Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė pieva
#352324 Labas visiems,

man labai gražu, kad dabar Lietuvoje vyksta daug gražių socialinių judėjimų - Super moterys kalba apie smurtą šeimose, projektas ,,išgirsti" - apie homoseksualių žmonių patirtis ir t.t, visa tai - vardan stereotipių naikinimo. Bet kodėl vis dar tiek daug tylima depresijos tema? Juk yra tiek daug stereotipų, klaidingų idėjų apie sergančius ja. Ar kartais nesinori garsiau kalbėti šia tema ir ar tai nebūtų naudinga?

Ką jūs manote? Labai norėčiau išgirsti jūsų nuomones ir galbūt net susiorganizuoti susitikimą, susipažinti:)
Parašė Ethan
#352330 Kodėl nenorima daug apie tai kalbėti? Galbūt dėl to, kad depresija dažniausiai yra, mano nuomone, charakterio silpnumas: ar ji pasireikštu verksmingumu, liūdesiu, kančia, anhedonija, tingumu, valios stoka ar apatija. Žinoma, kartais būna, tuos simptomus sukelia pataisomi fiziniai faktoriai: hormonų disbalansas, vitaminų, medžiagų trūkumas, netinkama mityba. Bet jei ji sukelta nepataisomų faktorių, kas gi nori kalbėti apie nepagydomai silpnus, surūgusius, ir pan. žmones? Žiniasklaida ir žmonės mėgsta stiprius individus. Ir kai žiūrovai sužinos, kad šiuos, iš pirmo žvilgsnio sveikus žmones, jie dar ir šelpia iš savo mokesčių (kadangi net ir šiam forume yra žmonių kurie gauna pašalpas dėl depresijos, tiesa, nedideles), kai kurie dar ir pasipiktins. Sakys: "man irgi sunku, prisiversk!". O ir ką galėtumėm papasakoti apie save? "Aš guliu lovoj ir esu paskendęs savigailoj, boo hoo!" ar "aš kažko siekiu, bet atsilieku nuo visų savo bendraamžių, mano pasiteisinimas - depresija, boo hoo!".
Nors aš neretai manau žiniasklaidoje straipsnius apie depresiją. Jie dažniausiai būna apie tai kas ją sukelia ir kaip nuo jos pasveikti, kas yra šiaip labai naudinga informacija. Bet yra žmonių kuriems nepavyksta pasveikti.
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#352339 Na jo... bet serganciam buna ir i miesta sunku iseit, o dar i kita miesta vaziuot, tai tikrai turi but nebloga savijauta ir motyvacija kazkokia.
Vartotojo avataras
Parašė emar
#355505 Aš bandau savo aplinkoje kalbėti apie tai garsiai. Ir tai yra be proto sunku.

Iš vienos pusės, pagal visus paviršinius psichologijos kanonus, depresijos priežastis glūdi vaikystėje. Patiems tėvams pripažinti, kad vaikas serga depresija reiškia pripažinti savo kaltę. Toliau jau nežinau kur šitą kaltės temą plėtoti, bet kerotis ji gali ilgai ir toli. Ir beprasmiška, nes mums tos tėvų kaltės nereikia, praeities nebepakeisi. Be to, jei kalbi, kad sergi depresija, netiesiogiai kaltini tėvus, o kitų akyse tai tiesiog elementarus nedėkingumas :bloga

Kita vertus, visi viską vertina pagal savuosius pojūčius. Jei aš galiu, tai ir tu gali. Neįstengiu tvarkytis jau daug metų ir tiesiog pripratau, kad tai laikoma "mano gyvenimo būdu" :D

Aš manau, kad po truputį, lašas po lašo, visuomenė informuojama. Bet kol kas pačių sergančiųjų nesaugumas dar per daug stiprus (liga irgi nepadeda), nes aš nesu tikra, kas įvyktų prisipažinus, kad turiu depresijos epizodų ir tais atvejais galiu nepajėgti dirbti :D
Vartotojo avataras
Parašė Antitezė
#355509
Sauletasis rašė:Bet gaila, kad tie susitikimai vyksta tik Vilniuje :oops:


Vyksta ne tik Vilniuje :))) O jeigu yra čia narių iš tavo miesto, tai tiesiog sukurk temą ir susirinksit :) Mačiau ir Kaune vyksta ir kitur taip pat.

