Moderatorius: Astro-Meška

ParašėBegaline
#62 Parašiau "palengvinti", nes sergantis žmogus supras, kad išgydyti ją vien tokiais būdais nelabai įmanoma, o sunkiu depresijos epizodu tokie 'patarimai' tik nervintų. Svarbu tas, kad jie bent kiek palengvintų liūdesį, bent trumpam nuimtų stresą. Pradedam:

Darykite kasdieninius užrašus.

Nepamirškite valgyti. Atkreipkite dėmesį, ar ką nors (cukrų ar kavą) valgant / geriant keičiasi jūsų nuotaika.

Pasidarykite sau įdomius pietus, galite ką nors pasikviesti.

Išsimaudykite, gal net vonioje su putomis

Paklibinkite kompiuterį.

Išsinuomokite komedijinių filmų.

Išeikite ilgam pasivaikščioti.

Šokite. Vienas(a) namuose arba su draugu(e).

Gerai valgykite. Maišykite jūsų mėgstamą maistą su tuo, kurį jum reikėtų valgyti.

Praleiskite laiką, žaisdami su vaiku.

Nusipirkite sau dovaną.

Paskambinkite draugui.

Perskaitykite juokingas laikraščių dalis.

Padarykite kam nors, ką nors netikėtai malonaus.

Padarykite sau ką nors neįtikėtinai malonaus.

Išeikite laukan ir pažiūrėkite į dangų.

Atlikite kokius nors pratimus, būdami lauke, tik ne per rimtai

Ravėkite piktžoles ar šiaip pakasinėkite.

Dainuokite! Jei bijote kritiškų kaimynų atsiliepimų, išvažiuokite kur nors ir ramiai sau traukite mašinoje. Dainuoti senas mėgstamas dainas yra kažkas tokio... Ypač padeda lopšinės.

Pasirinkite mažą ir lengvą užduotį (pvz. išvalyti grindis) ir ją įvykdykite.

Jei mokate - medituokite, tai tikrai padeda. Bet jei esate tikrai smigęs, tai padaryti bus beveik neįmanoma. Jūsų sugebėjimas medituoti grįš, kai tik pakils nuotaika. Jei negalite medituoti, susiraskite kokį malonų skaitalą ir skaitykite jį garsiai.

Atsineškite gėlių ir žiūrėkite į jas.

Pratimai, sportas. Nuostabu, kaip kai kurie žmonės net depresijoje gali gerai žaisti.

Pasirinkite veiksmą, kuris yra toks mažas ir specifinis, kad jūs žinote, jog galite jį atlikti dabar. Tai padeda, nes jūs jaučiate, kad kažką įvykdote. Taip nepakliūsite tarp abstraktaus jaudinimosi ir didelių pasikeitimo idėjų. Pvz. sakykite "labas" kažkam naujam, jei norite tapti draugingas, visuomeniškas. Arba išvalykite vieną savo kambario pusę, jei norite atgauti kontrolę savo namuose.

Jei jus neramina tai, kad jūs kažko vengiate, pabandykite rasti paramą ir sutikite tai, ko vengiate.

Atsikėlimas. Dauguma depresijų charakterizuojamos kalte. Dalykai, kuriuos depresuoti žmonės dažniausiai nori atlikti (likti lovoje, neiti lauk) daro depresiją dar stipresne, nes del to depresuoti žmonės jaučiasi tarsi jie viską gadintų vis labiau ir labiau. Taigi jei miegui turite šešias ar septynias valandas, pabandykite prisiversti atsikelti, kai tik atsibundate... Nevisada tai pavyks, bet kai pavyks bus malonu, kad gerai pradėjote diena.

