Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė linjurga
#14534
Liune rašė:Kas del somatiniu pozymiu... teko tirtis pas ivairiausius gydytojus del krutines skausmu. Kol pagaliau mane nusiunte issitirti del depresijos, kazkaip nebeisejo issitirti... kol po metu pradejo kartotis skausmai, prasidejo nerimo priepoliai, galvos skausmai, pykinimas ir t.t Psichoterapiautas israse antidepresantu, bet kazkaip geriau nesijauciu...


Gal per trumpai vartoji antidepresantus, nes būklė pagerėja tik po poros savaičių ar net mėnesio. Turėk kantrybės, man irgi buvo tokie simptomai, bet vaistai padėjo juos nuslopint :)
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#14556 Turiu nemazai patirties su somatiniais sutrikimais (savo kailiu). Skausmai kurie nerodo ligos... Nors labai realus ir trikdantys normalu gyvenima...

Jauciu nerimo sutrikimams pasidarysim atskira skyriu, nes be nesekmingu tarpasmeniniu santykiu, tai antras tipiskiausias depresija issaukiantis dalykas.

Vien antidepresantai cia nepades, jei negalavimas isisenejes, mano patirtim kaip matau yra 4 tipiniai gydymo budai priklausomai nuo stadijos:

1. trumpas raminanciuju kursas (~3 savaites Lexotanil ar panasiu vaistu) ir tam kartui padeda iki sekancio paumejimo, jei kada nors pasikartotu.

2. gydymas silpna neuroleptiku doze (ypac jei atsiranda tikas, - trukcioja akiu vokai ar jauciasi vidinis "tremoras" tarsi dreba rankos ar kojos, bet isoriskai nesimato. Sis budas abejotinai ar veiksmingas... daznai jo griebiasi neismaneliai privaciai dirbantys pediatrai. (oops, akmuo i mediku darza... sorry, bet pelnytai)

3. tik antideresantai. Padeda ne visiems. Del to, kad poveikis atsiranda is leto, o daugumai pagalbos reikia "jau siandien".

4. antidepresantai (ne trumpiau kaip pusmeciui, nes ju poveikis atsiranda labai is leto, tarsi isibegeja). Tarkim Coaxil dabar madinga skirt. Plius Raminantys, irgi neilgas kursas, bet leidzia pagert ir kelis menesius jei nedidelem dozem ir sugebi ja susimazint kai palengveja. Deja, zmones, kurie nepakeicia gyvenimo budo pasirenka legalia narkomanija - metu metus vartot raminancius kol doze labai padideja ir ima kenkt inkstams ir kepenims.

Na dar egzistuoja daugybe variantu. Ypac padeda psichoerapija. Abejou ar grupine gerai turintiems somatiniu sutrikimu. Tokie zmones "sugeria" informacija i save. Tai taip pat pavojinga kaip ziuret laidas ar skaityt straipsnius apie vezi, issetine skleroze, sizofrenija ir kitas ligas. Ju baime atsiranda kaip virusas.

Individuali PT turetu but efektyvesne, bet psichologas turi ismanyt nerimo sutrikimu atvejus ir kaip padet. Manasis kazkaip labai geras pasitaike, bet to, kas svarbiausia nepasake. O pasake kitas gydytojas. Fraze skambejo mazdaug taip: "Esu tikras - TAI NE VEZYS." Po 5 minuciu jauciausi beveik sveikas, nors dar neseniai vos isliauziau i kabineta...

(nesu medikas, todel galiu ir klyst nes esu toks pat ligonis kaip ir jus, mano nuomone subjektyvi)
Vartotojo avataras
Parašė Liune
#14680 Tai jo, somatinius simptomus gal kazkiek ir nuramina, bet kartais visokie drebuliai ir nerviniai tikai visvien megsta isslysti ypac vakarais(vakarai patys baisiausi buna). Su somatiniais simptomais kazkaip susitvarkom, bet galvoje vis vien nesamones vyksta...
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#14682 reikia ne tik antidepresantu, bet ir raminanciuju. Bent jau turet ju kad paumejimo atvejais galetm isgert.

