Skyrius, skirtas diskutuoti apie skirtingas psichoterapijos kryptis, dalintis patirtimi, atsiliepimais apie psichoterapeutus ar psichologus.

Moderatoriai: Serpentskin, signs

Parašė agnietė
#225359 Sveiki, šiadien pirmą kartą nuėjau pas psichiatrę. Pasikalbėjom - papasakojau jai savo problemas (susijusias su sociofobija), paskui mane nusiuntė pas psichologę, kur atliko keistą testą - rodėl gal 20 paveikslėlių, kuriuose nupiešta po 4 objektus. Turėjau pasakyti, kuris objektas netinka prie kitų ir kam priskiriami likusieji. Tikiuosi supratot, apie kokį testą čia papasakojau. Taigi, gal žinot kas čia per testas, ką jis nustato?
Vartotojo avataras
Parašė Mona
#225366 Kažkada irgi dariau tokį, bet ką nustato nepaklausiau. Įdomu pasidarė, gal atsiras žinančių?
Vartotojo avataras
Parašė Vėjo
#225382 Pamenu šį testą :) . Esu atlikusi jį kelis kartus. Žinau, kad vienas testas (taip pat su paveikslėliais), kur reikia sugrupuoti panašius daiktus rodo, kiek teisingos asociacijos tau kyla. Aš asmeniškai per tą testą visada susimaunu, nes man šizofrenija. Sergant šia liga tavo asociacijos tarp minčių ir pati logika kiek sutrinka. Tai galbūt ir šis testas apie kurį čia kalbama veikia kažkaip panašiai =)
Parašėnemoku
#225385 Na, kažko naujo turbūt nepasakysiu, nėra tame teste užslėptos paskirties. Jis yra skirtas ištirti kaip tau sekasi analizavimo ir sintezės operacijos, ieškoti apibendrintos sąvokos trims paveiksliukams. Šis testas dar gali padėti nustatyti šizofreniją (nes ja sergantieji dažnai nurodo neteisingus loginius ryšius). Bet nebūtinai dėl šizofrenijos davė testą, čia jis toks labiau šiaip, bendrai gebėjimam patikrinti. Tikriausiai kartu darei ir atminties pratimus (įsimint 10 žodžių) ir pan. Čia toks standartinis psichologų testas, dažnai naudojamas.
ParašėŠiršė
#225386 Bet tai kaip galima pasakyt, kada asociacijos teisingos, o kada ne? gal žmogaus neaprėpiama vaizduotė, pavyzdžiui (neturinti nieko bendro su liga).
Nieko apie tai nežinau, bet natūraliai toks klausimas kyla
Parašė agnietė
#225390 Širše, aš ir taip manau. Kaip vienu testu gali suprasti ar čia laki vaizduotė ar liga.
ParašėKatinas
#225391 Bet testo uzduotyje gi prasoma atskirti daikta, kuris netinka prie kitu. Tam yra naudojama logika, o ne vaizduote, cia ne uzduotis, reikalaujanti kazka kurti ir fantazuoti Ir as labai abejoju, kad susimovus ant sio testo, zmogui iskart pripaisoma sizofrenija daugiau i nieka nesigilinant.
Parašėnemoku
#225395 Katinas teisus. O šizofrenijos vien dėl šio testo tikrai niekas nediagnozuoja.
Parašė dalyba iš nulio
#225406 Šitas testas gali parodyti mąstymo sutrikimus, dar gali parodyti intelektą (kiek žinau)
Vartotojo avataras
Parašė pasaulis
#241703 prikelsiu seną temą, nes turiu klausimų dėl testo. ar iš tiesų jis gali parodyti intelektą? suprantu, kad čia gan abstraktus to įvertinimas, bet vistiek.

