Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: KunigaikštisMyškinas

Parašė tadasheg
#346806 Reikalinga pagalba.

Zmona serga sunkia depresija, problemos kaip ir visada buvo, bet minimalios, ir labai netrugdydavo, budavo tiesiog didelis jautrumas, ir pan.

Dabar jau daugiau kaip metai serga LABAI sunkia pogimdybine depresija, buvom nekarta pas daktarus, ejo pas viena pas kita, nerado tinkamo, gere kuri laika prozac'a, zoloft'a, bet gydimai buvo nutraukti... buvo negerus vaistu menesi visiskai, tai buvo dideli epizodai, siuo metu kartu vaigstom y Vasaros 5, taciau nesam labai patenkinti Gydimu, bei gydytoju. Teko ir apsilankyti/guleti azolyno klinikoje, zmona yra ten buvus seniau, lankesi pas Alekna, taciau jo dabar nera (Kiek ji pasakojo jis labai geras)

As suprantu ir bandau kiek imanoma labiau palaikyti, ir suprasti kaip jinai jauciasi.
Stengiosi atlaikyti visus pygcius ir tiesiog nutyleti, bet neatlaikau buna ir as paluzstu ipac kas liecia vaika. Labai neramu del vaikelio, kaip zmona rekia ant jo, ar ten buna tokie kaip "tu man gyvenima sugadinai" posakiai, ir panasiai.

Seneliu neturime lietuvoje kad padetu mum kas liecia vaika, zmonai vienai labai sunku buti su vaiku, turime aukle.

Noretusi jusu patarimo, kas liecia daktarus, bei gydima.
Gal galetumete patarti geresnius daktarus, klinikas, gali buti ir privacios, ir kad netik vaistus girdytu bet ir kazkoks psichoterapinis.

Aciu jums labai!
Parašė XYZ890
#347537 Rimtas patarimas - pasiimk vaiką ir palik ją. Dėl vaiko. Nes užaugęs tokioj aplinkoj nuo pat mažens turės ryškiai daugiau psichologinių problemų nei motina. Nėra ateities su tokiais žmonėm. Tik auginsi dar vieną šio forumo lankytojų kartą.
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#347563 /\ hehe, kol kas pats nuraučiausias forumo postas. Sveikinu. :D

O šiaip tai fuck off su patarimais palikt vieną depresijoje skendintį žmogų. Atsigauk.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#347666
Lifelover rašė:/\ hehe, kol kas pats nuraučiausias forumo postas. Sveikinu. :D

O šiaip tai fuck off su patarimais palikt vieną depresijoje skendintį žmogų. Atsigauk.

Sitas zmogus trolina ir tiek :D
Parašė aloyzassenas
#347678 Trolis ar ne, bet jis iš dalies teisus, kad vaikas užaugs toks pats. Nes vaikai užauga tai ką mato savo šeimoje. Ant manęs tėvas staugdavo be reikalo. Dabar aš bandau atsikratyti to bereikalingo staugimo ir krūvos kitokių dalykų. Pradžia jau yra labai nebloga, bet laukia ilgas kelias ir kažin ar per gyvenimą suspėsiu. O dėl gydymo jeigu autorius kada nors dar prisijungs. Tai galiu pasakyti taip. Labai geras daktaras Vilniuje Marius Karnicas. Tikras profesionalas. O psichologė iš pašaukimo Kaune Justina Stakauskaitė. Man jie abu yra labai padėję. Ačiū jiems. :)
Parašė tadasheg
#347705
Kuroshitsuji rašė:Labas, o Vasaros g. pas ką vaikštot? Galėčiau pasiūlyti porą gyd.

Ejom pas Rudalevičienė(Puiki daktare), taciau dabar ji isvykus ilgam laikui i UK, bandom pas jo vyra Rudaleviciu, taciau nelabai tenkina gydymas.
Vartotojo avataras
Parašė KunigaikštisMyškinas
#347716 Man atrodo, kad Rudalevičius daugiau vaistais gydo, bent jau taip ligoninėje...
Konsultaciniam (Vasaryne) pas N.Mackiną pabandykit gal. O jei turit galimybę mokėt už konsultacijas, tai pasiūlyčiau dar porą: psichiatrę D.Verseckienę ir psichologą A.Daugvilą iš psichoterapinio dienos stacionaro Vasaryne. Psichologas A.Daugvila kietas man asmeniškai, bet pas jį brangoka. Gal kiek pigiau būtų pas psichologę - Jurgą Lago ( http://www.egzistencija.lt/kainos/ ). Man ji gerų įžvalgų yra pasakiusi, tai siūlau ir jums.
Parašė Ciongas
#353003 Sveiki,

o gal kas galite nurodyti kokių knygų, kaip reiktų elgtis su sergančiuoju depresija? Mano sesei diagnozavo šią ligą ir aš bijau, kad nelabai mokėsiu tinkamai bendrauti, juoba kad ji pati apie tai nieko nešneka.
Vartotojo avataras
Parašė LittleMe
#353017
Lifelover rašė:/\ hehe, kol kas pats nuraučiausias forumo postas. Sveikinu. :D

O šiaip tai fuck off su patarimais palikt vieną depresijoje skendintį žmogų. Atsigauk.Pritariu! Mano mama serga 14m. Rupinuosi ja nuo paauglystes taip isejo kad viena nepajegiau to suvaldyti tetis bande bet nusigere ir...mire...daktarai jau 4 metus kartoja kad jos liga jau nebepagydoma amzius ir visi kiti faktoriai. Man skaudu! Turiu tik ja! Savo gyvenimo praktiskai neturiu ir neturejau nes rupinuosi ja, is darbo namo kad pamaitinti ir t.t. niekada nebuvo saves gaila nes visada turejau galimybe ja atiduoti i seneliu namus ar psichinia negalia turinciu zmoniu pensionata, bet man tai atrode nezmoniska (nors daktarai ir siule - manau kad jie galvoja kad neatiduodu del iskoku) bet net nezinau ar man kas priklauso... vakar suzinjau kad tikimybe sirgti depresija turiu ir as issigandau - gyvenu strese- buves draugas sirgo depresija- mama, stresas darbe...tad galiu pasakyti kad polinki i jautruma turiu ir keistenybiu kruva kuriu nesupranta net mano vaikystes drauges... didziaja mano gyvebimi dali gyvenu su zmogumi kuris serga ir galiu paskyti kad man tikrai buvo labai sunku iskokti valdyti savo emocija ir poziuris i gyveima yra siek tiek kitoks nei pas mano amziaus merginas... tad vaijui gyventi su negalia turinciu zmogumi yra ne tik pavojinga bet ir rizikinga vystymosi atzvilgiu
Vartotojo avataras
Parašė LittleMe
#353018 [quote="XYZ890"]Rimtas patarimas - pasiimk vaiką ir palik ją. Dėl vaiko. Nes užaugęs tokioj aplinkoj nuo pat mažens turės ryškiai daugiau psichologinių problemų nei motina. Nėra ateities su tokiais žmonėm. Tik auginsi dar vieną šio forumo lankytojų

Ne i ta zinute pries tai atsakiau...
Parašė Simona Levinyte
#353342 Pabandyk šviesos terapiją. Mane irgi kankina baisi depresija kartais, o ypač rudens sezonu, žiema...tada pamaniau, kad viskas yra dėl to, kad gaunu mažai saulės šviesos. Tuomet pabandžiau poliarizuotos šviesos terapija lempomis ir išties nuotaika pakito :) atsirado bent noras gyventi, o taip tai pilna galva minčių buvo :)