Išvalykite namus. Kai depresija baisiai spaudžia, jums gali nepavykti daryti jokio protinio darbo, bet jūs galite daryti fizinius darbus. Vienas depresuotas asmuo rašė: "Aš dvi savaites tvarkiau savo namus, aš turiu omeny TVARKIAU: išgrandžiau puodukus, nuvaliau sienas, išmečiau nereikalingus daiktus... Visas šias dvi savaites kartojau: "Aš tvarkau neteisingai, visa tai atrodo baisiai, aš net nežinau, kaip reikia teisingai valyti", bet pabaigoje mano namai tiesiog spindėjo!"

Ypatingai svarbu suprasti, ar jūs negalite kažko padaryti (parašyti programą, būti žaviu pasimatyme), nes esate depresijoje ar jūs papraščiausiai galite tai padaryti, bet tai būtų pragaras (tvarkyti namus, eiti pasivaikščioti su draugu(e), išlipti iš lovos). Jei pasirodys, kad jūs galite tai padaryti, tik nenorite, pabandykite vis tiek tai padaryti. Nevisada pavyks, bet bandykite. Kai jum pavyks, bus malonu pažiūrėti atgal "Aš jaučiausi taip suš***, ir pažiūrėkite, kaip puikiai aš sugebėjau tai padaryti!" Šis bajeriukas veikia tik fiziniams dalykams (tvarkymas, virimas ir t.t.). Protiniai dalykai, dažniausiai neįveikiami iki depresijos pabaigos.

Neprigalvokite sau sunkių tikslų ar didelės atsakomybės.

Skaidykite dideles užduotis į mažesnes, nustatykite prioritetus ir darykite ką galite, kaip galite.

Nesitikėkite per daug iš savęs. Nerealūs norai tik padidins nepasisekimo jausmą, nes jų neįmanoma nuveikti. Tobulumas (Perfectionism) veda į padidintą depresiją.

Stenkitės būti su kitais žmonėmis, dažniausiai tai geriau, nei būti vienam (vert. past.: nors ir norisi).

Dalyvaukite veikloje, dėl kurios turėtumėte jausitis geriau. Pabandykite lengvus pratimus: nueiti į kiną, pažaisti kamuoliu, ar nueiti į religinius renginius. Nepersistenkite ir nenusivilkite, jei tai jums nepadeda iš karto. Tam kad pasijustumėte geriau, reikia laiko.

Nedarykite svarbių gyvenimo sprendimų, tokių kaip išeiti iš darbo (mesti mokslus), vesti/tekėti arba išsiskirti. Dėl depresiją lydinčio neigiamo mąstymo, jūs galite padaryti labai neteisingą sprendimą. Jei jus spaudžia priimti tokį sprendimą, paaiškinkite, kad jūs padarysite ši sprendimą kai tik praeis depresija. Nepamirškite, kad būdami depresijoje jūs neobjektyviai matote ir save, ir pasaulį, ir ateitį.

Jei žmonės jums sakys "išsijungti" iš savo depresijos, žinokite - tai neįmanoma. Toks pasakymas panašus į posakį "išsijunkite iš diabeto".

Prisiminkite: depresija priverčia jus neigiamai mąstyti apie jus pačius, apie pasaulį, apie žmones, jūsų gyvenimą, apie ateitį. Prisiminkite, kad jūsų mintys nėra racionalios. Tai tarsi jūs matytumete save ir pasauli per negatyvumo rūką. Nepriimkite savo neigiamo požiūrio kaip teisingo. Tai tik depresijos dalis, kuri pranyks kartu su depresija. Jei jūsų neigiamas (beviltiškas) požiūris į ateitį verčia jus rimtai pagalvoti apie savižudybę, būtinai pasakykite apie tai gydytojui ar draugams ir paprašykite pagalbos. Savižudybė būtų negrąžinamas poelgis, paremtas jūsų neracionaliu mąstymu. (Dažniausiai užduodami klausimai apie savižudybes su atsakymais).

Nepamirškite, kad jausmas, jog depresija niekada nesumažės, yra depresijos dalis. Viskas tikriausiai nėra taip beviltiška, kaip jums atrodo.