atliko man šį testą prieš kažkiek tai laiko ir deja kai kur susimoviau ties netinkamo paveikslėlio išmetimu bei grupavimu...... psichiatrė kaip išvadose paminėjo, kad turiu tam tikrų mąstymo nuokrypio ir reikalingi neuroleptikai mąstymo koregacijai.
kas mane domina, ar tai reiškia, kad mano intelektas yra neaukštas? keisčiausia, kad mokyklą baigiau kuo puikiausiai ir logikos gyvenime netrūksta... deja testas atspindėjo nenuoseklų mąstymą.
gal kas pakomentuos iš nusimanančių, psichiatrės kažkaip nedrįsau paklausti, o jau dabar praėję nemažai laiko, bet klausimas vistiek kirba ir neramu, kad durnėju
Parašėnemoku
#241707 Tau reikia klausti psichiatrės, nes mes čia galim prifantazuoti neteisingų dalykų, kurie tavo atveju netiks.
Tai tikrai nebūtinai reiškia žemą intelektą, tikrai ne. Mąstymo nukrypimas nereiškia žemo intelekto.
Parašė dalyba iš nulio
#241717 Man darė tris kartus. Pirmą kartą dariau per patį paauglystės maištą - atrodė, reikia kuo nesveikiau padaryti, kad rezultatai būtų kuo nesveikesni, ir tai bus labai krūta :) tai dariau viską atsipalaidavus ir daviau valią išradingumui :) Po to, kai pasakė rezultatus, tai lyg ir stebėjosi, nes atrado labai aukštą intelektą. Taip pat tyrimo metu atrado šizoidinį asmenybės nukrypimą. Testo rezultatai nedarė įtakos neuroleptikų skyrimui, juos man skyrė iškart, vos tik mane pamatė, o testą tik po kelių dienų dariau.
Antrą kartą dariau kiek menkesnį testą, kuris daugiausia susidėjo iš piešimo, bet buvo daug pokalbių. Šito išvados buvo, kad aš esu visiškai sveika, ir mano problema nėra iš psichiatrijos srities, ir kad neįtikėtina, jog man kažkas už tai skyrė neuroleptikus. Sakė, kad nuo mano problemos geriausiai padės pagooglinimas :)
Trečią kartą psichologinis ištyrimas buvo panašus kaip pirmąjį kartą. Dariau paprastai, nedaviau valios išradingumui ir kūrybingumui, norėjau, kad rezultatai būtų kuo tikslesni. Rezultatas - norma, apie šizoidinius nukrypimus dar pasiklausiau, tai sakė, kad jų tikrai nėra.

Tai neaišku, kaip ten su tuo intelekto nustatymu. Jeigu turiu labai aukštą, tai būtų nustatę ir su trečiuoju testu, juk jis nesumažėjo? Taip pat dėl testų patikimumo neaišku, vienas nustatė šizoidinius nukrypimus, kitas - normą. Iš realybės sprendžiant, tas, kuris nustatė normą, yra arčiau tiesos negu tas, kuris nustatė šizoidinius nukrypimus. Tai pagal jį ir intelektas turėtų būt neišskirtinis, nevertas paminėjimo. O gal jis išvis trečiąjį kartą nebuvo matuojamas?
Parašėnemoku
#241718 Pasidaryk tikrą intelekto testą ir nereikės spėlioti.
Parašė dalyba iš nulio
#241719 Tai nedarys šiaip sau bet kam, kas užsimano, reikia kažkokių indikacijų. O spėlioti nieko blogo, kad turėtų nereikėt, čia tik pasvarstymai į temą.
Vartotojo avataras
Parašė Meta333
#241735 Jei neklystu tas testas su paveiksleliais nera intelekto tyrimas, nzn ka jis tiksliai rodo. o intelekto tyrimas yra kazkoks atskiras, man siule pasidaryti, bet as privaciai ejau, tai butu kainave apie 200lt, tai bent privaciai tikrai galima siaip pasidaryti jei idomu, tik tiek kad brangu, bet gal psichikos centre daro, ten pigiau butu, jei siaip savo noru pasitikrinti norisi