Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: signs

Parašė Samanele
#132473
Minerva rašė::bloga o kodel negeria vaistu? as beje manau,kad gydytojas turi viska sakyti pacientui.ar teisingai supratau viska cia :bloga

Na bet su sergančiu juokauti apie tai, kad " gal dar iki ten kažkokio amžiaus dagyvensi". Man tai žiaurokai skamba.
ParašėKatinas
#132481 aga,is tikruju nelabai kaip skamba :bloga .man dabar tai juokinga butu,bet anksciau nelabai turbut
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#132483 Samanėle, aš tavo vietoje paskatinčiau jį prisijungti prie šio klubo. Neįkyriai, lyg tarp kitko užsiminus, kad toks klubas yra. Nes patekęs į šį klubą pamatai, kad esi ne vienas toks - kad žmonių su depresijos ar kitokiom diagnozėm yra daugybė.

Supranti, kad tai liga ir jinai gali būti visai išgydoma, arba bent apgydoma.

Man asmeniškai labiausiai padeda antidepresantai. Jau po kelių savaičių jų vartojimo jaučiau akivaizdų savo savijautos pagerėjimą-pagerėjo nuotaika, aprimo nerimas, pasidariau darbingesnė, tapo lengviau susikaupti.

Tavo draugas jei užsuktų čia-sužinotų, kad dauguma forumiečių geria vaistus. Nes jei depresija sunkios formus, abejotina, kad vien tik psichoterapija padės

Man padėdavo, kai mane išklausydavo. Labai padėdavo ir tas faktas, kad yra bent keli žmonės, kuriem aš rūpiu. Taip pat vilties suteikimas yra labai svarbu. Sergančiąjam depresija atrodo, kad jis niekada nepasveiks, nesijaus kitaip. Jeigu jam pavyksta suvokti, kad tai liga ir gali tekti gerti vaistus visą gyvenimą kaip kokiam diabetikui, bet normaliai jaustis-tai jau labai daug.

Todėl visdėlto siūlyčiau jam užsukti pas psichiatrą, nusistatyti tikslią diagnozę ir paprašyti vaistų.

Atleisk, kažkaip neišmąstau, kas man labiausiai padėjo be vaistų. Turbūt tas, kad liko keli žmonės, kurie ir susirgus nenusisuko nuo manęs.
Parašė Samanele
#132657 Dabar bandysiu apibendrinti viską, ką išgirdau iš jūsų :) Reikia neparodyt, kad man pačiai visa situacija yra ganėtinai sunki, domėtis juo, tačiau ne įkyriai, neversti jo ką nors veikti, jei jis nenori, tačiau būtinai pasiųlyti prasiblaškyti. Pasitaikius progai pakalbinti gerti vaistus, bet nesielgti, kaip su ligoniu. Ar gerai jus supratau? gal dar kokių patarimų turit?
Vartotojo avataras
Parašė vikute
#132693 Samanele idealiai supratai visu nuomones :)
Vartotojo avataras
Parašė tikroji
#132704 vistiek nepadėsi tu tam draugui, nes pati iki galo nesuprasi kaip jis jaučiasi.
Parašė Samanele
#132709 Tikroji, negi sakai, kad neverta net stengtis?
Vartotojo avataras
Parašė tikroji
#132725 nieko nesakau, vistiek tikriausiai aną mano žinutę ištryns.
tarp kitko, aš kažkada irgi buvau užsidegus kaip tu, padėt vienai draugei kuri sirgo ir bulimija ir depresija..naktimis nemiegodavau kad šnekėčiaus su ja. nu ir ką...nusižudė ji. nepadėjau.
Vartotojo avataras
Parašė juodulys
#132731 Nusizude? Ziauru.
Vartotojo avataras
Parašė tikroji
#132745 Taip. iššoko iš 10to aukšto ir aš dar ilgai jaučiaus kalta, kad nesugebėjau padėti. o dabar tiesiog suprantu, kad tokia buvo jos dalia.
Parašėvers
#132748 Geriausias būdas padėti - tai sekti paskui. O tai reikalauja dar vienos aukos.
Vartotojo avataras
Parašė tikroji
#132749 va va
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#132791 O aš manau, kad daugeliui įmanoma padėti. Tuo met, kai depresija aptemdo tau smegenis ir tu jautiesi kvailas, niekingas, niekam tikęs, niekam nereikalingas, nevertas gyventi.-labai, svarbu, kad bent vienam žmogui tu būtum svarbus, reikalingas, kad jis noriai su tavim bendrautų.

Aš esu dėkinga savo draugams, būtent jiems ir daugeliui kitų gerų žmonių, kad jie niekad nelaikė manęs ligone, kartodavo, kad džiaugiasi mane matydami, jog jiems gera su manim bendrauti. Iš dalies jų dėka aš vis dar esu čia.

Tikroji, užjaučiu tave dėl draugės. Ačiū, kad buvai jai draugė. Tai svarbu. Padarei viską, ką tik galėjai.
Vartotojo avataras
Parašė egzotika
#183069
tikroji rašė:vistiek nepadėsi tu tam draugui, nes pati iki galo nesuprasi kaip jis jaučiasi.


pritariu, niekas nesugeba suprasti kaip jauciasi kitas, jei niekada nera to pacio patyres, o dar ir kiekvienas ta pati skirtingai isgyvena.
Vartotojo avataras
Parašė Girl
#183076 Kad ir nesupranta, bet labai smagu, kad stengiasi tai padaryti, o nežiūri abejingai į tave kaip į kokį ateivį. Manau, svarbiausia parodyti dėmesį ir pasitikėjimą, kad žmogus bet kada galėtų kreiptis pagalbos ir jaustusi mylimas. =)