Jei jūs stengiates atsiminti daugelį dalykų, kuriuos reika atlikti, neblogai būtų juos užsirašyti. Jei sudarysite užduočių sąrašą, vienu metu darykite tik viena iš jų. Vykdyti kelias užduotis vienu metu gali būti per sunku. Jum gali padėti sąrašiukas užduocių, kurias reikia atlikti tuoj pat ir kitas, ilgesnis sąrašiukas dalykų, kuriuos reikia padaryti, bet nėra skubos. Kai baigsite rašyti ilgąjį sąrašą, pasistenkite jį bent trumpam užmiršti.

Jei turite užduočių sąrašą, laikykite ir įvykdytų užduočių sąrašą, pasveikinkite save po kiekvieno įvykdyto darbo. Neišmeskite įvykdytų užduočių iš sąrašo "padaryti". Jei taip padarysite, turėsite tik nepadarytų darbų sąrašą. Patogu įvykdytas užduotis užbraukti, taip matysite, ką jau padarėte.

Alkoholis dažniausiai tik didina depresiją. Dauguma šaltų vaistų gali turėti alkoholio. Taigi perskaitykite paciento informacinį lapelį.

Darykite po du dalykus kiekvieną dieną. Kai būna krizė, kai nenorite nieko daryti, darykite po du dalykus kiekvieną dieną. Priklausomai nuo jūsų psichinės būsenos, du dalykai gali būti: palysti po dušu ir paskambinti, arba parašyti laišką ir išdažyti kambarį.

Įsigykite katiną. Katinai yra švarūs ir tylūs.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#156 siulau sia tema pratesti dalinantis asmenine patirtimi. ka darote per pablogejima, ar esate atrade kokia spec. priemone, kuri padeda isterti sunkiausias akimirkas? as pastebejau, kad blogiausia yra pasiduoti ir praleisti blogaji epizoda lovoje, su depresine muzika ir rukant. man ko gero labiausiai pdeda, jei pavyksta prisiversti tuo metu tvarkytis, po to paguleti vonioje ar tiesiog dusas, dar gerai nuteikia maisto gaminimas. anksciau padedavo ilgas pasivaiksciojimas po miskus, maudymasis saltoje upeje, bet paskutiniu metu labai greitai pavargstu, tai po tokiu kelioniu jauciuosi tik blogiau.
Vartotojo avataras
Parašė Bubastė
#402 Bijau vėl "ne į temą" parašyt, bet man asmeniškai geriausiai nuima nerimą vairavimas.. Kartais tenka ilgokai pavažinėti, bet suveikia visad
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#424 Šaunu :wink: vat aš šituos patarimus buvau skaičiusi ir būtent tai noriu daryti savo skyrelyje "Šiandien aš", tik skaidyti į mažesnius punktus ir palaipsniui, kad kiekviena galėtų asmeniškai pasidalinti savo patirtimi, atliekant tuos mažus darbelius ir mažus malonius dalykėlius :) Šaunu :)
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#439 Tie pirmieji nurodyti patarimai turbūt labiau galioja, kai yra ne depresija, o blogų nuotaikų antplūdis. Depresija gydoma vaistais ir psichoterapija. ir kai tikrai yra depresija, niekam nėra jėgų. yra tik didelis noras gulėti patamsyje. tas nuolatinis savęs prievartavimas manau irgi nėra labau jau gerai...

Liepa - aš irgi planuoju pirkti šunį. kad išb\vestų kasdien pasivaikščioti. Bet aš kaip nebesergu depresija, tik labai bijau atkristi.
ParašėBegaline
#441
AUmba rašė:Tie pirmieji nurodyti patarimai turbūt labiau galioja, kai yra ne depresija, o blogų nuotaikų antplūdis. Depresija gydoma vaistais ir psichoterapija. ir kai tikrai yra depresija, niekam nėra jėgų. yra tik didelis noras gulėti patamsyje. tas nuolatinis savęs prievartavimas manau irgi nėra labau jau gerai...