Pagal save zinau kartais man tas tremoras islenda. Tikas kairej aky tai aplamai pastovus draugas. Katais nekreipiu demesio o kartais varo i nevilti...
Vartotojo avataras
Parašė Liune
#14684 Tai siuo metu kazkaip raminamaisiais ir raminuosi, bet daug didesnem dozem nei reiketu.... taip ir laikomes..
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#14686 zinom situacija... reikia keist gyvenimo buda arba stiliu. Tai labai padeda, bet daznai paaiskeja kad zmogus arba negali arba nenori nieko pakeisti.

Kai kam eikia nustot gert kava, kai kam baseinas padeda, kai kam reikia nustot parintis, keist draugus, darba ir t... cia jau individualiai. Kaip man viena psichologe pasake - "tu pats zinai ka tau reikia daryti".
Parašė Anonimas17
#16129 Sveiki,esu 17 metu.. Nuo vasaros pabaigos mane vargina nepastovi nuotaika,uzeidavo nakti keistas kvepavimas atrode i plaucius saltas oras traukiasi,galva pastoviai spaude... Nieko nelaukes pasitariau su mama ir isejom pas seimos gydytoja nustate krauja kuris beveik idealus,dare ekoskopija bei kardiograma bet ten nieko neatrado... Man gan silpnas sis,bet tikrai varginantis lygos pozimis... Neurologas sake,kad man sutrikusi nervu sistema,israse gan stiprius nervinius vaistus trittico,kurie kiek zinau kenkia jaunam organizmui.. padekit ka patarkit neebegaliu,esu sportuojantis , bet del sios ligos net nebesinori lysti i treniruociu sale ir pns. :bloga
ParašėTomash
#16130 pas psihologa nueik israsys antidepresantu manau pagelbes tikrai ir ne taip kenkia jie
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#16136
Tomash rašė:pas psihologa nueik israsys antidepresantu manau pagelbes tikrai ir ne taip kenkia jie

Psichologas neišrašys, tik psichoterapeutas (turintis mediko diplomą) arba psichiatras.
Žodžiu reiktų kreiptis į savos poliklinikos psichikos sveikatos centrą arbą aptarnaujantį gydytoją.
ParašėTomash
#16138 as juos vis painioju :shame
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#16157 jam jau israsyti Trittico (naujos kartos antidepesantas - Trazodonas). Kuri laika ji pavartojus viskas praeis. Niekam jis nekenkia, nesiparink. Po kurio laiko varysi sportuot pamirses visas negalias.

Sekmes, nesiparink sita svaistas tikrai pades. Tik vartok kiek israsyta ir tiek laiko kiek paskirta. Nuo saves galiu pridet kad tokiam amziuje daznai streikuoja vegetacine sistema. Buna visokie keisti pojuciai krutineje, sirdies plakimas, ir panasiai, ypac vakare ar nakti. Tikrai viskas susitvarkys.
Parašė Anonimas17
#16178 Dekoju uz palaikyma :flo Mints gal galetu kaip su tavim susirasyt kitur , noriu tau kai ka papasakot nes bijau viesint ir klausyt nuomones.. Jei nesunku tau i privata :bloga
Vartotojo avataras
Parašė neklauzada
#16477 as del savo obsesiju anksciau labai panikuodavau, kol tai neissirutuliojo i totalia panika. dabar jau sveikstu, bet labai letai
Vartotojo avataras
Parašė linjurga
#16481 Tikiuosi, kad iš tiesų išsivaduosi nuo savo bėdų, neklauzada :flo O jei bus sunku, palaikymo komanda renkasi šiame forume =) Čia visuomet esi laukiama :heart
Vartotojo avataras
Parašė neklauzada
#16492
linjurga rašė:Tikiuosi, kad iš tiesų išsivaduosi nuo savo bėdų, neklauzada :flo O jei bus sunku, palaikymo komanda renkasi šiame forume =) Čia visuomet esi laukiama :heart

aciu labai, jau seniai prisiregistravau, bet vis laiko nerandu cia prisest. malonu, kad yra mane suprantanciu zmoniu :flo