Moderatorius: Astro-Meška

Parašė merkuri
#16854 man nesenai gydantis reabilitacijos klinikoje nustate obsesini-kompulsinis sutrikima.nors pas psichoterapeuta lankiausi 2 metus ir itariau,kad ikyrios mintys ir vaizdiniai yra ne kas kita kaip ta liga,bet mano gyditojas man buvo sakes,jog man generalizuotas nerimas...ziauriai issigandau naujos diagnozes..galvoju kjada cia man prasides ikyrus visko tikrinimas ir kitokios nesamones :lakstau ......zodziu dabar bandau susitaikyt su tuom....siaip sergu jau apie 2 metus....a
Parašė Trapi
#16873
merkuri rašė:man nesenai gydantis reabilitacijos klinikoje nustate obsesini-kompulsinis sutrikima.nors pas psichoterapeuta lankiausi 2 metus ir itariau,kad ikyrios mintys ir vaizdiniai yra ne kas kita kaip ta liga,bet mano gyditojas man buvo sakes,jog man generalizuotas nerimas...ziauriai issigandau naujos diagnozes..galvoju kjada cia man prasides ikyrus visko tikrinimas ir kitokios nesamones :lakstau ......zodziu dabar bandau susitaikyt su tuom....siaip sergu jau apie 2 metus....a


Nereikia bijoti tos diagnozes. Zinai,pati visada patikrinu,ar uzsuktas duju ciaupas ir tiek :)
O siaip tai nereikia bijoti siu ligu,nes yra zymiai sunkesniu,su kuriomis zmones sugeba isgyventi. Isgyvensim ir mes :wink:
Vartotojo avataras
Parašė linjurga
#16894 Kai vargina nerimas
Dauguma žmonių neretai pernelyg smarkiai jaudinasi ir kai kuriais gyvenimo atvejais patiria itin stipraus streso būseną. Kartais nerimas suaktyvėja ir nedingsta, o galiausiai netgi tampa labai stiprus ir jaučiamas visada. Tuomet diagnozuojamas nerimo sutrikimas. Kartu pasireiškia įvairių vidaus organų nervinės reguliacijos sutrikimo simptomų. Nustatyta, kad nerimo sutrikimais serga 3–5 proc. visų žmonių.

Nerimas
Paprastas nerimas yra normali organizmo reakcija į iškilusias kasdienes stresines situacijas. Tikriausiai kiekvienas mūsų ne kartą prieš egzaminą ar iškvietus „ant kilimo“ pas viršininką esam jutę neaiškų kutenimą pilve. Šis sveikas nerimas padeda mobilizuoti organizmo jėgas, geriau pasiruošti egzaminui ar labiau pasistengti sakant kalbą – jis padeda mums susidoroti su iškilusiais sunkumais. Tačiau tais atvejais, kai nerimas pereina į ligą, šis paprastai naudingas jausmas atsigręžia prieš mus – jis ima trukdyti susidoroti su stresinėmis situacijomis, atlikti kasdienius darbus, džiaugtis gyvenimu.

Paprastai pacientams, kurios vargina nerimas (ar depresija su nerimu), gali būti daug negalavimų, panašių į kitų ligų sukeliamus simptomus. Dėl to jie apsilanko pas daugybę įvairių specialybių gydytojų, dažniausiai nepripažindami psichiatro konsultacijos būtinybės. Pvz., jausdami tokius tipiškus nerimo išraiškos simptomus, kaip nemalonūs jutimai širdies srityje, sustiprėjęs širdies plakimas, dusulys ar padidėjęs arterinis kraujospūdis, pacientai būna įsitikinę, kad serga širdies liga, kreipiasi į kardiologą ir labai stebisi/abejoja, kai nenustatoma širdies liga. Dažnai jie galiausiai vis dėlto nesutinka kreiptis į psichiatrą. Čia ir slypi pagrindinė problema – nepaskyrus tinkamo gydymo, jų būklė vis blogėja, simptomai sunkėja. Neretai pacientai mėgina nerimą malšinti alkoholiu ar cigaretėmis, o tai dar papildomai pasunkina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę ar net gali pereiti į tikrą priklausomybę nuo alkoholio ar nikotino.

Ligos priežastys

Nerimo atsiradimas dažniausiai siejamas su tam tikrų galvos smegenyse esančių cheminių medžiagų (vadinamų neuromediatoriais), apykaitos pokyčiais.

