Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Tomas999
#163912 Sveiki, kodel nutraukete diskusija :(?
Vartotojo avataras
Parašė Ramu5
#192043
vikute rašė::o manijos metu pasinesiau ant bernu, sakyciau paselusio sekso.

sorry, už ironiją, saviironiją, bet "ant manęs" nepasineša jokios merginos - sergančios ar ne, suaktyvėjusios ar pasyvios, kai kurioms pažįstamoms palinkėčiau manijos, kad paspaustų ant mano numeriuko skambučio mygtuką : ]
Vartotojo avataras
Parašė Kandis
#192566 Sveiki, norejau jusu paklausti, ar nepanasu, kad man yra maniakine depresija? Jei ne, tai kas man yra? Nei karto nebuvau pas psichologa. As esu studente. Mano nuotaikos labai keiciasi. Buna uzeina tokia nuotaika, kai nenoriu gyventi, tai tomis dienomis daug valgau, nejauciu apetito, tai persiriju, netgi nealkana budama daug valgau iki pat vemimo. O paskui blogai jauciuos ir tai guliu ir praguliu kelias dienas lovoje, tiesiog nieko neveikdama, toks laisvalaikis buna - PC, knygos arba televizorius bei valgymas. Ir apsileidziu - nesiprausiu, nesimaudau, nesisukuoju, net dantu nesivalau, ir nerupi isorinis pasaulis, niekas neidomu. Net nesimokau, nesitvarkau, zodziu esu apatiska ir l.tingi. O kitomis dienomis, uzeina gera nuotaika (kai kazkas pasiseka),tai norisi kalnus nuverst - sportuot pradedu, kudinuos, pradedu puostis ir noriu graziai atrodyti, bet kazkas negero nutinka - tai nuotaika sugenda keliom dienom ir netgi aplanko mintys apie savizudybe, pradedu galvoti kokia prasme siame gyvenime, o paskui ir vel labai gera nuotaika, atrodo, kad viskas OK, nu zodziu saves nesuprantu, tarsi manyje butu 2 asmenybes, viena misteris gera nuotaika, kita misteris bloga nuotaika. Turiu problemu del bendravimo su zmonemis, bijau bendrauti, atsiverti,o pabuvus kelias dienas su zmonemis issenku ir net issisemu, nezinau apie ka kalbeti, nes esu tiesiog tuscia, mano vidus neidomus, tai tada norisi begti nuo zmoniu ir jei tai padarau, tai nuotaika buna tokia liudna, kad net gyventi nesinori, tada nieko nenoriu nei zmoniu nei pasaulio ir uzsidarau savo kiaute. Jauciu itampa bei stresa budama tarp zmoniu, uzeina tokia paranoja, ka jie pagalvos apie mane, ir isivaizduoju, kad uz nugaru jie apsneka apie mane, kokia as esu bloga ir pan. Tiesiog neturiu bendru temu sneketis su zmonemis, todel geriau jauciuos budama viena. Buna, jei zmogus uzkalbina, man dingsta visos mintys ka kalbeti, tai ir sneku trumpomis frazemis. Juokauti nesugebu, esu l.rimta. Nejauciu malonumo bendrauti su zmonemis ir net daznai save pagaunu mintimis, kad man geriau nebendrauti su zmonemis, ir net nesidziaugu, kai mane kazkas uzkalbina. Geriau jauciuos budama viena, tik vienatveje galiu rasti ramybe. Nu zodziu esu tikra keistuole. Gal galite pasakyti, kas yra man, ar tikrai man reikia gydytis?
Vartotojo avataras
Parašė Kandis
#192567 Taip pat buvo priepuoliai man svaigimo,apie 1,5 metus laiko truko (siuo metu jau kelis menesius tu priepuoliu nejauciu ir l.dziauguos). Zodziu, pamirsau pasakyti, esu negirdinti, tai mano ausys problemines. Buna uzeina priepuolis svaigimo, apsisuka galva, sukasi viskas aplinkui, nejauciu pusiausvyros, vaisktau svyruodama ir l.pykina, panasi busena i prisigerima kokiu stipriu gerimu alkohol., bei apsinuodijima jais. Priepuolio metu bunu nedarbinga, tiesiog negaliu dirbt ir guliu lovoje ant vieno sono uzsimerkusi (sitaip geriausiai jauciuos) ir laukiu kol praeis priepuolis, o jis ivairiai praeina - per kelias valandas, kartais per viena diena, o karta buvo, kad net nepraejo per 2 dienas, tai tada buvau rimtai issigandusi. Po priepuoliu sunkiai atsigaunu, bunu pavargusi ir nesusikaupiu, zodziu mastymas suletejes buna. Ir siaip turiu problemu su letu mastymu. Vaiksciojau pas daktarus, sviete smegenis, nerado nieko, taip pat ziurejo ausis, irgi nieko nerado... Ar cia negali buti psichologines priezastys?
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#192576 Patarčiau nueit pas psichiatrą. Pasidarysi testukus ir jis jau nustatys, sergi kuo nors ar ne. Mes čia nelabai ką galim patart diagnozių klausimu, man regis. =)
Vartotojo avataras
Parašė Kandis
#192584
Jozhik v'tumane rašė:Patarčiau nueit pas psichiatrą. Pasidarysi testukus ir jis jau nustatys, sergi kuo nors ar ne. Mes čia nelabai ką galim patart diagnozių klausimu, man regis. =)

