Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Mints
#5331 Daug kalbama apie depresiją kaip buklę (arba negalavimą), iššauktą ivairių veiksnių, bet kartais ji yra priedas kitiems psichikos negalavimams arba sindromams (arba ju pasekme). Ne retai depresija išsivysto iš šių nuotaikos ir nerimo sutrikimų:

Bipolinis sutrikimas - sutrikimas pasireiškiantis besikeičiančiais manijos ir depresijos epizodais

Ciklotimija ir Distimija - nuotaikos svyravimai arba lengvesne depresijos forma

Įvairios fobijos - patalpų, erdvių bei specifinių atvejų ar situacijų baimės

Panikos sutrikimas - besikartojančios panikos "atakos", pasireiškiančios stipriu vegetacinę sistemą veikiančiu stresu

Generalizuotas nerimo sutrikimas - besitęsiantis nerimas, jaudulys, bloga nuojauta dėl įvairiausių pojūčių ar situacijų

Somatoforminė autonominė disfunkcija - ivairių pojūčių sureikšminimas ir klaidingas interpretavimas

Hipochondrinis sutrikimas - susirūpinimas, kad sergama sunkiomis ligomis, nepasitikėjimas ligų nepatvirtinančiais tyrimais

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas - pasireiškia pasikartojančiomis ir nesulaikomomis idėjomis, mintimis, vaizdiniais ar impulsais, kurių nepavyksta kontroliuoti
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#5332 Pamirsau pridurti... Pas mane tai poliklinikoj pas koki gydytoja beeiciau, visi raso arba SAD arba Nerimo Sutrikimas. Tokiu budu nustojo kreipt demesi i rimtus skundus, net ir virs menesio trukusi juosmens skausma priskyre nerimui. O kai issityriau papildomai (deja, mokamai :evil: ) rado pasislinkusi stuburo slanksteli ir nusiunte konsultuotis reabilitacijai.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#5333 gal gali plačiau apie SAD?
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#5335 Somatoforminė vegetacinė (autonominė) disfunkcija – taip tiksliai ši liga vadinama pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančią psichikos sutrikimų klasifikaciją. Nors pacientai ir medikai ją dar vadina vegetacine distonija, angioneuroze, neurocirkuliacine astenija (distonija), vegetoneuroze.
Sutrikimas labai paplitęs – tyrimų duomenimis, vienokia ar kitokia vegetacinės disfunkcijos forma serga beveik 50 proc. į poliklinikas besikreipiančių asmenų.
Kadangi sergant šia liga vyrauja vidaus organų nervinės reguliacijos sutrikimai, ligoniai dažniausiai kreipiasi į bendrosios praktikos gydytojus. Ligoniai, kuriems po išsamaus ištyrimo nenustatoma vidaus organų sutrikimų (t.y. kuriems nediagnozuojama somatinė liga), siunčiami pas psichiatrą.
Pagrindinė priežastis – stresas, psichotraumuojantys veiks­­­niai, nors ligos atsiradimui gali turėti įtakos: hormonų pokyčiai organizme (lytinis brendimas, nėštumas, menopauzė), per­var­gimas, ūminė liga ar lėtinės ligos paūmėjimas.

Gana reikšmingas paveldimumas (genetinis veiksnys).

daugiau cia - http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?pagrid=straipsnis&lid=2&strid=35593
http://www.agora-fobija.lt/default.asp?DL=L&TopicID=135&Code=
Vartotojo avataras
Parašė lynkute
#5339 tai man tas pats kaip tu sakai sad visur skausmai o nieko nerodo tyrimai geri
Vartotojo avataras
Parašė Melisa
#7825 Aš sergu depresija su panikos priepuoliais :(
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#8041 as sirgau (panasu kad ir dabar) depresija su obsesiniu kompulsiniu sutrikimu... ploviau buta po 4 kartus i diena, tikrindavau ar daiktai savo vietose (gyvenom bendrike) ir kai kaimynai ejo i virtuve pvz jiems isejus valiau ju pedsakas.
Kartojau simtus kartu galvoj bereiksmes frazes stilium "cia gyvena katinai...' ir kartais budavo garsiai, per pvz posedi :oops: , nu o wc ar troleibuse tai visados...

