Moderatorius: Astro-Meška

Parašė sophie
#319594
VVika rašė:As ne lapelyje skaiciau, o cia, forume, forumieciu atsiliepimus, tai nuo ju isibaiminau:) Vakar isgeriau pirmus 5 mg, tai miegojau, snaudziau, varciausi lovoje iki 1 valandos dienos.

Aš kai prieš pradėdama gerti Efexorą paskaičiau, kas čia forume prirašyta, net ėmiau svarstyti jo negerti. Kokią klaidą būčiau padarius - šalutinių poveikių man beveik jokių nepasireiškė, o padėjo neabejotinai.
Vartotojo avataras
Parašė VVika
#319595
sophie rašė:
VVika rašė:As ne lapelyje skaiciau, o cia, forume, forumieciu atsiliepimus, tai nuo ju isibaiminau:) Vakar isgeriau pirmus 5 mg, tai miegojau, snaudziau, varciausi lovoje iki 1 valandos dienos.

Aš kai prieš pradėdama gerti Efexorą paskaičiau, kas čia forume prirašyta, net ėmiau svarstyti jo negerti. Kokią klaidą būčiau padarius - šalutinių poveikių man beveik jokių nepasireiškė, o padėjo neabejotinai.

As suvokiu, kad nereikia skaityti apie tuos salutinius, bet gi esu tik zmogus, veikia mane neigiami atsiliepimai:)
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#319608 Viskas gerai Vvika -visi mes čia žmonės ir visokių baimių turim. Bet jei vaistai suveiks - tai tokia Dievo dovana...
Vartotojo avataras
Parašė VVika
#319651
Būsena rašė:Viskas gerai Vvika -visi mes čia žmonės ir visokių baimių turim. Bet jei vaistai suveiks - tai tokia Dievo dovana...

Dar tik du vakarus geriau si neuroleptika, bet poveiki jauciu toki: Miegojau po 11/12 valandu, kaip reikes keltis darbo dienomis, neisivaisduoju. Diena svaigsta galva, jauciuosi kaip apgirtusi, tarsi apglusinta, akys kazkaip netaip gerai mato/fokusuoja, bet nuotaika kiek skaidresne, pasaulis nebe tokiomis juodomis spalvomis piestas, kazkiek mielesnis gyvenimas sias dvi dienas pasirode. Jei ne galvos svaigimai ir apgirtimas, butu visai neblogai, bent jau parintis del visko nustojau ir atrodo lengviau jauciuosi. Gal organizmui reikia priprasti prie naujo vaisto, gal uz poros savaiciu praeis tie svaigimai.
Parašė sophie
#319662
calluna vulgaris rašė:Sveiki kolegos,

Atradau štai tokį filmuką, pagalvojau, kodėl nepasidalinus. http://www.youtube.com/watch?v=eyiZfzbgaW4 Gerai ir patiems pažiūrėti ir artimui parodyti, gal padės geriau suprasti, kas vyksta maniakine depresija sergančio žmogaus galvoje.

Tikrai geras ir tikrai stiprus filmukas. Labai daug minčių sukėlė. Dviem norisi pasidalinti.

Buvo labai sunku žiūrėti tuo metu, kai žmonės pasakojo apie savo depresijos epizodus. Lyg kas virvę aplink kaklą veržtų ir temptų atgal į tą pačią duobę, iš kurios ką tik išlipau. Akivaizdu, kad reikia save mylėti ir saugoti nuo per daug depresyvių dalykų. Bet kaip apsaugoti save nuo tokios didelės dalies pasaulio? Ir ar sugebėsiu pati būti kada nors tokia stipri, kad, pavyzdžiui, galėsiu būti šalia depresuojančio žmogaus ir nebėgti nuo jo, kad vėl pati į tą duobę nesulįsčiau?

Antrasis dalykas yra didelis apgailestavimas dėl žmonijos nepajėgumo psichikos sutrikimų pagrįsti išmatuojamais įvertinimais. Nėra aiškios klasifikacijos, kas kaip nori, tas taip interpretuoja, o be sunkumų gydant tai dar prisideda prie stigmų. Tikiu, kad netolimoje ateityje pažanga bus padaryta, prieš šimtą metų apie genetiką veik nieko nebuvo žinoma, o dabar va egzistuoja galimybės modifikuoti jau gyvenančio žmogaus genetinę medžiagą taip, kaip norisi... Bet dabar labai gaila, kad tos pažangos dar nėra ir kad tiek daug žmonių turi kentėti - sergantieji, juos supantys žmonės... ir čia ir sustosiu, nes bijau nueiti iki eugenikos, kuriai nemanau, kad pritariu.
Vartotojo avataras
Parašė groowax
#319667 Sophie, kas yra eugenika?
Parašė sophie
#319672
groowax rašė:Sophie, kas yra eugenika?

