Skyrius, skirtas diskutuoti apie skirtingas psichoterapijos kryptis, dalintis patirtimi, atsiliepimais apie psichoterapeutus ar psichologus.

Moderatoriai: Serpentskin, signs

Vartotojo avataras
Parašė Orthos
#396604 Lank(i)au nuo 2012 m. pas psichologę-psichoterapeutę Kamilę Butkevičiūtę-Astrauskienę.
Vartotojo avataras
Parašė Orthos
#396902 P.S. Labai rekomenduoju :)
Parašė NOM
#405403 depth psychology


https://www.cgjungcenter.org/clinical-s ... sychology/


Gylio psichologija reiškia terapijos metodus, kurie yra atviri tyrinėti subtilius, nesąmoningus ir transpersonalinius žmogaus patirties aspektus. Gilinantis požiūris gali apimti terapines tradicijas, tiriančias nesąmoningą ir apimančią sapnų, kompleksų ir archetipų tyrimą ir tyrinėjimą. Gylio psichologija nėra patologizuojanti ir tvirtinanti.

Mūsų požiūris į birželio dainininkų kliniką grindžiamas Šveicarijos psichiatro Carlo Gustavo Jungo (1875–1961), sukūrusio analitinę psichologiją, teorijomis. Šis požiūris sutelkia dėmesį į psichiką, žmogaus vystymąsi, asmenybės formavimąsi ir individualizaciją. Individuoti yra mūsų nesąmoningo potencialo pritaikymas konkrečiai gyvai tikrovei. Šis procesas padeda užmegzti tiltą tarp asmens ir nesąmoningo, taip pat asmens ir jo (jos) platesnės bendruomenės. Atlikdamas vidinį ir išorinį tyrinėjimus, žmogus atranda stipresnį gyvenimo prasmės ir tikslo pojūtį.

Carlas Jungas manė, kad psichologinis kančia yra pusiausvyros sutrikimas, kuris dažnai patiriamas kaip atsiribojimas nuo gilesnės asmenybės, arba tai, ką jis vadina „Aš“. Jungianinė psichoterapija siekia atkurti asmens ryšį su savimi. Šios pastangos gali būti pasiektos per terapinius santykius, svajonių aiškinimą, aktyvią vaizduotę ir dirbant su išraiškinga terapija.








Terminą „gilioji psichologija“ sugalvojo XX amžiaus pabaigoje Eugenas Bleuleris, Ciuricho universiteto psichiatrijos profesorius ir Ciuricho „Burghölzli“ prieglobsčio direktorius (1898–1927), kur C. G. Jungas pradėjo savo karjerą. psichiatras
Parašė NOM
#405565 Giluminė psichologija
psichologijos ir psichoterapijos koncepcijos ,pasąmonėje vykstančius psichinius procesus laikančios pagrindiniu emocinių sutrikimų, asmenybės raidos ir raiškos šaltiniu. Apima Z.Froido psichoanalizę, K.G.
Jungo analitinę psichologiją, be to A. Adlerio individualiąją psichologiją, K. Horni (JAV) kultūros psichoanalizę, H.S. Salivano (JAV) tarpusavio santykių teoriją.


psichologijos žodynas 1993