Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: KunigaikštisMyškinas

Parašė vejo seselis
#308968 Serga man artimas zmogus, kuris jau 5 metus, nesupranta, kad t.y. liga, kurianreikia gydyti, visada galvoja, kad pats gali susitvarkyti su savo busena, kiek gydosi ligoninej, isejus niekada nevartoja vaistu, kankinasi, kaip tokiam zmogui padeti suprasti..
Vartotojo avataras
Parašė Farewell
#314150 Sunki situacija, net neįsivaizduoju ką čia ir bedaryt. Aš du metus draugauju su žmogum, kuris serga paranoidine šizofrenija. Kai susipažinom, nieks nebuvo diagnozuota, negėrė vaistų, atrodė viskas normalu. O dabar kartais taip sunku būna. Ypač, kai nesuvokia, jog pablogėjo, nenori gydytis, elgiasi neprotingai, neklauso patarimų, daro viską priešingai. Nieko negaliu padaryt, tik būti šalia ir padėt, kai jau visiškai nebesiorientuoja. Tada atsigauna ir vėl kurį laiką būname kaip normali pora. Aš turiu pasirinkimą, būti kartu ar ne. Blogiau, kai serga šeimos narys. Tragedija. Mano teta sirgo šizofrenija ir mano močiutei visą gyvenimą buvo labai sunku. Bet kaip ir močiutė sakė, nieko čia nepadarysi, nepasisekė
Parašė Man Rupi
#360031 Sveika, mano sese ir mama serga, tai turiu daug rupisnimosi patirties... Manau kad tu pasirinkai buti ir padeti nes jau pakankamai is arti matei teta ir mociute. Kazkodel taves tai neatbaide? Man taip pat sunkiausi tie momentai, kai sese nesuvokia savo ligos. Didziulis psichologinis darbas, reikalaujantis daug energijos itikinti ligoni, sutarti su gydytojais ir stengtis kuo ilgiau hospitalizuoti, nes mano atveju sesuo pradeda klajones po pasauli, tiesiog gresia pavojus jai paciai, o kartais ir kitiems... Tuo tarpu as jauciuos kalta, kad negaliu tinkamai padeti..

Farewell rašė:Sunki situacija, net neįsivaizduoju ką čia ir bedaryt. Aš du metus draugauju su žmogum, kuris serga paranoidine šizofrenija. Kai susipažinom, nieks nebuvo diagnozuota, negėrė vaistų, atrodė viskas normalu. O dabar kartais taip sunku būna. Ypač, kai nesuvokia, jog pablogėjo, nenori gydytis, elgiasi neprotingai, neklauso patarimų, daro viską priešingai. Nieko negaliu padaryt, tik būti šalia ir padėt, kai jau visiškai nebesiorientuoja. Tada atsigauna ir vėl kurį laiką būname kaip normali pora. Aš turiu pasirinkimą, būti kartu ar ne. Blogiau, kai serga šeimos narys. Tragedija. Mano teta sirgo šizofrenija ir mano močiutei visą gyvenimą buvo labai sunku. Bet kaip ir močiutė sakė, nieko čia nepadarysi, nepasisekė
Vartotojo avataras
Parašė Ignition
#388517
vejo seselis rašė:Serga man artimas zmogus, kuris jau 5 metus, nesupranta, kad t.y. liga, kurianreikia gydyti, visada galvoja, kad pats gali susitvarkyti su savo busena, kiek gydosi ligoninej, isejus niekada nevartoja vaistu, kankinasi, kaip tokiam zmogui padeti suprasti..


Yra leidziami vaistai menesiui ar dviem tiems kurie negeria vaistu
Parašė Dova
#406562 Sunus serga sizofrenija. Vaistus vartoja, dabar geriau. Bet nieko nenori- tik televizorius ir kompiuteris. Draugu beveik neliko. Kaip motyvuoti kuo nors uzsiimti?
Vartotojo avataras
Parašė Aldona Julita
#406565 Motyvuoti šizofreniką-sunkus dalykas. Gal kvieskit jį ką nors padėti, parnešti sunkias tašes. Gal kokios grupės yra jūsų mieste. Gal jis palankytų, susirastų bendraminčių. Šiap o pas jį koncentracija nesutrikus, atmintis gera, skaityt gali?
Parašė Dova
#407073 Skaityti gali, kartais skaito. Lanke dienos stacionara, buvo ta pacia liga serganciu, bet jokiu draugu nesusirado. Anksciau noriai su visais bendraudavo, dabar keiciasi.