Idėja apie žmonių 'išgryninimą', subjektyviais kriterijais atrenkant, kas vertas gyventi, o kas ne.
Vartotojo avataras
Parašė Faktorius
#327136 Gal kam dabar irgi pakilimai ir kritimai? Isvis ar labai metu laiku kaita itakoja bipolini? negeriu vaistu ilgokai o jau jauciu tuos bangavimus tik geriu nuo nemigos ketipinor ir kad neatsirastu psichoze vel.Imanoma iskenteti viska be vaistu?
Parašė aaaa
#334705 laba visiems:))

esu studentė, sunkiame gyvenimo periode, trūksta energijos, kurios anksčiau turėjau labai daug, puikiai mokiausi, muzikavau (10 metų grojau fortepijonu, dainavau)... Dabar sunku netplanuoti gyvenimą į priekį,.. galvoju gal čia yra panašiai besijaučiančių, kuriems trūksta bendraminčių?:))

visiems visiems gražios dienos!
:)))
Parašė aaaa
#334706 manau man yra 2 tipo bipolinis sutrikimas, gal kas šiuo tipu sergate?

(vaikštau pas psichoterapeutę)
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#334713
aaaa rašė:manau man yra 2 tipo bipolinis sutrikimas, gal kas šiuo tipu sergate?

(vaikštau pas psichoterapeutę)

man itare, kad bipolinis 1 tipo, bet nesimate aiskios manijos, tai dabar su gydytoja priejom isvada, kad visgi 2 tipo. Parase pas mane yra sizoafektinis, bet pats gydytojas isleisdamas is ligonines pasake, kad visgi bipolinis
ParašėDramaComedy
#334723
aaaa rašė:manau man yra 2 tipo bipolinis sutrikimas, gal kas šiuo tipu sergate?

(vaikštau pas psichoterapeutę)


Laba, ir man II tipas. nors apie jokius tipus su gydytoja atskirai nesnekejom, bet pats pasiskaičiau. Visą semestrą į universitetą nėjau, net į egzaminus. labai baisūs depresijos mėnesiai buvo nuo kokio rugpjūčio. miegodavau kiauras dienas, dienos šviesos savaitėmis nemačiau... Nors ir vaikščiojau tėvam nežinant pas psichologus / psichoterapeutus, vartojau vaistus, bet kažkurią dieną išgėręs viską jiem papasakojau. Nes nebenorėjau už vaistus iš savo taupyklės mokėt xD bet taip viskas nusivažiavo, kad į vasaros 5 nuvežė (impulsyvaus charakterio mama). Ir kai visus egzaminus reikėjo perlaikyti per pakartotinę sesiją, kažkaip viskas susidėjo, kad į dieną po egzaminą ar du, tai tokia pragariška savaitė kažkaip paspardė į šikną, nes reikėjo tiek su kolegom tiek su dėstytojais bendraut, tai kažkaip keistai pagaliau kiek geriau jaučiuosi, spėju reikia susisiekti su psichoterapeute, pasiklaust ar toliau antidepresantus gert, nes kažkaip jau per daug linksma darosi, na gal totėl, kad vėl kokias 3-4 dienas išeinės alų maukiu vienas.. O depakiną sakė reikės ilgai ir nuobodžiai gert.. uh.. Taip neturiu kam pasipasakot. : (
Parašė aaaa
#334725 oh wow..tai gerai kad čia gali pasipasakot, tikiuosi tau pagerės:) o tai tau taip greitai pereina į tą geresnę būseną? nes man buvo tokia lengva depresija kažkada bet iš jos visų nemalonių pojūčių gan daug laiko prireikė kad išlipt (šiaip jokių vaistų nevartojau). O vėliau buvo apie pusmetis hipomanijos sakyčiau, energijos perteklius, nedaug miego reikėjo, labai daug sportavau, super sveikai maitinaus ir pan..
ParašėDramaComedy
#334744 Na, nemanau, kad kas ištiesų dar pereiną tą tą geresnę būseną. Gal tik kai didelis darbo krūvis atsiranda, lieka mažiau laiko galvot kad ta depresija ant pečių sėdi... Nes taip kiaurus mėnesius praleidau namuose, miegodamas, visai nieko nedarydamas, ir jaučiau, kad tik blogiau darosi. Vaje, reikia bakalauro temą rinktis greičiau ir pradėt darbuotis..Zzz...
Parašė aaaa
#334745 na man ir taip geriau;)) gerai kai žinai kad padeda!