Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Nematoma
#232930 Mano šeimos gydytoja rekomendavo nesakyti apie savo susirgimą kitiems gydytojams, kadangi neretai pastarieji linkę sveikatos sutrikimus supaišyti esamam psichikos susirgimui.
Vartotojo avataras
Parašė memfis25
#232958 Tarpusavy susijusiu minciu srautas sukrautas ant popieriaus lapo(automatinis laiskas).
Parašė Arlen
#232995 as sergu jau daugiau kaip 10 metu. laimej mano liga yra tokia, kad niekam nieko sakyti nereikia. liga buvo atsitraukusi pora kartu. aplinkiniai mane laiko sveika, moku tokia atrodyti net kai man blogai. nors nera taip blogai, kad butu sunku atrodyti sveika.
mano nuomone apie tai galima sakyti tik artimiesiems. suzinos darbe nesupras. zmones nera susidure su psichikos sutrikimais gali buti labai tamsus ir iskart klijuoti kvailio etikete. pamenu viena mano drauge savo buvusia drauge nenormalia vadino suzinojusi, kad ta vartoja raminancius. gal zmogui sunkus laikotarpis, gal blogai miega naktimis. aplamai lietuviai dar mazai apsisviete sitoje srityje, taigi nieko gero pasakoti apie savo ligas.
Parašė Nematoma
#232997
Arlen rašė:as sergu jau daugiau kaip 10 metu. laimej mano liga yra tokia, kad niekam nieko sakyti nereikia. liga buvo atsitraukusi pora kartu. aplinkiniai mane laiko sveika, moku tokia atrodyti net kai man blogai. nors nera taip blogai, kad butu sunku atrodyti sveika.
mano nuomone apie tai galima sakyti tik artimiesiems. suzinos darbe nesupras. zmones nera susidure su psichikos sutrikimais gali buti labai tamsus ir iskart klijuoti kvailio etikete. pamenu viena mano drauge savo buvusia drauge nenormalia vadino suzinojusi, kad ta vartoja raminancius. gal zmogui sunkus laikotarpis, gal blogai miega naktimis. aplamai lietuviai dar mazai apsisviete sitoje srityje, taigi nieko gero pasakoti apie savo ligas.

Ne vien lietuviai. Amerikoje - daugumos svajonių šalyje - ir toje egzistuoja itin gajus stereotipizuotas požiūris į psichikos ligonius.
Žmonės, kurie gyvena atokiau nuo civilizacijos, nežinodami apie psichikos ligas, žmogaus keistumus, haliucinacijas laiko dievo siųsta malone, neįtikimomis galiomis ir pan. - anoligiškas viduramžiams požiūris. To, kas galioja pas mus - išstūmimas iš visuomenės - nėra.
O pas mus, kur informacijos begalės, nėra adekvataus suvokimo, kas tai yra psichikos sutrikimas. Mano nuomonė, būtent minėtoji informacijos gausa ir iškreipia teisingą supratimą, o tai ir sąlygoja priešiškas visuomenės narių nusiteikimas daugumos sergančiųjų psichikos ligomis atžvilgiu.
Parašė Nematoma
#232998
Nematoma rašė:
Arlen rašė:as sergu jau daugiau kaip 10 metu. laimej mano liga yra tokia, kad niekam nieko sakyti nereikia. liga buvo atsitraukusi pora kartu. aplinkiniai mane laiko sveika, moku tokia atrodyti net kai man blogai. nors nera taip blogai, kad butu sunku atrodyti sveika.
mano nuomone apie tai galima sakyti tik artimiesiems. suzinos darbe nesupras. zmones nera susidure su psichikos sutrikimais gali buti labai tamsus ir iskart klijuoti kvailio etikete. pamenu viena mano drauge savo buvusia drauge nenormalia vadino suzinojusi, kad ta vartoja raminancius. gal zmogui sunkus laikotarpis, gal blogai miega naktimis. aplamai lietuviai dar mazai apsisviete sitoje srityje, taigi nieko gero pasakoti apie savo ligas.