Psichodinaminė ligos vystymosi teorija teigia, kad įprastinis nerimas signalizuoja apie suintensyvėjusius pasąmonėje glūdinčius impulsus, o tais atvejais, kai nerimo lygis viršija organizmo prisitaikymo galimybes, vystosi nerimo ar kiti neuroziniai sutrikimai. Kai kurie mokslininkai teigia, kad vaikai išmoksta jausti nerimą, kopijuodami nerimastingas tėvų reakcijas. Beje, įdomu, kad tik mažiau nei 20 proc. ligonių pripažįsta, kad jiems yra psichologinių problemų.

Ne paskutinį vaidmenį nerimo atsiradimui vaidina ir genetinis polinkis. Daugelio sergančiųjų nerimo sutrikimais ar depresija šeimose taip pat yra buvę sergančiųjų šiomis ligomis.

Gydymas
Psichoterapija
Nerimo sutrikimams gydyti gali būti taikoma psichoterapija. Šiuo metu egzistuoja nemažai skirtingų psichoterapijos mokyklų, tačiau visos jos skatina žmogaus asmenybės, elgesio, santykių su aplinkiniais pokyčius. Tokie pokyčiai gali padėti sumažinti nerimo sutrikimų mastą arba visai juos panaikinti. Išskirtini 2 psichoterapijos aspektai: pasiektas psichoterapinis poveikis būna ilgalaikis, tačiau kita medalio pusė ta, kad jis pasiekiamas labai negreitai, todėl, siekiant pacientui padėti sunkiausiu ūminiu periodu, viena psichoterapija nėra tinkamiausias metodas.

Antidepresantai
Antidepresantai veikia darydami įtaką jau minėtų neuromediatorių apykaitai galvos smegenyse. Daugelis antidepresantų gali būti vartojami tiek depresijai, tiek nerimo sutrikimams gydyti. Dažniausiai skiriama selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI). Šie vaistai, be stipraus antidepresinio poveikio, puikiai mažina ir nerimo simptomus. Vis dėlto jų poveikis yra lėtas, pasireiškia tik po kelių savaičių pradėjus vartoti vaisto. Todėl ūmiuoju nerimo sutrikimo periodu paprastai būna sunku išsiversti be specifinių nerimą mažinančių medikamentų, vadinamųjų anksiolitikų.

Anksiolitikai
Nerimo simptomams gydyti jau daug metų vartojami anksiolitikai (lot. anxietas – nerimas; gr. lysis – ištirpimas), pvz., alprazolamas (Xanax, Xanax XR). Visame pasaulyje šie vaistai skiriami siekiant greitai sumažinti nerimo simptomus. Anksiolitikai veiksmingai ir labai greitai sumažina labiausiai pacientus gąsdinančius nerimo pojūčius (tokius kaip širdies plakimas, oro trūkumas, baimė). Daugumos šių vaistų poveikis yra greitas, tačiau trumpas, tad nerimo varginamam pacientui itin patogu vartoti Xanax XR – pailginto veikimo vaisto tabletę. Ją pakanka išgerti vieną kartą per dieną. Šios grupės vaistai santykinai retai sukelia šalutinių poveikių, jų skiriama nerimo simptomams mažinti sergantiesiems įvairiomis ligomis. Kita vertus, vienas šių vaistų trūkumų yra tai, kad, ilgiau jų vartojant, galima priklausomybės rizika. Siekiant sumažinti šį pavojų, anksiolitikai vartotini prižiūrint gydytojui, laikantis nurodytų rekomendacijų.

Apibendrinimas
Būtina siekti, kad nerimas būtų atpažintas jau pačioje ligos pradžioje, kadangi, užsitęsus nerimui, atsiranda jo komplikacijų: depresija, priklausomybės, problemos šeimoje, darbe ir kt. Ar galima padėti žmonėms, varginantiems nerimo? Taip. Nerimas išties gali būti sėkmingai gydomas. Svarbu pradėti gydyti kuo anksčiau, kad liga nekankintų, kad kiekvienos gyvenimo akimirkos neapkartintų nepaaiškinamas, varginantis nerimas.
Parašė __saule__
#36609 JE NERIMAS KANKINA KASDIEN, BET TAI PROTU SUVOKIAMA,KAD TAI NEREIKSMINGA...AR VERTA KREIPTIS I GYDYTOJA?PO VEGETACINES KRIZES JAU METUS NEBE TAIP JAUCIUOSI KAIP ANKSCIAU..NUOVARGIS,NERIMAS,NUOTAIKU KAITA,SAVES NUVERTINIMAS...UNIVERSITETE VOS 3 PASKAITAS ISSEDZIU..
Parašė __saule__
#36612 ir kaip ivertinti esama situacija..mane nuolatos lydi stresas, o po somotoforiniu autonominiu disfunkciju,vegetacines krizes ir panikos ataku neatsigaunu metus...apatija viskam, bet buna ir puikiu dienu...taciau perdetas nerimas kankina,niekur negaliu eit rami,visokios fobijos issivyste..ypac aukscio...namie nesedziu, bet visos mintys mane sekina...baime,kad tai nepasikartotu ir pan....
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#36616 būtinai kreipkis į gydytoją, negalima leisti ligai įsisenėti.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#36617 beje, sveikinu tapus mūsų 400 nariu :)))
Vartotojo avataras
Parašė cleo
#49507 Nuolatinis nerimas sueda zmogu. Tai baisu. Atsibusti nuo to, kad bijai ir taip pradeti kiekviena diena. Juolab, kad sveikas protas sako, kad nerimui nera pagrindo. O tu vis tiek ji jauti visu kunu ir siela. Tik protas desperatiskai bando itikinti, kad nerimauti nera ko :)

