar turiu), o jeigu vėl klupsiu, tada pati pasirūpinsiu savo laidotuvėm.


Norėjau paklausti kaip jūs išgyvenate tą "chaosą" su artimaisiais. Ir ką mano atvėju patartumėte daryti?


ir aš daug velnių gaunu už tai, kad ''griaunu čia visiem namie gyvenimą''. Du mėnesius nieko nesakiau ir gerai viskas buvo, bet kai atsibodo iš savo taupyklės mokėt už vaistus, tai prasitariau šiaip taip, ir kaip įtariau, pradėjo čia visi kreivai į mane žiūrėt. Jiems tą depresiją suprast tai kaip kokiam kaimo pusgalviui bandyt aiškinti kvantinę mechaniką/fiziką. Nesupranta kodėl dieną miegu, naktį ne ir t.t. Neapsikentė tai į vasaros 5 nuvežė, nors sakiau kad savo daktarų turiu. Oi tie tarybiniai žmonės :vovere
Maniau, pagaliau gydytoja išaiškins jiem apie bipolinį+depresija, tai praėjo savaitė, - toliau bardakas. Norėtųsi ramesnių sąlygų sveikt, nes jau studijoms šakės darosi,.. meh
Parašė Deode
#334900 Mano artimiesiems teko išklausyti daktarės moralo. Tai jų nepakeisi, per sudetinga jiems suprasti. Kol neatsiduri kito kailyje, tai nesupranti. Tačiau savo artimą suprantu, gaila man jų...
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#334902 Baisiausia, kad mes, sergantys depresija, dažnai nesąmoningai linkę manipuliuoti savo artimaisiais.
Aš tą pastebėjau savo laiku, tiek savo elgsenoje, tiek kitų pažįstamų kurie serga panašiomis ligomis.
Parašė Deode
#334907 Kaip tas manipuliavimas pasireiškia?
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#334909 Na kiekvienam įvairiai, man pvz. buvo geras būdas nusimuilinti nuo visokių pareigų, nuo darbo turėjimo ir t.t. Kiti kitokiais būdais manipuliuoja. Šiaip save sekant galima pastebėti, kur pasinaudoji savo liga, tam kad kažką gautum ar kažko nedarytum.
Bet tai dažniausiai nesąmoningai vyksta, tai pastebi tik po kurio laiko.
Parašė Deode
#334973 Na jei ir galėčiau tai man neišeitų. Jie skaito mane sveiku žmogumi ir visur vanoja :D Verkti negaliu. Pas mus neprigijo tas. Tačiau kartais perlenkiu lazdą, kai nesąmoningai reikalauju jų supratimo ir dėmėsio.
ParašėDramaComedy
#334977 Aš irgi šaukdamas bandydavau išaiškint kas per nesąmonės mano galvoje... Gerai kad gydytoja nesakė tėvam, kiek kaip planavau nuo kokio tilto nušokt. : / bet šiomis dienomis gana gerai jaučiuosi, gal AD per daug vartoju..xD nenoriu vėl su savo bipoliniu į maniją nukeliaut. Uh.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#334983 Manau jei pasektumėte save tai tikrai atrastumėte žmones, nebūtinai iš šeimos, tai gali būti ir draugai, kuriais manipuliuojate. Kaip jau sakiau, tai nėra sąmoningas manipuliavimas, todėl jo nelaikau blogiu :) žinoma, jei tai būna sąmoninga manipuliacija tada jau blogai :)
Parašė Deode
#334990 Sąmoninga reiškia, kad tu tai darai spycialiai galvodamas apie pasekmes. Na ne. Viskas pas mane netyčia. :achtung Įskaudinu žmogų, o paskui nagus kramtau. Pridirbu nesamoniu, o paskui keikiu save. Mano veiksmai neapgalvoti. Mano artimieji mano, kad aš spycialiai...
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#335008 Aha, va tame ir bėda kad visi mano jog čia specialiai manipuliuoji :) oi kiek aš draugų netekau per tai
Vartotojo avataras
Parašė Juste06
#335617 Kiek laiko jūs stengėtės nuslėpti ligą nuo artimųjų?
Aš pamažu vis netyčia prasitariu, nors nuo pačių artimiausių vis stengiuosi kruopščiai nuslėpti. Netyčia prasitariau draugei apie pasitraukimą. Iš pradžių užsiminiau paskui pagalvojau kokia aš kvaiša, reikėjo nieko nesakyt ir t.t. O ji man išvardino daugybę priežasčių, dėl ko verta pasilikti. Tą akimirką tikrai geriau pasijaučiau.
Kitiems stengiausi nesakyti, bet matydami, kad mano elgesys kiek pakito, patys nusisuko...
Vartotojo avataras
Parašė Sairusas
#335619 O kam slėpti, nereikia visų problemų sau pasilikti, kad po to tik nusižudyti benorėtum. Reikia dalintis su kitais:) žmogus bendruomeninis padaras:)
Vartotojo avataras
Parašė Juste06
#335627 Teisybė ;)
Kolkas slepiu, nes mano artimas žmogutis ir taip labai dėl manęs pergyvena, tiesiog nesinori jaudinti, bet taip, gyventi vienam ir nesidalinti, labai sunku, todėl kartais tikrai norisi išsipasakoti :)))