Ne vien lietuviai. Amerikoje - daugumos svajonių šalyje - ir toje egzistuoja itin gajus stereotipizuotas požiūris į psichikos ligonius.
Žmonės, kurie gyvena atokiau nuo civilizacijos, nežinodami apie psichikos ligas, žmogaus keistumus, haliucinacijas laiko dievo siųsta malone, neįtikimomis galiomis ir pan. - anoligiškas viduramžiams požiūris. To, kas galioja pas mus - išstūmimas iš visuomenės - nėra.
O pas mus, kur informacijos begalės, nėra adekvataus suvokimo, kas tai yra psichikos sutrikimas. Mano nuomonė, būtent minėtoji informacijos gausa ir iškreipia teisingą supratimą, o tai ir sąlygoja priešiškas visuomenės narių nusiteikimas daugumos sergančiųjų psichikos ligomis atžvilgiu.

priešišką*
Parašė Arlen
#233007
Nematoma rašė:
Nematoma rašė:
Arlen rašė:as sergu jau daugiau kaip 10 metu. laimej mano liga yra tokia, kad niekam nieko sakyti nereikia. liga buvo atsitraukusi pora kartu. aplinkiniai mane laiko sveika, moku tokia atrodyti net kai man blogai. nors nera taip blogai, kad butu sunku atrodyti sveika.
mano nuomone apie tai galima sakyti tik artimiesiems. suzinos darbe nesupras. zmones nera susidure su psichikos sutrikimais gali buti labai tamsus ir iskart klijuoti kvailio etikete. pamenu viena mano drauge savo buvusia drauge nenormalia vadino suzinojusi, kad ta vartoja raminancius. gal zmogui sunkus laikotarpis, gal blogai miega naktimis. aplamai lietuviai dar mazai apsisviete sitoje srityje, taigi nieko gero pasakoti apie savo ligas.

Ne vien lietuviai. Amerikoje - daugumos svajonių šalyje - ir toje egzistuoja itin gajus stereotipizuotas požiūris į psichikos ligonius.
Žmonės, kurie gyvena atokiau nuo civilizacijos, nežinodami apie psichikos ligas, žmogaus keistumus, haliucinacijas laiko dievo siųsta malone, neįtikimomis galiomis ir pan. - anoligiškas viduramžiams požiūris. To, kas galioja pas mus - išstūmimas iš visuomenės - nėra.
O pas mus, kur informacijos begalės, nėra adekvataus suvokimo, kas tai yra psichikos sutrikimas. Mano nuomonė, būtent minėtoji informacijos gausa ir iškreipia teisingą supratimą, o tai ir sąlygoja priešiškas visuomenės narių nusiteikimas daugumos sergančiųjų psichikos ligomis atžvilgiu.

priešišką*

bet amerikoje iprasta lakstyti pas psichoanalitikus, ten tai yra prestizo reikalas. taigi manau neziures taip kaip pas mus. juk pas mus einama ir slepiama, tikimasi pakeliui nesutikti ko nors is pazistamu.
Parašė Nematoma
#233021 Na, čia jau gal reikėtų kaltinti ligos simptomatiką, asmeninį charakterį,o ne visuomenę. Ne visi yra nusiteikę priešiškai, ne visi nori tik įkąsti ar pakenkti. Yra ir labai tolerantiškų žmonių mūsuose. Nereikia tik vienai visuomenei primesti kaltės. Ir būkim biedni, bet teisingi, ne visi žmonės gimė su talentu gebėti ištoleruoti sergančiojo žmogaus nuotaikų, emocijų pokyčius, besikeičiantį elgesį, ką kalbėti apie sunkesnes pasireiškiančias susirgimo formas, aplinkiniai nuo mūsų irgi pavargsta, o iš to ir gimsta nenoras bendrauti, atmetimas, baimės.
Parašė Arlen
#233063
Nematoma rašė:Na, čia jau gal reikėtų kaltinti ligos simptomatiką, asmeninį charakterį,o ne visuomenę. Ne visi yra nusiteikę priešiškai, ne visi nori tik įkąsti ar pakenkti. Yra ir labai tolerantiškų žmonių mūsuose. Nereikia tik vienai visuomenei primesti kaltės. Ir būkim biedni, bet teisingi, ne visi žmonės gimė su talentu gebėti ištoleruoti sergančiojo žmogaus nuotaikų, emocijų pokyčius, besikeičiantį elgesį, ką kalbėti apie sunkesnes pasireiškiančias susirgimo formas, aplinkiniai nuo mūsų irgi pavargsta, o iš to ir gimsta nenoras bendrauti, atmetimas, baimės.

