Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Gr3ta
#281081
All_Of_It rašė:
Gr3ta rašė:Bet kodel taip yra, kad kai buna depresija saliniesi zmoniu.. ? Man pvz irgi taip yra, bet tai blogai.. vienatve dar labiau slegia, bet bendrauti irgi sunku.. atrodo nera iseities, as jau taip apie metus kenciu..


as taip pat 5 metus kenciu :x

uzjauciu tave, stiprybes mums, zinau kaip tai sunku.. =)
Parašė All_Of_It
#281083
Gr3ta rašė:
All_Of_It rašė:
Gr3ta rašė:Bet kodel taip yra, kad kai buna depresija saliniesi zmoniu.. ? Man pvz irgi taip yra, bet tai blogai.. vienatve dar labiau slegia, bet bendrauti irgi sunku.. atrodo nera iseities, as jau taip apie metus kenciu..


as taip pat 5 metus kenciu :x

uzjauciu tave, stiprybes mums, zinau kaip tai sunku.. =)


Dekui ir tau stiprybes :flo Grazus paveiksliukas tavo ! Depresion sucks :super
Vartotojo avataras
Parašė Laura_Palmer
#281164
Zvakide rašė:Artimuju poziuris depresija(ar kita sunkesne psichikos liga) sergancio zmogaus atzvilgiu dazniausias buna persipynes su gailesciu,noru padeti ir PYKCIU.
Pradzioje jie BANDO suprasti problema,veliau padeda ja spresti/Problema tame,kad toji "problema" taip paprastai neissisprendzia(ne gripas juk),tada artimieji tarytum ima nebesuprasti.Atsiranda beviltiskumo jausmo vedamas pyktis su priekaistais -kodel tu sergi?(netiesioginiais,zinoma).Tada kyla nebyli kova tarp sergamciojo ir artimuju. KOva be pabaigos,kurioje nera nei nugaletoju,nei pralaimetoju.Ir taip be galo,be krasto...kankinimu kambarys abejoms pusems,su menkais sansais istrukti..

..


Tu labai tiksliai įvardijai tas reakcijas. Mano artimieji (mama ir sesuo) tarytum nežino, kad aš sergu - pati nepasisakiau niekada, kai buvo blogai (o žiauriai blogai buvo apie porą metų), nepastebėjo nieko. Tik tiek, kad jos girdėjo gandą, neva aš sergu (tą paneigiau). Tos temos mes neliečim, bet ta nebyli kova tvyro ore. Šiaip tas rekcijas (pyktį, norą padėti "dabar pat") būtent taip ir įsivaizduoju, jei prisipažinčiau. Be kita ko, giminėj yra sergančių depresija, taigi jų pavyzdys man puikiai iliustruoja, kad šito prisipažint tikrai neverta :achtung .
ParašėVanilėOre
#281534 Tikriausiai ir mano šeima būtų neišimtis. :bloga
Parašė briga6969
#282534 Susidariau įspūdį, kad jei sergi tai turi sirgti tylėdama ir niekam apie tai nesakyti, nes kitiems net patiems artimiausiams nusispjauti.
Vartotojo avataras
Parašė Kai
#283823 As jau 11 metu nedristu tevam pasakyt.Nors sergu nuo paauglystes ir gydytojai yra su jais kalbeje,bet kazkaip...musu 'seimoj' neiprasta kalbetis,o juolab apie tokius dalykus.Skant,dramblys kambary,bet visi apsimeta,kad nemato.
Kazkodel vakar sugalvojau imt ir pasakyt,bent jau mamai.Parasiau laiska.Neissiunciau dar kazkodel,bet susikaupsiu.Gyvenu uzsieny siuo metu,tai 'nuotoline reakcija' turetu but lengviau pakelt abiem pusem,ar bent jau as taip isivaizduoju.
O draugam nesakau.Porai draugu uzsiminiau,tai pakraupo,kad geriu vaistus,pradejo aiskint,kad 'visokios chemijos' nieko man nepades,reik priezasciu ieskot etc...Tai kazkaip po to karto ir nebekalbam sita tema.Tikejaus bent bandymu suprasti,bet,ziurau,visi yr baisiai dideli ekspertai ir daug geriau zino,kaip man pasveikt.
Vartotojo avataras
Parašė intentions
#283825
Kai rašė:visi yr baisiai dideli ekspertai ir daug geriau zino,kaip man pasveikt