Kas dėl judėjimo kokio, tai manau visi norėtų to, tik dauguma bijotų išeiti ir atvirai kalbėti apie ligą, nes ji yra stigmatizuojama. Ką draugai, darbdaviai, pažįstami pagalvos - priklijuos psichinio ligonio etiketę. Tokios baimės deja. Nors gal atsirastų ir tokių, kurie nebijotų pakalbėti. Labai daug apie tai kalba P.Skruibis (iš jaunimo linijos), D. Pūras (psichiatras) ir pastaruoju metu politikas M.Majauskas. Šiaip rugsėjo 10 minėta savižudybių prevencijos diena ir dabar iki spalio 10 vyksta "atviros psichiatrijos mėnuo". Tai ta proga manau tikrai galima kažką organizuoti, tik klausimas ką ir kiek žmonių susirinktų. Aš pati studijuoju žurnalistiką ir galbūt galėčiau pabandyti atskleisti šitą temą, tiesiog vėl gi - ar bus tų kas manimi kalbės?
Vartotojo avataras
Parašė Spalvininkas
#355547
pieva rašė:Labas visiems,

man labai gražu, kad dabar Lietuvoje vyksta daug gražių socialinių judėjimų - Super moterys kalba apie smurtą šeimose, projektas ,,išgirsti" - apie homoseksualių žmonių patirtis ir t.t, visa tai - vardan stereotipių naikinimo. Bet kodėl vis dar tiek daug tylima depresijos tema? Juk yra tiek daug stereotipų, klaidingų idėjų apie sergančius ja. Ar kartais nesinori garsiau kalbėti šia tema ir ar tai nebūtų naudinga?

Ką jūs manote? Labai norėčiau išgirsti jūsų nuomones ir galbūt net susiorganizuoti susitikimą, susipažinti:)


Nežinau ,kaip tai atrodytų . Bet max . galvojimų , nusigalvojimų apie visa tai yra nesąmonės , iš esmės info trūkumas ir t.t . Aišku dabartinei situacijoi yra ir pliusų , jei užkniso bendraut su kokiu nors žmogum , galima jam pasakyt ,kad sergat šizofrenija . Tada jis dings ir džiaugsis ,kad liko gyvas . Tiesiog stebuklingas žodis tai :D
Vartotojo avataras
Parašė Vaiduk
#355558 Visos mazumos turi organizacijas, tai gal ir mum reiktu sukurti. Yra atrodo neigaliuju kazkokia organizacija ar ne? Tai kurtume psichikos sutrikimu organizacija, savo organizacijos visa ta istata reiktu parasyt ir kazkam pasidomet kaip kuriama nevyriausybine organizacija :D
Vartotojo avataras
Parašė Antitezė
#355570
Draugelis rašė:Gražuliui antrą tikslą sukursit :D


Prie ko čia Gražulis? :DD Šiaip nebloga idėja, tikrai turint organizaciją galima organizuoti ir renginius, ir rasti vietą susiburti, ir šiaip paskatintų imtis veiklos. Tik yra jau viena ne itin vykusi organizacija, kuri mažai ką veikia:

http://www.club13.lt/
Vartotojo avataras
Parašė Spalvininkas
#355595 Ai pilna tokių kur svarbu rėkt , o dėl ko ir kam tai čia atraeilis klausimas tokiem :D
Vartotojo avataras
Parašė Antitezė
#355606
Draugelis rašė:Ai pilna tokių kur svarbu rėkt , o dėl ko ir kam tai čia atraeilis klausimas tokiem :D


Nu jo, bet dabar tyli po lapais, po savo koldūnų skandalo :D
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#355619 Vilniuj Vasaros g. dar renkas kažoks klubas, bet jie ten daugiau laisvalaikį praleidžia. Buvo minčių kurt kokį klubą gal labiau savipagalbos, bet būtų viskas įteisinta, deja nėr kas vestų. :)