Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Edena
#129347 Dekui Tau, Ars Velvetica, uz naudinga info. Labai naudinga literatura, skaitau su dideliu susidomejimu =)
Vartotojo avataras
Parašė Ars Velvetica
#129349 Į sveikatėlę :) Jeigu yra noras, galiu pamėginti sudaryti literatūros sąrašą, kas man pačiam įdomu ir ką skaičiau/skaitau.
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#129350 Mane labiausia domina psichoanalize, psichoterapija :roll: Tik kotais nelabai randu knygu ta tema, knygynuose isvis nieko gero nera. Gal straipsniu turi ta tema? :)
Vartotojo avataras
Parašė Ars Velvetica
#129356 Bibliotekose paieškok Georges Brabant "Psichoanalizė" iš serijos "Pažintis", labai gera apžvalga. Knygynuose šiuo metu yra pasirodžiusi "Psichoterapija profesionalms ir smalsiems", tik baisiai brangi, dabar ją studijuoju pasiskolinęs iš draugės. Taip pat yra VDU parengtas mokomasis leidinys "Asmenybė ir sveikata: teorijų sąvadas", kurioje išdėstyti visų asmenybės teorijų pagrindai, kainuoja apie 8-9 litus, plonytė. VU yra išleidęs monografiją "Santykis ir pokytis", bet ji mokslinė, gali būti ne taip gerai ir plačiai suprantama visiems. Taip pat labai rekomenduoju Karen Horney "Neurotiška mūsų laikų asmenybė", Froido "Kasdienio gyvenimo psichopatologija", "Psichoanalizės paskaitos. Įvadas", Leonardos Jekentatiės "Froidizmas ir humanistinė psichoanalizė", Ericho Frommo darbai, Adler "Žmogaus pažinimas", Erickson "Vaikystė ir visuomenė", Franklio "Žmogus ieško prasmės" ir "Sielogyda", Catalan "Dvasinė patirtis ir psichologija", Fritz Riemann "Pagrindinės baimės formos".

Paprašysiu CoffeeTime, kad įkeltų keletą leidinių.
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#129366 Dekui uz sarasiuka, pabandysiu pasieskoti. Va dar pamirsau paklausti, gal zinai kokiu geru leidiniu kas susije su lyciu psichologija ? =) P.S. Froido psichoanalizes ivada esu pradejus skaityti, bet kolkas ji atidejau i sali, labai sunkus tekstas, nepavyksta visko suvokti.
Vartotojo avataras
Parašė Ars Velvetica
#129375 Lyčių psichologija? O, taip :D

Francis Mondimore. Homoseksualumo prigimties istorija.
Artūras Tereškinas. Esė apie skirtingus kūnus.
Pascal Quignard. Seksas ir baimė.
Michel Foucault. Seksualumo istorija.
Veronique Lesuer-Chalmet, Dominique Marny. Meilė: istorija.
Elizabeth Badinter. Apie vyriškąją tapatybę.
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#129379 Taip taip lyciu ;flirt Dekui dar karteli ;)
Vartotojo avataras
Parašė Ars Velvetica
#129380 Dar galima pridėti papročių istorijas knygas "Galantiškasis amžius" ir "Buržuazinis amžius", parašytas Eduardo Fukso.
Vartotojo avataras
Parašė DankanasMaklaudas
#129382 Įdėjau nuorodas į keletą leidinių, gautų mūsų(mano?) mylimo Ars Velvetica dėka. Nuorodos pirmajame poste. :)
Vartotojo avataras
Parašė DankanasMaklaudas
#129507 Ir dar truputis naujienų.. :)
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#129535 Pasiskaiciau straipsni "Depresija - liga visam gyvenimui", nuotaika iskart i minusa, o viltys issilakste kaip pabaidytas zvirbliu burys.... :verysad:
Vartotojo avataras
Parašė Ars Velvetica
#129546 Edena, nereikėtų leisti nuotaikai išsibėgioti taip nemotyvuotai. Skaityti viską, kas optimistiškai skatina būklės pagerėjimą, yra tas pats, kas naiviai tikėti, jog Žemė vis dėlto yra plokščia, ir nepaisyti mokslo tyrimų išvadų, t.y. nekreipti dėmesio į realią dalykų padėtį. Iš pradžių besąlygiškai pozityvus skatinimas yra tinkamas, kad būklė bent kažkiek pagerėtų, žmogus nusiramintų, tačiau stabilizavusis juk visąlaik nekvaksėsi, kad "everything is ok, life is beautiful". Taip, "life is beautiful", bet ne mažiau ir kartus. Kai gyveni su tokiais dalykai, būna visko: viena vertus, mąstai, kad teks su tuo susigyventi visą gyvenimą, kita - kad liga/sutrikimas visiškai įveikiamas, nors ir reikės ilgalaikių pastangų. Ką noriu pasakyti? Žinojimą reikia tarsi "derinti" iš visų pusių, t.y. mokslo tyrinėjimų rezultatai ir išvados, asmeninė paties žmogaus patirtis ir asmeniniai įsitikinimai ligos atžvilgiu. Joks straipsnis neturi galutinės teisės į tiesą, viso labo tik nušviečia vieną ar kitą aspektus.
Vartotojo avataras
Parašė Ars Velvetica
#129547 Ir dar. Anglakalbėse šalyse yra toks terminas "edification", t.y. proto, charakterio tobulinimas, mokymasis, treniravimas. Sąvoka apima protingą turinio panaudojimą, t.y. tai, ką įsileidi į protą ar mintis, pvz., kokio velnio skaityti laikraščių skiltis apie kriminalus ir nusikalstamumą? Paprasčiausiai norima pasakyti, kad nuotaika priklauso nuo minčių turinio, taigi kartais protinga į save neįsileisti tam tikro turinio dalykų. Visiškai analogiškai galima rinktis neskaityti ar nesidomėti kai kuriais mano pasiūlytais straipsniais :)
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#129602 Aciu Ars Velvetica, siek tiek pastatei mane i vieta :bloga beda ta, kad mane bloga informacija tiesiog uzprogramuoja, jog visada tikiuos blogiausio, o teigiami dalykai ieina pro viena ausi, ir iseina pro kita...
Parašė Nematoma
#132759 Ačiū už geras nuorodas, labai pravers =)