ooootaip, manau visi savu kailiu yra patyre kazkam prasitare.
Parašėtomykas
#283826 suprantat jie isvis nera to patyre tai ir nzn kas yra depresija :bloga
Vartotojo avataras
Parašė intentions
#283828 mes tai juos suprantam, bet ir jie galetu labiau pabandyti pasistengti suprasti =)
mums to supratimo labiau reikia :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Kai
#284026 Tai va va:)
Suprantu,kad depresija nedepresuojanciai tautos daliai yra didi mistika,aka 'ispindejimas','tingejimas','silpnumas' ir dar kas tik nenori, bet vienok kai zmogus patampa darzove ir net is lovos isropot nebegali,o vienintelis troskimas-uzsilenkt kuo greiciau,kazkaip nebaisiai panasu i ispindejima...man sunku suprast,kodel nesergantiems yra TAIP sunku suprasti depresija-ar bent jau pabandyti suprasti.
Mano mama serga issetine skleroze.Stengiuosi padeti ir palaikyti be jokiu klausimu kiek tik galiu.Kazi kas butu,jei imciau nuolat aiskint-e,kam cia geri Visokias Chemijas,ko cia guli istisai,Susiimk,negrazu gi ispindet sitaip!!!!jooo.
O tuo tarpu man tokius tekstus sakyt galima.
Idomu.
Parašė briga6969
#284675 Kad ir kokie būtų artimi artimieji, jie niekada to nesupras ką žmogus jaučia sieloje. Ir kaip būna sunku, ir tikrai man net atrodo, kad dėl smulkmenų. Bet tokia aš jau esu nieko nepadarysi.
Vartotojo avataras
Parašė Kai
#284681 Ziurejau cia nesenai 'Helen' ir visai i tema dialogas ivyko: 'isvardink top 5 patarimus is neserganciuju, kaip atsikratyti depresijos'. Mano butu tokie:
- susiimk, visiem gi buna blogu dienu
- pailsek/pasiimk atostogu
- baik gailetis saves-kitiems buna dar blogiau
- daugiau dirbk-nebus laiko issidirbinet
- mesk gert vaistus-jie tave daro panasia i zombi
Parašėmarronnier
#284693 Tai kad geri tie patarimai. Tik kad depresuotojai trokšta gailesčio, supratimo, meilės, o tokios griežtos frazės tik dar labiau užpykdyti sirgimui gali. :)
Vartotojo avataras
Parašė comes
#284716 Sunku pasakyti, kaip su to gailesciu... ;/ Gal kaip kam... nes kaip apgaubia depresija, is viso slepiesi nuo visko ir visu. Nieko nebereikia... :( Na, gal jei kas turi lasa jegu, iesko pagalbos.... Gal tai tiksliau. is to "pasigailejimo" tai tik patycios iseina ;/ nekalbesiu uz visus, bet as nelaukiau svelnumo, ar pasigailejimo.... tik pagalbos... bet ir cia deje buvo sunkumu :(
Parašėnemoku
#284733
marronnier rašė:Tai kad geri tie patarimai. Tik kad depresuotojai trokšta gailesčio, supratimo, meilės, o tokios griežtos frazės tik dar labiau užpykdyti sirgimui gali. :)

Man atrodo, kad geri patarimai yra tie, kurie kazkuo padeda, o ne dar labiau zlugdo. Ir itariu kad daugumoje atveju sergantysis nenori patarimu, jam tiesiog reikia pasijausti isklausytu, suprastu ir palaikomu.