Liepa - aš irgi planuoju pirkti šunį. kad išb\vestų kasdien pasivaikščioti. Bet aš kaip nebesergu depresija, tik labai bijau atkristi.


pacituosiu save, ką aš kažkada rašiau apie šituos patarimus :D

"a, kvaili tie patarimai. čia nebent gali padėti, jei lengva depresija. jei vidutinė ar sunkios formos........"

(paskui kažkas man rašo, kad geriau tokia terapija, negu nieko, o aš atsakau)

"čia dar klausimas. kai užeina krizė, tai lėkštės neįstengi suplaut, be viso to užplūsta haliucinacijos ir nežmoniškas nerimas, kad nžn, kur dėtis. o čia tiek visko 'padarykite tą, padarykite aną'. tpfū tokius patarimus.
va, tik dėl katino sutinku"

:lol: todėl neteigsiu čia nieko tikrai nei už, nei prieš. tik priminsiu, kad depresija būna ne tik sunkios formos, bet ir vidutinė bei lengva :!: esant pastarosioms formoms, manau, tikrai įmanoma sukaupti valią (taip, prievartauti save, todėl, kad reikia dirbti ar atlikti kitus lyg ir beprasmius, bet svarbius dalykus savo gyvenime, nes pvz gali įsivaizduot, kad be darbo pražūsi. nes tuo pat metu lyg ir vienodai, kas atsitiks, bet lyg ir rūpi, kad neprarastum darbo, ar pan. o jeigu negali ir nepadeda laikinai jokie vaistai, reikia gultis į ligoninę). nes pagrindinis dalykas, ko depresija reikalauja iš žmogaus, tai valios. valios iškentėti ir valios kažką prisiverst padaryti. ir dar. depresija dažniausiai užeina epizodais (čia medicininis terminas, bet mes ir be pavadinimų jaučiame). tie epizodai kiekvienam skirtingo ilgio ir stiprumo. jeigu aš jausčiausi nuolat taip, kaip per savo juodžiausią epizodą, tai čia tikrai nesėdėčiau, nes tada jau jokia valia neegzistuoja, o tik ligoninė.

čia dar pacituosiu vienos merginos pasakymą apie rutininius darbus ŠALIA medikamentinio gydymo, tikiuosi, nesupyks. gal aiškiau bus, ką norėjau pasakyt: "Kartais yra tiesiog NEĮMANOMA rytą atsikelti iš lovos. Bet sutelkus valią, gali pamažu priversti save judėti ir gyventi, o kai pradedi gyventi, pradedi ir daugiau patirti, ir nuotaika PAMAŽU susireguliuoja." ta prasme, kad žmogus į depresiją įeina juk ne vien dėl fizinių hormono gaminimosi sumažėjimo pokyčių. Labai dažnai tas hormono gaminimasis pakinta būtent dėl užsitęsusios psichologiškai slegiančios padėties, todėl ir atvirkštinis variantas, t.y. lygiai tuo pačiu principu, atstačius psichologinį balansą, atsistato ir biocheminis. o kad jaučiantis labai labai blogai šitie patarimai juokingi ir gali piktinti, tai, žinoma, pritariu.

o gyvūnėliai tai gerai yra, bet aš tingėčiau ryte vedžiot, o vyrui nuo kačių alergija, tai žiurkėnu tenkinuos.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#442 judejimas yra gerai, nes skatina seratonino gamyba. tai ir yra esminis dalykas, kad kai prasideda epizodas reikia judeti, judeti ir dar karta judeti. o kai jau jis gilus ir jau sustingai savyje, tai judek nejudejes, nuo fizinio nuovargio tik blogiau gali pasidaryti. vis tik uzejus nerimo priepuoliui ar pan tikrai padeda rutininiai ir monotoniski veiksmai: begiojimas, grindu plovimas ir pan.
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#451 reiketu pabegioti kai prabusiu iki galo
Parašė Rasyte80
#599 http://www.rhythmicalmassage.org/