na taip, bet visuomenei vistiek truksta informacijos. bent su manim nera sunku aplinkiniams. as negadinu gyvenimo savo nuotaikom, tai su manim lengva. siaip tikrai yra sunku bendrauti su serganciais. kazkada meginau pabendrauti su viena forumiete, tai jinai pradzioj normaliai bendravo, o paskui mane eme terorizuoti sms. matyt pataikiau pabendraut ant paumejimo. taigi menkas malonumas. maniau telefono numeri teks keist, bet laimei atsikabino. dabar vengiu su ja susidurti temose. labai nesinoretu, kad vel prikibtu.
Vartotojo avataras
Parašė nnijole
#233066 Pritariu Arlen nuomuonei,kad visuomenei truksta informacijos,kas nesusidures su liga ,tikrai nesupranta serganciu,daug mananciu,kad apsimetineje,kad reikia daugiau dirbti,maziau galvoti apie liga,ir nepaaiskinsi,kad sunku susikoncentruoti darbui,nes pastoviai reikia kovoti su savim,(paasrtejimo metu),ir dar begales nemaloniu pojuciu.Ka kalbeti apie eilinius zmones,jei net gydytojai yra,kur nepripazysta siu ligu!Teko per televizoriu klausytis gyd.,kad depresija tai tinginiu liga,ir nera jokios depresijos,cia tik tinginyste,tai ka kalbeti apie eilinius zmones!Taipogi suprantu,kaip sunku bendrauti su ligoniu.
Parašė Nematoma
#233067 Visuomenei trūksta adekvačios informacijos.
Parašė Arlen
#233073 mano gera drauge labai tolerantiskas zmogus visiskai nesupranta apie psichikos ligas. pasakojau jai syki apie moteri sergancia sunkia depresija ir ji joje izvelge blogi, sake ji reikauja padidinto aplinkiniu demesio. dar jos nuomone isgersi vaistu liks pasekmes visam gyvenimui. ir tokiu bijanciu vaistu teko sutikti ne viena. is kazkur gajus mitas, kad vaistai nuo psichikos ligu yra tikras blogis. geriau kenteti negu gerti tokius baisius vaistus. dar zmones isibaimine visokiu mitu kencia iki paskutines minutes ir kai jau kenteti tampa nebeimanoma kreipiasi i gydytojus.
Vartotojo avataras
Parašė Brunhilda
#233299
Arlen rašė:mano gera drauge labai tolerantiskas zmogus visiskai nesupranta apie psichikos ligas. pasakojau jai syki apie moteri sergancia sunkia depresija ir ji joje izvelge blogi, sake ji reikauja padidinto aplinkiniu demesio. dar jos nuomone isgersi vaistu liks pasekmes visam gyvenimui. ir tokiu bijanciu vaistu teko sutikti ne viena. is kazkur gajus mitas, kad vaistai nuo psichikos ligu yra tikras blogis. geriau kenteti negu gerti tokius baisius vaistus. dar zmones isibaimine visokiu mitu kencia iki paskutines minutes ir kai jau kenteti tampa nebeimanoma kreipiasi i gydytojus.

va va, apie ta geriau kenteti, nei vaista isgerti ir as daug girdejau ir susiduriau, nu nesamone
Parašė Alina
#233346
nnijole rašė:Pritariu Arlen nuomuonei,kad visuomenei truksta informacijos,kas nesusidures su liga ,tikrai nesupranta serganciu,daug mananciu,kad apsimetineje,kad reikia daugiau dirbti,maziau galvoti apie liga,ir nepaaiskinsi,kad sunku susikoncentruoti darbui,nes pastoviai reikia kovoti su savim,(paasrtejimo metu),ir dar begales nemaloniu pojuciu.Ka kalbeti apie eilinius zmones,jei net gydytojai yra,kur nepripazysta siu ligu!Teko per televizoriu klausytis gyd.,kad depresija tai tinginiu liga,ir nera jokios depresijos,cia tik tinginyste,tai ka kalbeti apie eilinius zmones!Taipogi suprantu,kaip sunku bendrauti su ligoniu.


visiska teisybe. Ka ten kalbet apie svetimus, kai artimieji taip galvoja.
Parašė Arlen
#233352 mano mama iki siol nepripazista, kad as kazkuom sergu, tik priprato, kad vaikstau pas gydytojus. tik mano psichoterapeutas pripratino nesitiketi supratingumo is artimuju. man jos visai nereikia. stiprybe yra manyje, tik reikia nepraskysti. dazniausiai sekasi, bet si pavasari pati kalta, kad sveikata pablogejo. bet ir susirgus man nereikejo artimuju paramos. gal tik tolerancijos.
ParašėVaiduoklis
#233469 neavrbu ta visuomene tu pats esi visuomene :D