Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: KunigaikštisMyškinas

Parašė benas
#293440 Sveiki,

į forumus užsiregistravau tik dabar, rašau pirmą kartą, tai nepykit, jei ką ne taip.

Problema tokia: šeima, su kuria gyvenau yra ant skyrybų ribos, nes mama serga sunkia depresijos forma ir/arba šizofrenija. Antrosios ligos diagnozuoti nepavyksta, nes pastaruosius keletą metų ji tiesiog atsisako eiti pas bet kokius gydytojus, tačiau tai galima nuspėti iš daugybės simptomų. Iš namų išėjo tėvas, nes nebegali atlaikyti to, kas dedasi, kita vertus - ji gali savimi pasirūpinti, nueina į parduotuvę, pasitvarko, etc.

Aš, kaip šeimos narys, bet gyvenantis ne su šeima jau daug metų, tai mačiau iš tam tikro atstumo, tačiau dabar suprantu, kad kažką reikia daryti. Tačiau jau pusmetį nepavyksta padaryti absoliučiai nieko, nes sergančioji atsisako eiti pas gydytojus, ir viskas.

Kadangi ji nei sau, nei aplinkiniams jokios FIZINĖS žalos nedaro, tai gydytojus iškviesti į namus taip pat nėra įmanoma. Galvojau eiti registruotis pas jos gydytoją, pasakoti viską, ką žinau ir bandyti gauti kokių patarimų, tačiau čia ir vėl komplikuota, nes visi vengia prasidėti per rečiuosius asmenis...

Prašau pagalbos, patarkite, kaip elgtis tokiu atveju, nes dabar situacija apgailėtina - šiaip jau protingas ir išsilavinęs žmogus yra visiškai nusirašęs nuo gyvenimo ir nieko nedaro, o mes, kad ir norėdami, nieko negalime padaryti dėl teisinių/medicinos sistemos peripetijų.

ačiū už atsakymus
Parašė Man Rupi
#360034 Sveiki, puikiai suprantu kaip jaučiatės. Teko tai ne kartą patirti..
Pirmas būdas yra bandyti įkalbėti tik pasikonsultuoti. Aš asmenniškai tam sugaišti daug laiko kol seseriai per kelis kart neįkyriai ir kitų artimųjų pagalba itikinu tik nuvažiuoti pasikonsultuoti pas labai labai gerą specialistą. Kaimynė pasakojo istoriją, kaip ji, jos tėtė ir kiti patikimi mamos draugai surezgė ištisą istoriją dėl plaukų slinkimo ir nuvyko pasikonsultuoti i Naujos Vilnios psichiatrijos skyriu, ten žinoma pamatavo spaudimą ir labai gražiai įkalbėjo likti dėl spaudimo.. Taip pat esu sutikusi nuostabių gydytojų priimamajame, kurie puikiai moka palenkti sergantįjį. Didžiausias darbas jį ten nuvežti.
Taip pat esu susidūrusi ir su priverstiniu gydymu. Kviečiau greitąją ir policiją į namus. Kartais tikrai atrodo kad grėsmės sau ar kitiems nekelia, tačiau yra juk svarūs argumentai dėl ko nerimaujate. Reikia pasakyti kokia diagnozė, kiek laiko serga ir žinoma, kokia galima žala jai, kitiems, aplinkai.
Esu taip pat girdėjusi, jog privatūs psichiatrai atvažiuoja pas ligonį į namus.
Nežinau, ar gerai supratau Jūsų situaciją ir ar bent kiek padėjau.