praėjau 10 seansų šių masažų. Rekomenduojama nuo 6 iki 10 seansų, po 2 kartus 5 savaitę, paskui pertrauka apie 2 mėnesius, ir vėl tiek pat. Nuostabus dalykas. Bet kiek žinau ta masažistė vienintelė Lietuvoje atlieka tokio tipo masažus. Vienas kartas - 35 Lt. Masažuoja apie pusvalandį, su įvairiais eteriniais, masažo aliejais, grojant raminančiai muzikai. Paskui apie valandą leidžia pasnausti įsuptai į šiltas antklodes. Labai maloni procedūra. 100-procentinis relaxas. Nervukus tikrai pastiprina ir dar nemažai negalavimų gali palengvinti. Pvz., aš esu labai kūda, nes mažai valgau, tai man, neskaitant to, kad psichologiškai tvirčiau jaučiuosi, tai dar ir apetitą ženkliai padidino.
Rekomenduoju, nes pati išbandžiau!
Aš čia kaip kokia šarlatanė visokias priemones siūlau biggrin.gif
Bet kai man buvo blogai, griebiausi visko ko tik galėjau, kad išbrist... Ir išbridau. Tai noriu pasidalint, gal ir jums netyčia bent kažkiek padės...
Parašė 999999999
#815 Man kartais situaciją gelbsti muzika. Kažkaip atsipalaiduoju, ir tai vienintelis būdas kažkiek atsipalaiduoti.
Vartotojo avataras
Parašė Rubine
#855 Aš stengiuosi visą laiką būti užimta kažkuo,nepasiduoti nuovargiui,eiti,daryti,gaminti,tvarkyti.Nors kartais jaučiu,kad tai darau todėl,kad reikia,bendrauju su žmonėm,todėl,kad REIKIA,vedu šunį į lauką,todėl,kad reikia.Patinka skaityti,rami muzika,patinka ir vienatvė,kada netrukdoma galiu vaikščioti ir dėlioti savo mintis.Žiauriai patiko sportuoti,per sporta sau ir nualinau organizmą,teko gultis į ligoninę,nors gera muzika ir treniruoklių salė mane veždavo,jei ne ta liga(išset.sklerozė),turbūt laisvalaikis būtų visas ten.Sportuodama palikdavau visą ytampą,nerimą,nes sportas buvo man malonumas,o ne pareiga.Gaila,kad šiuo metu nebegaliu sportuoti :cry:
Vartotojo avataras
Parašė Lireta
#1436 Siulyciau isbandyti joga, bet pas gera specialista ir pasakius kokia jusu problema.
ParašėLiepa
#1850 Meditacija - labai stiprus vaistas 8)
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#1954 Iš "medicina ir dar kai kas visiems"
Vonios ramina, stiprina ir gydo


Vonios labai palankiai veikia organizmą. Jos ypač naudingos žiemą, kai visą dieną tenka vilkėti storus drabužius.



Vanduo ir įvairių augalų eteriniai aliejai stimuliuoja kraujotaką, mažina nuovargį, stangrina ir glotnina odą. O svarbiausia - reguliariai daromos vonios gali apsaugoti nuo peršalimo ligų.

Ruošiant paprastą vonią, didelio pasiruošimo nereikia.

Svarbu turėti mėgiamos temperatūros vandens ir patinkamo eterinio aliejaus. Tokią vonią galima daryti kada panorėjus, priklausomai nuo dienos režimo. Vis dėlto žiemos rytą, prieš einant į lauką, geriau tokios procedūros atsisakyti, nes galima peršalti.

Sveikiems žmonėms tinka visokios vonios - karštos, vėsios ir šaltos. Svarbu tinkamai jas paruošti.

Karšta laikoma vonia, kai vandens temperatūra siekia 37-42OC. Ji tinka žmonėms, turintiems ypač stiprią sveikatą. Tokioje vonioje galima gulėti 10-15 minučių. Ji ramina, atpalaiduoja raumenis, padeda kovoti su peršalimo ligomis. Geriausia vonią pripildyti 37O temperatūros vandens, o vėliau pamažu pilti karštą vandenį, kol jis sušils iki 40-42OC. Po karštos vonios reikia maždaug 40 minučių pagulėti lovoje.

