Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: signs

Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#229985 Pasikalbėjom telefonu.. Kol kas viskas kiek aprimo.. Iki kito karto.. Bet tai ne pagalba.. Jam jau ne pokalbių reikia.. Jaučiuosi bejėgė. Bet kol kas ramu.. Kol kas..
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#229991 nenoriu gasdint, bet paprastai "pagerejimas" yra priesingai - zmogus galutinai nusprendzia ir jam palengveja...

neprissimk visos atsakomybes uz ji, biski bus lengviau...

pabandyk ekstrima: jei tu TAI padarysi spjausi man, savo artimiesiems i veida... geriau spjauk realiai, kol gyvas... tu nori kad mes iki gyvenimo galo nesiotumem kalte kad taves nesulaikem? Taip ir bus, nes savizudybe nepataisomai paliecia 7 zmones [statistika].

Jei matai kad visai sakes kviesk greitaja ir policija jei zinai adresa.
Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#230003 Šį kartą pagerėjimas tikras.. Nes taip jau yra buvę kelis kartus.. Ir tas pagerėjimas nėra toks, kad štai kaip sakai, palengvėjo, nes apsisprendė ir tiesiog viskas pasidarė dzin. Tiesiog blogos emocijos bent jau minimaliai aprimo.. Sakiau aš jam jau tuos žodžius apie aplinkinių kaltę, apie jiems sugadintus gyvenimus.. Sakiau ir daugiau tokio extrimo ar šiokio tokio šantažo.. Bet kiek ilgai tai gali tęstis be rimtos pagalbos..? O va ta rimta pagalba atrodo lyg neįmanoma misija.. Gyventu mano mieste, žinočiau kada baigia darbą - užregistravai pas daktarą ir nutempei.. O dabar.. Dabar tik man vienai pasako apie sunkumus.. Su kitais atvirai nesišneka..
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#230005 pasiimk laisvadieni, vaziuok ir nutempk... zodz zinai miesta, rajona surandi poliklinika pagal gyvenamaja viena, tada skambini i psichikos sveikatos centra, sakai reikia uzsirasyt butinajai pagalbai, gresia savizudybe, atsiunte laiska ir dabar pagerejimas... uzrasai kada iseis, atvaziuoji, imi uz rankos ir nutempi, i ligonine neatiduodi [jauciu tik taip sutiks eit]
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#230008 Virtual teisi, jei be ligoninės-gal sutiks eit.
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#230010 pamirsau pasakyt dar, kad pasakai jog tai liga, reikia eit pasikonsultuot, save statai pavyzdziu, as einu... ten nebaisu ir anonimiska... ir dar, i kabineta eini su juo, trumpai pristatai del ko atvedei, pagal situacija pasisalink... tik ispek, kad atvedei su salyga kad i ligonine neguls

varyk ant jausmu, kad blogumas uztemdo viska ir neleidzia mastyt, kad buna susiaurejes mastymas, galiausiai duok paskaityt kokaim google apie depresijos pozymius

dar gali nurodyt si adresa kad cia lankaisi... mazu uzsikabins

ir dar: dievai prievarta negelbeja :(
Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#230011 Va va.. Su tuo nutempimu ir būtų didžiausia problema..
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#230014 atvaziuoji, pasakai kas tave neramina, pazadi neduot i ligonine, patikini, kad antra karta gali neeit jei nenori, nieks neieskos... kad busi kartu visa laika... o toliau leisk gydytojai pasireikst.. na, blogiausiu atveju busi padarius viska, ka galejai

ir jei sunku tau paciai su atsakomybe, blogiausiu atveju skambink i Jaunimo linija, jei umus reikalas...

o siaip pamastyk kas jam sukelia tas mintis, aplinkybes, ivykiai, vienatve... ir kalbet reikia, kalbet jei tik leidziasi per daug neperspaudus kas tame blogiausio... ir kas gero...
Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#230016 Ačiū už patarimus.. :jap Kol kas tikrai planai atidėti. Sakau, gal pirma bandyt gražiuoju jį įkalbėti ten eit? Su palydėjimu ir t.t. Kas yra depresija jis žino.. Keista sutikti į save nežmoniškai panašų žmogų, o mes tokie ir esam.. Gyvenimu, charakteriu, net visu atsitinkančiu š. Tad jei man depresija pripažinta, tikrai suvokia, kad tai gali būti ir jam, tik pats to nepripažįsta.. Na, kažkaip stengsiuosi jam padėti.. Tikiuosi ir pavyks.. Jo savaitgalis užimtas, poliklinika nedirba, tad atidžiai "stebėsiu" jo būklę.. Bet jei ką, jau žinosiu ką daryti..
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#230018 gali duot palyginima - jei suluzta koja pats kojos nenusipjauni, eini pas gydytoja, o kai suluzta siela [tebunie smegenys] taip pat yra budu nuimt umuma. Tablete situacijos neisspres, ji susvelnins poziuri i situacija.

patikink kad i psichuske siais laikais nieks negali paguldyt prievarta isskyrus teisesauga [3 parom] ir teisma - asmeniui nesutikus. didziausios pasekmes apsilankius pas gydytoja - negales turet ginkla, isivaikint vaika ir dirbt kai kuriom profesijom [lakunas, aro pajegos, policija ir panasiai]...

sekmes su nelengva misija ir sunkia atsakomybe
Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#230030 Prakalbėjom gera pusvalandį telefonu.. Atsakymas vienas "niekur neisiu, jau geriau iš kart kartis, vaistu negersiu, gyvenimo nesigadinsiu įrašais apie lankymąsi pas psichologus/psichiatrus".. Niekas nepadėjo - nei gražiuoju, nei extrimas, nei santažas.. Niekas.. Priminiau žmones (tame tarpe ir jo sesers vaikus), kuriems neišdildomai pakeistų gyvenimus.. Pasakė tiek, kad gyvenimas parodys, kaip bus.. Kad neskubės išeit, bet tai kažkada įvyks.. Šaunu - apsiblioviau, kaip mažas vaikas ir negaliu sustoti.. Jaučiu, vien bandymu nutįst pas daktarus, situaciją tik pabloginčiau..
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#230031 vat apsibliovus paskambink ir paverk... suveiks =)

jei jo mieste imanomas privatus gydytojas butu idealu
Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#230032 Aš kalbėdama ir blioviau.. Nesuveikė.. Na, suveikė tik tiek, kad pasakė, jog neskubės, bet tai įvyks.. Siūliau privačius.. Atsakymą gavau tokį pat.. :(
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#230033 tai teks pasakyt kad skaudu kai nemoka paimt pagalbos...
Vartotojo avataras
Parašė Tyluma
#230037 Po mano ašarų pasakė, kad štai ir man apsunkina gyvenimą.. Paprašiau įsivaizduoti, kad jei man sunku vien jam apie tai kalbant, kaip jausčiausi aš ir kiti, jei jis tai padarytų..
Na, dar kartą ačiū už patarimus.. Einu iš čia, o tai tik užėjus į temą vėl byra ašaros..