Suprantu, kad negalite ipaisyti diagnozes, bet gal galite bent bendra suvokima duoti, ar su manim viskas tvarkoje, ir tai pataisoma,o gal pas mane yra depresija rimta? Juk labai nenoriu eiti pas psichiatra, galvoju, gal galima paciai susitvarkyti.
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#192589 Na, jei pati jauti, kad kažkas ne taip, tai, vadinasi, tikrai gali būti kažkas ne taip. Ligos pradžioj man irgi buvo būdingi dideli nuotaikos svyravimai, bet dažnesni, nei pas tave. Ir aš kelis metus vis bandžiau susitvarkyti pati... Nu, susitvarkiau. Tvarkymosi finišas buvo - psichiatrinė ligoninė. Tai geriau, žinok, pasitikrint, o ne laukt va tokio finišo, koks buvo manasis. =)
Vartotojo avataras
Parašė Kandis
#192726
Jozhik v'tumane rašė:Na, jei pati jauti, kad kažkas ne taip, tai, vadinasi, tikrai gali būti kažkas ne taip. Ligos pradžioj man irgi buvo būdingi dideli nuotaikos svyravimai, bet dažnesni, nei pas tave. Ir aš kelis metus vis bandžiau susitvarkyti pati... Nu, susitvarkiau. Tvarkymosi finišas buvo - psichiatrinė ligoninė. Tai geriau, žinok, pasitikrint, o ne laukt va tokio finišo, koks buvo manasis. =)

Man panasu, kad pas mane gali buti lengvos arba vidutines formos depresija. Zinai, as nenoriu eiti pas psichiarta, nes nenoriu, kad apie tai zinotu artimi zmones, o mano seimos gydytoja yra vos ne geriausios drauges su mano mama... Gal galima be seimos gydytojos siuntimo nueiti pas psichiarta? Bet bijau, kad gali man nepadeti, juk as negirdziu, tai mums bus sunku bendrauti... Galvoju, gal galima kaip nors paciai issigydyti.. Nes pavargau nuo saves, nuo savo tustumos, kai buna viskas vienodai - neidomu niekas ir tiesiog stumi laika... O kita diena lyg nieko... Bet pas mane yra daug daugiau dienu kai bunu liudnos nuotaikos negu tu dienu kai viskas normaliai. Man idomu, del ko tau buvo depresija, gal tau truko kokiu medziagu smegenyse ir del to liga paumejo nesigydant? Ar vaistus gerei?
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#192770
Jozhik v'tumane rašė:http://www.psychiatry24x7.com/bgdisplay.jhtml?itemname=mooddiary

Apie nuotaikų dienoraščio vedimą. Anglų kalba. =)