Vėsi vonia, kai vandens temperatūra neviršija 33-36OC. Tokia vonia tinka visiems žmonėms. Vėsiame vandenyje galima mirkti kiek panorėjus.

Šaltos vonios vandens temperatūra - 16-20OC. Į tokį vandenį galima panirti tik 2 minutėms, bet geriau - dar trumpiau. Išlipus būtina kūną stipriai patrinti rankšluosčiu. Prie šaltos vonios reikia pratintis pamažu: iš pradžių užtenka kūną aptrinti drėgnu rankšluosčiu, po to - apipilti vėsiu vandeniu ir t.t. Šalta vonia suteikia žvalumo, stiprina nervus, grūdina organizmą.

Labai malonios ir naudingos aromatinės vonios. Jos ruošiamos taip: į 0,5 l vandens įlašinama keletą lašų (stipriems žmonėms - 8-10, nusilpusiems - 4-5) eterinio aliejaus ir plakama tol, kol jis pavirsta mažyčiais burbuliukais, o tuomet supilama į paruoštą vonią. Arba į paruoštą vonią įlašinama eterinio aliejaus ir įpilami 2 šaukštai kokio nors augalinio aliejaus ar grietinėlės. Riebaluose eteriniai aliejai greitai ištirpsta. Kadangi eteriniai aliejai labai lakūs, tai jie lašinami prieš pat lipant į vonią.

Kad vonios būtų išties naudingos, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Dauguma žmonių iš pradžių paguli vonioje, o po to maudosi. Bet specialistai pataria pirmiausia švariai nuplauti kūną su muilu, o tik po to pasimėgauti vonia. Baigus šią procedūrą, reikia kūną nuplauti švariu vandeniu ir tuoj pat sausai nušluostyti.

Daugelis žmonių aromatines arba žolių vonias daro kiekvieną dieną, bet iš tikrųjų tai verta daryti ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę.

Kartais vonios gali ir pakenkti, pavyzdžiui, karščiuojant, sergant širdies bei kraujagyslių ligomis.
Gulint vonioje, svarbu, kad vanduo neapsemtų krūtinės ląstos aukščiau širdies lygio ir kaklo.

Vonios nerekomenduojamos sergant uždegiminėmis bei pūlingomis odos ligomis.

Žiemą rekomenduojamos vonios

- Žiemą daugelį žmonių kamuoja depresinės nuotaikos. Kontroliuoti nuotaikas padeda bergamotės ir šalavijo vonios.

- Nuo peršalimo gali apsaugoti kipariso, eukalipto, citrinos ir mėtos eterinių aliejų mišinio vonios.

- Peršalus rekomenduojama garstyčių vonia. 37-38O temperatūros vandenyje ištirpinama 150 g garstyčių miltelių. Jeigu garstyčių eteriniai aliejai labai dirgina akių ir nosies gleivines, vonia pridengiama paklode, palikus angą tik ligonio galvai.

- Siaučiant peršalimo ligoms, labai naudingos ramunėlių, eukalipto, šalavijo, kadagio, liepžiedžių, kraujažolių, mėtų vonios.

- Spygliuočių vonia ne tik padeda išvengti peršalimo ligų, bet ir tonizuoja organizmą, mažina nuovargį, dirglumą. Į paruoštą vonią įberiama 50-70 g miltelių pavidalo spygliuočių arba įpilama 100 ml skysto spygliuočių ekstrakto.

- Labai naudinga aliejaus ir druskos vonia. Prieš panirstant į vandenį, kūnas ištrinamas druska, suvilgyta alyvuogių aliejumi.

