Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė linjurga
#21239 Bipolinis sutrikimas: manija ir depresija, depresija ir manija…

Bipolinis afektinis sutrikimas – tai sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys manijos ir depresijos epizodai, kurie gali vienas kitą keisti arba atskirti normalios nuotaikos epizodus. Bipolinio sutrikimo eiga tarsi įkalnės ir nuokalnės, kuriose atsiduria sergantysis. Išsamiai apie bipolinį sutrikimą, šios ligos priežastis bei riziką susirgti, simptomus, kuriais liga pasireiškia, bei gydymo metodus konsultuoja Antakalnio poliklinikos Psichikos sveikatos centro medicinos psichologė-psichoterapeutė Lina KALINAUSKIENĖ:

http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?p ... trid=36285
Vartotojo avataras
Parašė ZNS
#21240 man šis džiaugsmas įtariamas...
tikiuosi, įtarimai nepasitvirtins, nes daug sunkiau pasveikti, negu nuo vienpolės depresijos.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#21242 niekada nesu girdėjus apie vienpolę depresiją.
Parašė autodafe
#21244
ZNS rašė:man šis džiaugsmas įtariamas...
tikiuosi, įtarimai nepasitvirtins, nes daug sunkiau pasveikti, negu nuo vienpolės depresijos.


Taip, nėra vienpolės depresijos. Praktiškai visiems, sergantiems sunkia depresijos forma, pasireiškia manijos ir depresijos epizodai. Tik turinčiam bipolinį sutrikimą, jie pasireiškia ypač aiškiai ir ryškiai.
Vartotojo avataras
Parašė ZNS
#22536 na, kaip man aiškino mano psichiatras:
kai nėra savaitę trunkančių nuotaikos, aktyvumo ir/arba dirglumo pakilimų be aikios priežasties, depresija laikoma vienpole ir gydoma tik antidepresantais.
o jei aukčiau minėtieji dalykai yra, sulaukiama depresijos palengvėjimo ir vaistų tipas keičiamas.

jei jūs tikrai žinote, kad yra kitaip, gal galite paaiškinti?
tai - aktuali tema.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#22571 na...tiesiog nėra tokio termino vienpolė ir dvipolė. yra bipolinis sutrikimas arba maniakinė depresija.
be to viskas yra truputi kitaip.
Vartotojo avataras
Parašė ZNS
#22577 ok, paskaitysiu.

be wikipedia aš smarkiai nepasitikiu, užteko turint šiokių tokių kinologinių žinių apie tam tikras šunų veisles paskaityti... tai ten tokių stebuklų parašyta, kaip kad chihuahua moka laipioti po medžius.

pagalvojau, kad terminai "vienpolė" ir "dvipolė" yra visai logiški, tik ga neoficialūs. pvz., maniakinę kuo puikiausiai galima pavadinti ir dvipole.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#22579 terminai yra terminai. o tai kas parašyta wikipedijoje, bent jau šioje nuorodoje yra visiškai teisinga ir sutampa su kitais psichiatrijos šaltiniais.
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#40044 na va...man diagnozavo bipolini afektini sutrikima kriziu centre mano gydytoja pasitarusi ir parodziusi mane kazkokiam is kliniku profesoriui...na ka... gydysimes :)
Parašė L'amour
#45387 As nezinau sergu depresija ar ne, nes ruosiuosi eiti pas gydytoja. Bet esme yra tame, kad as dazniausiai bunu liudna, labai salinuosi zmoniu paskutiniu metu, nenoriu nieko daryti,net buities darbu. Nuolat del konors jauciu baime, nerima. Ir mano drauge pastebejo, kad man be galo greitai keiciasi nuotaika. Viena akimirka bunu labai labai liudna, kita minute supykstu, veliau nei is sio nei is to tampu "nesveikai" laiminga, be priezasties visai. Dabar man toks momentas,kad sedziu kambary uzsitraukusi zaliuzes, uzsirakinusi duris,visiskoje betvarkeje ir nieko daugiau nenoriu, tik sedeti prie kompiuterio ir vartyti internetinius puslapius. buvo taip, kad penkias dienas is kambario nebuvau isejusi, nes iseigines dienos buvo. kaip manot, gali man buti ta dvipole depresija? :verysad:
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#45388 tai gali nustatyti tik gydytojai.
Parašė L'amour
#45389 bet juk labai panasu?
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#45390 mes neužsiimam čia šarlatanizmais. diagnostiką atlieka medikai. yra labai daug svarbių faktorių, kurių net tu pati gali nepastebėti ar nesuvokti. kreipkis į medikus ir nereiks spėlioti. jei blogai jautiesi, tai neverta atidėlioti.