O kur ramybe? Ar imanoma pasiekti ja be vaistu? Nes apsirijus lexotanil tai ne ramybe. Tik visos asmenybes apspangimas ir atbukimas.
Vartotojo avataras
Parašė cleo
#55999 kokius vaistus geriate, kam diagnozuota depresija su generalizuotu nerimu?
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#56000 šiuo metu Alventa (venlafaxinum) ir xanax xr.
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#56087 cipralexa, seroqueli ir apaurina sikart parase vietoj kitu tralialiuskiu. jis absoliuciai neveikia, lyg saldaini buciau suvalgius
Vartotojo avataras
Parašė rugpjūtis2006
#70025 na pas mane irig tas nerimo sutrikimas. geriu lexotonili. teko ir ad gerti bet nuo ju man negerejo o blogejo net. tai ko gero isgasdino. o sutrikimu visokiu buna nuo kvepavimo iki virskinimo sutrikimu ir t.t. istikruju kiek skaiciau forumu ir visokiu straipsniu niekur nieko naujo nera parasyta taipkad kazkodel manau kad net mokslininkai dar nezino tiksliai kaip tai gydyti reikia kad butu 100% isgydoma.
Parašėimdigo
#71148 labas visiems as naujoke...ir noriu pasidalinti su jumis tomis paciomis problemomis...tai yra nerimas depresija...visur ieskau pagalbos ir bandau isspresti ta savo problema...galiu pasakyti kad man labai padejo joga ir meditacija,labai nuramina,labai padeda loginiai zaidimai...o vaistu beveik nevartoju,tik nusiperku valerijono lasiuku tai padeda man,buvau jau pas visus gydytojus ir kaip jus visi sakot ligu neranda tai siuncia i psihikos centrus..man ten israse antidepresantu ir raminamuju prie to pacio,as ju isgeriau tik dvi tabletes ir meciau.nes tikrai yra budu kurie gali pagelbeti ir be antidepresantu tai nusprendziau nepripratinti saves prie ju o ieskoti kitu budu ir juos randu.. :super be to patarciau neatsisakyti fizinio kruvio kuris labai gerina bukle,zinoma sunku tai pradeti daryti bet po to kaip gera kai jautiesi super.. :DD
Vartotojo avataras
Parašė linn
#77819 na mane taip pat nerimas kankina,siaubas kazkoks,nieko nebenori ir nebezinau kur dingti,tik kad pastebejau kad ir koks nerimas butu jei kas mane labai sudomina tai tuoj pat ji pamirstu ir jis praeina,na pavyzdziui man labai patinka geles,ir jei ieinu i geliu parduotuve tai viska pamirstu,praeina nerimas ir visos depresijos,tiesiog geles taip man padaro,nezinau kodel,bet taip pat negaliu pastoviai sedeti geliu parduotuveje..beje vienas narys rase cia kad skaitys anglu kalba knyga apie depresijas(yra antram puslapi jos virselis)ir zadejo pasidalinti ispudziais,bet ju nerandu,gal kokioje kitoje temoje yra apie ta knyga parasyta?beje uzsisakiau ta knyga internete,per menesiuka turetu ateiti,skaitysiu taip pat anglu kalba ir galiu pasidalinti ispudziais taip pat ka ten gero perskaiciau..
Vartotojo avataras
Parašė linn
#81448 gavau ta knygute apie kuria cia rasete..jei kam idomu galiu papasakoti ka perskaitysiu ar sukonspektuoti kas kart ka pati paskaitysiu...