- Dažnai sloguojant, kosint (sergant nervų ligomis, kamuojant skausmams) rekomenduojama druskos vonia. Karštame vandenyje ištirpinamas 1 kg valgomosios arba 0,5 kg jūros druskos, o po to atskiedžiama šaltu vandeniu iki reikiamos temperatūros.

- Žiemą reikia labiau rūpintis oda. Todėl rekomenduojamos sėlenų vonios. 300 g sėlenų marliniame maišelyje panardinama į vonią, kurioje maudomasi.

- Odą palankiai veikia kukurūzų vonia: į vandenį įberiama 1 stiklinė kukurūzų krakmolo.
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#1955 VONIOS ALIEJAIŠios grupės aromatinės terapijos kosmetiniai preparatai gaminami iš aukščiausios rūšies natūralių medžiagų, kurios palankiai veikia odą maudantis vonioje.
Vartojimas: 10-20 ml arba 1-2 valgomuosius šaukštus ORIGINAL ATOK vonios aliejaus išmaišyti norimos temperatūros vandens srovėje. Maudymosi metu galima papildyti vandenyje aliejaus kiekį. Rekomenduotina masažuoti kūną kempine ar šepečiu. Maudymosi laikas vonioje gali trukti 20 ir daugiau minučių. Po maudymosi nesiprauskite po dušu, o tiesiog švelniai nusausinkite kūną rankšluosčiu.
Svarbus patarimas: maudydamiesi nenaudokite muilo ar kitų prausimosi priemonių, nes tai mažina vonios aliejaus veiksmingumą.


ORIGINAL ATOK LEVANDŲ VONIOS ALIEJUS (1002)
(LAVENDEL-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Maloniai ir nepakartojamai kvepia
• Atpalaiduoja ir ramina
• Ypač tinka jautriai ir problematiškai odai
• Tinka didmiesčio gyventojo odai
Sudėtis: augalinis aliejus, eterinis levandų aliejus, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK CITRINŲ IR KAMPARO VONIOS ALIEJUS (1142)
(CITRONE-KAMPFER-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Puiki riebios odas higienos priemonė
• Dezodoruoja
• Gaivina
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai citrinų, kadagių uogų, kamparo, rozmarinų aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK VONIOS ALIEJUS CITROSEN (1049)
(CITROSEN-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Skirtas normaliai ir riebiai odai
• Slopina uždegimą
• Gaivina
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai citrininių metėlių, rožinių pelargonijų aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK ČIOBRELIŲ VONIOS ALIEJUS (1138)
(THYMIAN-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Dezodoruoja
• Gera profilaktinė priemonė nuo peršalimo
• Stipriną kūną ir sielą
• Tinka riebiai ir linkusiai į uždegimą odai
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai mairūnų, paprastųjų čiobrelių, vaistinių čiobrelių aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK EUKALIPTŲ IR ČIOBRELIŲ VONIOS ALIEJUS (1003)
(EUKALYPTUS-THYMIAN-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Tinka riebiai ir spuoguotai odai, taip pat turint inkštirų
• Padeda išvengti persišaldymo
• Dezodoruoja
• Puikiai gaivina karštą dieną
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai anyžių, čiobrelių, eukaliptų, gvazdikų, kadagių uogų, malaleukų, rozmarinų aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK ILANGILANGŲ VONIOS ALIEJUS (1141)
(YLANG-YLANG-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Ramina
• Puikiai regeneruoja odą
• Tinka bet kurio tipo odai
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai ilangilangų, jazminų, mirtų aliejai, vitaminai A ir E.


ORIGINAL ATOK KADAGIŲ VONIOS ALIEJUS (1152)
(WACHOLDER-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Atpalaiduoja raumenis
• Suaktyvina kraujotaką ir limfotaką
• Pagreitina organizmo medžiagų apykaitą
Sudėtis: augalinis aliejus, eterinai eglių spyglių, kiparisų, kadagių uogų, pušų spyglių aliejai, vitaminai A ir E.
Svarbus patarimas: ORIGINAL ATOK kadagių vonios aliejaus negalima vartoti nėštumo metu, taip pat sergant inkstų ligomis.