po kelis kartus grizdavau patikrint ar viska isjungiau ir uzrakinau (kasdien)...

patikekit, sunku gyvent sitaip...
Parašė autodafe
#8051 Man tai bipolinis sutrikimas, kitaip - maniakinė depresija. Keičiasi fazės. Tai man visiška euforija, visko noriu, hyperaktyvumas, tą daryt aną daryt... O kai pasikeičia fazė į depresiją, tai nieko, ką pradėjus, pabaigt negaliu. Negaliu nei dirbt normaliai, nei gyvent. Ir tie kaitaliojimaisi: pastovūs. Tai kalbu greitakalbe, per manijos fazę, tai vos žodžius atrenku.
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#8079 Kai "bipolinis" svarbu turet (rast) geru draugu, ar ka is artimu, kurie zino ir supranta tavo liga. Ir nenusimink tik, siais laikais medicina daro stebuklus palyginus su tuo kaip viskas buvo pries 10-20 metu.

Kas ka bekalbetu manau keiciasi ir zmoniu tolerancija. I geraja puse. Nors ir pamazu.
ParašėTomash
#8842 man konkreciai sutrinka kvepavimas lb sunku pasidaro kviepoti taciau nei psihologam nei psihiatram tai neidomu "viskas del nerimo" ir jokios pagalbos dzin kad buna taip kad vos neuzdustu... na ka padarysi jau baigiu iprasti su siais fokusais
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#8946 Tomash bet juk sutinki kad del nerimo? As sita jausma gerai zinau, man tik svelnesne forma. Bet budavo kad su sirdim labai blogai, o kardiograma rodo viskas OK, tai vegetacine distonija - nerealiai nykus dalykas. Tau sakes o niekas nieko negali padaryt nes ir taip zino kad nuo to nemirsi (dazniausiai teisus). Tarsi nuo to tau lengviau...

Kiekvienas zmogus kazkuo ypatingas, kazkur "slepiasi" jo jautrumas. Gal tu linkes i mena, gal ne ten nuejai mokytis? Gal tau reikia kazkokiu budu atpalaiduot savo kurybini potenciala kuris tai kausto tavo vidu tai kankina ji tokiais blogais simptomais? ZInau ir vaistai padetu, jei gerus nutaikyt, bet turi but KAZKAS tavyje, ... :) mes tarsi supermenai neatrade savo super galiu. Tikrai man daznai taip atrodo.
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#8950 Dar apie derealizacija galima pakelbet. Na, kas zinot kas tai yra?
ParašėLiepa
#8954 kas savęs nerealizavimas? :roll:
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#8979 Tiem kas neatpazista pozymiu tai gali ivaryt baisia panika...

Sergantiems nerimo arba panikos sutrikimais - nereti savivokos sutrikimai - depersonalizacija (tarsi save stebi is salies, tarsi pats tampi ne savimi) arba derealizacija (aplinkos pasikeitimo, nerealumo pojūtis)... kartais vadinama "samones ruku" be abejo tai gali but ir kai kuriu vaistu salutinis pozymis, bet dazniausiai pasitaiko sergantiems nerimo sutrikimais. Tai nepavojinga sveikatai ir sveikam protui. Zmogus gali pamanyt kad isprotejo arba tuoj isprotes bet tai visad trunka apibrezta laiko perioda ir po jo praeina. Yra ivairiu metodu kovot su tuo, bet praktiskai is esmes gydomas nerimas vaistais, ivairia psichoterapija bei relaksacija.

Paveikslėlis

Siek tiek daugiau apie tai skaitantiems angliskai:
http://www.anxietynomore.co.uk/depersonalisation_and_derealisation.html
ParašėTomash
#8987 pasirodo sita ciuda ir as turiu ir gan stipru