Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Coochie Coo
#369180 O man psichoterapija nemokamai puse metu bus, idomu ar kazkas pasikeis , dabar dar pradzia, as tiek daug nerimauju del visko, kad mane tas sekina, alina, naktim nemiegojau kokius 3 metus tikrai.. na va po paskutinio psichoterapijos seanso pirma karta padoriai miegojau tris naktis, ziauriai dziaugiuosi :) stebesiu save, kiek galesiu tiek kentesiu be antidepresantu
Vartotojo avataras
Parašė Katinas
#369305
Jozhik v'tumane rašė:O kaip tu gavai tiek daug psichoterapijos nemokamai?


Man tai vopše psichoterapija nemokama, einu pas savo psichologę jau nuo 2015m rudens :))) Gal užtaikiau, gal kažkokia programa, neįsivaizduoju, bet nesiskundžiu :D
Parašė Silvi.Silvija
#369323 Sveiki,

praėjusią vasarą man buvo diagnozuota vidutinio sunkumo depresija ir nerimo sutrikimas. Gydžiausi pas psichoterapeutę, vaistų negėriau - tik panikos metu vartodavau xanax. Kažkaip rudenį viskas lyg ir stabilizavosi, nutraukiau terapiją, tačiau dabar nuo sausio labai sunkus periodas. Dabar pratiktiškai nei dienos negaliu be xanax, kartais vartoju pusė tabletės per dieną, kai labai sunku - iki 3 tablečių po 0.5 mg. Gyvenime dabar sudėtingas periodas. Kaip jūs tvarkotės su nerimu/depresija, kai aplinkybės gyvenime susidaro tokios, kad ir nesergantį žmogų prislėgtų?
Vartotojo avataras
Parašė Kovotojas
#369325 man taip pat degnoze vidutinio laipsnio depresija, buvau dasivares iki 6 tab xanaxso per diena, dabar geriu seroxata ir fliuanxoli, xanaxso nebevartoju, buna retkarciais kai panika pradeda kilti tai xanaxso isgeriu, bet labai retai.
Vartotojo avataras
Parašė maingirdas
#369327
Kovotojas rašė: buvau dasivares iki 6 tab xanaxso per diena,
Labai jau daug 6 tabl . Xanaxo . :bloga Ar padėdavo ? Aš kadaise per dieną gerdavau po 3 tabl. lexotonilio,nes buvo blogai . Ir kiek sunkumų turėjau ,nes jie receptiniai vaistai . Dabar geriu du kartus per dieną po pusę tabl. Man xanax netinka .
Parašė Silvi.Silvija
#369333
Kovotojas rašė:man taip pat degnoze vidutinio laipsnio depresija, buvau dasivares iki 6 tab xanaxso per diena, dabar geriu seroxata ir fliuanxoli, xanaxso nebevartoju, buna retkarciais kai panika pradeda kilti tai xanaxso isgeriu, bet labai retai.


6 per dieną? Bet čia jau gerokai viršyta dozė, ar ne? Nebūdavo tau šalutinių nuo tiek? Aš po tris stengiuosi kuo rečiau gerti, jau tik kai tikrai kitaip nebeįmanoma.
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#369335 Silvija, o nenorėtumėte grįžti prie psichoterapijos? Bent jau tuo sunkiuoju laikotarpiu. Nes kas padėjo vieną kartą, gali padėti ir antrą.

Man sunkius laikotarpius padeda išspręsti savarankiška kognityvinė terapija. Esu gana gerai įvaldžiusi tuos metodus. Mokiausi iš knygų "Penki depresijos gydymo raktai" ir "Geros nuotaikos vadovas". Bet kartais tiesiog neišvengiamai reikia antidepresantų. Bent jau man. Porą metų vartoju, po to pertrauka. Dažniausiai atkrentu po per didelių krūvių, pervargimo.
Parašė Silvi.Silvija
#369339
Jozhik v'tumane rašė:Silvija, o nenorėtumėte grįžti prie psichoterapijos? Bent jau tuo sunkiuoju laikotarpiu. Nes kas padėjo vieną kartą, gali padėti ir antrą.

Man sunkius laikotarpius padeda išspręsti savarankiška kognityvinė terapija. Esu gana gerai įvaldžiusi tuos metodus. Mokiausi iš knygų "Penki depresijos gydymo raktai" ir "Geros nuotaikos vadovas". Bet kartais tiesiog neišvengiamai reikia antidepresantų. Bent jau man. Porą metų vartoju, po to pertrauka. Dažniausiai atkrentu po per didelių krūvių, pervargimo.


Apie KET esu nemažai domėjusis. Gal galit rekomenduoti psichoterapeutą, kuris efektyviai ją taikytų?
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#369340 Deja, pas jokį šios krypties psichoterapetą nesu lankiusis, bet sabartinė mano psichologė sako, kad pirmąkart sutinka žmogų, kuris būtų tai gerai įvaldęs tuos metodus. su jais susipažinti ir išmokti jais naudotis užima tikrai daug laiko, bet verta. Tiesa, to laiko per darbus, šeimas ir reikalus tikrai gali trūkti. Tokiu atveju darbas su psichoterapeutu palengvina viską.

Tiesa, neseniai skaičiau interviu su kažkokiu egzistencinės pakraipos terapeutu ir jis sakė, kad jis turėjo pacientą, kuris atėjęs išsakė norą gauti būtent kognityvinę terapija. Terapeutas prisitaikė, kognityvinė ėjo šalia egzistencinės:
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... s-ii/92904
Parašė Coochie Coo
#371647 Sveiki, psichikos sveikatos centre davė nemokamai psichoterapija, ne iš karto, teko mėnesį palaukti kol atsiras vietos- vena grupė baigė ir kitą sudarinėjo (čia individuali psichoterapija) gal tiesiog užtaikiau, o gal kad mažesnis miestas ir talonų daugiau :) į metus kažkiek priklauso nemokamai. Man bus pusę metų, toliau kažkaip išsivyniosiu.
Vistiek net ir su psichoterapija užeina durnumas.
Vartotojo avataras
Parašė Katinas
#371650
Coochie Coo rašė:Sveiki, psichikos sveikatos centre davė nemokamai psichoterapija, ne iš karto, teko mėnesį palaukti kol atsiras vietos- vena grupė baigė ir kitą sudarinėjo (čia individuali psichoterapija) gal tiesiog užtaikiau, o gal kad mažesnis miestas ir talonų daugiau :) į metus kažkiek priklauso nemokamai. Man bus pusę metų, toliau kažkaip išsivyniosiu.
Vistiek net ir su psichoterapija užeina durnumas.


Psichoterapija ne panacėja, bet geriau kai ji yra, nei kad jos nėra, bent man :)))
Parašė Coochie Coo
#371655 Taip, vaistai tuo labiau ne išeitis. Reikia suprast kodėl ta panika atsitinka ir kaip kovot su tuo. Psihiatrė aiškino, kad čia nuo kūdikystės prisikaupę išgyvenimai lenda.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#371799
Coochie Coo rašė:Taip, vaistai tuo labiau ne išeitis. Reikia suprast kodėl ta panika atsitinka ir kaip kovot su tuo. Psihiatrė aiškino, kad čia nuo kūdikystės prisikaupę išgyvenimai lenda.

Butent turejau dar vaikystej daug isgyvenimu ir ypac jautrus buvau, o tas nerimas nekontroliuojamas atrodo kad sienos spaudzia :bloga