O, geras, ačiū už nuorodą. Aktualu..
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#192771 Kandis, nesuprantu tavo paranojos... Kuriam mieste gyveni?.. Pilnametis asmuo neprivalo atsiskaityti savo tėveliams, pas kokius gydytojus lankosi. Yra psichikos centrai. Juose, kiek žinau, priima be jokių ten šeimos gydytojo siuntimų. Šiaip ar taip... Pradėt kažką daryt reikia. =)

Dėl manęs... Liga paūmėjo, nes nevartojau vaistų, gydžiausi tik psichoterapija. Dėl smegenų, tai žinok, nežinau. Esu lietuvių filologe - literatė... Nu, galėčiau ką pakurt, bet iš to nebūtų jokios naudos. Gal atvirkščiai... :D


Prašau, Myškinai. =)

Man laaabai neaišku, kaip skirt depresinę būseną, kaip normalią ir tą paaktyvėjimą. Sergu ilgai... Pagerėja, pablogėja, pagerėja, pablogėja... Žodžiu, pasaka be galo. Dabar bandau nusistatyt savus simptomus. Jei man tas BS, tai būtų laikas pradėt jį gydyt, bo juodai užkniso sirgt.

Myškinai, kaip tu skiri tas būsenas?
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#192782 Sunkiai.
Aš jau kokį pusmetį paišau grafikus ir tokį tarsi dienoraštį vedu, bet vis dar būna momentų, kad nežinau ir suabejoju kur priskirti vieną ar kitą savijautą.

Iš pradžių labai margi mano grafikai buvo, stebėjau ir fiksavau bet kokį nuotaikos pasikeitimą, po kurio laiko net pavargau nuo to ištiso savęs stebėjimo.
Nežinau, ko gero vaistai gerai parinkti, nes nebėr tokių stiprių bangavimų kaip būdavo anksčiau, tad ir grafikus paišaliot pasidarė lengviau..

Aktyvumo man, bent tokio koks būdavo, nebebūna, taigi lieka tik norma ir depresinė būsena.
Jei prasideda: „ai nepavyksta..“ „..ir išvis nieko nesugebu..“ „..mokslų taip niekad ir nebaigsiu..“ ir t.t.. o taip pat įtampos visokios, susikaustymai, parkės, kai reik su kuo bendraut ir t.t.., miegas kinta (tai miegu, tai nemiegu) vadinas, žemiau normos...

Šiaip geras kl., reiks pagalvot apie tai... Aš šiaip daug negalvoju, :achtung... Būna blogai, tai ir brūkšteliu - blogai, pagerėja, taip ir rašau...
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#192789 Aš tai galvoju, kad tas aktyvumas gal kiek ne taip apibrėžiamas. Arba taip, bet jį reikia konkretinti, nes kiekvienam žmogui jis skirtingai reiškiasi. Pavyzdžiui, aš per tuos gerus laikotarpius labai daug mokausi (aktyviai mokausi), daugiau, nei šiaip įprasta parsitempiu knygų iš bibliotekos, nors tiek jų tikrai tiek neperskaitysiu. Tampu plepi... Vaikštau daugiau, nei įprasta. Kas dar?... :? Nerimas ir izlumas. Tampu gal piktoka, jei man trukdoma dirbti tai, ką aš a la maniakiškai veikiu. Erzinuosi dėl smulkmenų, pavyzdžiui, kad kambariokė neišsiplovė indų - tada čia būna labai rimta. :D Nuotaika... Esu patenkinta tuo, ką padarau... Ir tiek. Laaabai patenkinta. :kazokas

Reik persirašyt ant lapuko gydytojui dabar. :D
ParašėŠiršė
#192792 O tuo aktyviuoju periodu - ar kaip jį įvardinti - jūs tik norit kažką daryti, turit didelių ambicijų, ar ir iš tikrųjų visko labai daug nuveikiat?
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#192801 Na aš tai didesnės dalies nenuveikiu. Lieka idėjų pasauly... :birst: Ar tiksliau, nebaigiu..
Geriausiai tada sekasi tie darbai, kur reikia aktyvumo, greitumo, fizinės jėgos. Kažkur nueit, kažką nunešt, tada per vieną dieną padarau tiek, kiek nesugebėjau per kelias savaites.