ORIGINAL ATOK MANDARINŲ VONIOS ALIEJUS (1000)
(MANDARINEN-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Kvepia šviežiais mandarinais
• Gaivina ir ramina
• Puikiai regeneruoja odą
• Gerai tinka kietai ir šiurkščiai odai
• Mėgstamas vaikų
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai apelsinų, bergamočių, greipfrutų, mandarinų aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK MELISŲ VONIOS ALIEJUS (1001)
(MELISSE-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Teigiamai veikia po fizinės ir psichologinės įtampos
• Tinka jautriai ar pavargusiai odai
• Atpalaiduoja ir ramina
• Dezodoruoja
• Tinka didmiesčio gyventojo odai
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai indiškųjų melisų, rožinių palmių, valerijonų aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK PAČIULIŲ VONIOS ALIEJUS (1139)
(PATSCHOULI-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Malonaus egzotiško aromato
• Ramina odą
• Atpalaiduoja organizmą
• Stabilizuoja gyvybinę energiją
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai pačiulių, santalmedžių, vetiverų aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK PUŠŲ SPYGLIŲ VONIOS ALIEJUS (1137)
(KIEFERNNADEL-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Stiprina organizmo apsaugines funkcijas
• Grąžina gyvybines jėgas
• Leidžia užmiršti dienos nemalonumus
• Teigiamai veikia kvėpavimo takus
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai pušų spyglių, kalnų pušų, eglių spyglių aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK VAIKIŠKAS RAMUNĖLIŲ VONIOS ALIEJUS (1043)
(KAMILLE-BABY-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
Švelnus vonios aliejus, specialiai pritaikytas jautriai vaikų odai:
• padeda išvengti peršalimo;
• ramina;
• turi medžiagų, kurios teigiamai veikia švelnią vaikų odą.
Sudėtis: augalinis aliejus, eterinis mėlynasis ramunėlių aliejus, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK ROZMARINŲ VONIOS ALIEJUS (1144)
(ROSMARIN-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Stipriai kvepia rozmarinais
• Atgaivina po fizinio nuovargio
• Po maudymosi vonioje rytais suteikia žvalumo visai dienai
• Tinka vairuotojams prieš tolimas keliones
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai cinamonų, juodųjų pipirų, mairūnų, rozmarinų aliejai,
vitaminai A ir E.
Svarbus patarimas: ORIGINAL ATOK rozmarinų vonios aliejaus nereikėtų vartoti nėštumo metu, sergant epilepsija, taip pat prieš miegą.

ORIGINAL ATOK ROŽINIŲ MEDŽIŲ MEDIENOS VONIOS ALIEJUS (1145)
(ROSENHOLZ-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Dezodoruoja
• Ramina
• Tinka sausai, jautriai odai
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai rožinių medžių medienos, rožinių palmių, rožių aliejai, vitaminai A ir E.

ORIGINAL ATOK ROŽINIŲ PELARGONIJŲ VONIOS ALIEJUS (1140)
(GERANIUM-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Ramina ir atpalaiduoja
• Suteikia dvasinės pusiausvyros
• Tonizuoja odą
• Tinka normaliai ir riebiai odai
Sudėtis: augalinis aliejus, eteriniai rožių, rožinių pelargonijų aliejai, vitaminai A ir E.

NEUTRALUS ORIGINAL ATOK VONIOS ALIEJUS (1155)
(NEUTRAL-BADEÖL ORIGINAL ATOK)
• Tinka ypač jautriai odai
• Bazinis maudymosi vonioje aliejus
Sudėtis: augalinis aliejus, vitaminai A ir E.
Pastaba: profesionalių kosmetikos salonų specialistai, panaudodami įvairius eterinių aliejų derinius, gali šio aliejaus pagrindu pasigaminti norimų savybių maudimosi vonioje preparatą.