Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Melisa
#45487 man šian psichiatrė pasakė: su panikos priepuoliais galima išmokt gyvent... taigi, turbūt, mano liga nepagydoma...
vėl pakeitė vaistus. ai, dakniso. antrą butelį alaus geriu. noriu nebūti. šiandiens tai paskiau psichiatrei. kad noriu NEBŪTI. ji neišsigando. matyt dažnai tai girdi...
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#47379 Pasiskaiciau ir surimtejau. Siemet Kriziu skyriuje man buvo uzsiminta apie bipolini sutrikima, bet man rupejo tik baigti ryti Lexotanili ir Lorofena saujom, o ne diagnozes nusistatinet (durnele...).

Vaikysteje man buvo diagnozuota manija. Tai parasyta sveikatos kortelej. Buvau mazilyte dar, gal 4 metu. Gaila, nepamenu, kaip ten viskas vyko... Nes painiojasi labai daug dalyku - as turejau bedu su miegu, pamenu... Nenorejau miegot.

Ir man siaip nuo devyneriu (pirmosios depresijos, kai reikejo gydytoju), metai skirstomi i du laikotarpius - depresini ir nedepresini... Tik tas nedepresinis man truputi itartinas. Ir gydytojams darosi siek tiek itartinas...

Kokia klaida yra nesikreipti i gydytojus laiku... Ir nekalbeti su jais atvirai... Dabar, kai persirasysiu pas kita psichiatra, susirasysiu ant lapelio viska. Jei nedrisiu sakyt - duosiu paskaityt. :D
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#47384 tau atrodo juokinga mintis, taciau manau gerai sugalvojei.as pvz daug ka pamirstu nuejus, tai nutariau susirasyt.ir spek kas buvo kai reikejo eit - pamirsau pasiimti lapeli :D juokas pro asaras, bet teisybe...
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#47386 Reikes matomoje vietoje pasikabinti... :D Juokai juokais, bet kai tik susirasysiu, isidesiu i pinigine... As kartais nueinu pas psiche su klausimu sarasu, bet kad jai nelabai idomu. =)
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#47389 o tu nieko nelauk ir db pradek rasytis.ir kuo greiciau pas kita psiche eik.
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#47393 Jau pasirasiau siek tiek. =)
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#50128 Kas man darosi?

Perskaitykite žemiau pateiktus sąrašus ir patikrinkite, ar juose yra bruožų, apibūdinančiu dabartines ir ankstesnes jūsų mintis, jausmus ar veiksmus.

Nepraeinantis liūdesys
Pyktis ar dirglumas.
Apetito pokyčiai - valgote daugiau arba mažiau.
Sunkiai užmiegate arba miegate per ilgai.
Ne toks energingas, jaučiatės išsekęs.
Sunku priimti sprendimus.
Kaltės ar nevilties jausmas.
Skauda galvą, skrandį ar ką kitą be aiškios fizinės priežasties.
Nebesidžiaugiate anksčiau patikusiais dalykais.
Vartojate alkoholį ar narkotikus.
Galvojate apie mirtį ar savižudybę. Jei galvojate, kad galite sau ką nors pasidaryti, nedelsdami pasakykite kam nors apie tai.

Tikrai gera ar netgi per daug gera nuotaika.
Jaučiatės viską galintys, pasitikintys savimi, tarsi galėtumėte padaryti bet ką.
Mažesnis miego poreikis.
Daug planų, projektų, idėjų antplūdis.
Agresyvumas, impulsyvumas.
Greitos mintys; jaučiatės tarsi negalėdami "suvaldyti" savo minčių.
Negalite nustoti kalbėjęs.
Nerimas tarsi norėtumėte "išsinerti iš kailio".
Ekspromtu priimami geri ar blogi sprendimai.
Greitai besikeičiančios mintys.
Greitai vairuojate, leidžiate daug pinigų, užsiimate nesaugiu seksu.
Jaučiatės, tarsi žmonės norėtų jums kažką padaryti.
Matote ar girdite dalykus, kurių, kaip sako kiti, nėra.

Pirmajame sąraše aprašyti depresijos simptomai. Antrajame manijos simptomai. Jei pažymėjote penkis ar daugiau punktų iš pirmojo sąrašo ar tris ar daugiau punktų iš antrojo sąrašo, gali būti, kad jūs sergate depresija arba dvipoliu (maniakiniu - depresiniu) sutrikimu. Tai nereiškia, kad išprotėjote, esate iškrypęs ar negeras žmogus. Depresija ir dvipolis sutrikimas - tai ligos, kurias galima išgydyti. [...] Nebandykite patys sau diagnozuoti ligos. Tik gydytojas gali tiksliai diagnozuoti, kokia liga sergate.


JAV nacionalinė depresinių ir maniakinių - depresinių ligų asociacija. "Ar tai tik nuotaika... ar kas nors daugiau?"
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#50129 Tai va. Gavau leidinuką apie nuotaikos sutrikimus. Labai paprastai, sakyčiau, aprašyti manijos ir depresijos epizodai. Ir kadangi praėjusiais metais man buvo toks neaiškus pagerėjimas ir mano nerimas nepasyvus, gydytojas davė pasiskaityti nemažai info apie bipolini sutrikimą...

http://www.agora-fobija.lt/default.asp? ... D=50&Code=

Man svetimos tos džiaugsmo ir visagališkumo nuotaikos... O ir planai mano minimalūs - baigti universitetą... Labai gerai viską perskaičiau ir... tai ne apie mane. Man toks impulsyvus elgesys nebūdingas. Va. :jap
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50132 :( na ka...gyvensim su panele depresija visa gyvenima...sad...
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50133
Julius rašė:Truputį pataisysiu. Ne dvipolė, o bipolinis. Ir tai nepagydoma liga. Galima tik išmokti su ja gyventi.


o bipolinis afektinis sutrikimas kuo nors skiriasi?
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50137 taip.
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50140 geriu cipralex ir lamictal.nzn ar ten litis.
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50145 cipralex yra antidepresantas, lamictal yra nuotaikai stabilizuoti, o dar papildomai geriamas Depakine pagerint ad poveiki ir sumazint salutini poveiki.
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50149 nea.epilepsijos nera.traukuliu ir nebuvo.po ligonines F31.4
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#50176 kai kreipiausi pas daktarus si rugseji, man diagnozavo 32.1 ir gyde Flux iki kovo menesio, kai paluzau ir pati prasiausi i ligonine.ligoninej mane iskvote ir nustate tokia diagnoze.man daugiau buna depresijos epizodu ilgu, o manijos nedaznai ( i pusmeti vienas, retai du)ir trumpi, mazdaug savaite.manau man tokia diagnoze, nes mano depresijos epizodai labai ilgi ir sunkus.Mane kankino miego, valgio sutrikimai, apatija, labai didele nuotaiku kaita, nerimas, menkavertiskumas, zmoniu bijojimas, kad as savaitem is namu neiseidavau, nors reikejo i paskaitas.uzsidarydavau ir verkdavau.gailejau saves, nekenciau.o viskas prasidejo pries 4 su puse metu.neimanoma su ja gyvent pasidare pries du metus.db truputi geriau.jau ketvirtas menuo geriu naujus vaistus, sumazejo nuotaiku kaita, susitvarke miegas.Db manau galima iskesti jau simptomus.